Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 17997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Roxx

• Maniak Forum
Książki
« dnia: 12.10.2004 21:19 »
Siema widze że dział czytelnia jest wyjątkowo oblężony :P
ale może czytacie jakieś książki?? jeśli tak to jaki gatunek :)
Oczywiście oprócz szkolnych książek :P
"W życiu chodzi o to, aby uczyć się tak, by inni nie spostrzegli, że się człowiek uczy." Winston Leonard Spencer Churchill   
RaMZeS -----> Roxx
www.sound-studio.pl   Nagłośnienie, oświetlenie

Offline Mścibór

• Maniak Forum
    • http://www.asg.wieszowa.pl
Książki
« Odpowiedź #1 dnia: 13.10.2004 21:55 »
Wszelaka literatura Fantazy itp. nie jest mi obca.Szczególnie dobrym autorem godnym polecenia jest Orson Scoot Card(mam nadzieję ,że dobrze napisałem, jeśli nie to wybacz mistrzu;-). Oprócz tego czytam wszystko co dobre(ech niestety ten czas ciągle go mało). Pozdrowionka. :D
Każdy adept Taekwon-do zawsze będzie uczciwy i skromny w obliczu niesprawiedliwości bez strachu i wahania stanie po stronie prawdy, niezależnie od liczby i siły przeciwnika.

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
Książki
« Odpowiedź #2 dnia: 13.10.2004 22:10 »
No ostatnio przeżuciłem się na Prawo. Co możemy a czego nie, Czy może nas przeszukac lub zrewidować zwykły ochroniarz z Realu i takie tam :)
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline Screamer

• Postopisarz [stopień 2]
    • http://www.screamer.site.prv.pl
Książki
« Odpowiedź #3 dnia: 14.10.2004 18:56 »
Hmm, glównie Fantasy, ale rowniez Cyber-punk. Ostatnio dorwalem sie do "Wiedźmina" Sapkowskiego i zrozumialem, dlaczego nazywaja go polskim Tolkienem :] (trudno sie oderwac).
"Jeśli jesteś w posiadaniu młotka, wszystko przypomina gwóźdź."

Offline Bloody

• Global Moderator
Książki
« Odpowiedź #4 dnia: 14.10.2004 19:45 »
A owszem Sapek potrafi naprawde dobrze pisać. Polecam także, o czym wspominałem na poprzednim forum, "Narreturn" tego samego autora.
A jeśli dizie o mnie to czytuje literature fantasy, S-F, historyczno-dokumentalne oraz czasami horrory  :)
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Roxx

• Maniak Forum
Książki
« Odpowiedź #5 dnia: 02.11.2004 21:59 »
No to cza przyznać że pomiędzy niekturymi użytkownikami istniej różnica gustów książkowych :D ja tam czytam to co cza do szkoły a oprócz tego to to co mi ktoś poleci lub co mi wpadnie w ręke ale głównie są to jakieś książki S-F ,  ale zdarzyło mi się przeczytaćchyba z 3 możę 4 książki dokumentalne, autora jednak nie mam wybranego ;)
"W życiu chodzi o to, aby uczyć się tak, by inni nie spostrzegli, że się człowiek uczy." Winston Leonard Spencer Churchill   
RaMZeS -----> Roxx
www.sound-studio.pl   Nagłośnienie, oświetlenie

Offline Brzozomir

• Forumowicz Wieszowa NET
    • http://www.2ygfryd.prv.pl
Książki
« Odpowiedź #6 dnia: 17.12.2004 22:05 »
Polecam sapkowskiego, zwłaszcza sagę(przeczytałem w ciągu tygodnia! :D to dobrze jak na mnie) oraz Świat Króla Artura/Maladie.
ostatnio czytam co mi wpadnie w łapki... :D
mam kare na wszystko, może keidys będe... :/

Offline Bloody

• Global Moderator
Książki
« Odpowiedź #7 dnia: 18.12.2004 05:20 »
Obecnie czytam drugą część przygód Raynevaba "Boży bojownicy", jest nawet ciekawe, ale jakoś doznałem od tygodnia zastoju w czytaniu  :(

Offline Sasanka

• Rozgadany Forumowicz
Książki
« Odpowiedź #8 dnia: 13.04.2005 18:56 »
Jako że w Hyde Parku dyskusja toczy się wokół tematu wiary i religii, to może ja wspomnę trochę na temat „Kodu Leonarda da Vinci”, jak wiadomo potępionego przez Kościół.

Powieść uznana za światowy bestseller ma dość interesujący wątek historyczny, jednak jego realizacja jest niesamowicie uproszczona  na potrzeby komercyjnej rzeszy pseudo czytelników. Autor luźno nawiązuje do historii i tradycji chrześcijaństwa, głównie stara się szokować poprzez odkrywanie przed czytelnikiem WIELKIEJ  TAJEMNICY przekazywanej kolejnym członkom Zakonu Syjonu, którą ciemny charakter (w tym wypadku Kościół), stara się za wszelką cenę ukryć przed wiernymi.
Takie motywy książki, jak: Święty Graal, templariusze, Maria Magdalena, obrazy Leonarda da Vinci, w których zakodowana jest PRAWDA, mogą na początku stwarzać złudne wrażenie mistyczności i napiętej atmosfery powieści.
Irytacja przychodzi, gdzieś tak w połowie.  

Czy warto przeczytać? Na pewno tak, przynajmniej po to, aby się przekonać, że jest to tylko zwykła książka szpiegowska, której ktoś niepotrzebnie nadał miano kontrowersyjnej.

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
Książki
« Odpowiedź #9 dnia: 13.04.2005 20:11 »
Kumpel opowiadał że w książce pisze, że Jesua żoną była Maria Magdalena. :?
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline Atreyu

• Maniak Forum
Książki
« Odpowiedź #10 dnia: 13.04.2005 23:16 »
Cytat: "Elmo"
Kumpel opowiadał że w książce pisze, że Jesua żoną była Maria Magdalena. :?

hmm... zycie... ;) jestesmy tylko ludzmi i jezus tez byl (w polowie) czlowiekiem...

np philip k. dick napisal krotka nowelke o jezusie ktory rozprowadzal wszystkim swoim "wiernym" tajemnicze grzybki... ktore laczyly czlowieka z bogiem :D

ciekawa koncepcja...
...

Offline Bloody

• Global Moderator
Książki
« Odpowiedź #11 dnia: 14.04.2005 02:28 »
Cytat: "Atreyu"
np philip k. dick napisal krotka nowelke o jezusie ktory rozprowadzal wszystkim swoim "wiernym" tajemnicze grzybki... ktore laczyly czlowieka z bogiem

Philip K Dick był wielkim artystą i jak na owy geniusz przystało, był z leksza psychiczny. Zresztą miał problemy z narkotykami, swoją drogą czytałem właśnie rozważanie na temat Dick'a " Geniusz czy wariat" i oto jest pytanie :D

Offline Sasanka

• Rozgadany Forumowicz
Książki
« Odpowiedź #12 dnia: 14.04.2005 15:50 »
Grzybki łączące człowieka z Bogiem?  hehehe :D

W książce Browna człowiek łączy się z Bogiem podczas orgazmu :P

Offline AnHELLuS

• Administrator
Książki
« Odpowiedź #13 dnia: 14.04.2005 23:53 »
Cytat: "Sasanka"
to może ja wspomnę trochę na temat „Kodu Leonarda da Vinci”, jak wiadomo potępionego przez Kościół.

Książka jest naprawdę fajna - taki Harry Potter + Isaac Asimov. Dla ludzi o zdrowym śiwatopoglądzie zapewni kilka godzin świetnej zabawy. Od siebie dodam tylko, że mimo wszystko bardziej na czasie jest powieśc tego samego autora, a nosi ona tytuł "Anioły i demony". Dla hmm... zachęty (?) :roll: dodam tylko, że jest sporop zgonów - kilku kardynałów i  dwóch papieży ...

Odnośnie słów Sasanki - zastanawiam mnie fakt, iż Kościół nie potępił jeszcze (a może już też potępił tylko ja nie wiem ?) ksiązki "Anioły i demony" ?

Offline Sasanka

• Rozgadany Forumowicz
Książki
« Odpowiedź #14 dnia: 15.04.2005 09:25 »
Nie czytałam jeczsze "Aniłów i demonów", ale jak będę miała okazję to przeczytam. Niestety też nie wiem , czy znałazła się ona w indeksie ksiąg zakazanych. :D