Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 17996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brzozomir

• Forumowicz Wieszowa NET
    • http://www.2ygfryd.prv.pl
Książki
« Odpowiedź #15 dnia: 15.04.2005 13:38 »
Cytat: "AnHELLuS"
Książka jest naprawdę fajna - taki Harry Potter + Isaac Asimov. Dla ludzi o zdrowym śiwatopoglądzie zapewni kilka godzin świetnej zabawy. Od siebie dodam tylko, że mimo wszystko bardziej na czasie jest powieśc tego samego autora, a nosi ona tytuł "Anioły i demony". Dla hmm... zachęty (?)  dodam tylko, że jest sporop zgonów - kilku kardynałów i dwóch papieży ...

Odnośnie słów Sasanki - zastanawiam mnie fakt, iż Kościół nie potępił jeszcze (a może już też potępił tylko ja nie wiem ?) ksiązki "Anioły i demony" ?

Cóż, książka o Niebo i piekło lepsza od KODU!! Anioły i Demony w końcu nie są tak heretyckie jak Kod, i pokazują dwie strony medalu - kościół i tych co sa przeciwko. I szczeże mówiąc, zabieram sie do przeczytania jej trzeci raz.., :D
mam kare na wszystko, może keidys będe... :/

Offline Atreyu

• Maniak Forum
Książki
« Odpowiedź #16 dnia: 06.05.2005 20:06 »
Cytat: "Bloody"
Philip K. Dick " Geniusz czy wariat" i oto jest pytanie :D

Odpowiedź jest prosta... (przynajmniej dla mnie) GENIUSZ... mało tego... Dick na swój sposób stał się Bogiem...
Kto czytał takie tytuły jak "Raport Mniejszości", "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach? (Blade Runner)", "Ubik", "Możemy cie zbudować", "Czas poza czasem", zbiór opowiadań "Zapłata" ten zrozumie czemu tak myśle...

Co do drugów... narkotyki Dickowi pomagły tworzyć koncepcje absurdalnych, zniszczonych przez totalitaryzm i przesyconych groteską światow... narkotyki pozwalaja wyzwolić "Boski" pierwiastek który jest w każdym człowieku...

"Wewnątrz świata rażonego obłędem... normalność zachowują już tylko ludzie. Dick poddaje ich więc ciśnieniu przeraźliwej próby i w jego fantastycznym eksperymencie niefantastyczna pozostaje tylko psychologia bohaterów. Walczą oni do końca, stoicko i zajadle, z nacierającym zewsząd chaosem, którego źródła są właściwie niedocieczone...
Osobliwości Dickowych światów biorą się zwłaszcza stąd, że dogłębnemu rozszczepieniu i powieleniu ulega w nich - jawa... Końcowy efekt jest zawsze taki sam: rozróżnienie między jawą a zwidem okazuje się niemożliwością. Strona techniczna tego zjawiska jest niezbyt istotna... Rzecz w tym, że świat ów... stwarza praktyczne dylematy, znane tylko teoretycznym spekulacjom filozofii. Jest to świat, w którym filozofia schodzi niejako na ulicę..." Stanisław Lem

...
...

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
Książki
« Odpowiedź #17 dnia: 06.05.2005 21:53 »
Cytat: "Atreyu"
narkotyki pozwalaja wyzwolić "Boski" pierwiastek który jest w każdym człowieku...

To chyba coś nie tak z tym gościem. Jakby tworzył takie dzieła "na sucho" to co innego.
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline Atreyu

• Maniak Forum
Książki
« Odpowiedź #18 dnia: 06.05.2005 22:29 »
Cytat: "Elmo"
To chyba coś nie tak z tym gościem. Jakby tworzył takie dzieła "na sucho" to co innego.

"Na sucho" człowiek jest zależny... sztuczny... pełen różnych obcych wpływów... na pewno na sucho nikt nie jest w stanie czegoś takiego jak książki Dick`a stworzyć... narkotyki otwierają trzecie drzwi (taka mała dygresja do Gombrowicza i jego "Ferdydurke"[three doors] ;) ) do tajemniczego świata sztuki... np dekadenci tworzyli swoje dzieła tylko podczas odurzenia alkoholem czy narkotykami... np Carol Lewis bez pomocy wspomagaczy psychicznych napewno nie stworzyłby "Alicji w krainie czarów".

...
...

Offline Bloody

• Global Moderator
Książki
« Odpowiedź #19 dnia: 07.05.2005 01:36 »
Moim ulubionym autorem jest Orson Scott Card a tytuły takie jak "Gra Endera" oraz "Mówca umarłych" to po prostu coś pięknego. Nie słyszałem jednak by używał doplaczy.
Prawdą jest jednak że wielu twórców, Adam Mickiewicz otwarcie mówił o używaniu "ziarenek mądrości", a twórca powieści "Chłopi" ponoć kilka miechów siedizał w jakiejś małej klitce, praktycznie nigdzie nie wychodząc.
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline AnHELLuS

• Administrator
Książki
« Odpowiedź #20 dnia: 07.05.2005 13:21 »
Moim ulubionym autorem jest Orson Scott Card a tytuły takie jak "Gra Endera" oraz "Mówca umarłych" to po prostu coś pięknego. Nie słyszałem jednak by używał doplaczy.

Jak jest ulubionym to wypada coś wiedzieć o życiorysie - a Card jest mormonem i to bardzo religijnym więc "dopalacze" nie wchodzą tu w grę.

twórca powieści "Chłopi" ponoć kilka miechów siedizał w jakiejś małej klitce, praktycznie nigdzie nie wychodząc.
jeśli chodzi o Stanisława Reymonta - noblistę - to miał problem z alkocholem choć podobno nie stronił też od innych uzywek np. opium.

Offline Bloody

• Global Moderator
Książki
« Odpowiedź #21 dnia: 07.05.2005 21:19 »
Cytat: "AnHELLuS"
Jak jest ulubionym to wypada coś wiedzieć o życiorysie

Ulubionym przez wzgląd na książki które czytałem a były przez niego napisane :).  W sumie "Gre Endera" dziwnie kojarzy mi sie z ogame :D, szkoda tylko ze robali nie ma :(.
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Sasanka

• Rozgadany Forumowicz
Książki
« Odpowiedź #22 dnia: 24.06.2005 19:33 »
Coś ucichło na forum. Z braku laku może zapytam się, co czytacie obecnie? Ja aktualnie męczę Śmieszne miłości Kundery i Narrenturm Sapkowskiego (tak, tak Bloody jeszcze tego nie przeczytałam  :wink: ).

Offline Pajonkhin

Książki
« Odpowiedź #23 dnia: 24.06.2005 22:52 »
Właśnie skończyłem czytać "Teorie trakcji elektrycznej" Eugeniusza Kałuży i nie polecam :twisted:

Offline Sasanka

• Rozgadany Forumowicz
Książki
« Odpowiedź #24 dnia: 09.08.2005 16:11 »
Ciekawe, czy ktoś czyta we wakacje? Lato trochę kulawe i czasami powieje nudą. Nawet nie ma, co czytac, bo w Rokitnicy, jak zwykle nic nie ma w bibliotece. Dlatego już od jakiegoś miesiąca ślęcze nad "Hrabią Monte Christo" A. Dumasa. Książka- standardowo- zupełnie odbiega od wersji kinowej filmu, a autor pisze bardzo drobiazgowo. Ogólnie powieśc nie jest zła, ale pierwszy tom podobał mi się bardziej niż drugi, trzeci czaka na półce:)

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
Książki
« Odpowiedź #25 dnia: 09.08.2005 23:13 »
Ja czytałem "Elementarz sląski" autorstwa Marka Sołtysek. Dosyć Ciekawe lecz nie jest to jakieś tam opowiadanie lub typowa książka. Polecam chociaż nie ma takiej opcji, że to pożyczę komuś 8)
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline Rock

Książki
« Odpowiedź #26 dnia: 06.05.2007 13:54 »
Ja przeczytałem wszystkie tomy Harrego Pottera i czekam na następną zachęcam do przeczytania :wink:

Offline AnHELLuS

• Administrator
Książki
« Odpowiedź #27 dnia: 06.05.2007 22:48 »
Cytat: "Rock"
Ja przeczytałem wszystkie tomy Harrego Pottera i czekam na następną zachęcam do przeczytania
Jak widzę, interpunkcję to zabrali Ci Dursleyowie ;) Faktycznie warto poczytać Harryego :) Szczególnie, że miejscami ubaw po pachy, cholibka!

Offline Rock

Książki
« Odpowiedź #28 dnia: 07.05.2007 12:35 »
Teraz czekam na ostatnią cześć Harrego Pottera. :) Tylko nie wiem czy przeczytam bo w ostaniej cześci ma zginąć Harry Potter krążą takie pogłoski :(

Offline Atreyu

• Maniak Forum
Książki
« Odpowiedź #29 dnia: 07.05.2007 14:46 »
Cytat: "Rock"
Tylko nie wiem czy przeczytam bo w ostaniej cześci ma zginąć Harry Potter krążą takie pogłoski :(

Ojejku... lepiej później niz wcale :]
...