Autor Wątek: Niedziałające ściagarki  (Przeczytany 2565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agib3891

• Nowy Forumowicz
  • **
Niedziałające ściagarki
« dnia: 14.03.2007 20:25 »
Chciałabym sie dowiedzieć, czy ktos ma podobny problem!!
Mianowicie, chodzi o nidziałające ściagarki!! Nic mi nie działa!!
Mam Bear Share, i utorrenta, azureusa, bitcomet, emule, dc++ i nie działają, tzn, nie łączą mi się z użytkownikami i żadnymi torentamiCzy ktoś może mi powiedziec dlaczego?? Niby wszystko w moim kopmie jest ok, nawet pozmieniałam na P2P i nic!!
Prosze o pomoc!!!!

Offline Pit

• Kandydat na Forumowicza
  • *
Niedziałające ściagarki
« Odpowiedź #1 dnia: 14.03.2007 20:29 »
hej, a masz przekierowane porty? Jeśli tak to przepisz je do ustawień emula i powinien chodzić. Nie wiem z kolei jak z resztą programów bo sam jadę tylko na emulu :) Pozdrawiam

Offline Hanys

• Rozgadany Forumowicz
Niedziałające ściagarki
« Odpowiedź #2 dnia: 14.03.2007 21:01 »
Jesli te programy nie działają ci po zmianie trybu na P2P to skontaktuj sie z Adminem. Napewno sie wyjaśni.
Life begins at 200km/h !

Offline artm

• Administrator
Niedziałające ściagarki
« Odpowiedź #3 dnia: 14.03.2007 21:41 »
witam brak przelaczenia do trybu p2p

http://ares.wieszowa.pl/p2p/

przeczytac . przelaczyc sie i kazdy program p2p bedzie dzialac .

pozdraiwam artm

Offline agib3891

• Nowy Forumowicz
  • **
Niedziałające ściagarki
« Odpowiedź #4 dnia: 14.03.2007 21:57 »
mam przełączone na tryb p2p i dalej nie łączy!

Offline artm

• Administrator
Niedziałające ściagarki
« Odpowiedź #5 dnia: 14.03.2007 22:48 »
witam

prosze sprawdzic ..... gdyz widze w ustawieniach ..ze brak przelacznenia do trybu p2p dla serwera zbroslawice ...

pozdrawiam artm

Offline AnHELLuS

• Administrator
Niedziałające ściagarki
« Odpowiedź #6 dnia: 15.03.2007 15:43 »
Cytat: "agib3891"
Mam Bear Share,

http://forum.wieszowa.pl/viewtopic.php?t=1047

więcej konkretów, a mniej wykrzykników to się dogadamy.

Offline agib3891

• Nowy Forumowicz
  • **
Niedziałające ściagarki
« Odpowiedź #7 dnia: 15.03.2007 20:11 »
no ok, zmieniłam na P2P, niby działa, ale tylko do południa i to tak że zaczyna ściagać ale najwyżej do 3kB/s, po południu dochodzi aż do 0,5 kB/s, a wieczorem to juz w ogóle, dlaczego?? mamy niby szybki internet bo ok 1200kB/s, znajomy ma o polowe mniejszy a sciąga dużo szybciej przez 24 h na dobę, czy ktoś wie dlaczego tak sie dzieje?? czy ktoś ma podobny problem??

Offline AnHELLuS

• Administrator
Niedziałające ściagarki
« Odpowiedź #8 dnia: 15.03.2007 21:16 »
Zalecam poczytać posty na naszym forum o temacie p2p. Przestudiowanie stron programów z których korzystasz też jest całkiem dobrym pomysłem.

"Najlepszym sposobem, by otrzymać szybką odpowiedź, jest pytać jak człowiek inteligentny,"
czy ktoś ma podobny problem??

"Przysłanie tego samego pytania jeszcze raz to zły pomysł. Jest drażniące i bezcelowe."  http://rtfm.killfile.pl/

Nie uzyskasz pomocy jeśli o każdą pierdołę będzie Cię trzeba dopytywać.

1. System - jeśli jakieś service packi podać wersję
2. firewall
3. Antywir
4. Program z jakiego korzystasz.

Offline agib3891

• Nowy Forumowicz
  • **
Niedziałające ściagarki
« Odpowiedź #9 dnia: 15.03.2007 21:26 »
wyobraź sobie ze nie wszyscy sa informatykami, albo jakimis fanatykami komputera i internetu, i nie każdy sie zna, jak bym sie znała na tym wszystkim to bym nie musiała pisać na forum

Offline mały

• Postopisarz [stopień 2]
Niedziałające ściagarki
« Odpowiedź #10 dnia: 15.03.2007 22:37 »
Ależ ten temat o niedziałających "ściągarkach" był na tym forum wałkowany milion razy. Wystarczyło poszperać w starszych postach, popytać adminów, innych użytkowników sieci a nie od razu burze na forum robić. Nie trzeba być informatykiem żeby spokojnie zasięgnąć języka co i jak.

Offline MieH

• Maniak Forum
Niedziałające ściagarki
« Odpowiedź #11 dnia: 15.03.2007 22:43 »
Wejdz na ta stronke
http://net.wieszowa.pl/index.php?option=com_contact&task=view&contact_id=5&Itemid=87

Tam podaj swoje dane itd, i pewnie jutro admin przesle ci twoj przekierowany port, czyli liczbe (pewnie 5 cyfrowa, bo takie tu rozdaja).
Ta liczbe musisz w pisac w programie p2p, ktorym sciagasz : bearshare, emule  w  Opcjach-> polaczenie/siec -> przekierowany port  TCP UDP

Musisz w obydwu przypadkach wpisac ta sama liczbe np 40221

Po tych zabiegach juz bedziesz miala duzo lepsze predkosci :)

btw
Szybkosc internetu nie ma tu nic do rzeczy, tylko ilosc zrodel z ktorych sciagasz :)  No i ciekawe skad wzialas ten bajeczny speed 1200kB :D
to jest prawie 10 megabitow - tyle chyba nawet lacza p2p nie maja w sumie :)

Offline AnHELLuS

• Administrator
Niedziałające ściagarki
« Odpowiedź #12 dnia: 16.03.2007 15:15 »
wyobraź sobie ze nie wszyscy sa informatykami, albo jakimis fanatykami komputera i internetu, i nie każdy sie zna, jak bym sie znała na tym wszystkim to bym nie musiała pisać na forum
ja podaję co masz napisać a Ty swoje ... . Przypominam że to Ty chcesz pomocy. Więc zamiast buczeć i dąsać się pisz o co proszą.  Generalnie  MieH podał co masz zrobić. Każdy progs p2p ma swoją stronę, gdzie z pewnością znajdziesz dokładny opis konfiguracji. Nie trzeba być informatykiem - wystarczy czytać ze zrozumieniem. Do tego odrobina własnej inicjatywy przy testowaniu oprogramowania.

Co do używania programu Bearshare  - razem z nim instaluje się cała masa złośliwego oprogramowania, które z wersji na wersję jest bardziej agresywne. Programik zbierający dane o przeglądanych stronach to najdelikatniejszy syf jaki się pakuje do systemu. Część można wyłapać i usunąć dzięki Spybot S&D.