Autor Wątek: Polecam  (Przeczytany 4788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pajonkhin

• Forumowicz Wieszowa NET
Polecam
« dnia: 20.10.2004 11:06 »
Zachęcam do czytania książek o tematyce morskiej. "Wielkie dni małej floty" autor: Jerzy Pertek to coś w sam raz dla młodych ludzi chcących poznać historie zmagań na morzu Polaków i polskich okrętów w II wojnie światowej.

Offline Bloody

• Global Moderator
Polecam
« Odpowiedź #1 dnia: 21.10.2004 01:06 »
Temat zaiste ciekawy, ale jednak bardziej interesuje mnie średniowiecze, a także starożytnośc pod względem militarnym. W niekturych przypadkach także i kulturowym. Bardzo dobrymi książkami, które mogę polecić są:
"Historia krucjat" ( III tomy ) oraz "Pamiętnik żołnierza Corteza". Jedne opowiada oczywiśćie historię wszystkich siedmiu krucjat, a druga o podboju Azteków przez hiszpanów. Książka napisana przez jednego z żołnierzy Corteza który brał udział w całej kampani, a nawet we wcześniejszej wyprawie badawczej. Obie pozycje sa dostępne w bibliotece w rokitnicy, tylko że nie jestem pewny tytułu z krucjatami, ale tylko jedna pozycja jest tam III tomowa o tematyce krucjat ;)
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Pajonkhin

• Forumowicz Wieszowa NET
Polecam
« Odpowiedź #2 dnia: 21.10.2004 22:44 »
Ooo!  :shock:  To może być interesujące. Mniej więcej znam przebiegi krucjat i podbojów Nowego Świata ale raczej mniej :P  Taka tematyka jest o niebo bardziej interesująca, a przy tym liźnie się co nieco historii.

medzi

• Gość
Polecam
« Odpowiedź #3 dnia: 05.11.2004 19:20 »
Hm, wydaje mi się, że na książkach znam się lepiej niż na necie. Własciwie to jeszcze nie wiem jak to całe forum działa, ale może płeć nieco to wyjaśnia ;)
W każdym razie chciałam polecić książke Schmitta "Oskar i pani Róża", jest krótka ale bogata w treśći:)

Offline AnHELLuS

• Administrator
Polecam
« Odpowiedź #4 dnia: 05.11.2004 21:07 »
Cytat: "medzi"
Hm, wydaje mi się, że na książkach znam się lepiej niż na necie. Własciwie to jeszcze nie wiem jak to całe forum działa, ale może płeć nieco to wyjaśnia ;)

Polecam zapoznać się z forumowym FAQ i potestować możliwości forum w dziale Poligon, a umiejętność korzystania z netu, czy choćby tego forum nie zależy od płci ;)

Cytat: "medzi"

W każdym razie chciałam polecić książke Schmitta "Oskar i pani Róża", jest krótka ale bogata w treśći:)

Sądząc po tytule to romansidło :wink: Może ciut więcej wiadmości ?

Offline ramobs12

• Nowy Forumowicz
  • **
ten obcy
« Odpowiedź #5 dnia: 13.02.2007 11:40 »
spoko ksiażka czytam ja własnie i nie umie sie od nie oderwac (fantastyka)
Kaliber 44 &PFK

Offline Hanys

• Rozgadany Forumowicz
Polecam
« Odpowiedź #6 dnia: 01.04.2007 16:00 »
Ja polecam ksiażke Karola Grunberga "SS Czarna Gwardia Hitlera". Jest to jedna z niewielu, które kiedykolwiek przeczytałem i bardzo mi sie podobała.  Na faktach...  ciekawa... w szkole nie podają tych informacji... i tania na Allegro za 10 zł można kupić... polecam
Life begins at 200km/h !