Autor Wątek: nasze konta na ftp`ie  (Przeczytany 2109 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline qd

• Forumowicz Wieszowa NET
nasze konta na ftp`ie
« dnia: 24.10.2004 23:42 »
kiedyś było 100mb... póżniej zmniejszono nam do 50mb...
dobrze pamiętam aregumentacje - że to miało być na stronkę, a my w wiekszości traktujemy to jak e-dyski

ja tez korzystam z ftp`a jak z e-dysku, ale nie widzę w tym nic złego
zresztą nasz sieć jak narazie nie nalezy do bezawaryjnych a czasem chce się komuś wysłać coś wiekszego niż to co mozna przesłać na skrzynkę
dlatego chciałbym prosić o zwiększenie jednak naszych kont do tych 100mb... :)

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
nasze konta na ftp`ie
« Odpowiedź #1 dnia: 25.10.2004 13:46 »
Z tego co wiem to zmniejszono pojemność kont z 100MB na 50 bo.... dużo ludzi zakładało właśnie tam konta. Co za tym idzie trzeba było  zmniejszyć pojemność  8)
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline Ner`zhul

• Pości z rana i wieczora
    • http://www.gwrota.com
nasze konta na ftp`ie
« Odpowiedź #2 dnia: 25.10.2004 15:15 »
Zmniejszono to ponieważ zwiększyła się też liczba chętnych na konto na Wieszowskim serwerze i gdyby każdy miał po te 100MB zabrakło by zapewne dla wszystkim... :)

Offline Screamer

• Postopisarz [stopień 2]
    • http://www.screamer.site.prv.pl
nasze konta na ftp`ie
« Odpowiedź #3 dnia: 25.10.2004 15:49 »
Objetosc naszych kont zmniejszono z jednego podstawowego powodu: znajdowali sie u nas ludzie, ktorzy tworzac swoje stronki WWW udostepniali na nich Mp3. Efektem tego bylo prawie calkowite pochloniecie pasma przez ludzi ciagnacych te pliki z zewnatrz.

Przecież to bez sensu, aby w ten sposob obciazac lacze. Jesli tzeba komus dostarczyc plik ponad 50 MB, to sa do tego stowrzone CD-RW i inne pamieci zewnetrzne.
Wydaje mi sie, ze nei zyjemy jeszcze w czasach, w ktorych moznaby sobie od tak przesylac pliczki 100 MB. This is too much.

Sorki, jesli komus nie podchodzi moja opinia, ale jakby nie patrzec, to wspoldzielimy to lacze. Kazdy by sie mogle lekko zdenerwowac, gdyby ktos chcac wyslac znajomemu wiekszy pliczek (np. film :P ) uniemozliwil tym samym korzystanie z net-u raszcie zalogi net.wieszowa ^_^'

Pozdrawia Screamer
"Jeśli jesteś w posiadaniu młotka, wszystko przypomina gwóźdź."

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
nasze konta na ftp`ie
« Odpowiedź #4 dnia: 25.10.2004 17:02 »
No no no nie poznaje kolego  :D  Jakby zaczynał wszystko od nowa. Graba Scream. W sumie to już mówiłem ale przyznaję wam [dwoje nade mną] całkowitą rację!!

Offline Mucha

• Prawdziwa "Gaduła"
nasze konta na ftp`ie
« Odpowiedź #5 dnia: 25.10.2004 18:45 »
a ja tam bym wolał te 100 mb. czasami musze wysłac zdjęcia z aparatu cyfrowego do kumpli to musze podzielic to na dwie czesci. ale spoko jakoś sobie radze :) pozdro nara

Offline MrMark

• Administrator
nasze konta na ftp`ie
« Odpowiedź #6 dnia: 09.11.2004 08:54 »
Sprawa jest prosta- miejsce zostalo zmniejszone do 50Mb na osobę ze względu na to, że niektóre osoby nadużywały tego miejsca :(.

Każdy ma prawo do swojej stronki www, ale jest to domyślnie typowa stronka a nie 300MB MP3 udostępnianych całemu światu.

Na takie coś to trzeba wykupić sobie miejsce na komercyjnym serwerze, gdzie i tak zazwyczaj jest limit przesyłanych danych do 5GB/miesiąc.

Wystarczy że ktoś udostępni u nas kilka/kilkanaście plikow MP3, a zaraz są dziesiątki chętnych do pobrania i ponad połowa łącza jest przez nich zajęta.

Na udostępnianie to tak naprawdę potrzebowalibyśmy dodatkowego łącza, a to się wiąże z kosztami (ponad  2tyś/miesiąc) a na to podejrzewam nikt nie pójdzie.

Jak ktoś chce dodatkowe miejsce, proszę powiedzieć, nie ma sprawy.
Ale ja musze mieć pewność, że nie będzie ono służyło do karmienia świata różnymi plikami.

MM

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
nasze konta na ftp`ie
« Odpowiedź #7 dnia: 09.11.2004 14:27 »
No to ja myślę, że sprawa zamknięta bo po co wam tyle miejsca jeśli nie chcecie przechowywać tam swoich plików a "karmienie" jest że tak powiem może nie zabronione ale nie mile widziane.Uważam że te 50 Megsów  wystarczy.