Autor Wątek: Karczma pod,,GITARĄ I PIÓREM"!!! - Komentarze  (Przeczytany 34215 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ner`zhul

• Pości z rana i wieczora
    • http://www.gwrota.com
Karczma pod,,GITARĄ I PIÓREM"!!! - Komentarze
« Odpowiedź #30 dnia: 14.11.2004 21:52 »
Przyszedł dla mnie czas żebym się przebudził ze snu ;)

Offline Ner`zhul

« Odpowiedź #31 dnia: 10.12.2004 18:09 »
Noo panie i panowie.... cóż to za zastój w pracach??
Rozpoczęte nowe opowiadanie, kilka postów i nic...??
POKAŻCIE, ŻE STAĆ WAS NA WIĘCEJ  :lol2:

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #32 dnia: 10.12.2004 18:54 »
Pewnie że nas stać zresztą my właśnie stać z pisaniem hehe. Ner jak masz wene to możesz pisać dalej bo nikt w sumie nie mówił że nie wolno kontynuowć po sobie. Swoją drogą po prostu nie wiem za bardzo co wymyśleć jśli idzie o kontynuacje twojego postu  :? . Możę w eekend cos klikne  :wink:
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Ner`zhul

« Odpowiedź #33 dnia: 13.12.2004 21:46 »
Heh wkońcu odpowiedź ma mój post ;) Niespodziewana (jak dla kogo ;) ) kontynuacja opowiadania przez Ewkę... Może teraz ktoś się zagarnię za następną kontynuację i ja potem coś też dopiszę ;) Narazie całkiem niezłe wejście miałem :D Zawsze dobrze widzieć następną osobę kontynuującą wspólną pracę, i to całkiem nieźle...

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #34 dnia: 14.12.2004 06:34 »
Faktycznie, ja także ejstem zdziwiony, do tego jak najbardziej pozytywnie  :D . Teraz to juz na pewno będę musiał się zmobilizować, tylko żę jak narazie nie mam pomysłu  :hmm:  , no ale grunt to optymizm, cos sie upichci ;)

Offline Mścibór

• Moderator
    • http://www.asg.wieszowa.pl
« Odpowiedź #35 dnia: 15.12.2004 21:34 »
Wybaczcie moi drodzy moją absencje w pisaniu postów, lecz wielkimi krokami zbliża się sesja egzaminacyjna i czuję jej,,Mogiłę” na plecach. Hm a co do zbiorowego opowiadania przy piwie możemy wydać osobny dodatek pt.,,Obrzędy i rytuały okolic Wieszławy”:D.Będę wspierał was duchowo(szczególnie Wner`zulmira) i doglądał karczmy jak mogę, lecz niestety moje działania twórcze są ukierunkowane na walkę z systemem :cry:.Pozdrawiam wszystkich i piszcie, piszcie ile fabryka dała. :wink:
Każdy adept Taekwon-do zawsze będzie uczciwy i skromny w obliczu niesprawiedliwości bez strachu i wahania stanie po stronie prawdy, niezależnie od liczby i siły przeciwnika.

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #36 dnia: 16.12.2004 05:45 »
Spoko mam już wymśloną kontynuację, jak sie wyśpię to ją napiszę w kaczmie :). Tylko nic nie piszcie bo mi znowu szyki poprzestawiacie  :co jest:

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #37 dnia: 16.12.2004 23:11 »
Opowiadnko ruszyło znowu ale ... może zaczniecie je dzielić na rozdziały, bo szczerze akcja sie już pogmatwała ;) Przydało by się też jakieś redagowanie tego dzieła - to akurat działka Karczmarza i Szeryfa - ponieważ, pomijając sporą ilość literówek, zaczynają się wkradać coraz to gorsze błędy w składni i logice zdań.  :?

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #38 dnia: 17.12.2004 05:54 »
Stwierdziłbym że akcja ma szybki zwrot, co chwilę dzieje się coś innego  :twisted: . W sumie jest to nieuniknione z powodu wielu autorów opowiadania. Każdy próbuje to nakierować tak jak mu to pasuje hehe.
Co do literówek, to staram się to przepuszczać przez worda, ale wiele zwrotów, które maja na celu lepsze zapoznanie się ze starym słowiańskim światem jak i mitologią, niestety word nie zna. Sorry z mojej strony za "wąski" tekst, ale tak wyszło gdy pisałem w notatniku, a nie chciało mi się już tego poprawiać  :roll: . W sumie opowiadanie ma przedewszystkim bawić, owszem lepiej by było dobrze i składnie napisane, ale trzeba też uważać by kogoś przez to nie zniechęcić do pisania. Niektórzy po prostu stwierdzają że nie potrafią tak jak inni ładnie i składnie pisać i rezygnują. A przecież najważniejszy jest pomysł i inwencja twórcza  :D . Bardziej bym ludziska karał za to że nie piszą, a nie że robią błędy, no ale takie moje jest zdanie, jak co to chylę czoła przed większością  :wink:

Offline Brzozomir

• Forumowicz Wieszowa NET
    • http://www.2ygfryd.prv.pl
« Odpowiedź #39 dnia: 17.12.2004 19:42 »
Cytat: "R@phael"
Stwierdziłbym że akcja ma szybki zwrot, co chwilę dzieje się cos innego  :twisted: . W sumie jest to nieuniknione z powodu wielu autorów opowiadania. Każdy próbuje to nakierować tak jak mu to pasuje hehe.
. W sumie opowiadanie ma przedewszystkim bawić, owszem lepiej by było dobrze i składnie napisane, ale trzeba też uważać by kogoś przez to nie zniechęcić do pisania. Niektózy po prostu stwierdzają że nie potrafią tak jak inni ładnie i składnie pisać i rezygnują. A przecież najważniejszy jest pomysł i inwencja twórcza  :D .

No więc jestem tu nowy.Tak własciwie to z Gdańska jestem,a z Śląskiem mam tyle wspólnego co myszka komputerowa i kiełbasa. Trafiłem tu przez Raphaela, a spodobało mi sie wasze forum a "rozmowy przy piwie" już w ogóle :D... Wiec się dopisałem tworząc następny wątek. Zapomniałem wpakować do Worda, napisałem pod wpływem impulsu, dla zabawy jak to R@phael mówił. A i proponuję nie pisać za długich ani za krótkich wątków opwiadania bo będzie nudne.
mam kare na wszystko, może keidys będe... :/

Offline Mścibór

• Moderator
    • http://www.asg.wieszowa.pl
« Odpowiedź #40 dnia: 17.12.2004 22:04 »
Panowie(i panie) wstępnie poprawiłem niektóre posty, ale trzeba bardziej uważać na pisownie i składnie zdań w opowiadaniu! A co do tekstu przy piwie powiem tylko, iż akcja rozwija się w kierunku bitwy, jakiej świat Fantazy nie widział;).I o to właśnie chodzi. 8)
Każdy adept Taekwon-do zawsze będzie uczciwy i skromny w obliczu niesprawiedliwości bez strachu i wahania stanie po stronie prawdy, niezależnie od liczby i siły przeciwnika.

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #41 dnia: 17.12.2004 22:25 »
proponuje niemcow w opowiadaniu zastąpić dresami ;)

Offline Brzozomir

• Forumowicz Wieszowa NET
    • http://www.2ygfryd.prv.pl
« Odpowiedź #42 dnia: 17.12.2004 22:27 »
1. czy to jest OT?
2. Proponuje zrobic takie cos jeszcze jedno jak "rozmowy przy piwie", niekoniecznie tutaj, lecz dla bk.
mam kare na wszystko, może keidys będe... :/

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #43 dnia: 18.12.2004 05:14 »
Cytat: "AnHELLuS"
proponuje niemcow w opowiadaniu zastąpić dresami ;)

Dresy raczej nie umieli by zastosować żadnej logicznej taktyki, tylko od razu by przeszli do frontalnego ataku, a przeciez to ma być wielka bitwa  :wink:

Swoją drogą jak Marasław da, to bitwa odbędzię jeszcze w ten weekend  :zabity:  Niemcom  :twisted:

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #44 dnia: 18.12.2004 21:48 »
Ostatnio ludziska pytają się o to co to takiego jest w tym opowiadaniu.
Szczegółowego pisu może nie dam ale postaram się troche wyjaśnić zawiłości słowiańskiej mitologi ( choć jest ona tutaj trochę zmieniona, gdyż wzorujemy się na grze fabularnej Arkona )

Dziwożona

Wyglądem praktycznie nie różnią się od zwykłych kobiet, z tym że ich sylwetki są szczupłe i  często atletycznej budowy ciała. Mozna je troche przyrównać do elfek bądź driad ( tych od Sapkowskiego) Są to pewnego rodzaju amazonki, które opuściły siedziby ludzkie i zamieszkały w lesie. Tam żyją i służą bogini Mokoszy ( bogini przyrody), ona zresztą otacza je swoja opieką. Mokosza także spowodowała u nich pewne zmiany np. w lesie jak nikt inny potrafią się  wnim ukrywać i przemieszczać, drzewa także w to włączając. Jest to swoisty dar od bogini przyrody, jak takżę wyczucie gdzie może znajdować się zwierzyna łowna. Po za tym wartym uwagi szczółem jest że zawsze rodzą im się dzieci płci żeńskiej  :wink: .
Ogólnie są dorbymi kapłankami Mokoszy, oraz doskonałymi łowczyniami i zwiadowczyniami. Pomagają często w walce z wrogami słowian.

Wiła

Wiły to malutkie 1-1,3 metra psotliwe istoty. Mają skrzydła i nic tylko im harce i psoty w głowie  :P. Mieszkają w swych malych wioskach w lesie, chaty ich umieszczone są na drzewach. Mają one takżę skrzydełka niczym ważka, dzięki którym potrafią bezdźwięcznie latać. Przez swą psotliwą oraz           ciekawską naturę często nie dożywają nawet 5 lat ( dorosła wiła ma 10 lat)
Ich faworytem jeśli idzie o wiarę to oczywiście Strzybóg ( bóg wiatru oraz wszelakiej zabawy :piwo: :rotfl: )

Stolem
To jest to coś, co Brzozomir zapytal o drogę do karczmy gdy wszedł do Wieszławy. Szczegółowo nie chce mi się rozpisywać, ale powiem żę jest silne, tępe i ma 3 metry wzrostu.

Mokosza
Oczywiśćie wspomniana wcześniej bogoni przyrody, dałbym także rysunek Strzyboga, ale niestety nic takiego nie posiadam w wersji jpg  :(