Autor Wątek: Zniesienie limitu transferow w nocy dla HTTP  (Przeczytany 6542 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bloondyn

• Post-man
Zniesienie limitu transferow w nocy dla HTTP
« Odpowiedź #15 dnia: 14.10.2008 20:32 »
Artm jak napisałem wcześniej sprawdzę to jutro o 6.00 bo w sobotę rano x2 napewno u mnie nie było - sprawdzane na speedtest.net .  A przykro to może być klientowi że mu się coś obiecuje a on tego niema...  :)
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline MieH

• Maniak Forum
« Odpowiedź #16 dnia: 14.10.2008 21:40 »
na speedtescie i innych shitach tego nie sprawdzisz, bo pokaze transfer jeszcze 2 razy wiekszy

Sciagnij jakis plik przynajmniej 50MB z dobrego serwera np z rapidshare

Offline Gunnar

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #17 dnia: 14.10.2008 22:58 »
ja na speedtescie wyciagnalem 25mbit... i co z tego? Na dowod wklejam:

Tak, wiec nie uzywaj tego jako swojego przewodnika po predkosciach. Zainstaluj sobie netlimitera i wtedy zobacz ile naprawdę wyciagasz.

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #18 dnia: 15.10.2008 06:50 »
Godzina 6.11 transfer prawie x2  :D . Po starcie 630kb po minucie 263kb i tak się kula.... :wink: Dla porównania normalnie start 380kb po minucie 140kb.  8)
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline Gunnar

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #19 dnia: 16.10.2008 20:30 »
przyspieszamy juz od 00:00 czy mi sie wydaje tylko?

[dodano] wczoraj (18.10.2008) kolo godziny 22:00 padl net. Wrocil jakies 30-45min pozniej. Zaraz po tym jak odpalil wznowilem kolejke do sciagania. Przez prawie godzine lecialo z predkoscia ponad 1MB/s!!, a dokladniej oscylowalo wokol 10mb/s, potem oczywiscie wrocilo do 1mb/s po czym standardowo o 00:00 znow przyspieszylo do 2mb/s. Nie wiem o czym to swiadczy, ale na moje oko znaczy to, ze siec ma ogromy zapas wolego pasma na zewnatrz. Czemu my userzy nie mozemy z tego korzystac wtedy gdy jest ono wolne? Jestesmy ciagle przycieci do 1-2mb/s, a w czasie gdy siedzi duzo osob to gwarantowanym 1mbps to mozna pomarzyc... . Tak samo nie rozumiem kwestii lokalnego huba DC++, czemu on jest taki wolny? Przeciez sprawny hub generowalby co prawda wiekszy ruch po LANie, ale chyba zmniejszalby dosc znacznie ruch z/na zewnatrz. Po co mam sie szarpac z rapidem czy torrentami jak moglbym miec wszystko szybciej i wygodniej z lokalnego HUBa. Tymczasem sprawa wyglada tak, ze wewnatrz LANu leci wolniej niz z zewnatrz.. gdzie sens, gdzie logika?

Offline artm

• Administrator
« Odpowiedź #20 dnia: 19.10.2008 22:46 »
witam

pasmo min 1mbit ... tyle musi leciec .....jesli nie leci proszę dać znać (zgłosić awarie) ....chyba ze zaczynacie ściągac z serwerów które nie mogą więcej wycisnąć .....
a jesli lecie 2 mega to chyba z logiki wynika ze jest to wiecej niz 1 .. :)

przy okazji gunnar plączesz się coś ???? z jednej strony siec ma zapas mocy z drugiej jak dużo ludzi siedzi to o 1mbi można pomarzyć ...... gdzie tu logika ...

hub lokalny ogólnie nie istnieje .... z praktyki wynika ze ludzie na nim udostępniaja to samo ..... i okazuje sie ze nie zmniejsza to ruchu zewn.

pozdrawiam artm

Offline Gunnar

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #21 dnia: 20.10.2008 18:29 »
Cytat: "artm"

przy okazji gunnar plączesz się coś ???? z jednej strony siec ma zapas mocy z drugiej jak dużo ludzi siedzi to o 1mbi można pomarzyć ...... gdzie tu logika ...

Kurde, przeciez pisalem wyraznie, ze chodzi mi o rozne pory dnia i tygodnia. Niedzielny wieczor nalezy do tych okresow gdzie nie ma 1mbps i kropka. Skoro mowicie, ze mam zglaszac awarie to ok, bede za kazdym razem zglaszal... Tylko, ze nie oczekuje od Was, ze w niedzielne popoludnie siedzicie przed WBOKiem i czekacie tylko na moje zale. Przeczytacie moje info w poniedzialek kiedy juz wszystko jest OK. Artm ja nie mowie, ze mam pretensje o to, ze nie leci 1mbps, bo w sumie nie dziwi mnie to.

O zapasie mowilem natomiast w porach dnia kiedy malo kto siedzi. Np srodek tygodnia poznym wieczorem. Skoro mi lecialo 10mbit zanim sie wlaczyla blokada, to chyba wlasnie znaczy, ze jest zapas. Tak, czy nie? Jesli sie myle to mnie popraw.

Co do HUBa, gyby predkosci byly wyzsze niz z zewnatrz to uwierz mi, ze bylby na nim ruch. Nie jestem tu od poczatku, ale pamietam, ze kiedys lecialo i po 400KB/s, a na HUBie bylo multum ludzi i regularnie 1TB danych.

O prosze:
http://img505.imageshack.us/my.php?image=erorfz1.jpg
nie leci 1mbps. Zglosilem oczywiscie w WBOKu :]

Offline artm

• Administrator
« Odpowiedź #22 dnia: 20.10.2008 19:34 »
witam

nie umie sie dopatrzec z tego obrazka konkretych rzeczy :
 z czego to jest sciage???
czy z wszystkich serwerow tak samo lecialo ....itd

juz odpisalem w WBOKU co mi poslac :)

pozdrawiam artm

Offline Dziadek

• Rozgadany Forumowicz
Odp: Zniesienie limitu transferow w nocy dla HTTP
« Odpowiedź #23 dnia: 10.10.2009 13:06 »
Mam teraz pytanie dotyczące promocji jesiennej. Przy internecie 2mb w nocy również transfer zostanie zwiększony dwu krotnie?

Offline MrMark

• Administrator
« Odpowiedź #24 dnia: 20.10.2009 07:16 »
tak, w nocy jest 2x wiecej w kazdej opcji

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #25 dnia: 12.03.2011 09:34 »
Czy w nocy nadal obowiązuje transfer X2 ? Próbowałem trzy dni z rzędu ok.7:00 ... Najpierw szarpnie do 340kb/s lecz po chwili spada pomiedzy 170-240kb/s ( nawet gdy próbowałem ciągnąć z kilku serwerów naraz ) i tak juz się huśta  :/

Offline MieH

• Maniak Forum
« Odpowiedź #26 dnia: 18.03.2011 16:08 »
z jakiego serwera sciagasz?

W nocy z tego co wiem to dalej jest x2

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #27 dnia: 18.03.2011 16:30 »
W następną noc po moim poście transfer rzeczywiście znowu wrócił do X2  :D
Co do serwerów to różne, W zależności od potrzeb ;)