Autor Wątek: Co byście wrzucili do pobieralni, szanowni Abonenci ?  (Przeczytany 4071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AnHELLuS

• Administrator
Jakie programy Waszym zdaniem powinny się znaleźć w dziale Pobieralnia na stronie net.wieszowa.pl? Ze względów oczywistych tylko legalne kopie.

Offline Bloondyn

• Post-man
Co byście wrzucili do pobieralni, szanowni Abonenci ?
« Odpowiedź #1 dnia: 18.06.2008 15:16 »
Wszystko musi być legal.... więc co...freeware? , Shareware? chyba mija się to z celem bo tego to akurat pełno na cd w czasopismach i nie tylko.
Proponuję jakieś własne produkcje czy to programików , filmów czy muzyki ( foto już jest w dziale galeria). No chyba że ktoś  znajdzie jakieś ciekawe misje czy to mapy do jakiejś gry bo to naprawdę jest niekiedy sztuką.
Słowem co kto stworzy + jakieś ciekawe "rodzynki" :wink:
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline destructor0

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 18.06.2008 20:56 »
1. widziałem w pobieralni Firefoxa, więc tymsamym proponuje OPERĘ, ktora moim zdaniem jest zdecydowanie sprawniejsza od firefoxa, ale to moje zdanie :) napewno jest lepsza od IE :)
2. program DuMETER - do pomiaru prędkosci przesyłu danych
3. o moze jakies małe programy typy AntySpy... (lub pochodne)

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: 18.06.2008 21:24 »
Cytat: "BLOONDYN"
Proponuję jakieś własne produkcje czy to programików , filmów czy muzyki
Miałem na myśli coś bardziej przydatnego, nazwijmy to Podręcznym Zestawem Użytków ;) i bardziej konkretnie jak tu:
Cytat: "destructor0"
2. program DuMETER - do pomiaru prędkosci przesyłu danych

ja ze swojej strony dopisuję 3DMarka'03, 3DMarka'05 i 3DMarka'06 - mają po kilkaset mega, więc lepiej będzie pobrać je z lokalnego serwera niż "siorbać" z serwerów futuremark'a.

Offline Screamer

• Postopisarz [stopień 2]
    • http://www.screamer.site.prv.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 19.06.2008 12:52 »
Moze Open Office ? Z jednej strony wazy duzo i osoby z niego korzstajace beda go mialy zawsze "pod reka" , a z drugiej moze inni uzytkownicy zdecyduja sie sprobowac i przerzucic na darmowa, lepsza wersje pakietu a'la MS Office.
"Jeśli jesteś w posiadaniu młotka, wszystko przypomina gwóźdź."

Offline artm

• Administrator
« Odpowiedź #5 dnia: 19.06.2008 19:46 »
kodeki do filmów ........totalcmd(sharware),

najlepiej jedna paczka kodeków

poczekamy jeszcze troche jak się nagromadzi to wrzucę najlepsze rzeczy.

pozdrawiam artm

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #6 dnia: 19.06.2008 21:58 »
Może jeśli chodzi o programy które zajmują dużo miejsca ma to sens, ale zamieszczanie programików które zajmują parę czy paręnaście MB... mija się z celem. Przecież każdy chyba potrafi obsługiwać google - no chyba że sie mylę :D To samo jesli chodzi o dublowanie wersji... Przecież wiadomo że nawet wykonując test na tym samym komputerze tym samym 3d Markiem raz za razem ,zawsze pokarze inny wynik . Pytanie co daje mi te kilka wersji... praktycznie nic , bo nawet używając tyko jednej jest ona niedokładna. Umieszczajmy tam rzeczy wyjątkowe , mało spotykane i przydatne bo inaczej w pobieralni będą śmieci czyli NIC...
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline MieH

• Maniak Forum
« Odpowiedź #7 dnia: 20.06.2008 00:05 »
BLOONDYN niestety z google to bardzo malo ludzi potrafi korzystac. Odnosnie 3dmarkow... to jaki masz ten inny wynik... max 10-15 pkt roznicy? No sorry, ale przy 5-10k to raczej roznicy nie robi, co ? :P

Ten zbior powinien byc raczej bardziej do tych, co zaczynaja przygode z internetem i maja juz gotowe na tacy sprawdzone programy.

Servispacki: XP SP3 i Vista SP1

Sterowniki - najnowsze - ATI / NVIDIA

Kodeki np paczka CCCP  i do tego jeszcze Subedit player

Przegladarki: FF 3.0 i Opera 9.5  IE 7.0 tez bylby nice :P

Program do poczty np Thunderbird

Adobe flash player ---- chociaz tutaj FF i tak chce go sam instalowac :P

Java 6.0

Komunikatory: GG, Tlen, Miranda --- zeby wiedzieli, ze jest alternatywa

OpenOffice

Winamp i Foobar

Jakis program do wypalania plytek

program do monitorawania predkosci przyslanych danych: Net Limiter 2 Monior

No i oczywiscie jakies antywirusy: np AVG i do niego spybot

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #8 dnia: 20.06.2008 16:03 »
No to mówcie od razu że ma to być pobieralnia dla początkujących którzy... i tak nie potrafią z niej nic pobrać :lol2: Ilu z nich wie że takie coś w ogóle ISTNIEJE . A co do 3dmarka to odchyły wcale nie są tak małe i większość informatyków nie uznaje ich wyników jako szczególnie miarodajne :wink: a tylko jako ciekawostkę( MieH włącz kompa załącz to cudo uruchom sobie jakiś program i po kilku czy kilkunastu minutach zabawy zamknij go i jeszcze raz uruchom 3d marka i będzie "jopa" - dwa różne wyniki :D i to wcale nie w takich ułamkach - zależnie od kompa)
Ci którzy faktycznie rozpoczynają przygodę z kompem i netem , z biedą obsługują  IE a co dopiero FF o OPERZE nie wspominając :!: bo akurat Opera kojarzy im się z zupełnie czymś innym.
W sumie to mam mieszane uczucia co do wyniku chociaż pomysł samej pobieralni był i jest dobry

Offline Screamer

• http://www.screamer.site.prv.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 21.06.2008 12:26 »
A z czym to kojazy Ci sie Opera ;>?
"Jeśli jesteś w posiadaniu młotka, wszystko przypomina gwóźdź."

Offline MieH

• Maniak Forum
« Odpowiedź #10 dnia: 21.06.2008 14:55 »
co za roznica IE FF czy Opera?  Wszedzie wpisujesz adres i wciskasz enter

Do tego na starcie mozna miec X zakladek w 1 oknie, a Opera dodatkowo sama zapamietuje ostatnia sesje i to wszystko bez instalowania pluginow. A dlaczego wszystkie powinny sie tam znalezc? Bo np strona banku ING wyswietla mi sie poprawnie tylko w IE 7.0  W FF na Javie 6.0 jest zwis podczas wysylania przelewu.

o 3dmarku nie chce mi sie wiele pisac, bo to bez sensu. w "jakims" stopniu okreslaja one ogolna wydajnosc komputera tak jak kazdy inny test. Jesli chce sie dokladnie przetestowac grafike, to odpala sie gre i tam wszystko widac.

Zrobi sie na glownej dzial: Niezbednik internauty i co poniekturzy powinni z tego skorzystac ;]

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #11 dnia: 21.06.2008 20:02 »
Mnie Opera kojarzy sie z... Opera TFI - towarzystwo funduszy inwestycyjnych :D  ewentualnie z  Space opera - podgatunek science fiction  :D
Z tymi bankami to faktycznie no nie pomyślałem a to z tego powodu że takich problemów nie mam :wink:
A zresztą jak powiedział Owsiak " Róbta co chceta" :)  a czas oceni  ile będzie to warte... bo faktycznie ciężko zrobić coś co każdemu przypadnie do gustu tym bardziej że wszystko musi być legal.

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #12 dnia: 21.06.2008 21:19 »
Cytat: "MieH"
No i oczywiscie jakies antywirusy: np AVG i do niego spybot
Spybot - obowiązkowo. Co do AVG to mam mieszane uczucia zwłaszcza, że od jakiegoś czasu wyskakuje mi okno o upgrade do wersji 8.0, która ma być mocno okrojona a do tego z freeware będzie trial :? MieH, całkiem konkretna ta twoja lista :)

BLOONDYN - nikt nie broni podesłać do artm'a czy MrMark'a swojej twórczości (np. mapy do jakiejś gry), itp. Jak znam naszych adminów to nikt nie będzie robić z tym problemów i owe "dane" znajdą się w pobieralni.

Offline Chris

« Odpowiedź #13 dnia: 30.06.2008 03:38 »
maybe nero/alcohol ?