Autor Wątek: Rome total war - z czym mamy do czynienia?  (Przeczytany 3009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bloody

• Global Moderator
Rome total war - z czym mamy do czynienia?
« dnia: 02.11.2004 00:19 »
Czym jest RTW? Patrząc pod kątem typu gier jest to połaczenie strategi turowej z RTS'em.  Akcja gry rozgrywa się w czasach starożytności i opowiada głownie o świetności Imperium Rzymskiego. W grze mamy do wyboru kilka typów rozgrywek, pieirwsza nich to kampania rogrywana tylko i wyłącznie na jednego. Tam wybieramy jedną z nacji ( początkowo mamy tylko trzy, a później po rpzejściu kampani odblokowują sie następne osiem ),
senat rzymski w przypadku grania jednym z rodów rzymskich wydaje nam polecenia za które jesteśmy nagradzani. I tak oto dostajemy małe państewko z kilkoma miastami oraz odziałami wojska. Dbać musimy prawie o wszystko. Piniądze, wojsko, dyplomację, zadowolenie ludności, handel przywódcówa, rodzinę itp. Możliwe ze coś pominałem ;). Gra więc nie jest prosta, tym bardziej że sam jej do końca nie rozgryzłem  :? . Ciekawą rzeczą jest trójwymiarowa mapa strategiczna. Np. gdy dwie armie zderzą się na mapie w okolicy rzeki, to na mapie bitewnej mamy rzekę. W ten sposób bez problemu mozna już przed walką starać się dobrać takie miejsce do walki, któe by nam najbardziej odpowiadało.
Kolejny tryb gry to historyczne bitwy. jest to nic innego jak ustawione wcześniej z jednotkami oraz terenem bitwa historyczna,w której mozemy powtórzyć przebieg wydarzeń lub też go zmienić.  
Więc mozemy sobie np. zagrać galami i odbyć bitwę pod Gergowią, tam pokonać Rzymian i zabić Juliusza Cezara  :twisted: .

Kolejna opcja to "custom battle", gdzie mozemy przeciwko komputerowi zagrać jedną z 20 nacji dostępnych w grze.  Wybrać pole bitwy, sprawdzić jednostki i ogólnie zapoznać się na spokojnie z grą. Ostatnia opcja w trybie single player, to quick battle. Jak sama nazwa wskazuje jest to szybka bitwa, gdzie komputer sam ustawia dwie armie oraz dobiera jednostki a my gramy jedną z tych armi. Po prostu komputer szybko tworzy bitwę która mozemy rozegrać bez zbędnego wybierania ;).
CDN....
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Roxx

• Maniak Forum
« Odpowiedź #1 dnia: 02.11.2004 19:02 »
Witam widze że kolega się rozpisał :D i dobrze ;)
Prawde mówiąc jeszcze nie grałem w tą gre ale ściągam ją i chce jużsobie w niązagrać,:) recęzje nawet fajne czytająć komentarze zauważam że w grze jest bardzo dobrze rozbudowana zabawa ;) jednak nikt nie ma nic doskonałego w grze są też potknięcia sztucznej inteligencji.
Może o krótce o co chodzi w grze, Wybieramy sobie jedną z trzech rodzin rzymskich lub jako wódz barbarzyńców podbijamy znany świat :) możemy sobie w nim troche pogospodarować jak wiadomo, a władza to cel ostateczny :) czyli standard ;)
cena gry w sklepie to to co z tego się zdążyłem zorientowac to ponad 100 zł czyli nie aż tak mało, ale od czego mamy DC ;)  
Miłego grania,   ja już nie umiem się doczekać.
"W życiu chodzi o to, aby uczyć się tak, by inni nie spostrzegli, że się człowiek uczy." Winston Leonard Spencer Churchill   
RaMZeS -----> Roxx
www.sound-studio.pl   Nagłośnienie, oświetlenie

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #2 dnia: 04.11.2004 22:22 »
Najlepszą sprawą w całym RTW sa oczywiście bitwy. Cała mapa pola bitwy, jak i wszystkie jednostki są trójwymiarowe, a wykonie graficzne całości na maksymalnych detalach po prostu wymiata. Niestety wymagania też zaginają   :?  minimum 1ghz i 256mb. Niestety nawet mój komp nie jest w stanie pociągnąć wszystkiego :( i gram na trochę poniżej maksimum ( Athlon XP 2000, 512mb, GF 4200 128mb)  W każdym razie nawet na najniższych detalach gra robi wrażenie, chociaż dużo mniejsze. Jednak najważniejsza jest oczywiście sama bitwa, możliwoście taktyczne są bardzo duże. Jakby nie spojrzeć w grze mamy 20 nacji i ponad 100 jednostek, mozliwości jest wiele tym bardziej że warunki pogodowe, jak i teran na którym się walczy również na to wpływaja. Sterowanie co rpawda jest jak na mój gust trochę gorsze niż w MTW, no ale cóż coś za coś :(. Na polu bitwy może walczyć naraz 6 nacji po 20 jednostek. Biorąc pod uwagę że max oddział może mieć 241 to wychodzi nam 4820 żołnierzy w jednej armi, a na całej planszy 28920 + 6 generałów ;). Niestety nikt na naszej sieci raczej nie am na tyle mocnego sprzętu  :? , u mnie zarywało aż miło  :evil: . Fajna rzeczą jest również kamera, która można przybliżyć do widoku jednego żołnierza i zobaczyć dokładnie co się dzieje w walczących szeregach. Mozna zobaczyć np. jak trzech wrogich żólnierzy orążyło naszego generała  :? . WIele jednostek po za tym ma swoje własne możliwościjak np. łucznicy zapalanie strzał, a barbarzyńcy straszenie wrogich piechurów  :twisted: . Dla zaciekawionych informuję że na FTP umieściłem filmiki z RTW. A dla tych co by chcieli sobie zobaczyc i soprawdzić najpierw na własnym kompie demko gry to:
http://www.totalwar.org.pl/?ArtId=186
Tam zresztą można znaleść inne ciekawe informacje ;)

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #3 dnia: 03.01.2005 20:47 »
Na ftp w katalogu R@phael umieściłem kilka modów do RTW. poltext to spolszczenie do RTW jesli jest angielskojezyczna. Z kolei china mod to ciekawy dodatek pozwalający grać Chinami  :D . Zupełnie nowe jednostki itp.
Można nimi grać jak i w kampani tak też w single player. Po za tym jeszcze 3 inne mody których jeszcze nie sprawdzałem. Coś tam  w nazwie z "map" to powiększa mape do granic Indii.

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
« Odpowiedź #4 dnia: 04.01.2005 00:22 »
nie wiem dlaczego ale z tą gierką jest coś nie tak. w medievala gralem jak nienormalny.
rome czegos brakuje. gra mnie nudzi po 2 godzinach, choc sam nie wiem czemu. niby lepsza a gorsza...
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #5 dnia: 04.01.2005 06:20 »
A tyle razy sie na forum pytałem kto chce zagrać MTW   :?
Co do RTW to powiem tak, sama kampania i rozgrywka na jednego jest gorsza choć przyznam że im dłużej to gram tym zaczynam się powoli oswajać z nowym sposobem rozgrywki. Co do walki bezpoeśredniej znaczy bitwy to góruje znacznie nad MTW. Nie mam na myśli samej grafiki, ale to że widac dosłownie co się dzieje w polu bitwy, fakt że sterowanie trochę nawala, jednak mozna sie przyzwyczaić. Yorg granie z kompem to tylko przekąska, prawdziwa gra jest dopiero z żywym człowiekiem. Granie z kompem jest monotonne on się nigdy nie uczy na błędach  :( . Ten rodzaj gry jest dobry tylko by nauczyć sie obsługi i szybkiego przemieszczania jednostkami.

Offline Odolan

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 10.01.2005 13:44 »
Pozwolę sobie wyrazić na łamach tego forum, własną opinię. A więc, nie grałem w medieval, ale postaram sie to nadgonić jeśli czas pozwoli oczywiście, jednakże rozgrywka multi w Rome Total War jest nad wyraz pasjonująca i miło popatrzeć gdy oddział konnicy wpada klinem w szeregi piechoty. A słonie?- to dopiero pokaz siły.

Offline Brzozomir

• Forumowicz Wieszowa NET
    • http://www.2ygfryd.prv.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 14.01.2005 22:20 »
hehe wszystko to( jednostki tylko) było już w Age of Empires 1... :]....
A co do obejrzenia jak giga jazda wpada w piechote kline, to pograjcie w kozaków polską.. Husaria ys da best!
mam kare na wszystko, może keidys będe... :/