Autor Wątek: [zapytanie] o tv przez internet  (Przeczytany 2563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline daniel1906

• Nowy Forumowicz
  • **
[zapytanie] o tv przez internet
« dnia: 27.11.2008 09:39 »
WITAM SERDECZNIE
Mam pytanie, czy wieszowa.net będzie może nadawać również programy tv przez internet? np. tak jak w tp sa?

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #1 dnia: 27.11.2008 15:35 »
Bardzo ciekawe pytanie . Ciekawe co odpowie admin. Jednak w szanse realizacji takiego projektu jakoś nie bardzo wierzę. Tym bardziej że w polskim prawie ( o ile się coś nie pozmieniało)  trzeba indywidualnej zgody nadawcy na retransmisję , jeszcze prawa do sublicencji (oraz ewentualne opłaty - jeśli nadawca takich zażąda a zależnych od ilości odbiorców) i o ile sie nie mylę pozwolenia od URE ( co raczej jest chyba najmniejszym problemem )    :wink:  O urządzeniach do odbioru nie wspominając. Ale naprawdę ciekawa propozycja  :idea:
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #2 dnia: 27.11.2008 17:40 »
Moim skromnym zdaniem:
Cytat: "daniel1906"
czy wieszowa.net będzie może nadawać również programy tv przez internet?

programy TV możesz oglądać dzięki np. programowi http://www.tvexe.com/  a co do nadawania telewizji jak tpsa to, na nadawie każdego programu trzeba mieć licencję, chyba że nadajesz własny autorski program. Generalnie oferta tpsy to nic innego jak oferty UPC czy ŚTK tyle tylko że tu jest ciut odwrotnie patrząc od strony technicznej. Jednak i tpsa i UPC i ŚTK to podmioty mające dziesiątaki tysięcy abonentów, spore zaplecze specjalistów od pilnowania prawa autorskiego, więc są po prostu partnerami do rozmów dla stacji TV. Mam nadzieję że nakreśliłem wystarczająco przejrzyście obraz sytuacji ;)

Ale sam chętnie przeczytam komentarz ze strony Maniera Service :)

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #3 dnia: 27.11.2008 20:19 »
Nie no są małe kablówki osiedlowe które mają od kilkuset do kilku tyś abonentów , a więc jak się chce to można . Większość stacji (przeważnie zagranicznych nie żąda żadnych opłat) jednak ogromna ilość z nich żąda symbolicznych opłat po około 10 centów od gniazda . Problem w tym że co innego kablówka a co innego net bo musiałoby to działać na takiej samej zasadzie jak w neostradzie (ale mi się zrymowało :) ) I tu będzie pies pogrzebany... Co na to ADMIN? :wink:
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau