Autor Wątek: Torrent.  (Przeczytany 2198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daniell252

• Nowy Forumowicz
  • **
Torrent.
« dnia: 29.11.2008 23:46 »
Witam!! od dłuższego czasu mam problem z Torrentem :/ tzn ściągłame pierw programem uTorrent to jeden problem polegał na tym ze jak załączałem uTorrenta to blokowało mi dostęp do internetu :/ a druga sprawa ściąganie max 30kB/s:( zaszarpnołem Azuerusa niby internetu nie blokuje ale ściąga ze średnia szybkościa 2kB/s O.o.  Co może być tego przyczyną?? proszę o pomc.
Pozdrawiam

Offline AnHELLuS

• Administrator
Torrent.
« Odpowiedź #1 dnia: 30.11.2008 16:36 »
Najpierw poczytaj:

FAQ sieci Wieszowa Net

Wybór trybu p2p

Informacja dla Klientów

Wyciągnij wnioski i przetestuj programy.

Offline Gunnar

• Rozgadany Forumowicz
Torrent.
« Odpowiedź #2 dnia: 30.11.2008 18:49 »
No, wiec jako, ze mam pewne doswiadczenia z torrentami w naszej sieci to moze co nieco napisze.
Klient sieci nie ma znaczenia, ja przynajmniej roznic nie zauwazylem. Ma za to znaczenie i to ogromne, tracker z jakiego korzystasz. Jak korzystasz z publicznych (piratebay, mininova, isohunt, torrenty.org) to generalnie jest lipnie, czasem sa problemy z polaczeniami przychodzacymi, a  transfer rozny (0-1mbit). Natomiast pobieranie z prywatnych trackerow to sama przyjemnosc. Do czasu. Do czasu az trzeba cos wyseedowac zeby poprawic ratio. Nasza siec nie oferuje zbyt szalowych predkosci wysylania danych, a do tego brak zew. IP skutecznie jeszcze te predkosc obniza (to nie jest zaden zarzut tylko zwykly fakt). Jak chcesz pobierac z prywatnych torrentow musisz oszukiwac. Dlatego ja z torrentow nie pobieram, bo jak zlapie bana za cheatowanie to nikt z sieci juz nie posciaga z danego trackera, dlatego do oszukiwania nie zachecam.
Ostatnia opcja sa trackery prywatne, ale malo popularne, tam nawet udaje sie wyseedowac w stosunku ponad 1:1 i czasem jest ok.
Generalnie torrent nie jest najlepsza metoda sciagania w naszej sieci, chyba, ze kupisz sobie konto shell czy dedyka, ta droga bedziesz sobie nabijac ratio a sciagac sobie bedziesz w domu :)

Offline Daniell252

• Nowy Forumowicz
  • **
Torrent.
« Odpowiedź #3 dnia: 18.12.2008 22:02 »
Wyciągałem nie raz wnioski z tych tematow... a przełączanie na P2P u mnie jest automatyczne bo ja mam technologie 5GHz... tylko troszke to dziwne skoro sciągam cos np. Opera to leci nawet 500KB/s a np Vuze 30KB/s max:| wiec.... cus jest nie halo:P

Offline AnHELLuS

• Administrator
Torrent.
« Odpowiedź #4 dnia: 19.12.2008 09:45 »
Cytat: "Daniell252"
Opera to leci nawet 500KB/s a np Vuze 30KB/s max:| wiec.... cus jest nie halo:P

ruch www idzie jednym łączem, a p2p drugim. Nawet kiedy przełączasz się na tryb p2p. Stąd porównanie opera 500kB/s gdzie pobierasz z dedykowanego serwera ftp na dedykowanym łączu, kontra klient torrenta, gdzie pobierasz z różnych systemów i sieci, jest bez sensu.

Poczytaj jeszcze raz, tym razem uważnie, co pisze Gunnar.

Offline MrMark

• Administrator
Odp: Torrent.
« Odpowiedź #5 dnia: 29.12.2008 22:17 »
Teraz już od 4 miesięcy (wrzesień) nie trzeba się przełączać do trybu p2p- wszystko może lecieć łączem domyślnym.
Należy jednak pamiętać, że szybko można sobie wysycić swój upload ruchem p2p czego nie było przy przełączaniu się.
Wysycony upload oznacza wolno działający internet- proszę o tym pamiętać.

Marek
« Ostatnia zmiana: 29.12.2008 22:19 wysłana przez MrMark »