Autor Wątek: Co się dzieje?  (Przeczytany 2994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bloondyn

• Post-man
Co się dzieje?
« dnia: 17.01.2009 08:35 »
Mam pytanie . Nie jest to na razie oficjalne zgłoszenie awarii - to i nie dzwonię.A że jest to miejsce gdzie opisuje się "Sprawy związane z działaniem sieci Wieszowa NET" zapytuje - co się dzieje ostatnio z netem ? Bardzo często jest tak sieć wewnętrzna działa ale już wyjście na zewnątrz nie. Zdarzyło mi sie to w ostatnim miesiącu już kilka razy a do tej pory było wszystko ok.
Rozumiem gdy są jakieś prace na sieci a admini napiszą o tym odpowiednia notkę , ale denerwujące jest gdy wpisu żadnego niema i sieci również. Proszę o wyjaśnienie.
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline ks1972

• Rozgadany Forumowicz
Odp: Co się dzieje?
« Odpowiedź #1 dnia: 17.01.2009 10:35 »
Ja dzisiaj rano około 9.30 pierwszy raz zauważyłem problemy z netem. Jak dotychczas byłem zadowolony z usług, które świadczą BRACIA M., ale też doszły do mnie słuchy, że nie u wszystkich jest tak różowo.
Myślę, że ten temat to SUPER pomysł niech "manierowcy" się wypowiedzą co myślą o naszej sieci. Czym więcej opinii tym lepszy będzie przegląd przez całą sieć. Temat ten może być pomocny także administratorom, którzy z "chęcią uleczą nasze bolączki".
Pozdrawiam i z niecierpliwością będę obserwował jak się rozwija ten wątek.
ks

Offline MrMark

• Administrator
« Odpowiedź #2 dnia: 17.01.2009 17:47 »
Siec przechodzi gruntowne zmiany. Dotychczasowe routery i urządzenia muszą być zastępowane na szybsze ze względu na ciągłe zwiększanie szybkości łącz.

Nie dalej jak tydzień temu wymieniono trakt doprowadzający nam internet, bo ten obecny nie był wstanie przepchać już więcej danych.
Dziś rano miedzy 7-8 była wymiana kart sieciowych serwera na gigabitowe bo popularne setki przytkały się na nowym łączu.

Lada dzień pojawi się nowy serwer bo z tym obecnym mamy problemy ze stabilnością.

Ogólnie dużo się ostatnio dzieje w temacie inwestycji i rozbudów i wierzę, że po wymianie serwera na dłuższy czas będzie spokój bo wszystko jest robione z zapasem.

Offline Chris

• Postopisarz [stopień 2]
« Odpowiedź #3 dnia: 02.02.2009 20:00 »
Hmm..dalej trwają te gruntowne zmiany?

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #4 dnia: 22.03.2009 20:35 »
Znowu problem. Tym razem w BOK-u. Daję drukuj fakture , a tu biały ekran i "echo" :P
Problem ten jest nie tylko u mnie ale także  u dwóch sąsiadów , jednak u innego znajomego tez z naszej sieci działa bez zarzutu.
Prosze o usuniecie problemu , bo to okres składania PIT-ów :P
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline Gunnar

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #5 dnia: 11.04.2009 12:24 »
A czy w zwiazku z tym, ze "Siec przechodzi gruntowne zmiany" moznaby zwiekszyc predkosci wewnatrz sieci? Np do symetrycznych 2mbit w godzinach dzialania lokalnego huba DC++?

Offline FIFEK

• Rozgadany Forumowicz
    • http://jfbike.prv.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 30.01.2010 23:11 »
Ja posiadam taki problem. A więc:
Mam router i np jeśli mama wyciera podłogi i lekko ruszy zasilacz to router nie działa znaczy niby działa ale neta nie ma. Dzisiaj już z 5 raz mam ten problem ale samoczynnie net przestaje fikać. I np przepne kable z routera jak mam 1 i 2 port dam 3 i 4 i dziala xD. Ale nie z 5min i to samo ;/. Z kolei też pomaga przepinanie zasilaczy do innych kontaktów xD. Jest to problem który mnie męka już od dłuższego czasu i nie wiem jak temu zaradzić, żeby nie tracić tak często połączenia. Pomocy !!
FIFEK®©

Offline artm

• Administrator
« Odpowiedź #7 dnia: 03.02.2010 21:38 »
witam

rozwiązaniem problemu fifka jest kupienie normalnych kontaktów elektrycznych i net z tym nie ma nic wspólnego.

problem blondyna tez nic nie ma wspólnego z netem..... brak programu ACROBAT READER powoduje ze zamiast faktury otwiera się biała karta w przeglądarce, i to tez nie wina neta tylko z oprogramowaniem kompa.....

pozdrawiam artm

Offline KRISSONEX

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 11.03.2010 12:04 »
Witam  co sie dzieje z internetem ?? ciągle są problemy rano po 10 i około 14.20 zaniki internetu gdy gram przez siec ciągle mnie rozłącza i to jest nie miłe.... proszę o odpowiedz

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #9 dnia: 11.03.2010 18:42 »
KRISSONEX " Wszelkie usterki lub nieprawidłowości proszę NAJPIERW zgłosić do Maniera Service."

Kontakt -> kliknij tu