Autor Wątek: Problem z grafiką POWERCOLOR ATI 2600HD  (Przeczytany 2183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ks1972

• Rozgadany Forumowicz
Problem z grafiką POWERCOLOR ATI 2600HD
« dnia: 07.06.2009 11:57 »
Witam na gwiazdkę kupiłem chrześniakowi nową grafikę pod AGPx8  POWERCOLOR ATI 2600HD.
Po pół roku użytkowania karta odmówiła posłuszeństwa. Komputer zaczął się wyłączać podczas grania i tak dalej. Po odinstalowaniu sterów nie można już jej zainstalować drugi raz. Aby sprawdzić czy to winien system czy sprzęt próbowałem ją zainstalować na swoim kompie. Niestety po zainstalowaniu z oryginalnych sterowników w menadżerze urządzeń widać kartę grafiki ale tylko jako jedno urządzenie, drugie jest nieznane urządzenie PCI (normalnie grafika jest widziana jako 2 urządzenia grafa+ akcelerator). To samo działo się u kumpla, któremu dałem do sprawdzenia tę kartę.
Czy może ktoś z doświadczeniem może miał podobne objawy??  Czy karta jest KAPUT?
Drugi mój problem to to, że kartę kupiłem na Hali w Tarnowskich Górach w sklepie, który nagle po wieloletniej działalności przestał istnieć. Co teraz zrobić z gwarancją, szukałem na necie ale w Polsce nie znalazłem serwisu firmy POWERCOLOR. Zresztą jeśli ktoś znał ten sklep to wie że sprzedawca wypisywał swoje druki gwarancyjne na sprzęt zakupiony u niego.
ks

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
Odp: Problem z grafiką POWERCOLOR ATI 2600HD
« Odpowiedź #1 dnia: 07.06.2009 13:52 »
Z tego co piszesz raczej kaputt. Poglądaj kartę, czy nie ma jakiś stickerów dystrybutora. Np Pronox'u, Action. U serwisanta 'za flaszke' często można takie rzeczy załatwić. Możesz też bardziej 'oficjalnie' skorzystać z porady federacji konsumentów.
A może sklep ma jeszcze inny oddział gdzieś w Polsce? - powinni uznać gwarancję.

PS. Jeśli grafa jest z pronox - spiesz się, parę dni temu ogłosili upadłość...
« Ostatnia zmiana: 07.06.2009 14:00 wysłana przez yorg »
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #2 dnia: 07.06.2009 14:24 »
Drugi mój problem to to, że kartę kupiłem na Hali w Tarnowskich Górach w sklepie, który nagle po wieloletniej działalności przestał istnieć. Co teraz zrobić z gwarancją, szukałem na necie ale w Polsce nie znalazłem serwisu firmy POWERCOLOR. Zresztą jeśli ktoś znał ten sklep to wie że sprzedawca wypisywał swoje druki gwarancyjne na sprzęt zakupiony u niego.
Właściciel tego sklepiku ma jeszcze jedno stoisko na parterze hali, bodajże ze słodyczami i tam można załatwiać sprawy z gwarancją ze sklepu komputerowego. O to, które to stoisko zapytaj panie z punktu usług krawieckich, na przeciw zamkniętego sklepu.

Offline R4inM4n

• Postopisarz [stopień 2]
« Odpowiedź #3 dnia: 11.06.2009 09:48 »
a to wszystko dla karty wartej ile? 50? 100? PLN

Offline ks1972

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #4 dnia: 12.06.2009 12:24 »
I tu się kolego mylisz karta kosztowała mnie na koniec grudnia 260 pln. Jeśli dla ciebie to są małe pieniądze to czapki z głów. Niestety karty pod AGP trochę kosztują.
Zresztą kasa kasą, ale tu teraz chodzi także o honor. Jeśli gościu, który udzielił mi dwuletniej gwarancji na towar może zmieniając branżę na cukierki mieć wszystkich swoich dotychczasowych klientów w D...  to ja przepraszam.
Byłem na jego nowym stoisku i Pani spławiła mnie słowami, że mogę jej zostawić swój numer, a jej szef jeśli będzie łaskaw to oddzwoni. Gdy chciałem pozyskać jego numer zostałem poinformowany że szef nie odbiera telefonów od byle kogo. Powiem szczerze to mnie tak zjeżyło, że mu nie odpuszczę. Wcale, że zostawiłem u niego kilkanaście tysięcy PLN na sprzęt dla siebie i firmy.
Pytałem w innym sklepie i dowiedziałem się, że kart się nie naprawia i jeśli nie załatwię tego poprzez Anioła to mogę ją sobie wyrzucić.   
ks

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #5 dnia: 12.06.2009 14:14 »
Cytuj (zaznaczone)
Gdy chciałem pozyskać jego numer zostałem poinformowany że szef nie odbiera telefonów od byle kogo. Powiem szczerze to mnie tak zjeżyło, że mu nie odpuszczę
Nie ma co komentować.  Poniżej linki do artykułów które mogą Ci pomóc:

Reklamacja u sprzedawcy
ABC reklamacji-prawa konsumenta

Powodzenia. Nie odpuszczaj cwaniaczkowi !

Offline R4inM4n

• Postopisarz [stopień 2]
« Odpowiedź #6 dnia: 15.06.2009 21:30 »
AGP wogole... no dobra nie wzialem pod uwage ze ktos moze tego jeszcze uzywac :d

Offline ks1972

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #7 dnia: 20.06.2009 17:18 »
Zamykam temat informacją, że właściciel firmy gdzie kupowałem kartę osobiście przyjechał do mnie do domu i dalej będzie załatwiał sprawy związane z serwisem. Przepraszał mnie za brak możliwości kontaktu z nim, ale interes który teraz prowadzi zmusza go do częstych wyjazdów z kraju.
Jednak są jeszcze uczciwi Polacy.

ks