Autor Wątek: Ochotnicza Straż Pożarna w Gm. Zbrosławice ( temety związane z OSP naszej Gminy)  (Przeczytany 22351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cudik

• Rozpisany Forumowicz
Witam
Postanowiłem założyć temat z powodów dla mnie oczywistych, chcemy pozyskać jak najwięcej chętnych do przekazania 1% z podatku na Ochotniczą Straż Pożarną w Wieszowie. Nie ma na Forum Opcji czasowego posta który by się sam skasował po czasie, więc proszę Administracje o wyrozumiałość. Myślę że można by i dopisywać własne propozycje, nie ukrywam że najbardziej zależy mi na!!! przekazaniu procenta na OSP, bo ty my jesteśmy  zawsze do waszej dyspozycji .

« Ostatnia zmiana: 30.11.2010 13:28 wysłana przez cudik »
All rights reserved

Offline Kamila

• Rozpisany Forumowicz
Odp: Przekaż 1% podatku na OSP Wieszowa
« Odpowiedź #1 dnia: 06.01.2010 07:48 »
a nr konta by się nie przydał?

Offline mArCi_No1

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #2 dnia: 06.01.2010 10:09 »
Do przekazania 1% nie jest potrzebny nr konta tylko to co jest wyzej wpisane plus ewentualnie w pozycji 128 adres jednostki czyli calosc wyglada wtedy tak
 "Dla OSP WIESZOWA 42-672, ul Bytomska 144"
i na 100% jest dobrze i przekazane srodki trafią we wlasciwe miejsce  :)
Ale nr konta zawsze mozna podac ;D

ps. moze by tak przykleic ?
Today ... Tomorrow... Silesia

Offline Kamila

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #3 dnia: 06.01.2010 21:40 »
ok, już przygotowuję karteczki z danymi, które rozdam moim znajomym

Offline Kamila

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #4 dnia: 10.09.2010 19:35 »
Jaki finał akcji 1% dla OSP?

Offline mArCi_No1

« Odpowiedź #5 dnia: 11.11.2010 10:43 »
Sorki ze tak długo nie odp w tym wątku ale jak zwykle biurokracja wzieła góre. Publicznie, na forum napisze o tym ile udało sie pozyskac oraz co zamierzamy kupic, po wyborach, zeby nie robic "zamieszania". Mysle tez o informacji i podziekowaniu w "Wieściach Gminnych". Powiem tylko tyle ze jesteśmy zaskoczeni pozytywnie!!!

Offline cudik

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #6 dnia: 23.11.2010 23:39 »
Do wiadomości!!!
 z 1% OSP Wieszowa uzyskała dochód w wysokości 3150zł kwota znajduje się na koncie ZOSP RP z przeznaczeniem na zakup sprzętu.
« Ostatnia zmiana: 03.12.2010 11:44 wysłana przez cudik »
All rights reserved

Offline cudik

• Rozpisany Forumowicz
Tu proszę dyskutować na temat który znajduje się w tytule, nie rozpisujmy się w innych tematach, bo ostatnio w znacznym stopniu zaśmieca forum.
All rights reserved

Offline cudik

• Rozpisany Forumowicz
Cudik - może i twoim zdaniem temat jest zamknięty ( jako strażaka ) Ale ja patrzący z boku wcale tak nie uważam . Bo problemem naszej straży jest nie tylko w JAKOŚCI sprzętu , co w ilość jednostek OSP. W całym powiecie Tarnogórskim jesteśmy REKORDZISTAMI . I przy takim rozdrobnieniu jednostek NIEMA szans na to wszyscy dostaną wozy ... Nawet używane... Ponieważ samo utrzymanie tych 9-ciu! OSP to majątek.

Tu podyskutuję na ten temat, gdyż zmodyfikowałem trochę tytuł i uważam, że jest to miejsce na taką dyskusję. To, że w powiecie Tarnogórskim jest tyle jednostek OSP świadczy o tym, że teren operacyjny KM PSP Tarnowskie Góry jest bardzo duży jest to aż 642,63 km² (dane wikipedii), a jednostka PSP jedna ( nie wliczam w to JRG Radzionków, który jest dysponowany w mniejszym stopniu na powiat nie znaczy to,iż wcale nie jest dysponowany wręcz przeciwnie). Dlatego chodzi o to by jednostki ratownicze w tym OSP jak najszybciej zostały dysponowane na miejsce zdarzenia. Ma to swój plus w postaci naszych interwencji i w znacznym stopniu odciążenia zawodowców ( przy poważnych zdarzeniach i tak się pojawią) Wyobraź sobie, że pali się kosz na śmieci np. w Łubiu (16km) i nie ma tam OSP, PSP musi tam dojechać przyjmując czas dojazdu 1km/ min (nie zimą to oczywiste) około 15 gasi ogień i dostaje zgłoszenie, że w Pyrzowicach mają wypadek, od Łubia jest to 35km wyobraź sobie czasy reakcji w skrajnych przypadkach. Kolejnym plusem jest to, że Zawodowcy z powiatu nie boją się dysponować Ochotników, gdyż dysponują podobnymi kwalifikacjami do prowadzenia wszelkich działań. Najważniejsze jest szybkie zadysponowanie odpowiednich sił i środków do likwidacji zagrożenia.Ba często jednostki OSP Gm. Zbrosławice( dodam, że te które należą do KSRG)  są dysponowane poza teren powiatu, tu dużo interwencji miało miejsce w mieście Zabrze ( pożar M1, pożar stadniny w Rokitnicy, kilka razy gasiliśmy brogi słomy w Zabrzu ) jesteśmy doceniani przez dyspozytorów PSK umiejętnością radzenia sobie z zdarzeniami, Zabrzańskie OSP biorą udział tylko (na tyle ile mi wiadomo) przy pożarach traw, powodziach, brogach słomy gdzie jest potrzebne dużo siły roboczej, nie jeżdżą jak my do pożarów mieszkań, wypadków, powalonych drzew, neutralizacji substancji ropopochodnych  etc. gdyż mają mały teren operacyjny i dużo straż zawodową.
Moja wizja Reformy OSP w Gminie wygląda następująco likwidacja jednostek z poza KRAJOWEGO SYSTEMU RATOWNICZO GAŚNICZEGO Ale w kontekście ograniczenia finansowania tych jednostek do minimum, gdyż wyjeżdżają oni 2 razy do roku, w tym są wyjazd na ćwiczenia i zawody a maja budżet nie wiele mniejszy od jednostek, które wyjeżdżają kilkadziesiąt razy do roku. Żałosnym zdarzeniem był ostatni pożar brogu w Kamieńcu gdzie po przyjeździe na miejsce 1 sekcji PSP T. Góry 1 OSP Wieszowa 1 OSP Zbrosławice. rozpoznania sytuacji postanowiono, że zostanie zadysponowany OSP Kamieniec, którego zadaniem będzie stworzenie punktu czerpania wody na stawie w Kamieńcu ( straż jest właśnie tam ulokowana) po 2 godzinach jednostka nie była w stanie się zebrać, w zamian zadysponowano OSP K.Las (dojechali) . To moim zdaniem jest paranoja, budżet dodam jest taki sam jak 10 lat temu od tamtego czasu wszystko podrożało. Niezwłocznie trzeba zakupić nowe samochody jeśli jest to możliwe wszystkie w jednym czasie( utrzymywanie nowych wozów jest ekonomiczniejsze ) my do swoich starych 30 letnich maszyn już w znacznym stopniu nie możemy dostać części zamiennych, co za tym idzie strach nawet jeździć takimi staruszkami. To tyle na temat, bo można by na ten temat elaborat napisać. W późniejszym poście przedstawię graficznie  jakie wozy należało by zakupić by mieć spokój na ładnych paręnaście lat.   
All rights reserved

Offline cudik

• Rozpisany Forumowicz
Koszt inwestycji po zaokrągleniu wynosi 6.000.000 PLN ( zaokrąglenie duże, gdyż producenci nie podają ceny jest to uzależnione od SIWZ - Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia) wykorzystując środki z UE można liczyć nawet na 85% dotacji tak bynajmniej zrealizowany zakup wozów do PSP patrz

http://www.katowice.kwpsp.gov.pl/pl/index/html/id:17/news_id:3864
Tu wartość projektu to 24.3 mln dofinansowanie z UE 85% czyli KW PSP zapłaciła za wozy 3,695,000mln. (to tylko przykład).

Z kolei http://biala24.pl/?id=Informacje&x=4191
Biała podlaska kupiła 5 wozów z sprzętem, koszt zakupu to prawie 4 mln złotych ,z czego ponad 3,3 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Można liczyć na dofinansowanie z KG PSP, WFOŚiGW, ZOSPRP, i nie tylko. Co przy wyśmienitej okazji kosztowałoby UG koło 1mln zł( inwestycja spora ale to zaspokoi potrzeby strażaków na kilkanaście lat) . Dodać trzeba że nie wiem dokładnie czy wszystkie dofinansowania można łączyć z sobą.
« Ostatnia zmiana: 20.08.2011 08:52 wysłana przez cudik »
All rights reserved

Offline Kamila

• Rozpisany Forumowicz
mam nadzieję Panowie Strażacy, że mnie teraz nie zabijecie... ale przyszedł mi do głowy taki pomysł, żeby na wiosnę zorganizować przedszkolny festyn rodzinny z Waszym udziałem, z jakimś pokazem wozów, kasków- wszystko do uzgodnienia.
Dla dzieciaków frajda, dla Was prestiż i jeszcze większy szacunek, wstęp za przysłowiową złotówkę - to i jakiś grosz na plac zabaw może by się znowu uzbierało? co Wy na to?

Offline Bloondyn

• Post-man
Cudik wszystkich już obdzielił .... tylko dajcie mu pieniądze :D
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline cudik

• Rozpisany Forumowicz
mam nadzieję Panowie Strażacy, że mnie teraz nie zabijecie... ale przyszedł mi do głowy taki pomysł, żeby na wiosnę zorganizować przedszkolny festyn rodzinny z Waszym udziałem, z jakimś pokazem wozów, kasków- wszystko do uzgodnienia.
Dla dzieciaków frajda, dla Was prestiż i jeszcze większy szacunek, wstęp za przysłowiową złotówkę - to i jakiś grosz na plac zabaw może by się znowu uzbierało? co Wy na to?

Niby dlaczego mielibyśmy cię zabić?? My współpracujemy z naszymi malutkimi sąsiadami, nie raz  działaliśmy na rzecz przedszkola, czy to poprzez malowanie kotłowni, czy wycinka zagrażających drzew, nie widzę problemy żeby i podczas festynu pokazać nasz sprzęt. ( aczkolwiek fajnie by było pokazać nowy wóz :P) Ale tą sprawą zajmiemy się jak będzie już tak daleko.

Cudik wszystkich już obdzielił .... tylko dajcie mu pieniądze :D

Chciałem tylko przedstawić jak by to mogło wyglądać, bo jest to realna sprawa do załatwienia. Widać że UE pokrywa do 85% kosztów, czy nie warto poświęcić raz na 20 lat 1mln i kupić wszystkim nowy wóz? To była moja propozycja, uważam że dość sprawiedliwa, i chyba warta rozpatrzenia, bo szczerze mówiąc wydać raz milion i kupić 10 wozów nie jest to jakoś drogo ( o ile UE da resztę). Dodam że zakup wozu dla OSP Czekanów kosztował budżet 300tyś i mamy tylko jeden wóz.

TERAZ OSP COŚ OD SIEBIE

Na pewno każdy, z was słyszał o powodzi! Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chciała wspomóc jednostki OSP które brały udział przy powodzi.

Cytuj (zaznaczone)
W dniu 4 lipca 2010 r. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na podstawie decyzji MSWiA nr 126/2010 z dnia 08.06.2010r. przeprowadziła zbiórkę publiczną pod nazwą „STOP POWODZIOM!” na zakup urządzeń i sprzętu ratowniczego dla jednostek Straży Pożarnej.

Zarząd Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy informuje, iż na dzień 30 września 2010 r. na rachunku bankowym Fundacji o nr:

32 1240 1112 1111 0010 3275 0868  znajdowała się kwota: 2.551.922,34 zł

W tej kwocie zawierają się:

- bezpośrednie wpłaty na konto: 563.152.,46 zł
- datki z puszek kwestarskich: 1.425.881,31 zł
- datki ze skarbon stacjonarnych: 361.398,57 zł
- wpłaty z wysyłania wiadomości sms na nr 7547 (P4, Polkomtel, PTC)  – 201.490 zł 

Na rachunek bankowy nie wpłynęły jeszcze środki z wysyłania wiadomości sms na nr 7547 – od operatora sieci Centertel w łącznej wysokości: 92.585 zł.

W związku z powyższym zebrana kwota w ramach zbiórki wzrośnie do: 2.644.507,34 zł

Całkowite koszty przeprowadzenia zbiórki publicznej pod nazwą „Stop Powodziom!” wyniosły 68.048,81 zł i zostały pokryte w całości ze środków, które nie pochodzą ze zbiórki publicznej.

Biorąc powyższe pod uwagę, Fundacja WOŚP przeznaczy na realizację celów Akcji STOP POWODZIOM! - kwotę:   2.644.507,34 zł.
tekst z str http://www.wosp.org.pl/stoppowodziom/sprawozdanie

Za uzbierane pieniądze obdarowała również 3 jednostki OSP z Naszej Gminy, które otrzymały następujący sprzęt:

• OSP WIESZOWA - Pompa szlamowa WT 40 HONDA o wartości rynkowej 11402,00
  • OSP ŚWIĘTOSZOWICE - Pompa pływająca POSEJDON o wartości rynkowej 5490,00
  • OSP CZEKANÓW - Agregat prądotwórczy FOGO FH 3541 o wartości rynkowej 4250,00
[/b]
Sprzęt z względów ekonomicznych, i organizacyjnych dotrze do nas za pośrednictwem firmy kurierskiej. Oficjalne przekazanie odbędzie się w Warszawie na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego 18.12.2010r w której wezmą udział zaproszone Jednostki.
Aby otrzymać od WOŚP sprzęt, jednostki musiały udokumentować udział w powodzi, co pozwoliło Komisji racjonalnie podzielić sprzęt w/g zaangażowania jednostek podczas powodzi.
Dodam, że OSP Wieszowa już raz została obdarowana, przez Fundacje WOŚP zestawem do ratownictwa medycznego, 4 maja 2005 r. z rąk samego Jurka Owsiaka otrzymaliśmy  torbę PSP R1 z szynami kramera i deską ortopedyczną ( która na tamte czasy kosztowała około 6tyś zł.)
Na łamach Forum pragnę Serdecznie podziękować Jurkowi Owsiakowi i Fundacji WOŚP za wsparcie Naszych jednostek OSP. (takie podziękowanie zostanie również wysłane do Fundacji w formie oficjalnego listu).
« Ostatnia zmiana: 02.12.2010 12:10 wysłana przez cudik »
All rights reserved

Offline mArCi_No1

Przedstawiony sprzęt rewelka. Przydałby sie. Zmieniło by sie postrzeganie naszych Osp, ludzie poczuli by sie napewno bezpiecznie, napewno zwiekszyłaby sie liczba chetnych do bezinteresownego niesienia pomocy ale... mozna tylko marzyc,

W przyszlym roku budżet wszystkich jednostek ma sie zmniejszyc z 250 tys do ok 215 tyś.
Kolejny rok kombinowania jak przetrwać , jak nie cofnąć sie w tyl.

...Jurkowi Wielkie DZIĘKI.... a naszej władzy ?

« Ostatnia zmiana: 02.12.2010 16:40 wysłana przez marcino »

Offline cudik

• Rozpisany Forumowicz
W przyszlym roku budżet wszystkich jednostek ma sie zmniejszyc z 250 tys do ok 215 tyś.
Kolejny rok kombinowania jak przetrwać , jak nie cofnąć sie w tyl.

Widzę jak docenił swoich strażaków były wójt, w gazetach ładnie pan Kowolik opisywał jak to dziękuję strażakom za poświęcenie w powodzi i nie tylko Widać to z 250tys na 215 a teraz niech Olszewski się martwi, mieliśmy się rozwijać a nie uwsteczniać.

DZIĘKUJEMY PANIE KOWOLIK

Kieruję tez pytanie do Pana wójta -->http://forum.wieszowa.pl/index.php/topic,2141.new.html#new
« Ostatnia zmiana: 03.12.2010 12:14 wysłana przez cudik »
All rights reserved