Autor Wątek: WARHAMMER BATTLE FANTASY  (Przeczytany 5753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bloondyn

• Post-man
WARHAMMER BATTLE FANTASY
« dnia: 21.03.2010 07:53 »
Dubluje posta !

Czy wsród forumowiczów są osoby  grywajacy w WBF ?

Prosze o info albo na forum albo na priva
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline Bloody

• Global Moderator
Odp: WARHAMMER BATTLE FANTASY
« Odpowiedź #1 dnia: 24.08.2010 17:53 »
He he, ja :)
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #2 dnia: 26.08.2010 20:26 »
Toś mi napisał :P :D
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #3 dnia: 15.11.2010 16:25 »
Może na święta się coś da zagrać? :P

Offline Denol

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #4 dnia: 19.11.2010 12:24 »
Też w to gram

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #5 dnia: 19.11.2010 16:44 »
Mozna wiedzieć gdzie grasz ? czym grasz? za ile punktów masz armie ? jak długo grasz? ;)

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #6 dnia: 19.11.2010 21:11 »
Denol gra armią chaosu ;)

Offline lokaczu

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 03.12.2010 21:05 »
Ja grałem. Dużo grałem. Szczególnie edycje 5 i 6. Zdarzyły się nawet jakieś turnieje.
Niestety ostatnią partię rozegrałem w maju 2009.
Chciałem to nawet reaktywować i zakupiłem trochę figurek.
Grałem : Vampire Counts, Tomb Kings, Dark Elves, Beastmen, Chaos.
Ostatnio próbowałem reaktywować Chaos Warriors.

Powiem tak, jeżeli jest tu ktoś komu nie przeszkadza  niezgodność figurek z rozpiskami (niestety większość mojej armii jest w rozsypce), kartoniki zastępujące niektóre oddziały, a chcecie sobie pograć dla przyjemności to może udało by się coś zorganizować.
Myślę, że moja stara ekipa od WFB też by się na tak wyjątkową okazję zebrała.

Może jakiś mini turniej, na zasadach nowej edycji?

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #8 dnia: 05.12.2010 13:16 »
No u nas tez ostatnio słabo z graniem, ale po nowym roku można by coś zorganizować. Zasady graliśmy z siódemki. A można u ciebie zagrać, u nas były bitwy podłogowe...?
Niezgodność figurek nie przeszkadza, można zagrać. My staż akurat mamy niewielki, niecały rok gry.
« Ostatnia zmiana: 05.12.2010 13:19 wysłana przez Bloody »

Offline lokaczu

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 07.12.2010 03:24 »
BLOONDYN co ty  powiesz na wyzwanie w WFB na zasadach 8-mej edycji? Jeszcze nie grałem,a podobno wywrócili całą machanikę gry  do góry nogami.
Ja zorganizuję miejsce do gry. Armie po 2000 pnkt.
Już rozmawiałem z moją starą ekipą i chcieliby też sobie pograć.
Można by zorganizować mini turniej.
Chętnie znowu złoiłbym skórę młodzierzy!! Bloody, doświadczenie vs młoda krew. Może czegoś się nauczycie.
hehe, jak za starych dobrych czasów.
Moja ekipa to: Krasnale (polecam zagrać, nic nie uczy tak jak dostać 8 razy z rzędu od knypków), Vampire counts i może jeszcze jakiś dziadek dołączy.
Co wy na to? Trzeba by się tylko zrzucić na ogrzewanie sali.
Zorganizowałbym nawet dwa dni turnieju, oczywiście na stołach. Dopuszczamy kroksy (kartoniki) i figurki z pożyczki (nie z danej armii). No chyba, że jest jakiś esteta to może zagrać z najładniej pomalowaną armią krasnali jaką widziałem. Tam każda figurka odpowiada temu co jest w rozpisce. Ja zagram chaosem z tym co mi zostało.

Hehehe, jak za starych dobrych czasów.

Ustalam minimum: 8 osób (3 już są).
Jak będziecie zbierać ekipę to piszcie na : konrad.pszowski@aol.pl

Offline lokaczu

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 07.12.2010 03:28 »
Jeżeli ktoś chciałby poczytać zasady 8-mej edycji to piszcie. Prześlę na maila.
Młodzierz powinna się przygotować. Starszyźnie to nawet Troll ma zdolność fly :)

Offline lokaczu

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 07.12.2010 04:21 »
Tak mi się na wspomnienia zebrało.
Pamiętam turniej 5 -edycja WFB
Bloodthrister i ekipa Plague Censer Bearerów. 4 tury i w końcu krwawy padł. Przy stole było chyba 20 osób kibicujących szczurom. Dodam, że krwawy był odlewem gipsowym. Nie było jeszcze wtedy sklepu gdzie można by zamówić przez internet.
Albo coś co nazywało się Heart of Whoe. Hehehe kto wtedy grał to wie co to było za świecidełko.
Jak wyszły Vampire Counts w 5-ej edycji, po rozpadzie armii Nagasha, to był tam pojazd który nazywał się Caravan.
Mina przeciwnika jak Caravan wjeżdżał w  swoją ekpię Ghuli i zyskiwał nieśmiertelność, bezcenna. I przgelądnie Rules Booka czy tak można. To były czasy. Nawet Games Workshop nie był tego w stanie przewidzieć.
Do dzisiaj chodzą opowieści jak Games Workshop zmieniał/wydawał erraty bo Polacy coś wymślili. To były czasy kiedy liczył się pomysł, a nie to kto ile wydał na figurki.
Ja miałem kiedyś takiego bata do pokonania. Green Knight z Bretonii.  Co skurczysyna pokonałem to odradzała się przy źródełku. Nawet nie pamiętam czy w końcu ukatrupiłem puszkę.

Heheh, najlepsz były szarże na Night Gobosów. Wjeżdzasz sobie kawalerią, a tam STOP. Wypadają fanatycy. Heheh, i pół regimentu za 400 pnkt w piach.
nie wiem czy zielonym jeszcze zostały fanatyczne dodatki
.
AlboShadow Tight? Taka zapchajdziura pomiędzy 5 a 6. Graliśmy w to w kampanię. Zdobywanie wyspy. Co weekend sesja w WFB. Weekend tzn. piątek i sobota. 14 h dziennie.
Największa nasza bitwa to po 4000 pkt na grającego. Po 8000 pkt na stronę. Jedna tura trwała 2h. Ale wtedy człowiek miał czas.

Podobno teraz już nie ma fear outnumber. Szkoda.

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #12 dnia: 07.12.2010 14:50 »
No to widzę że wspomnieć masa :) Ja na turniejach byłem dwa razy i tylko jako kibic. Tak faktycznie zanim się rozkręciliśmy to coś zaczęło źle trybić. W sumie po części kupowałem też bo lubiłem je malować :)

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #13 dnia: 07.12.2010 16:25 »
 lokaczu - dzięki za zaproszenie  ;) Ja jednak przynajmniej do połowy stycznia jestem   "out".  :( Święta no i dzieci  ... Aż taka młodzież nie jestem ;)
Ale jeśli macie ochote pograć na juz ... "no problem" znam "Zdzicha" z Grzybowic oraz Szymona z Mikulczyc . Oni grywaja regularnie . zazwyczaj w domu harcerza w Zabrzu .  ;)Mozna się z nimi skontaktować przez  stronkę ZKF

http://www.zkf.aplus.pl/forum/viewforum.php?f=7

Mozna im tam posłać wiadomości na priva , albo masz tu dane kontaktowe do nich z ZKF

http://www.zkf.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=704

Uścislenia sędziowskie  do 8ed.

http://strony.aster.pl/barbaros/usc8.pdf

W ósmą też jeszcze nie graliśmy tylko w 7ed.
 Szkoda że nie odezwałeś się w kwietniu ...

Pzdr.

Offline lokaczu

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 12.12.2010 02:23 »
No to zagramy na początku lutego.
Chciałbym, żeby było z gminy jak najwięcej ludzi. Jeżeli mogliby się zberać gracze od nas to moglibyśmy pomyśleć o jakiś regularnych spotkaniach.
Moglibyśmy organizować od czasu do czasu coś większego.
Już dawno myślałem o organizowaniu  WFB w naszej gminie. Myślałem, że nie będzie dla kogo. A tu taka niespodzianka.
Potrzeba tylko jeszcze osób, które by w tym uczestniczyły. Nie tylko w graniu ale w organizowaniu eventów. Potencjał widzę.
Może od lutego zebralibyśmy się? BLOONDYN nie wiem ile grałeś ale może dałbyś się namówić na zaszczepienie ziarna WFB wśród naszej młodzeży.

Młodzieży chętna pograć w WFB. Posłuchać o starych czasach. Chcąca się nauczyć grać i tacy którzy chcą pokazać starym wilkom gdzie ich miejsce.
Elficcy Elrondowie, Mroczni Drizztowie, Archaonowie Chaosu, Imperatorzy zapraszam do grania.
Moglibyśmy jako ekipa ze zbro uczestniczyć turniejach. Moja w tym głowa.

Zapisujcie się na miesiąc luty. Piszcie maila na: konrad.pszowski@aol.pl

Ja, mam na razie chęć zorganizowania tego. Może mi ta chęć szybko minąć, stary już jestem. Więc zbierajcie ekipę.
BLOONDYN nie powiem, że przydałaby się jakaś pomoc. Od połowy stycznie of course. O ile chcesz, ale skoro powtarzałeś posta to czujesz jeszcze wiatr magii.

Mam nawet nazwę na klub: Irresisitble Force (kiedyś karta teraz x sześć oczek).