Autor Wątek: Problem z mikrofonem  (Przeczytany 2454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BynByn

• Kandydat na Forumowicza
  • *
Problem z mikrofonem
« dnia: 27.12.2010 22:41 »
A wiec mam taką kartę dźwiękową[KARTA], którą kupiłem dzisiaj. Zamontowałem ją włączam komputer
, instaluje sterowniki. I jak na razie wszystko OK, głośniki działają, nie działa tylko mikrofon wykorzystałem wszystkie swoje pomysły i nic. A kupiłem te kartę specjalnie po to, aby działał mi mikrofon bo w zintegrowanej mi się wejście spaliło. Proszę o szybką odpowiedź!!!
« Ostatnia zmiana: 27.12.2010 23:18 wysłana przez AnHELLuS »

Offline AnHELLuS

• Administrator
Odp: Problem z mikrofonem
« Odpowiedź #1 dnia: 27.12.2010 23:41 »
Witam.
Poprawiłem link w twoim poście.
Rozumiem, że sprawdziłeś czy nie masz wyciszonego wejścia w systemowym panelu głośności  ;) , jeśli tu jest OK to:

1. Wyłącz integre w BIOSie
2. Panel Sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> Głos: Nagrywanie głosu: urządzenie domyślne.

Może się zdarzyć, że będziesz musiał wywalić stery do integry i dopiero po tym ponownie zainstalować sterowniki do nowej karty.

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
« Odpowiedź #2 dnia: 28.12.2010 09:49 »
do powyższej rady mogę dorzucić jedynie zaptaszkowanie magicznej opcji "mic boost" lub "+20db" różnie się to może nazywać. Znajdziesz w ustawieniach głośności -> zaawansowane (w XP)
W wyższych wersjach windows można zmieniać źródła dźwieku, możliwe, że ustawienie wskazuje dalej na starą kartę(znaleźć  i przełączyć :) )

The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline BynByn

• Kandydat na Forumowicza
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 29.12.2010 14:24 »
Wszystko OK poza mikrofonem. W panelu sterowania wszystko jest podgłośnione na full i nic a bardzo potrzebuje micro. Macie jeszcze jakies pomysły???

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #4 dnia: 29.12.2010 15:03 »
Sprawdz  lepiej mikrofon u sąsiada, bo cudów nie ma . Jeśli można wiedzieć to skąd klikasz?
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #5 dnia: 29.12.2010 18:14 »
@ BynByn z łaski swojej więcej danych - ty masz problem z którym przychodzisz do nas więc się postaraj.  Skup się na tym co napisałem wyżej - po prostu to wykonaj. Jak nie wiesz gdzie w BIOSie wyłączyć to podaj model płyty głównej.

inny pomysł - złamany lub źle wykonany jack mikrofonu; kolejny pomysł - oddać ten szrot do sklepu i za parę złotych więcej kupić SoundBlastera. Albo poszukać używanej na allegro.