Autor Wątek: Alice in wonderland - 3D, napisy czy dubbing?  (Przeczytany 2462 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
Alice in wonderland - 3D, napisy czy dubbing?
« dnia: 07.04.2010 21:30 »
Ktoś był?

Ja się dopiero wybieram. W 3D dobrze by bylo skupić się na obrazie w czym napisy mogą przeszkadzać,
a z dubbingiem pl różnie bywa.

Co lepsze?
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline Bloondyn

• Post-man
Odp: Alice in wonderland - 3D, napisy czy dubbing?
« Odpowiedź #1 dnia: 09.04.2010 23:29 »
Ja osobiście wybrałbym " czytanie "  ;) Moim zdaniem dubbing jest dobry w animacjach . A w filmach różnie im to wychodzi ;)
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #2 dnia: 10.04.2010 20:24 »
Kinowe tłumaczenia - rzekomo robione przez "profesjonalistów" - dalekie są od ideału, a wiele z nich nawet w ułamku nie umywa się jakościowo do tych "amatorskich" z sieci.  A dubbing dużych produkcji mimo wszystko stoi nadal na wysokim poziomie (choć po obejrzeniu "Prawdziwej historii Kota w butach" mam mieszane uczucia).

Byłem na Avatrze w 3D i powiem Ci, że czytanie w tym wydaniu rozprasza. A do tego momentami wręcz *****ne tłumaczenie potrafiło nieźle rozwalić klimat sceny. Jednak po "golibrodzie z Fleet Street" sądzę, że warto byś zaryzykował oryginalną wersję z napisami. I jakoś nie umiem sobie wyobrazić, który polski aktor dałby radę co najmniej dobrze podłożyć głos pod postać graną przez Johnnyego Deepa.

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
« Odpowiedź #3 dnia: 11.04.2010 23:08 »
Postanowione. Obejrzałem trailery oryg. i pl i już wiem, idę na napisy ;)

Jak tylko kina otworzą...

thx.
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #4 dnia: 11.08.2010 00:36 »
Osobiście byłem na wersji z napisami i ponoć to była lepsza opcja. Sam film jednak najwyższej klasy nie był, choć lubię fantasy i różne takie, to ten produkt był słabiutki.
Ten nasz świat to istny narreturn ;)