Autor Wątek: Wybory samorządowe  (Przeczytany 23191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bazyliszek

• Kandydat na Forumowicza
  • *
Odp: Wybory samorządowe
« Odpowiedź #15 dnia: 09.11.2010 23:27 »
Młodzi ludzie są wstanie zmienić na lepsze naszą gminę.

LUDZIE! IDŹCIE NA WYBORY!

Od was zależy kształt naszej gminy na następne lata !!!!

Może ktoś wreszcie zrobi porządek w tym bajzlu.

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #16 dnia: 10.11.2010 08:43 »
Powiem szczerze że nie liczyłem az na taki odzew rozpoczynając ten temat  :D
Jadnak co do zmian, to na zbyt wiele to bym nie liczył .... a właściwie to nic sie nie zmieni.
-I jeden i drugi mają tych samych znajomych. A więc bruździc im nie będą ;)
-Jak jeden tak, i drugi jeżdzą  po różnych imprezach. ( z tym ze p. Olszewski zdecydowanie częściej )
-W bardzo wielu kwestiach maja takie samo zdanie.
-A do własnego gniazda nikt z nich robił nie będzie.
Tak więc jeśli ktoś liczy na rewolucję, to niech sobie lepiej książkę poczyta :P  np.  "Rozważania o rewolucji we Francji - Edmunda Burke" Bo na co innego nie ma co liczyc...
Jeśli ktoś chce porzadku to niech lepiej sobie mopa kupi :D  ( lepiej na tym wyjdzie)
Bo jesli wójt  miałby robić porządek, to najpierw musiał by zacząć od siebie...

Zaraz przypomina mi sie " Ranczo Wilkowyje" - Wójt i Czerepach  :P ( jeden wart drugiego )
By tylko nie okazało się że bedzie to, jak mawiaja anglicy :"choice between plague and cholera" ;)

Mam nadzieje że nikogo do głosowania nie zniecheciłem ;)
« Ostatnia zmiana: 10.11.2010 08:53 wysłana przez BLOONDYN »
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #17 dnia: 10.11.2010 19:48 »
Wspaniały "popis" dwóch kandydatów z KWW "Lepsza Gmina Zbrosławice" -> http://www.tvs.pl/informacje/29764/

Offline Kamila

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #18 dnia: 10.11.2010 20:07 »
faktycznie coś w tym jest, że wybory podwyższają temperaturę, przynajmniej i na forum rozogniły się policzki ;)

Offline MrMark

• Administrator
« Odpowiedź #19 dnia: 12.11.2010 19:39 »
liczba odwiedzin na forum tez znacząco wzrosła- tylko życzyć sobie takiej frekwencji na wyborach ;)

Marek M

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #20 dnia: 12.11.2010 19:54 »
Nawet admin się częściej wypowiada ;)
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #21 dnia: 13.11.2010 23:08 »
Uzupełnienie tematu o nowe adresy stron kandydatów.

www.inicjatywa-obywatelska.eu

www.serafin.wieszowa.pl

Jeśl ktoś zna adres/y stron pozostałych kandydatów, to proszę o dopisanie do wątku.

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #22 dnia: 14.11.2010 12:59 »
Odnośnie mojego pierwszego posta.... Oto przykład jak media manipulują wyborcami.
Czyli... - Manipulacja TVN: „ja pie***lę, nie wiem”

http://www.blogpress.pl/node/6529

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #23 dnia: 14.11.2010 21:31 »
Ja tu pisałem jak to tvn manipuluje .... a tu okazuje się ze kandydat od " ja pier... " za kratkami . I żeby było smieszniej artykuł jest ze strony "kontakt TVN24.pl " w której wcale nie pisze "ja piepsze" jak to na wizji pokazywało TVN. :D

http://kontakt24.tvn.pl/temat,kandydat-od-telewizyjnej-wpadki-zatrzymany-za-narkotyki,38217.html?grupa=najnowsze

Offline cudik

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #24 dnia: 16.11.2010 16:01 »
Wczorajsze zebranie z kandydatami KWW "czas na zmiany" dało trochę do Myślenia w szczególności wypowiedz Lidera, na postanowione pytanie jak zamierza pan podnieść pozyskiwanie Funduszy europejskich na realizację inwestycji otrzymałem odp. wysłać kogoś na kurs pytanie czy jedna osoba jest w stanie udźwignąć taki ciężar, w niedalekiej gminie jak w Gierałtowicach do tego celu jest powołany cały sztab ludzi. Mimo tego optymistycznie patrzę w przyszłość.
All rights reserved

Offline Antek Tropiciel Absurdów

• Kandydat na Forumowicza
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 16.11.2010 21:10 »
Witam,

wszyscy tutaj piejący z zachwytu o KWW Czas Na Zmiany piszą jak to będzie wspaniale jak jej lider zostanie główną postacią tej gminy. A ja temu wszystkiemu po prostu nie wierzę.
Czy ten zwiastun ogromnych zmian w naszej gminie rzeczywiści je przyniesie? Przecież to przez ostatnie cztery lata była po wójcie najważniejsza osoba w gminie. Czy słyszał ktoś kiedyś o jakichś rewolucyjnych zmianach, inwestycjach, strategiach firmowanych jego nazwiskiem? Bo ja nie.
Nie słyszałem też nigdy wcześniej o kłodach, które rzucał mu obecny Wójt, a o których nagle zrobiło się głośno. Przecież to przez ostatnie lata byli najbliżsi współpracownicy. I co nagle przed wyborami takie katharsis i chęć otwarcia się przed społeczeństwem, i wypłakania jak to przez cztery lata było źle.
Powiem szczerze do tej pory nawet mnie to nie interesowało. Ale jak czytam te blogi, wpisy, posty, wątki i inne to mi się niedobrze robi.
Ja tego nie kupuję. Wam pozostawiam do własnego osądu już w najbliższą niedzielę.

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #26 dnia: 16.11.2010 21:32 »
O mnie tego chyba nie piszesz.... cały czas jestem zdania że hasło wyborcze p.Olszewskiego - "Czas na zmiany " dotyczy tylko i wyłącznie fotela Wójta  :P  Ale jemu akurat bez znaczenia czyja d... na nim bedzie siedzieć  i zmian raczej nie potrzebuje... (mam na mysli fotel oczywiście  :D)

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #27 dnia: 16.11.2010 21:59 »
Ale jak czytam te blogi, wpisy, posty, wątki i
A kto Ci karze ? Fakt, że wybory wójta mocno przyćmiły wybory na radnych do rady gminy, ale z drugiej strony to jest pierwszy raz od kilku lat, kiedy ktoś z UG Zbrosławice stara się prowadzić otwarty dialog z mieszkańcami. Ba! Oficjalnie potwierdza to co latami po cichu krążyło w postaci różnych plotek. I to wywołuje emocje. Daleki jestem od wstąpienia do fanklubu kandydata na wójta, ale patrząc na drugą opcje, gdzie przewodniczący rady gminy idzie do wyborów ręka w rękę z wójtem, którego według prawa powinien kontrolować nie daje nadziei na poprawę sytuacji w naszej gminie w przypadku Ich wygranej. Dzięki temu, że w tej kadencji niemal nic się nie działo, gmina nie zrobiła ruchu w żadną stronę, to patrząc na sąsiadów, jesteśmy w tyle.

Na chłodno - nie przeceniajmy znaczenia, który z kandydatów zostanie wybrany. Ważne, albo nawet ważniejsze, jest jakich ludzi wybierzemy do rady gminy, bo to rada kontroluje poczynania wójta. To dzięki wyborom możemy wystawić ocenę radnym za ich pracę, a także dać szansę na działanie osobom, które uważają, ze dadzą radę coś zmienić na lepsze dla wielu mieszkańców, bo powiedzmy szczerze - uszczęśliwić wszystkich mieszkańców po prostu się nie da. Dlatego należy poznać kandydatów, co najmniej na tyle ile nam sami pozwolą i iść zagłosować. Nie interesujesz się - nie wiesz, olewasz wybory, albo dokonujesz ich na ślepo - strzelasz sobie w stopę, a przy okazji robisz też krzywdę ludziom naprawdę zainteresowanym.
« Ostatnia zmiana: 16.11.2010 22:23 wysłana przez AnHELLuS »

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #28 dnia: 16.11.2010 22:30 »
Najzwyczajniej za mało jest kandydatów, zastanawia mnie dlaczego? :|
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline mArCi_No1

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #29 dnia: 16.11.2010 23:37 »
Ja tego nie kupuję.
A co kupujesz ?
Czy słyszał ktoś kiedyś o jakichś rewolucyjnych zmianach, inwestycjach, strategiach firmowanych jego nazwiskiem? Bo ja nie.
Jakoś o projektach pana K. tez nikt nie słyszał. Te ktore są w realizacji były siłą wyższą.
Today ... Tomorrow... Silesia