Autor Wątek: Wybory samorządowe  (Przeczytany 24128 razy)

Offline Antek Tropiciel Absurdów

• Kandydat na Forumowicza
  • *
Odp: Wybory samorządowe
« Odpowiedź #30 dnia: 17.11.2010 08:57 »
Po pierwsze nigdzie nie stwierdziłem jakoby kandydat K. miał więcej sukcesów niż kandydat O. Oboje są z jednego materiału szyci.
Po drugie nie namawiam nikogo do oddania głosu na konkretną osobę.
Ja tylko wyrażam swoje emocje, które towarzyszą mi podczas czytania niektórych bzdur. I niestety pada tu na kandydata O. ponieważ to on i jego zwolennicy udzielają się na blogach, forach itd dużo częściej.
I szlag mnie trafia jak czytam, że K. zabronił czytania pracownikom forum internetowego. Pytam się jak to zrobił. Założył im blokady na domowych komputerach, poinstalował kamery w domach. A może ma układy z adminem i po adresach IP jest w stanie dojść do tego, kto z jego ludzi przeczytał coś na forum. Jak zabronił w pracy to OK. Praca nie jest od tego żeby w jej czasie czytać fora internetowe.
I po co ludziom takie bzdury opowiadać.

P.S. Taką samą opinię dodałem na blogu p. Serafina Liszki po przeczytaniu po raz pierwszy tej informacji. Niestety mój wpis został zablokowany i nie doczekał się publikacji. Cenzura?

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #31 dnia: 17.11.2010 15:31 »
Z tym zakazem to masz rację . Urzędnicy mają w pracy robic, a nie po internecie surfować ... bo za to im nie płacą :/  A sam zakaz ...  prywatnie nielogiczny i awykonalny.
Nie rozumiem tych niezdrowych ( że tak powiem) nadziei związanych z osobą  p.Olszewskiego. Co on moze zmienić? . Jesli nie ma matryc do druku pieniędzy? - ano NIC. Na pewno bardziej jest widoczny niż p.Kowolik , ale to tylko dlatego że częściej na imprezy jeździ... Oczywiście z darmowym wiktem .
Ale budżetu sie nie oszuka . Co bedzie gdy wybierze się do Rady Gminy najlepszych orłów?
Ano tylko tyle że kazdy bedzie ciągnął tą krótką kołdre , zwaną budżetem w swoją stronę aby dla swojej miejscowości wyszarpać jak najwiecej . I gwarantuję że zawsze bedzie ktoś komu nogi z pod tej kołdry będą wystawać, bo wszystkich przykryć się nie da.
Nadzieja taka że któryś z radnych bedą gapowaci i kołdry ciągnąć nie będą . Ale nie chciałbym aby to byli akurat moi radni  :P
To że ktoś jest lepszym mówcą nie znaczy ze jest lepszym człowiekiem . Jest takie powiedzenie "dobry bajer to połowa sukcesu" ALE nie CAŁY.
Sam znam ludzi którzy tak pieknie bajerują , kupa gadki.... tylko efektów nie widać :/
Niech nikt nie mysli że jestem miłośnikiem p.Kowolika . Tylko aby komuś dać to innemu trzeba zabrać.
Bo aż taką bogatą gminą nie jesteśmy. A praw ekonomii sie nie oszuka.
Jak napisał Armand Jean Richelieu - "Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam..."

Pzdr

« Ostatnia zmiana: 17.11.2010 16:30 wysłana przez BLOONDYN »
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline Wiesław Olszewski

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #32 dnia: 17.11.2010 23:14 »
Dziwne, ale w całości zgadzam się z przedmówcami!  Wpierw myślałem, że to żart, ale nie. Widać zbyt długo sprawowana władza uderza do głowy. Ma się poczucie własnej doskonałości i żąda ślepego posłuszeństwa. Proszę przeczytać Z prac Wójta Gminy w „Wieści z Gminy”. Wójt: nie po to piszę, żeby mnie poprawiano! Gdyby dopadł tego jakiś dziennikarz prześmiewca, miałby używanie. Gmina zasłynęłaby jak w przypadku e-maili. Wracam do forum. Najbardziej żałosnym było zdarzenie, kiedy jeden z kierowników, dorosły człek, skruszonym głosem powiedział: przepraszam panie wójcie, ale ja mimo zakazu czytałem forum i tam są zdjęcia rozmytych rowów, które dopiero co gmina remontowała (uczestnicy forum wiedzą, o które rowy chodzi). Zgroza, „1984” George Orwell? Takie fora mogą być przecież doskonałym źródłem informacji o tym co w gminie i nastrojach, oczekiwaniach mieszkańców, którym ta władza ma przecież służyć. Ale trzeba mieć poczucie dystansu, być choć trochę podatnym na krytykę! Jeden z dyskutantów tego forum doskonale wie o czym mówię i z jaką obrzydliwą misją do niego przybyłem.
A jeśli chodzi o budżet to podam kilka przykładów (przydadzą się również Antkowi, bo jak to początkujący, zaczął nie od absurdów, tylko absurdzików):
  • 4 lata temu gmina zakupiła prawa autorskie do pracy doktorskiej nt. sanktuarium zbrosławickiego (25.000 zł - podobno wyjątkowo tanio jak dowiedzieli się radni zaskoczeni takim zakupem). Po co nam prawa autorskie - nie wiem! Jeśli już, można było wesprzeć np. wydanie książki. Ale mamy prawa i sobie leżą, pewnie ich wartość z czasem rośnie, dlatego nic z nimi nie robimy, a może nawet zapomnieliśmy, że je mamy?
  • zasłużona firma pełniła rolę operatora Programu Ograniczenia Niskiej Emisji za kwotę, która wystarczyłaby na zatrudnienie przez prawie 3 lata pracownika, który mógłby również zajmować się pozyskiwaniem środków z UE.
  • budujemy Centrum Usług Publicznych  tylko dlatego, że można było pozyskać 500.000 zł. Te pieniądze można było pozyskać również przykładowo na remont sali w Wieszowie i też mielibyśmy salę z prawdziwego zdarzenia, a za 2 mln zł, kredytu zbudować urząd, aby wyprowadzić się z wynajmowanych za niemałe pieniądze pomieszczeń. To jednak był pomysł Grzegorza Kłaczka, aspirującego wtedy do fotela wójta, więc bez szans na realizację. Dodam tylko, że zasłużona firma zrobiła tyle błędów w projekcie, iż nie wiadomo, czy nawet te 500.000 zł dostaniemy. Bo, że będziemy musieli dołożyć, to pewne!
  • na szczęście nie doszło do realizacji jednej z większych mrzonek wymyślonych przez wójta (Antek - uwaga) - budowy basenu. Kosztorys wstępnie opiewał na 16 mln zł, wójt kazał zbić do 11, ale i tak radni się wystraszyli i po raz pierwszy zagłosowali niezgodnie z wolą wodza, ku jego wielkiemu niezadowoleniu. A oprócz budowy trzeba mieć na względzie niebagatelne koszty utrzymania basenu! W jakim stanie byłaby teraz gmina? Strach pomyśleć!
  • plac zabaw przy szkole w Kopienicy za 124.000 zł. Polecam obejrzenie obiektu! Miało go nie być, ale wójt skalkulował, że Kopienica mogłaby mu nie dać głosów w wyborach. Dosłownie w przeddzień zamknięcia konkursu napisaliśmy wniosek. Wprawdzie gminę kosztował "jedynie" 62.000 zł, ale naprawdę warto go obejrzeć! To akurat kwota, której zabrakło na remont budynku Ośrodka Interwencji Kryzysowej - placówki, która może przynosić dochody.
Jest tego znacznie więcej, ale późno się zrobiło. Istotnie, praw ekonomii się nie oszuka. I niekoniecznie trzeba zabrać. Ja chcę zacząć od rozważnego wydawania.
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 18.11.2010 06:04 wysłana przez Wiesław Olszewski »

Offline Antek Tropiciel Absurdów

• *
« Odpowiedź #33 dnia: 18.11.2010 12:04 »
Panie kandydacie. Dziękuję za odpowiedź. I chylę czoła za jej w pełni profesjonalny ton.
W przeciwieństwie do odpowiedzi, którą otrzymałem od właściciela pewnego blogu, też kandydata.

Przeczytałem z uwagą Pana listę absurdów i kilka rzeczy od razu ciśnie mi się do palców, aby przelać to na monitor.
Większość to są sprawy mi zupełnie nie znane. I żeby móc na  nie obiektywnie spojrzeć musiałbym się wielu rzeczy dopytać.
Po co w ogóle rozważano zakup pracy naukowej? Jaki był tego cel?
Jaka była skuteczność operatora w pozyskiwaniu środków?
Czy to dofinansowanie na Centrum było jakoś uwarunkowane przeznaczeniem inwestycji?
Czy pieniądze na plac zabaw by przepadły, gdyby wniosek nie został złożony?
Jak widać pytań jest wiele.

Tak, czy inaczej jaki obraz na przyszłość nam się z tego wyłania.
No bo wiem, że nie będzie basenu, będzie pracownik, który będzie pozyskiwał środki z unii, gmina nie będzie stawiać placów zabaw no i nadal UG będzie wydawała pieniądze na wynajem pomieszczeń.
I wiem, wiem zaraz ktoś napisze: tutaj chodzi o rozsądniejsze wydawanie pieniędzy gminnych i liczenie się z każdą wydaną złotówką.

Tylko czy w oszczędnościach leży przyszłość gminy? Czy to powinna być wizja na rozwój?
Przecież my obywatele chcemy, aby w naszej gminie budowano baseny, boiska, place zabaw. By nie zamykano szkół, a otwierano nowe przedszkola, biblioteki, budowano centra kulturalne. I wiem, że takie gminy istnieją, gdzie to wszystko się dzieje.

Podobało mi się porównanie BLOONDYNA z kołdrą jako budżetem i wystającymi nogami. Ja bym tutaj użył trochę innego porównania. Budżet to gazeta, którą przykrywa się bezdomny, a oszczędności to działania aby ta jedna gazeta wystarczyła na kolejne 4 lata.

I tak czytam sobie te programy kandydatów, a tam żadnych pomysłów jak z tej gazety zrobić koc nie mówiąc już o kołdrze. Będę pozyskiwał, będę promował, będę zabiegał, sprawię że przyjdą do nas, ściągnę, zagospodaruję. Tylko co, jak , gdzie, w jakim czasie?

Prawie każdy widzi szansę w A1, która będzie przechodziła przez naszą gminę. Większość radnych, kandydatów na radnych ma to w swoim programie. Ale jak wybrać tego właściwego, kiedy każdy pisze to samo: właściwe wykorzystanie terenów przy A1 i ściągnięcie inwestorów. Dlaczego nikt nie napisze: Stworzenie specjalnej komórki przy UG, która będzie zajmowała się wyszukiwanie inwestorów, chodzeniem za nimi, dbaniem o nich, pomaganiem im we wszelkich sprawach formalnych, stworzeniem dobrej atmosfery do inwestowania . To jest realny pomysł. To za inwestorami przyjdą pieniądze, które mogą podnieść gminę. Prędzej czy później jacyś sami się pojawią. Tylko czy dobrym sposobem będzie odsyłania ich od Kajfasza do Annasza, żeby załatwić jeden papierek.

I na koniec przykład.
Cały czas ciśnie mi się na myśl, miejscowość Nieciecza – liczba mieszkańców 750 osób. W tej chwili mają zespół grający w Pierwszej Lidze, świetny obiekt sportowy. A wszystko dzięki jednemu dobremu prywatnemu sponsorowi.

Koniec

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #34 dnia: 18.11.2010 16:34 »
Bardzo mnie cieszy że p.Olszewski sam w końcu cos napisał . :) Bo zarejestrowany był już wczesniej... ;)
Absurdów oraz "kręcenia lodów" i robienia różnego rodzaju "wałków" w życiu codziennym czy to naszej gminy, czy to w kraju, mamy dostatek i  nie powiem żeby mi sie to podobało. Ja znam 3 z 5 opisanych przez p.Olszewskiego.
 Ale do rzeczy ....Jaki powinien byc Wójt?
Moim zdaniem - Musi to być osoba kontaktowa, ale prawidłowo reagująca na świat. Odważna, konsekwentna, śmiało podejmująca decyzje, niepodejrzliwa. Dobrze funkcjonująca w zespole. Przedsiębiorcza, kreatywna, niekonfliktowa. Ważne, by realnie, trzeźwo patrzyła na życie.( dosłownie i w przenośni ;))  Dobrze byłoby, gdyby była to osoba zamożna i nie traktowała urzędu w sposób merkantylny. Kandydata na  urząd powinniśmy wybrać świadomie. Gorzej jest, jeśli wybieramy mniejsze zło albo wybory lekceważymy. Wówczas elektorat miłośników oper mydlanych wybierze osobę, która oczarowała go najbardziej. ;)

Mówiąc prosto - Wojt powinien być dobrym gospodarzem, dobrym menagerem oraz dobrym ekonomistą i winien wiedzieć co się w jego gminie dzieje. I w tym maja mu pomagać radni . A sami radni powinni być jak najbardziej ZARADNI, a nie jak to jest zazwyczaj BEZRADNI...

Co do osoby pozyskujacej srodki z Unii .... Aby nie było to tak jak z urzednikami Urzędu Pracy :P którzy zamiast szukać ludziom pracy, ograniczaja sie tylko do rejestracji bezrobotnych . Taki urząd  powinno nazywać Urzędem Bezrobotnych . I aby tego uniknąć, osoba pozyskujaca fundusze,( kimkolwiek by ona nie była) powinna mieć wyzsze uposażenie w momencie załatwienia jakichś funduszy ( oczywiscie w granicach rozsądku) Ale jesli nie bedzie miała żadnych  sukcesów - goła pensja :/ Po prostu metoda kija i marchewki działa najlepiej.
Jak mawiał mój dziadek -"Ordnung must sein" ( porządek musi być).
Czekam na kolejne posty. Ponieważ wyzej cenię sobie dyskusje na forum, niż wpisy w czyimś blogu (które właściciel może poprawić) ;)

Pzdr.
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #35 dnia: 18.11.2010 22:50 »
Do Antka Tropiciela Absurdów:
  • Po co w ogóle rozważano zakup pracy naukowej? Jaki był tego cel? - to wie tylko wójt! Radni też byli zaskoczeni, kiedy zobaczyli w sprawozdaniu tę pozycję.
  • Jaka była skuteczność operatora w pozyskiwaniu środków? - żadna. Operator nie pozyskiwał, realizował jedynie PONE. Pozyskiwanie to było moje rozważanie, które ew. mogło mieć miejsce za tę samą kwotę, którą wzięła firma.
  • Czy to dofinansowanie na Centrum było jakoś uwarunkowane przeznaczeniem inwestycji? - tak, całkowicie.
  • Czy pieniądze na plac zabaw by przepadły, gdyby wniosek nie został złożony? - trudno powiedzieć, czy by przepadły. To rządowy program "Radosna szkoła", w którym dwie strony dają po połowie. Nie cieszy się zbyt dużym powodzeniem, dlatego złożenie wniosku gwarantuje sukces. Bardzo polecam ogląd placu!
Place zabaw jeszcze będą, bo plan przyszłorocznego budżetu od 15-go w RIO, a w nim zaplanowane place. Tutaj zadanie do tropienia: dlaczego kierownik najważniejszego referatu przestał składać oświadczenia majątkowe, jakie są jego koligacje i jaki wykorzystano kruczek prawny w tym celu?
Dalsze zagadnienia są tak oczywiste, że się do nich nie odniosę. To wszystko trzeba po prostu robić przez 4-lata, a nie spinać się na pół roku przed wyborami, ożywać jak bokser w ostatniej rundzie i oczarowywać sędziów (tu wyborców). No i ciągle obiecywać, że to już ostatnia walka... przepraszam, kadencja! ;)
Do BLOONDYNa (nie ma się czego przyczepić  ;)):
Nie mnie jest się oceniać, to powinni zrobić inni! Nie będę więc wymieniał, które z wymienionych cech posiadam. Nie wiem też jaka kwota oznacza zamożność? Dodam do tego jedynie własne spostrzeżenie. Priorytetem wójta nie powinna być reelekcja. Jeśli jest, zwykle cierpi na tym gmina!
« Ostatnia zmiana: 18.11.2010 22:53 wysłana przez Wiesław Olszewski »

Offline olo

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #36 dnia: 19.11.2010 00:10 »
Witam
Rozumie że pisze Pan o nieprawidłowościach w działaniu UG różnego rodzaju absurdach ale jako potencjalny wyborca mam jedno pytanie: Jaką funkcję pełnił Pan przez ostatnie kilka lat?
Z perspektywy zwykłego zjadacza chleba-wyborcy, trzeźwo myślącego takie nagłe ożywienie w wytykaniu błędów, zaniedbań,itd. itp. to trochę taka kiełbasa wyborcza delikatnie mówiąc.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #37 dnia: 19.11.2010 06:05 »
Zastępca Wójta Gminy Zbrosławice. W moim zakresie czynności istnieje zapis zapewnienie realizacji polityki Wójta i Rady Gminy. Na naszym spotkaniu przedwyborczym pan J. zarzucał mi brak odwagi (notabene ani jego komitet, ani kandydat nie spotkali się z mieszkańcami, tylko małymi funclubami). Swoje uwagi przedstawiałem szefowi, a on mógł, ale nie musiał brać ich pod uwagę. Zastępcy wójtów, burmistrzów... dość często stają się rywalami swych szefów w wyborach, stąd ci ostatni starają się trzymać ich pod przykryciem, a najlepiej jeszcze dyskredytować działania. Przykład (jeden z wielu). Przed spotkaniem z rodzicami dzieci w Kopienicy domagającymi się otwarcia oddziału przedszkolnego, pytam szefa jakie jest nasze stanowisko? Na nie, bo nie mamy pieniędzy. I takie stanowisko przedstawiłem. Rodzice udali się do wójta, a wójt wyraził zgodę. Wiadomo już kto jest tym dobrym! Czy przeczytaliście w Wieści, kto podpisał umowę na realizację projektu UE dot. przedszkoli "Kreatywność..."? Nie. Jak już poszło w eter, że ten zastępca coś zrobił, to w Z prac Wójta można było przeczytać, że wójt "zainicjował i monitorował"! ;) Znany jestem z tego, że zajmuję się tylko sportem i tylko organizuję turniej o Puchar Wójta Gminy. Wypada, żeby na zawodach pod takim tytułem był wójt, a przynajmniej zastępca. Dopiero w tym roku wójt uczestniczy w tych zawodach (umknęło mu jedynie pływanie). Wiadomo dlaczego. Kierował się własnym interesem wyborczym nawet wtedy, gdy 10 maja powiedziałem mu, iż nie wykluczam kandydowania w wyborach. Na posiedzeniu kierownictwa 11 maja, kiedy mi cofnął swoje pełnomocnictwa, oświadczył, że cotygodniowych posiedzeń kierownictwa już nie będzie, podjąłem decyzję na 100%. Uważam, że to nie jest człowiek godzien sprawowania takiej władzy! Wiele osób mi powtarzało, po co tak wcześnie go oświeciłeś, trzeba było zrobić tak jak on w 2002 roku, dłużej będzie cię gnębił. Prezydent Sopotu zwolnił swego zastępcę, kiedy ten wyjawił mu zamiar kandydowania. I to mogę zrozumieć - utracił zaufanie - won! Ale nasz wójt czuł, że strzeliłby sobie w kolano. Zresztą większość jego decyzji był podyktowana reelekcją na horyzoncie.
"Do napisania"! ;) Cisza wyborcza za pasem! Smutne, że znowu mają Państwo wybór pomiędzy "złym i jeszcze gorszym". Wybierzcie, Waszym zdaniem, mniejsze zło! Byle licznie!
Pozdrawiam.

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #38 dnia: 19.11.2010 16:00 »
Samą konwersację na forum z potencjalnymi wyborcami mozna uznać za wielki pozytyw i to doceniam .Jeden plus pan u mnie ma ;) Wiem też jak ciężko jest cokolwiek zrobić będąc "pod butem" pryncypała . Ponieważ w tym momencie działa zasada "albo wóz , albo przewóz" . Nie dziwi mnie, że wiele faktów dopiero teraz ujrzało światło dzienne, bo jedno z drugim jest w zasadzie powiązane .
Ale skoro jeszcze nie ma ciszy wyborczej, to może jeszcze zdążę uzyskać odpowiedzi na kilka drobnych dylematów od p.Olszewskiego...
-Jakie jest pana zdanie w kwestii przydatności strazy gminnej i jej sukcesów ? ( nikt nie potrafi podać jakichkolwiek jej zasług nie związanych z mantatami - bo to akurat nie jest argument do chwały)
-Jakie jest pana zdanie odnoście rozwoju lub likwidacji przedszkoli ? I oczywiście tego mi najblizszego w Świętoszowicach ( moje dziecko bedzie tam chodziło ;) )
- Co pan sądzi o planach z hałdą w Przezchlebiu i jakie mamy inne alternatywy związane z tym terenem?
-Jakie zdanie ma pan w kwestii podatków nakładanych w gminie ? Pójdą w górę? Czy będą zmiany ? No i jakie?
-Jakie ma pan pomysły na ciągnące się w nieskończoność prace nad kanalizacją w Wieszowie? I jakie są realia jeśli chodzi o ich postęp jak i ich zakończenie?

Na zakończenie tylko jedna uwaga. Niech pan pamieta że startuje pan z "czysta kartą" i jesli MY uzytkownicy forum zagłosujemy na pana , a pan zawiedzie nasze oczekiwania lub jesli pana postępowaniem bedzie kierował nepotyzm . To na tym forum wszystko za cztery lata zostanie rozliczone . A wtedy moze byc naprawdę gorąco , bo w takiej małej gminie ciężko jest wszystko ukryć ( tak jak np. przetargi na działki budowlane )

Pzdr.

Offline tomx

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #39 dnia: 19.11.2010 18:24 »
Na forum wypowiadamy się w większości odnośnie wyborów wójta, który musi być skuteczny, otwarty, uczciwy i jawnie działać. Ja oceniał go będę zawsze po wynikach: po inwestycjach ekologicznych (kanalizacja, program niskiej emisji), po inwestycjach infrastrukturalnych (drogi, chodniki), po funkcjonowaniu podległych placówek (oświata, służba zdrowia, gospodarka komunalna). Można też pytać, dlaczego na inwestycje nie przeznacza się 20% swojego budżetu, do których dodając środki unijne można osiągnąć dobre wyniki (w dobrych i gospodarnych gminach tak jest). Dlaczego wedle zapotrzebowania zmienia się w ciągu roku – i to kilkakrotnie – wieloletni program inwestycyjny i przesuwa się środki na inne zadania? Dlaczego nie przeprowadza się przetargów na początku roku tak, by roboty rozpoczynać wcześniej, a nie jesienią (etap kanalizacji w Wieszowie – ul. Leśna, Polna, część Sienkiewicza i Bytomskiej – ma to trwać do I kwartału 2012 – dlaczego tak długo)? Można wyliczać i pytać – i tu jest pole działania dla Rady Gminy i radnych. Dla KWW „Lepsza Gmina Zbrosławice” ocena negatywna. Ja zauważyłem również to, że w naszym gminnym samorządzie rozkwita fenomen „radnych dinozaurów” (patrz KWW „Lepsza Gmina Zbrosławice”). Niektórzy pełnili swoje funkcje 3 i 4 kadencje, i dalej kandydują. Pamiętajmy, że Ci sami radni pojawiający się od lat przy władzy realizują tą samą politykę i gospodarność. Nazywa się to STAGNACJĄ. CZAS NA ZMIANY.

Offline Apokalipsa

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #40 dnia: 19.11.2010 21:01 »
Od pewnego czasu wczytuję się w treści zawarte w ramach tego wątku i ... zachęciło mnie to również do własnej wypowiedzi w temacie. Zastanawia mnie dlaczego mamy głosować za złym lub jeszcze gorszym. Panie Olszewski więcej wiary w siebie!To czy Pan jest tym złym czy gorszym ocenią wyborcy po upływie kadencji, oczywiście jeśli wyborcy aktualnie zdecydują, iż to Pan przez najbliższe cztery lata ma sprawować władzę. Po tym czasie będzie można poddać obiektywnej ocenie obecnych kandydatów na wójta.Moim zdaniem, my wyborcy, mamy taki a nie inny stan na obecną chwilę : wieloletni wódz, który sprawując przez tyle lat rządy, pokazał na co go stać, jakie stosuje metody działania, ile zdziałał itd. Pojawia się nowa możliwość (przepraszam Panie Olszewski, że tak wrzucam Pana porównawczo) - może nadzieja jest matką głupich, ale albo chcemy pozostać przy tym co było i jest, albo podejmijmy wyzwanie i pozwólmy pokazać czy można zrobić coś więcej, oceniajac to za cztery lata.   

Offline tomx

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #41 dnia: 19.11.2010 22:17 »
Dla uspokojenia emocji przed wyborami wyczytałem dziś w Tygodniku Powiatowym Tarnowskie Góry że straż gminna zbrosławicka wystawiła mandaty a tym samym zasiliła gminną kasę na ponad 660 tys. zł. Jaka gorliwość wobec kierowców. Natomiast /dla porównania / z nałożonych mandatów przez miejską straż do tarnogórskiej miejskiej kasy wpłynęło około 33 tys. zł. Pytam na co te 660 tys. będzie wydane. Oj radni będą mieli co dzielić. Ja mam propozycję wyłącznie na remont dróg gminnych. 

Offline bazyliszek

• *
« Odpowiedź #42 dnia: 19.11.2010 23:48 »
Z tego co mówili radni, to przychody faktycznie mogą być na poziomie 660tys, ale koszt funkcjonowanie straży gminnej (wraz z kosztami pocztowymi) to około 350tyś zł.

Czyli nie jest to takie różowe.

Ta nasza straż pełni funkcję  maszynki do zarabiania kasy dla  budżetu- element prewencyjny ma drugorzędne znaczenie (raczej jest pomijany).

W terenie strażników bez fotoradara raczej nie uświadczysz.
Ale takie mamy w RP prawo, i nie tylko ta gmina tak reperuje budżet kosztem mieszkańców.

Oczywiści radar zawsze jest stawiany w szczególnie niebezpiecznych miejscach ;)

dociekliwy

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #43 dnia: 20.11.2010 08:15 »
Bo u nas funkcjonuje Straż Biznesowo-Gminna & Fotoradar . :P Poczytajcie i zobaczcie sobie filmiki w ostatnim poscie tematu Straż Wiejska, a wszystko stanie sie jasne ;)

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #44 dnia: 20.11.2010 13:39 »
Grzywny za łamanie ciszy

W czasie ciszy wyborczej nie wolno prowadzić agitacji wyborczej na rzecz kandydatów, ani podawać do wiadomości publicznej wyników sondaży wyborczych. Zabronione jest m.in: organizowanie pochodów, manifestacji, rozdawanie ulotek, rozwieszanie plakatów, zachęcanie do głosowania na poszczególnych kandydatów.

Za czynną agitację grozi grzywna w wysokości do 5 tys. zł. Większa kara grozi osobie, która podczas trwania ciszy wyborczej opublikuje wyniki sondaży wyborczych; grzywna finansowa w tym przypadku może wynieść od 500 tys. zł do 1 mln zł.

Gdy wyborca zauważy złamanie ciszy wyborczej, powinien poinformować o tym policję lub prokuraturę.