Autor Wątek: Wybory samorządowe  (Przeczytany 27174 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tom'ek

• Maniak Forum
Odp: Wybory samorządowe
« Odpowiedź #45 dnia: 21.11.2010 22:14 »
No i kto wygrał? Oglądam wieczór wyborczy a tam cisza.

Offline MrMark

• Administrator
« Odpowiedź #46 dnia: 22.11.2010 00:07 »
Stan głosów na 24:05
Dostałem smsa z wiadomością że mamy nowego WÓJTA !!!!!

Jest nim Pan Wiesław Olszewski KWW Czas na zmiany.

GRATULACJE

WYNIKI(przybliżone):

Paweł Kowolik wygrał w:
Wieszowa (kilka glosow)
Kamieniec- 40 glosow
Miedary- 40 glosow

W pozostałych miejscowościach wygrywa Pan Olszewski:
w ziemiecicach 150 glosami
w kopienicy - 100glosow wiecej
w zbrosławicach 300 glosami (600glosow do 300 glosow)
w karchowicach - 40 glosów na plus

Ogólnie Olszewski wygrywa około 700 głosami w całej gminie.

Na wyniki z głosowania na radnych trzeba jeszcze czekać!

pozdrawiam
Marek M

« Ostatnia zmiana: 22.11.2010 00:30 wysłana przez MrMark »

Offline mArCi_No1

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #47 dnia: 22.11.2010 09:39 »
Winiki wyborów do Rady Gminy.

http://www.zbroslawice.pl/pdf/2010/wybory_RG.pdf

Wygranym gratuluję a przegranym dziękuję.

Bój w Wieszowie bardzo wyrównany, choc wyniki są dla mnie troszke zaskoczeniem.

Mam skromną nadzieje ze Nowy Wójt czasem zawita na to forum.
Today ... Tomorrow... Silesia

Offline Tom'ek

• Maniak Forum
« Odpowiedź #48 dnia: 22.11.2010 10:11 »
Wybrano siedmiu radnych od Kowolika a sześciu od Olszewskiego, ciekawe jak będzie układała się współpraca.

Offline mArCi_No1

« Odpowiedź #49 dnia: 22.11.2010 10:16 »
Jest jeszcze dwoje spoza tych w/w komitetów i to oni mogą miec duży wpływ na wszystko.
Today ... Tomorrow... Silesia

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #50 dnia: 22.11.2010 10:57 »
Mam nadzieję że nowy wójt mimo że nie musi , odpowie na moje ostatnie pytania z przed ciszy wyborczej... Chyba że po prostu już to "oleje" - bo nie musi... :P
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline tomx

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #51 dnia: 22.11.2010 13:29 »
Gratuluję wyboru Panu Olszewskiemu i radnym z Wieszowy , jeszcze raz gratulacje. Istotnie bój  wyrównany, różnice nie wielkie. Ostoja bastion KWW : Lepsza Gmina w Wieszowie rozbity''. Teraz od nowego wójta  Pana Olszewskiego oczekuję rozsądnych decyzji personalnych co do zastępcy / to bardzo ważne /. Mam nadzieję że to co wieść na giełdzie niesie nie sprawdzi się. KONIEC  STAGNACJI. KOCHANI RADNI WIELOLETNI PLAN INWESTYCYJNY TO CONSTANS.

Offline wrazliwa mieszkanka

• Kandydat na Forumowicza
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: 22.11.2010 17:24 »
Jaka wyrównana walka? Czy 672 głosy to niewielka różnica? :-) To jest super wynik. BRAWO Panie Olszewski :-)

Offline Gabrielle

« Odpowiedź #53 dnia: 22.11.2010 18:55 »
Ja też tak uważam,mocno kibicowałam Panu Olszewskiemu,mimo, że się nie znamy.Teraz cieszę się,że wygrał i szczerze GRATULUJĘ:-)Nie ukrywam też,że chciałabym.aby pewne sprawy poruszane na Forum przez Pana Olszewskiego doczekały się wyjaśnienia,bo zaciekawił mnie Pan bardzo ,zwłaszcza tematem niezłożonego oświadczenia  majątkowego osoby z ponoć ważnego referatu?

Offline tomx

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #54 dnia: 22.11.2010 19:09 »
Do wrażliwej. Tak różnica głosów w wyborach między byłym wójtem a wygranym b. znaczna. Mój post dotyczył wyboru radnych . Ale w tej chwili to już nie istotne. Ważne jest to , że odeszli DINOZAURY ,chociaż niektórzy się ostali. W tej chwili ważne są decyzje personalne w gminie i w radzie. I tu powinni się wypowiedzieć wybrani radni z KWW Czas na zmiany. Gratuluję wszystkim radnym wybranym z wszystkich opcji.

Offline cudik

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #55 dnia: 23.11.2010 14:50 »
Ja również gratuluję Panu Olszewskiemu :D.

" Czas na zmiany"

Jestem również  ciekawy kto zostanie W-ce no i przewodniczącym Rady, poczekamy zobaczymy. Wierzę że nasz wybrany wójt nie zapomni o Forum i od czasu do czasu nakreśli nam plan działania, a może znajdzie tu coś ciekawego co można by zrealizować w naszej Gminie. Dodam że,  cieszy mnie fakt że urzędnicy będą mieli ściągniętego BANA na Forum Wieszowa :) który został wprowadzony(niedorzeczne). Wszyscy jesteśmy ludźmi i niektórzy w taki sposób wypisują co ich tak na prawdę boli czy martwi ( myślę że jest to asertywna forma przekazu) lepsze to niż smarowanie farbą po budynkach czy rzucanie hasłami Ty taki siaki czy owaki.
« Ostatnia zmiana: 23.11.2010 14:52 wysłana przez cudik »
All rights reserved

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
« Odpowiedź #56 dnia: 23.11.2010 18:47 »
Cytuj (zaznaczone)
Wierzę że nasz wybrany wójt nie zapomni o Forum i od czasu do czasu nakreśli nam plan działania

ja mam nadzieję, że takie informacje będą dostępne na oficjalnym www (nowe już w produkcji) i "Wieściach" - też mam nadzieję mocno odmienionych. Zobaczymy co czas przyniesie.

Pozdrawiam :)
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline tomx

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #57 dnia: 23.11.2010 20:20 »
Proszę o merytoryczne wypowiedzi na forum . Bardzo ważna jest tu układanka w radzie gminy. Znałem układy w radzie z radnymi z Lepszej Gminy gdzie wszystko było poukładane i na zewnątrz oceny /komisji rewizyjnej / zawsze pochlebne . Ponieważ  wybory wygrał wójt z KWW ; Czas na zmiany; oczekuję tych zmian. Przewodniczącym rady gminy powinien być radny z Czas na zmiany np. Fels Jan. Panie Olszewski  pomagaliśmy panu w wyborach i doprowadziliśmy do zwycięstwa proszę to mieć na uwadze. Znając niektórych krętaczy mam o to obawy. Dlaczego nikt nie wypowiada się z naszej opcji.               

Offline MrMark

• Administrator
« Odpowiedź #58 dnia: 23.11.2010 22:19 »
Dla nie zorientowanych powiem, że jedna trzecia wybranych radnych jest z KWW lepsza gmina z Panem Dramskim na czele(opozycja), 1/3 z KWW czas na zmiany wraz z liderem panem Olszewskim na czele oraz 1/3 to radni nie zrzeszeni o których toczy się bój ;)

Wójt jest już zaklepany, a kto zostanie nowym przewodniczącym rady gminy? O tym zadecydują radni w tajnym głosowaniu. I o to teraz toczy się bój- o głosy radnych niezrzeszonych.

Już niedługo pierwsza sesja i przewodniczący zostanie wybrany.

Marek
« Ostatnia zmiana: 23.11.2010 22:22 wysłana przez MrMark »

Offline Wiesław Olszewski

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #59 dnia: 23.11.2010 22:30 »
Skończyłem właśnie porządkować gminę z moich materiałów wyborczych. Jeśli ktoś zobaczy jeszcze gdzieś mój wizerunek, to proszę o sygnał! Jeśli chodzi o układankę, to KWW Czas na zmiany ma z tym niejaki problem. Jak wiecie, mamy w radzie 6 mandatów, a Lepsza 7, w związku z tym niektórzy krętacze wskazują na przewagę i w związku z tym, przewodniczenie radzie. Ba w zasadzie w całej 15-ce jest tylko jeden kandydat, który się na to stanowisko nadaje. Myślę nawet, że sejm powinien uchwalić casus prawny i w gminie Zbrosławice ustalić dożywotnio stanowisko Przewodniczącego Gminy dla tak zasłużonego i kompetentnego człowieka. Można pójść nawet dalej i ustanowić dziedziczność tronu. Jutro wieczorek zapoznawczy wszystkich kandydatów. Póki co, trwają zabiegi o dwie niezrzeszone perełki, które mogą dać przewagę!;-)
P.S. Nie wiem, czy dobrze Państwo zrobili głosując na mnie. Za trzy miesiące będę siedział (jest hak) i wróci Paweł Kowolik!