Autor Wątek: Wybory samorządowe  (Przeczytany 27182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wiesław Olszewski

• Znajomy z Forum
Odp: Wybory samorządowe
« Odpowiedź #60 dnia: 23.11.2010 22:31 »
Ups! Miało być za tomx-em, ale za długo pisałem!;-)

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #61 dnia: 23.11.2010 22:56 »
Dla BLONDYN'a z 19.11

"-Jakie jest pana zdanie w kwestii przydatności strazy gminnej i jej sukcesów ? ( nikt nie potrafi podać jakichkolwiek jej zasług nie związanych z mantatami - bo to akurat nie jest argument do chwały)"
Taniej jest kupić fotoradar niż go wydzierżawiać. Niestety mamy dierżawę i trzeba było zarobić na koszty.

"-Jakie jest pana zdanie odnoście rozwoju lub likwidacji przedszkoli ? I oczywiście tego mi najblizszego w Świętoszowicach ( moje dziecko bedzie tam chodziło ;) )"
Jak powiedziałem na spotkaniu z mieszkańcami, nie zamierzam zmieniać sieci placówek oświatowych.

"- Co pan sądzi o planach z hałdą w Przezchlebiu i jakie mamy inne alternatywy związane z tym terenem?"
Mo pomysł z hałdą polegał na stworzeniu tam "quadowiska", torów motocyklowych. Mam na ten moment zbyt mało informacji (embargo od maja). Jeśli będę wiedział więcej, wypowiem się.

"-Jakie zdanie ma pan w kwestii podatków nakładanych w gminie ? Pójdą w górę? Czy będą zmiany ? No i jakie?"
Projekt budżetu złożony 15-go listopada do RIO zakłada wzrost o poziom inflacji.

-Jakie ma pan pomysły na ciągnące się w nieskończoność prace nad kanalizacją w Wieszowie? I jakie są realia jeśli chodzi o ich postęp jak i ich zakończenie?
Tutaj też embargo na informacje!

Na zakończenie tylko jedna uwaga. Niech pan pamieta że startuje pan z "czysta kartą" i jesli MY uzytkownicy forum zagłosujemy na pana , a pan zawiedzie nasze oczekiwania lub jesli pana postępowaniem bedzie kierował nepotyzm . To na tym forum wszystko za cztery lata zostanie rozliczone . A wtedy moze byc naprawdę gorąco , bo w takiej małej gminie ciężko jest wszystko ukryć ( tak jak np. przetargi na działki budowlane )
Nepotyzmu nie będzie! Zdziwiony jestem ostatnim zdaniem! Wydawało mi się, że akurat ogłoszenia o sprzedaży zwykle

Offline mArCi_No1

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #62 dnia: 23.11.2010 22:58 »
Przewodniczącym rady gminy powinien być radny z Czas na zmiany np. Fels Jan. Panie Olszewski  pomagaliśmy panu w wyborach i doprowadziliśmy do zwycięstwa proszę to mieć na uwadze.
Widze ze jak to w Polsce bywa, kazdy zaczyna wiedzieć lepiej i narzucać swoje prawa... Pani bo to, panie bo tamto...
Wrzuć Pan na luz :D

Za trzy miesiące będę siedział (jest hak) i wróci Paweł Kowolik!
Czy mógłbym proscić odrobine jasniej? :D
« Ostatnia zmiana: 23.11.2010 23:04 wysłana przez marcino »
Today ... Tomorrow... Silesia

Offline Leń

• Kandydat na Forumowicza
  • *
« Odpowiedź #63 dnia: 23.11.2010 23:16 »
Nowy wójt wygrał i już mu nie są potrzebni przegrani z komitetu "czas na zmiany" więc o czym tu pisać.
Myślę, że niedługo się dowiemy kto jest potrzeby PANU WÓJTOWI bo otoczy się tymi ludźmi, którzy będą zachwycać się jego sukcesem. Powodzenia panie wójcie ale myślę, że nie zaczyna PAN dobrze. Lecz czy to ma jakieś znaczenie.

Offline Gabrielle

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #64 dnia: 24.11.2010 15:39 »
Pewnie nie,podobno człowieka poznaje się po tym jak kończy,a nie jak zaczyna?A tak poza tym jeszcze nie zaczął i za wcześnie wyciągać jakiekolwiek wnioski.Nie dziwi mnie sprawa "haka".Na wszystkich większych jest tam jakiś hak,niektórym nawet wychodzi on z oczu.Mimo wszystko mój kredyt zaufania daję Panu Olszewskiemu- tylko kredyt.

Offline Apokalipsa

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #65 dnia: 24.11.2010 20:07 »
Również składam gratulacje Panu Olszewskiemu. Cieszy, że nasza społeczność (w większości głosów)dojrzała do tego, aby chcieć zmian, jednocześnie (wydaje mi się) oczekując, że te zmiany faktycznie nastąpią. Żywię nadzieję, że Gmina w końcu nabierze jakiegoś blasku i świeżości zarówno w strukturze władzy jak i ogólnie rzecz ujmując na naszym "gminnym podwórku". Dosyć już zbutwiałych osobników, dla których merytoryka problemu była mało istotna, liczyła się kolejna wygrana i realizacja własnych interesów. Oczywiście generalizuję, nie można wszystkich odrazu wrzucać do jednego wora, ale faktem jest, że dla niektórych weteranów nie liczył sie ogólny głos społeczny, tylko wybranych jednostek : "ja ci zrobię dobrze, a ty mi jeszcze lepiej". Władza potrafi się psuć w każdym ukladzie, ale jeśli dodać do tego, że ten układ trwa zdecydowanie za długo wpadają w jakieś zadufanie w sobie, niepodważalne poczucie wysokiego mniemania na temat swojego "ja", swojej nieomylności i jak słusznie Pan Olszewski nadmienił, co niektórym wydaje się, że tylko i wyłącznie im przysługują insygnia władzy i piastowania najwyższych funkcji.Ktoś tu uprzednio napisał, że powoduje to STAGNACJĘ - podzielam pogląd.Wyborcy dali kredyt zaufania nowym radnym, Panu Panie Olszewski  - nie zmarnujcie tej szansy!

Offline HawK

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #66 dnia: 24.11.2010 22:32 »
Nowy wójt wygrał i już mu nie są potrzebni przegrani z komitetu "czas na zmiany" więc o czym tu pisać.
Myślę, że niedługo się dowiemy kto jest potrzeby PANU WÓJTOWI bo otoczy się tymi ludźmi, którzy będą zachwycać się jego sukcesem. Powodzenia panie wójcie ale myślę, że nie zaczyna PAN dobrze. Lecz czy to ma jakieś znaczenie.
Co do wypowiedzi NIE zgadzam sie !!!
Pierwsze zdanie to według mnie nie trafione określenie przegrani z KWW "czas na zmiany" ten komitet wygrał dlaczego tak piszę? bo wygrał Pan Olszewski a to zasługa całego komitetu i jestem pewny ze Nasz nowy wój o nich nie zapomniał i nigdy nie zapomni bo bez nich nie bylo by tego sukcesu. a co do drugiego zdania o zlym poczatku. to nie wrozumiem gdzie tu zły początek ?? jeszcze oficjalnie nie jest wójtem wiec co według Ciebie "Leniu" powinien zrobic Pan Olszewski zeby dobrze zacząć ??
P.S gratulacje dla nowego Wójta :D jest Pan naszym wójtem :D:D:D

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #67 dnia: 24.11.2010 22:42 »
Drodzy Wyborcy! Przepraszam, że zaniepokoiłem wpisem o haku! Pozwoliłem sobie powtórzyć jedną z licznych ostatnio plotek! Poczekajmy spokojnie, aż hak zostanie wyciągnięty na światło dzienne! Sam jestem bardzo ciekaw!
Dzisiaj odbyło się spotkanie 15-ki "wybrańców" do Rady Gminy Zbrosławice. Mimo początkowej próby konfrontowania ugrupowań, znakomita większość podeszła do spraw rzeczowo i spokojnie. Omówiona została konfiguracja przyszłej rady i pozostawiono rozwiązanie personalnych spraw tajnemu głosowaniu na sesji. To pierwsza zmiana, bo do tej pory głosowano w sposób tajny nad kandydaturami wcześniej uzgodnionymi.
Dziś szef zagadnął mnie: Słyszałem, że Kasia Sosada będzie twoim zastępcą. Odpowiedziałem twierdząco. Pochwalił wybór. Powiedział też: Szkoda, że kiedyś od nas odeszła. Była bardzo dobrym pracownikiem.

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #68 dnia: 24.11.2010 22:51 »
Widzę, iż HawK mnie ubiegł, chciałem zapytać Lenia o tych "przegranych". Piszę w cudzysłowie, bo oni wszyscy są wygrani. To, że nie staną się radnymi, nie jest dla nich klęską. Wszyscy zaoferowali pomoc w potrzebie! Teraz w największej potrzebie są sami kandydaci na radnych. Muszą się oprzeć podjazdom. Po dzisiejszym spotkaniu chyba nikt nie ma wątpliwości, kto jest chory na władzę! Że KWW Czas na zmiany chce po prostu zmian na lepsze. Przez dwie kadencje można się było wykazać!

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #69 dnia: 24.11.2010 22:59 »
I jeszcze jedno! Uprzedzę komentarze typu: w Wieszowie Olszewski przegrał, więc nie pozwolił budować wiaty! Przyszedł do mnie kierownik KI i zapytał o zdanie co do jej budowy, bo urzędujący jeszcze szef już nie podejmie decyzji, czas nagli i trzeba zlecać. Wiadomo, iż gmina przeznacza na to 65 tys. zł. To znacznie powyżej 14 tys. EUR, a zatem obowiązuje procedura przetargowa! Ja naprawdę nie chcę iść siedzieć!

Offline Leń

• *
« Odpowiedź #70 dnia: 24.11.2010 23:39 »
Ludzie angażują się w wybory z różnych powodów ja zaangażowałem się po to by wygrał Pan Olszewski a nie stary wójt.  W tym wypadku 100% sukcesu. Chce by nasza gmina się zmieniła jednak wygrało o kilka osób za mało z naszego ugrupowania by mieć przewagę w Radzie. Podczas wyboru przewodniczącego okaże się czy "Czas na zmiany" wygrał. Wszystko inne nie ma znaczenia powodzenia.

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #71 dnia: 25.11.2010 08:28 »
Z tego całego zamieszania nie złozyłem gratulacji z wygranej nowemu Wójtowi ;) Tak więc spóżnione, ale szczere gratulacje za dobry wynik w wyborach.
Ale wracam do meritum mojej wypowiedzi ...

"-Jakie jest pana zdanie w kwestii przydatności strazy gminnej i jej sukcesów ? ( nikt nie potrafi podać jakichkolwiek jej zasług nie związanych z mantatami - bo to akurat nie jest argument do chwały)"
Taniej jest kupić fotoradar niż go wydzierżawiać. Niestety mamy dierżawę i trzeba było zarobić na koszty.

Odpowiedz pana Wójta jest nie na temat  ;)Mozna prosić o sprostowanie?

oraz

"- Co pan sądzi o planach z hałdą w Przezchlebiu i jakie mamy inne alternatywy związane z tym terenem?"
Mo pomysł z hałdą polegał na stworzeniu tam "quadowiska", torów motocyklowych. Mam na ten moment zbyt mało informacji (embargo od maja). Jeśli będę wiedział więcej, wypowiem się.

-Jakie ma pan pomysły na ciągnące się w nieskończoność prace nad kanalizacją w Wieszowie? I jakie są realia jeśli chodzi o ich postęp jak i ich zakończenie?
Tutaj też embargo na informacje!

Tutaj będę czekał na odpowiedź.
Bardzo mnie cieszy ,iż p. Olszewski stara sie na bieżąco na forum pisać z forumowiczami . Byle tak było zawsze ;)

Pzdr.
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline pani

• *
« Odpowiedź #72 dnia: 25.11.2010 09:40 »
Panie Wójcie ja uważam, że nie jest to dobry wybór jeżeli chodzi o stanowisko zastępcy. Mam nadzieję, że tą decyzję przedyskutował Pan wcześniej z innymi. Zastanawiam się czy na to stanowisko miał pan tylko i wyłacznie jedną kandydaturę. Może też zastanawiał się Pan nad kimś jeszcze kto był mógł pełnić tę funkcję. Jednak decyzję podejmuje Pan sam w koncu jest Pan wójtem. "A może już Pan zaczą podejmować decyzje nieomylnie" Powodzenia

"Dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki"

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #73 dnia: 25.11.2010 14:53 »
W takim przypadku gratulacje także ode mnie. Co do wyborów i rozliczeń sądzę ze trzeba będzie poczekać trochę dłużej, na chwile obecną trudno cokolwiek rozliczać :). Niemniej na pewno zostanie to tutaj za cztery lata wszystko przypomniane.
Życzę sukcesów nowemu wójtowi i by nam gmina rozkwitała ;)

Co do radnych, to trudno oczekiwać jakiegoś "planu wyborczego", ich ocenimy po pracowitości i zaangażowaniu. Reszta to chleb wójta, który może nie musi zastosować się ro "rad" radnych ;)
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Kamila

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #74 dnia: 25.11.2010 17:11 »
Mimo, że nie włączyłam się do wcześniejszej dyskusji, chcę również pogratulować tym, którzy wygrali wybory - oby ich zapał do pracy i zmian na lepsze nie zgasł zbyt szybko.