Autor Wątek: Wybory samorządowe  (Przeczytany 23834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MrMark

• Administrator
Odp: Wybory samorządowe
« Odpowiedź #75 dnia: 25.11.2010 22:42 »

Bardzo miło, że na plakatach wyborczych Wiesława Olszewskiego pojawiło się podziękowanie dla wyborców. :angel:

pozdrawiam

Offline Wiesław Olszewski

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #76 dnia: 26.11.2010 03:52 »
Ups! Nie dotarłem jeszcze do wszystkich miejscowości! Po tym wpisie muszę przyspieszyć! ;)
« Ostatnia zmiana: 26.11.2010 03:53 wysłana przez Wiesław Olszewski »

Offline Wiesław Olszewski

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #77 dnia: 26.11.2010 04:55 »
Panie Wójcie ja uważam, że nie jest to dobry wybór jeżeli chodzi o stanowisko zastępcy. Mam nadzieję, że tą decyzję przedyskutował Pan wcześniej z innymi. Zastanawiam się czy na to stanowisko miał pan tylko i wyłacznie jedną kandydaturę. Może też zastanawiał się Pan nad kimś jeszcze kto był mógł pełnić tę funkcję. Jednak decyzję podejmuje Pan sam w koncu jest Pan wójtem. "A może już Pan zaczą podejmować decyzje nieomylnie" Powodzenia
Jakoś tak jesteśmy skonstruowani, że dość często wydaje nam się, iż nasz pogląd jest jedynie słuszny. Stąd spory (moim zdaniem istota demokracji) i gremia, które decydują często są wieloosobowe. Wójt jest organem jednoosobowym. Jednoosobowo odpowiada za swoje decyzje i z nich jest rozliczany. Tutaj wprawdzie różne warianty przedstawiają mu pracownicy merytoryczni, ale na zewnątrz decyzja jest jedna - jego decyzja. Decyzji o zastępcy nie konsultowałem z nikim. Nawet z samą "zainteresowaną" (cudzysłów dlatego, iż sam nie wiedziała, że jest zainteresowana). Wprawdzie na wypadek "W", kilka godzin przed 22.00 napisałem SMS z propozycją (wiedziałem, iż w wieczór wyborczy może być nerwowo), ale wysłałem go dopiero wtedy, gdy dowiedziałem się, że wygrałem wybory. Do tego momentu nie zastanawiałem się nad inną kandydaturą. Pracując w Zbrosławicach (w księgowości, również jako jako sekretarz gminy) wykazywała się profesjonalizmem. Obecnie pracuje jako główna księgowa w jednostce zarządzając budżetem wielkości naszego gminnego (niechętnie godzą się tam na jej odejście). Przede wszystkim pamiętam jednak jej zaangażowanie na rzecz gminy. Obawiałem się, że może nie przyjąć propozycji. Żadna praca nie jest pewna, w szczególności ta, która jest kadencyjna. Wprawdzie to wójt się zmienia, ale często zmienia też najbliższych współpracowników. Jednak przyjęła propozycję, więc nie muszę zastanawiać się nad innymi kandydatami. Powiem, że podejrzewano mnie o tę decyzję. Ba! Wskazywano, iż byłby to mój "gwóźdź do trumny" w następnych wyborach. Trudno. Jestem przekonany, iż dla gminy będzie pracowała dobrze. Nigdy nie przedstawiono jej zarzutów merytorycznych. Jak w wielu przypadkach, to czas zweryfikuje "nieomylność" tej decyzji!
P.S. A może już czas zapomnieć o pewnych sprawach? Albo tak normalnie, po ludzku, wybaczyć? Bo już na pewno nie powinno się nakręcać tej spirali!
« Ostatnia zmiana: 26.11.2010 05:02 wysłana przez Wiesław Olszewski »

Offline mArCi_No1

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #78 dnia: 26.11.2010 08:39 »
Jakoś tak jesteśmy skonstruowani, że dość często wydaje nam się, iż nasz pogląd jest jedynie słuszny.
To jest sedno całej dyskusji na temat kto i dlaczego.
Today ... Tomorrow... Silesia

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #79 dnia: 26.11.2010 09:20 »
Proponowałbym aby kolejna osoba mająca jekieś pytanie lub sprawę do p. Wójta . Załozyła osobny temat na forum np. "Pytania do Wójta" albo "Rozmówki z Wójtem" czy "Dyskusje z Wójtem "  ;)
Bo niedługo po wyborach juz nawet (jak to mówią) "smrodu" nie bedzie , a wszyscy dalej bedziemy pisać w temacie " Wybory Samorządowe" ;)

Pzdr.
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline cudik

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #80 dnia: 26.11.2010 17:00 »
Odniosę się do decyzji P.Olszewskiego w moim mniemaniu Pani Kasia jest jak najbardziej kompetentną osobą na to stanowisko Ba gdyby nie głupi epizod myślę że była by nadal sekretarzem Gminy.  Będzie godnym przedstawicielem U.G. nie powinniśmy wytykać historii która miała miejsce, patrzmy sami na siebie uważam że 2 szansa jest jak najbardziej na miejscu. Jej kompetencje były nawet odczuwalne w kontaktach zawodowych i osobistych (nie myślcie o tym epizodzie nie to mam na myśli). Wiedziała gdzie poszczególny pracownik gminy pracuje czym się zajmuje i to było bardzo miłe nieraz wynagradzane nie tylko premią ale i ustną pochwałą czego nie można było powiedzieć o dotychczasowych włodarzach. Cieszę się również że pan Olszewski pisze z nami na Forum  ale może dość tych wszystkich pytań co jak po co, bo w końcu trzeba działać na Gminie nie na Forum, :P niech człowiek tez odsapnie od tych pytań mimo wszystko Ogromny szacunek Panie Wieśku że mimo wszystko udziela się pan dalej na Forum.

Skoro powstał post pt. Pytania do wójta kliknę w tą zakładkę i dodam swoje.
« Ostatnia zmiana: 26.11.2010 17:01 wysłana przez cudik »
All rights reserved

Offline diablica

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #81 dnia: 27.11.2010 12:00 »
Jak już poruszacie temat zastępcy wójta to myślę, że Kasia znakomicie się nadaje. Jest ambitną, kompetentną, i życzliwą kobietą, jest zawsze uśmiechnięta i mam nadzieje, że zarazi tym uśmiechem cały urząd bo czasem mam wrażenie, że niektórzy pracują tam za karę bo są stale źli. I przestańcie mówić o wybaczeniu, zapomnieniu...  Ludzie przestańcie! Lepiej szukać źdźbła w oku bliźniego, niż belkę we własnym? Czy każdy z was jest taki cudowny?

Offline Gabrielle

« Odpowiedź #82 dnia: 27.11.2010 17:16 »
Pani Kasia to zły pomysł, niech lepiej zostanie tam gdzie jest skoro ma tam tak dobrze, to jakby powrót do "starego" do czegoś co już było,a poza tym zawiało jakby trochę prywatą .I jeszcze jedno ,być może mało istotne dla wielu,ale ona już raz kogoś zdradziła,lepiej powołać kogoś nowego, kogoś kto przynajmniej na samym starcie będzie miał czystą kartę,kartę którą będzie zapisywał samymi sukcesami,nie tylko w pracy myślę

Offline cudik

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #83 dnia: 29.11.2010 12:36 »
Pani Kasia to zły pomysł, niech lepiej zostanie tam gdzie jest skoro ma tam tak dobrze, to jakby powrót do "starego" do czegoś co już było,a poza tym zawiało jakby trochę prywatą .I jeszcze jedno ,być może mało istotne dla wielu,ale ona już raz kogoś zdradziła,lepiej powołać kogoś nowego, kogoś kto przynajmniej na samym starcie będzie miał czystą kartę,kartę którą będzie zapisywał samymi sukcesami,nie tylko w pracy myślę

Decyzja zapadła i uszanuj ją, coś odnoszę wrażenie że bardzo cie boli że Kasia jest zastępcą,  niech Gmina ruszy z kopyta do przodu a jak efekty będziemy rozliczać za 4 lata mam nadzieję że udzielimy im absolutorium na następną kadencje OBY .
All rights reserved

Offline Gabrielle

« Odpowiedź #84 dnia: 29.11.2010 13:25 »
W żadnym wypadku to nie są moje odczucia,raczej przemyślenia

Offline bursztynek

• Kandydat na Forumowicza
  • *
« Odpowiedź #85 dnia: 14.12.2010 19:42 »
dlaczego pani kasia to zły wybór? To, że potrafimy różne rzeczy wytykać innym nie patrzac na siebie jest naszą Narodową wadą. Napisane jest, że Pani Kasia jest Głównym Księgowym w jednostce budżetowej. No chyba ją tam cenią i to bardzo jeżeli nie chcą ją puścić do Zbrosławic lub po prostu wiedzą jaki przyjazny Urząd mamy! Dla mnie Panie Wiesławie wybór jest jak najbardziej w dziesiatkę;) wg gratuluje serdecznie .... tak myślę, że chyba  nie wszyscy się boją Kasi ...może Ci tylko którzy bardzo serdecznie ją pożegnali na koniec ;)  8)  Kochani pewne rzeczy, sprawy i osoby wracają _ trzeba szanować co sie ma i ludzi , przede wszystkim ludzi  a Pani Kasi ( ie wiem czy czyta to forum) życzę powodzenia, siły i wiary w swoje możliwości, i nie wiem jakie osoby są w jej aktualnej pracy ale chyba są za pania i to jest piekne

Offline obywatelK

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #86 dnia: 19.11.2014 11:39 »
Podbijam wątek  ::)

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #87 dnia: 19.11.2014 19:13 »
To bardzo zły pomysł, żeby odkopać wątek po niemal 4 latach od ostatniego wpisu. Zamykam temat.