Autor Wątek: metal a satanizm !?  (Przeczytany 20219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Atreyu

• Maniak Forum
metal a satanizm !?
« dnia: 15.11.2004 22:08 »
"Dziś zaprezentuje Wam odrobinę mojego prywatnego oburzenia tym co stalo się w sobote 13.11.2004. Dzień jak co dzień, gówniana i mokra pogoda, budzik goni do pracy, jeść trzeba, to pojechałem! Dzień zapowiadał sie rewelacyjnie! Aż do czasu gdy poszedłem do najbliższego kiosku! Padł na mnie blady strach gdy zobaczyłem pierwsza strone gazety codziennej. Ogromnymi literami i oczywiście dość diabelską czcionką ociekającą krwią, nagłówek: "Ona pije ludzka krew"! Nie wierzyłem w to co przeczytałem! (Albo może nie chciałem wierzyć? Napewno chciałem by ten dzień nigdy nie nastąpił!)

No i mamy co chcieliśmy! "Piękność", która pije własną krew! Sanguine de Viant to podobno królowa polskich wampirow! A może do tego słucha jeszcze metalu! Albo co gorsza gotyku! Bo jej wygląd jakoś dziwnie przypomina większość kobiet pojawiających się na naszych koncertach! Ciekawe jak długo jeszcze bedziemy musieli znosić robienie z naszej subkultury ciekawego i mrożącego krew w zyłach tematu! K*****a człowieka bierze jak czyta takie idiotyzmy w publicznych gazetach! Gdzie podziała się nasza orginalność?! Gdzie podziała się otoczka tajemniczości, mroku który zawsze przyświecał naszym imprezom! Chcemy wiecej dzieciarni w naszych szeregach? Bezmyślnych młodych kretynów, którzy noszą odwrócone krzyże i wołają na siebie: "To my straszni Sataniści!" Chcesz palonego kota?! To do c***a w*********j do Tajlandi, tam ci podadzą upieczonego, pysznego, z fryteczkami i sosikiem! Albo pijcie krew jak bohaterka sobotniego wydania gazety codziennej. Aids to tylko kwestia czasu! A tak naprawde gdybyście zobaczyli diabla zesralibyście się w gacie i ze strachu wyżygali własne serca!

Zawsze tak musi być, że coś co powinno być doceniane za orginalną muzyke, solidarność, przyjaźń, wspólne imprezy, szaleństwa, wiarę, oryginalność ubierania się, noszenia długich włosów, jest postrzegane jako coś co nie powinno istnieć w naszym społeczeństwie! Wzbudzamy wśród ludzi agresję i niechęć! Jak długo jeszcze będziemy tolerować wystawianie na światło dzienne naszych "fetyszy". Lubisz sie kochać i pić krew? To rób to w domu! Dałaś się sfotografować to SUPER! Ale trzeba bylo założyć niebieskie dżinsy, różową koszulkę i uczesać się w kucyk! Wyglądać jak wiekszość! Jeśli kiedyś ktoś nazwie moją kobiete wampirem, tylko dlatego, że ubiera sie w stylu podobnym do tego, który zaprezentowano na zdjęciach to osobiście odpowiesz za to przedemną!
Mam tylko nadzieję, że nie wziełaś za to kasy! Bo jeśli tak to odrazu wal do telewizji zarabiać kase w jakimś programie z seri "strefa 69"!

Ludzie już wytykają nas palcami! Ile jeszcze razy mam wysłuchiwać: "Widziałeś? To napewno Satanista! Widziałeś jego koszulke?! Tam był DIABEŁ!!!" a teraz usłyszymy: "Widziałeś jego dziewczyne? Była ubrana jak ta ze zdjęcia! Oni napewno pija krew jak uprawiają seks!" Dziękuje pięknie! Ja osobiście mam dość.

Brawo "dzieciaki" oby tak dalej! Przestańcie ośmieszać siebie i innych! Macie takie ciekawe pasje? To zachowajcie je dla siebie! Pomyślcie dwa razy zanim coś zrobicie! Bo to co Wam daje korzyść może zaszkodzić innym, a media trzymajmy z daleka od spraw naszych prywatnych wierzeń i religi jakie wyznajemy. Ja wam życze powodzenia!

P.S
Wspaniała Sanguine de Viant chciałaś wyjawić innym, że jesteś matka polskich Wampirów! To teraz oglądaj się za siebie bo myśle, że rodzina Van Helsing ma jeszcze swojego potomka kroczacego dumnie po tej ziemi w naszych czasach! Obiecuje, że znajdę go i przekażę mu wiadomość o twoim istnieniu!

Podpisano: "D" "
...

Offline Ner`zhul

• Pości z rana i wieczora
    • http://www.gwrota.com
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #1 dnia: 15.11.2004 22:45 »
Atreyu to trzeba przyznać że zawsze znajdą się jakieś *****e (z dużej litery bo nazwa własne ;) ) którzy naoglądają się filmów i potem każdy kawałek lepszego metalu zmusza ich do wyrabiania niestworzonych rzeczy... (jak wyżej)

Sam osobiście widziałem ten artykuł i kilka innych wiele się nie różniących... Poprostu ludzie myślą, że wzbudzą takim postępowaniem szacunek i poważanie innych a robią z Siebie, i niestety z NAS tych uczciwych normalnych wielbicieli Metalu, "satanistów" , "ćpunów", morderców" (takie określenia łatwo jest usłyszeć na ulicach od starszych ludzi więc ich nie wymyśliłem)...

Ja doznałem już takiego przykrego doświadczenia gdy rozmawiałem z kolegą w autobusie o kilku kawałkach Metalu (bodajże to był Slipknot ;) ) i gdy autobus podjechał do przystanku i szliśmy do wyjścia słyszałem jak pewna "miła starsza pani" :evil: powiedziała do drugiej "Widzisz tych dwóch, słyszałaś o czym gadali to pewnie te satanisty"...
NO LUDZIE DAJCIE SPOKÓJ!! Kolega jak to usłyszał rzeczywiście się szatańsko zachował ale to pominę  :twisted:. Ale dzięki kilku po******m ludziom wszyscy będą na NAS patrzeć jak na morderców...

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #2 dnia: 16.11.2004 21:02 »
No i tu masz rację Ner. To że ktoś słucha takiej muzy nie znaczy że jest pier******ty! Może ma rodzinę [żona, dzieci] pracę i wspaniały domek przy którym kosi co tydzień trawe. Słuchasz tego bo po prostu lubisz "ten" dźwięk git.basowej lub perkusji. Może lubisz jak dany wokalista śpiewa [Stone sour - Bother] Cradle of Filth - to już przesada chociaż podziwiam gościa za tak szeroką tonację swojego głosu [dla mniej wtajemniczonych potrafi przejść z bardzo głębokiego, zachrypniętego i niskiego "basu" do full extra wysokich tonów]
Przyznaje niektóre kapele metalowe nie da się słuchać bo słyszysz tylko jakiegoś gościa który wyda 2 albumy bo potem będzie miał rurkę w gardle ponieważ tylko się drze [mało powiedziane].
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline Radek

• Znajomy z Forum
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #3 dnia: 16.11.2004 22:32 »
Drodzy miłośnicy Metalu,
Ale chyba nie zparzeczycie, że takiej ilości negatywnego przekazu nie znjadziecie w żadnej innej muzyce.
Przykro mi ale w rytmie "rege" mało kto śpiewa o Rokicie albo innym Belzebubie, muzyka "metalowa" niestety sama sobie zapracowała na taką opinię.
Te wszystkie czarne koszulki z kiczowatymi  obrazkami, grafiki kojarzące się jednoznacznie.
Pozdrawiam
Podpis nieczytelny

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #4 dnia: 16.11.2004 23:09 »
No poniekąd masz rację ale...jak już kiedyś pisałem nie każdy metal jest satanistą natomiast każdy satanista jest metalem. Przecież mnie znasz i wiesz że jestem normalny :lol:  :aniolek:  :lol:

Co do koszulek: mam całkowicie czarną z napisem adidas - czy to "kojarzy się jednoznacznie"??
Co powiesz na czrną koszulkę z napisem "czarna koszulka z białym napisem"
http://fiberya.com/cgi-bin/webshop/sklep.cgi?c=link&tab=w&tmpl_id=210&sid=c128a2f418e467ae4db95648989440e3

Nie każda czarna koszulka [nawet jakiegoś zespołu] musi być "groźna", aczkolwiek są takie....
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline AnHELLuS

• Administrator
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #5 dnia: 16.11.2004 23:44 »
Cytat: "Radek"
Drodzy miłośnicy Metalu,
Ale chyba nie zparzeczycie, że takiej ilości negatywnego przekazu nie znjadziecie w żadnej innej muzyce.

Widzę, że masz bardzo mgliste rozeznanie w "mocniejszej" muzyce, Radku. Metal ma wiele nurtów i nie wszytkie niosą "negatywny przekaz".
Ale równocześnie tyle patetetyzmu, dopracowanej techniki gry i pozytywnego przekazu, raczej trudno doszukać się poza metalem. Najwięcej negatywnego jest w modnym amerykańskim MTV style - muza robiona tylko dla kasy. Pranie mózgu i kodowanie - "My jesteśmy cool, będziesz wyglądć jak my to będziesz cool - tylko pamiętaj, żadnych podróbek." Adidas rulez! Naprawdę gorszy przekaz ma muzyka która zalewa nas z TV i radia. Nie uczy myślenia, a tylko mówi co myśleć.

Przykro mi ale w rytmie "rege" mało kto śpiewa o Rokicie albo innym Belzebubie, muzyka "metalowa" niestety sama sobie zapracowała na taką opinię.

Reagge się nie rozwija - tak jak łacina, to martwy język.  Masz rację, mało który gatunek muzyczny brnął od podstaw z takim zaanagżowniem do celu. Ale spójrz na to z tej strony. Wsiada do busa koleś z dredami i czerwono-żólto-zielonym szalikiem i 90% ludzi w busie myśli "o, ćpun". Wsiada metal - 90% ludzi w busie nagle jest wielkimi i praworządnymi katolikami. Nagle zaczynają myśleć o kościele, o mszy. Czyli Metal nie do konca taki zły jak go chcesz namalować ;) Tak czy siak - brak toleracji :|

Te wszystkie czarne koszulki z kiczowatymi  obrazkami, grafiki kojarzące się jednoznacznie.

Wiesz to dobrze, że kojarzą się jednozancznie. Niezapominaj jednak, że koszulki z wizerunkiem Jezusa i papieża też są wykonane w tej samej technologii i ... są tak samo kiczowate. To jakoś Cię nie razi, widać :|

Offline Pajonkhin

• Forumowicz Wieszowa NET
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #6 dnia: 17.11.2004 09:00 »
Cytuj (zaznaczone)
Niezapominaj jednak, że koszulki z wizerunkiem Jezusa i papierza też są wykonane w tej samej technologii i ... są tak samo kiczowate.

Wiem że to dyskusja na temat gustów muzycznych ale "sory" ruszyło mnie: Może i są wykonane tą samą techniką (jak np.: krzyż który może być noszony na co najmniej dwa sposoby) lecz ilość negatywnych emocji jakie ukazują jest olbrzymia. Natomiast wizerunek Chrystusa mówi mi o miłości, poświęceniu i wielu innych pozytywnych cechach. Człowiek noszący taką koszulkę często jest na ulicy z nią utożsamiany.
     Ja się nie znam na muzyce ale oceniam ludzi po zachowaniu. Są różne zachowania, pewnie tak samo jak różne nurty w "metalu". Czasami irytuje mnie bezpodstawny atak na środowisko w którym się wychowałem właśnie ze strony "metali".

Offline AnHELLuS

• Administrator
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #7 dnia: 17.11.2004 13:39 »
Do Pajonkhina:
Cytat: "Pajonkhin"
(...) Natomiast wizerunek Chrystusa mówi mi o miłości, poświęceniu i wielu innych pozytywnych cechach.
 Pod warunkiem, że zapominasz o historii Kościoła i to nie tej biblijnej.

Cytat: "Pajonkhin"
Czasami irytuje mnie bezpodstawny atak na środowisko w którym się wychowałem właśnie ze strony "metali".

Jeśli tekst o kiczowatości koszulek z nadrukiem, a dokładniej jedynie podkreślenie że "te dla metali" i te dla "młodzieży katolickiej" są nie zależnie od treści są tak samo kiczowate uznajesz za "atak" to może znak, że za bardzo w dałeś się omamić "swojemu środowisku"?

Pajonkhin, jak chcesz na to pytanie odpowiedzieć to na prywatnie, bo ta wymiana zdań nic nie wnosi do tego tematu.  
-------------------------------------------------------------------------------------
Do Atreyu
Wiedz, że dobrze Cie rozumiem. Podobnie jak Ty uważam, że tacy "kindermetale" to żałosne prodkuty kultury masowej, które tak naprawdę robią mnóstwo głupich rzeczy, dając powód do nienawiści do wszystkich noszących czarne skórzane kurty i mających długie włosy. Widzisz Ty się złościsz, ja mogę Ci wtórować, przeciwnicy  metalu się cieszą bo dostali kolejny (lichy bo lichy ale jednak) dowód na "tych złych satanistów", a paniusia  Sanguine de Viant (de Viant = dewiant: ot prowokacja ) -prowokatorka liczy kase i pewnie w niedziele, grzecznie pójdzie wrzucić parę srebrników na tacę. I tak niestety zostanie.

Pozdrowienia dla Wszystkich ;)

Offline Ner`zhul

• Pości z rana i wieczora
    • http://www.gwrota.com
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #8 dnia: 17.11.2004 15:08 »
Tak wszystko OK tylko czemu ludzie w Swojej wielkiej "WIERZE" oburzają się tylko na widok człowieka, który słucha innego gatunku muzyki??
To, że człowiek słucha Metalu nie znaczy, że nie jest tym tgz. "Katolikiem" (są wyjątki, to prawda)". Odpowiedź prosta:
Ponieważ ludzie chcą się odizolować od tego czego nie rozumią, a najlepiej jeśli mogą to zniszczyć z wymówką "DLA WIARY"...
Najlepszy jest dla mnie obraz starszej babki chodzącej dziennie po dwa razy do kościoła, całującej księdza po rękach, wrzucającej fortunę na tace, która siedząc w autobusie i widząc Metala myśli jak by mu nagadać, a może wyrzucić z busa??

Poprostu niekiedy brakuje słów...

Offline Pajonkhin

metal a satanizm !?
« Odpowiedź #9 dnia: 17.11.2004 16:06 »
No tak, wiedziałem że zostanę źle zrozumiany.  :( Sam mam wiele kawałków z muzyką która należy do omawianego gatunku. Może dlatego iż niezbyt dobrze znam angielski lubie sobie czasem posłuchać. Z drugiej strony nie dziwcie się jak (jeśli się identyfikujecie z subkulturą metalową poprzez strój) krzywo na was patrzy taka bogobojna starsza osoba z postu Ner'zhula. Pewnie dlatego, bo jakoś nie słychać o satanistach: "dresach", "depeszach" czy "skinach", a oni też mają swoją muzykę i specyficzny ubiór. Jeśli chodzi o indoktrynację której zostałem poddany poprzez Kościół przez lata mojej młodości to odpowiem: Wy również jesteście manipulowani i nie mówcie Nie, bo i tak nie uwierze. I na koniec: Daleki jestem od porównania metal=satanista. Nie widziałem jeszcze pewnie satanisty i jakoś mi na tym nie zależy. Problem uważam za wyolbrzymiony lecz temat ciekawy.

Offline qd

metal a satanizm !?
« Odpowiedź #10 dnia: 17.11.2004 19:29 »
pozwolę sobie znów zacytować Fenomena. wydaje mi się że bardzo pasuje [istotne pogrubiłem]
Cytat: "Fenomen"

Czy nas za to nie nawidzisz, że mówimy prawdę całą?
(...)
Może za to, że nie którzy z nas się uczą i pracują
Są naprawdę normalni, jednak jakoś nie pasują
(...)
Nie jesteś pierwszym, który patrzy z góry i widzi chmury
Niestety patrząc pod nogi całe życie jest ślepy

a morał z tego taki, że do każdej osoby trzeba podchodzić indywidualnie

Offline Gunnar

• Rozgadany Forumowicz
metal a satanizm
« Odpowiedź #11 dnia: 17.11.2004 20:15 »
Dziwi mnie ta dyskusja. Ilu z was czytalo Biblie Szatana autorstwa Antona Szandora LaVeya zeby sie wypowiadac na temat kto jest satanista a kto nie??
No pytam Ilu? A poza tym panowie to jak rozpoznajecie sataniste? Ja slucham metalu juz 7 lat i nie potrafie tego rozpoznac. Wiec pytam na jakiej podstawie ludzie posadzaja nas metali o satanizm?
Zreszta czy ta dyskusja dotyczy satanistow czy glupich kretynow ktorzy twierdza ze sa satanistami i demoluja cmentarze tak jak to ostatnio mielismy nieprzyjemnosc ogladac w TV??
Jak zachowuje sie prawdziwy satanista?? Czy ktos mnie oswieci jak go rozpoznac?? Bo ja naprawde wymiekam i na rzadne pytanie odpowiedziec nie umiem.

Offline Atreyu

• Maniak Forum
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #12 dnia: 17.11.2004 20:58 »
metal nie ma nic wspolnego z satanizmem o jakim slyszymy w telewizji czy od kleru...prawdziwy satanizm - doktryna filozoficzna stworzona (zebrana) przez LaVeya...sam autor czarnej ksiegi krytukuje tych ludzi za "zle" propagowanie filozofii ktora on stworzyl ... aby wybic wszystkim ludzia z glowy te bzdury o diable i piekle...

wszyscy wyznawcy szatana....mam tu na mysli tych zlych i posepnych smarkaczy (lub starszych ludzi z malym mozgiem)....sa zwyrodnialcami ktorych powinno sie zamykac w wiezieniach....czy w biblii szatana pisze ze masz zabic przyjaciela? ... czy w biblii szatana pisze cos o zabijaniu zwierzat czy dewastowaniu chrzescijanskich cmentarzy? NIE!

winna temu jest kultura masowa....wytwornie widzac ze mlodziez nudzi sie rozowa britnejka ktora pokazuje brzuszek...tworzy jej odwrotny wizerunek...i tak powstaja zespoly pseudo black metalowe...i mamy pajacy ktorzy z muzycznego punktu widzenie nie reprezentuja ze soba NIC!

i tak mamy zdezenie komercyjnej papki  z metalem...niestety nie wiele ludzi rozroznia prawdziwej muzyki...w ktorej wazny jest klimat...idee... i walka o niezaleznosc...teraz mamy pajacy ktorzy uwazaja sie za satanistow...w swoich teledyskach gwalca i morduja w imie ich szatanskiego menadzera ktory ma chrapke na wiecej....muzyka ...teksty...poziom: "zabije twojego chomika!"

niestety wiekszasc ludzi tego nie rozumie...wiekszosc ludzi nie wie co to jest sztuka...szatan nie jest jakims bogiem ... szatan jest natchnieniem artysty...jest buntownikiem a nie jakims symbolem zla...tu tylko chodzi o bunt!

"Prawdziwy artysta robi coś nadzwyczajnego,
Coś co może być tylko jego
Bo sztuką jest zrobić dzieło niepowtarzalne
A nie nasrać na podłogę i przypiąć łatę

No popatrz bracie ale sztuka
Wielka wypowiedź artysty tłuka
To *****ista rzecz i w ogóle i fajna
Intelektualny szał, ekstaza i atencja niezwyczajna

No powiedz bracie jakie dzieło zrobili
Masz się zachwycić!!!
Jeśli nie chcesz zostać tłukiem
Musisz wielbić nową sztukę

No przecież nie powiesz że nie rozumiesz
Ktoś obsikał Jezusa, ale to była sztuka
Artysta, guru, prorok, pan!
A to wszystko po to żebyś nie był już idiotą

Tak, ja wiem, że sztukę czas posunął
I stąd ta myśl – nie dzieło a syf
Tak bym chciał żebyś pomyślał
Że to świat prawdziwą sztuką jest"
...

Offline Radek

• Znajomy z Forum
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #13 dnia: 17.11.2004 23:21 »
Cytat: "AnHELLuS"
Ale równocześnie tyle patetetyzmu, dopracowanej techniki gry i pozytywnego przekazu, raczej trudno doszukać się poza metalem.

Nie wiem czy wiesz ale cała muzyka POP zasadniczo opiera się na pozytywnym przekazie.

tylko pamiętaj, żadnych podróbek."

I tutaj należy się zgodzić z autorami ponieważ nie pochwalają łamania prawa.

Naprawdę gorszy przekaz ma muzyka która zalewa nas z TV i radia. Nie uczy myślenia, a tylko mówi myśleć.  

Metal oczywiście uczy?
Przykłąd pierwszy z brzegu siedze na koncercie a obok jakis podpici jegomoście (wygladali na milośników muzyki metalowej) rozmawiają w ten deseń " o kur...... ale ta gitara napier..." nie no oczywiscie to było bardzo wyszukane intelektualnie. Ja nie osądzam wszystkich ale nie mów mi, że uczy myślenia gdy 80% słuchających nie rozumie tekstów.
A dlaczego ?
Po pierwsze sa w języku obcem :)
Po drugie zregóły wokalista jak spiewa to mu z uczucia żyły wychodzą i trudno go zrozumieć.

Niezapominaj jednak, że koszulki z wizerunkiem Jezusa i papieża też są wykonane w tej samej technologii i ... są tak samo kiczowate. To jakoś Cię nie razi, widać :|

No twoje porównanie jest delikatnie mówiąc nietrafne.
Ja nie mówię o technice wykonania koszulki,jak ktoś chce to sobie może ją nawet wydziergać. Ja mówiłem o koszulkach z napisami ociekającymi krwią, o wizerunkach jegomości z krwią cieknącą z oczodołów.
Mimo moich najszczerszych chęci trudno to porównać do koszulek wykonanych w nurcie katolickim.

Pozdrawiam
Podpis nieczytelny

Offline Radek

• Znajomy z Forum
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #14 dnia: 17.11.2004 23:27 »
Cytat: "Atreyu"
metal nie ma nic wspolnego z satanizmem o jakim slyszymy w telewizji czy od kleru...prawdziwy satanizm - doktryna filozoficzna stworzona (zebrana) przez LaVeya

Podawana jak to mówisz przez kler czy przez pana Laveya, dla mnei jest tak samo odstręczająca i paskudna. Przesłąnie jest jedno, odwołuje się do bytu będącego ucieleśnieniem zła.

Dodam jeszcze
Paru młodych zafascynowanych muzyka Ciężką i panem Lavey'em wybrało się na tamten świat, raczej nie słyszałem żeby kogoś do takiego stanu emocjonalnego doprowadziłą Britney SPIRCE albo inna SHAKIRA. (no chyba że jakiegoś krytyka)
Podpis nieczytelny