Autor Wątek: metal a satanizm !?  (Przeczytany 19375 razy)

Offline Gunnar

• Rozgadany Forumowicz
Satanizm a metal
« Odpowiedź #15 dnia: 18.11.2004 15:02 »
Radek napisal:
Cytuj (zaznaczone)
Nie wiem czy wiesz ale cała muzyka POP zasadniczo opiera się na pozytywnym przekazie

jasne powiedz to komu innemu.... mi takiego kitu nie wcisniesz. Skoro tam jest taka ilosc pozytywnej energii to dlaczego chlopcy w sportowych ubraniach sa tacy malo pozytywni?? Ja tu czegos nie rozumiem.   Pozatym przypomniel mi sie taki tekst z jaiegos badziwia: "poszedlem po rozum do glowy kupilem na targu noz sprezynowy" hehe bardzo pozytywne nie?
Nie mowie ze wszyscy ludzie w sportowych wdziankach tacy sa, ale twierdze i dam sobie reke obciac, ze gdyby zrobic statystyke konfliktow z prawem to metale wyjada na prawie swietych. Dlaczego w TV jak pokazuja ujeta grupe przestepcza wszyscy chodza w oryginalnych adidasach?? Dlaczego ja nigdy nie widzialem tam metala?? Powiem ci czlowieczku dlaczego bo dla nas istnieje cos takiego jak honor, czego wy katolicy nie potraficie zrozumiec. Niestety jest to smutna prawda. I obowiazuje w naszym kraju juz od XVIw.

w kwestii koszulek. Czy nie uwazasz ze pokazywanie Wojtyly czy to w telewizorni czy na koszulkach jest lekko nietrafne. We mnie poazywanie tak umeczonego starego czlowieka wzbudza obrzydzenie, zapewne podobne do twojego widok szatanskich koszulek.

W kwesti: czy metal uczy? Bardzo to uogolniasz. Wziales za przyklad paru kretynow ktorzy nie maja pojecia o ty czego sluchaja, maja w dupie przekaz czy idee ktore kapel chce przekazac. Chodza na koncerty bo jest glosno i mozna se fajnie nawalic a potem przeleciec jakas laske. Wiem bo znam takich ludzi i nie zwracam na nich uwagi. Zauwaz ze gdy ktos slucha metalu naprawde, tak zeby znal texty utworow,  to najczesciej jego IQ jest duzo wyzsze od sredniej krajowej. Tak wiec nie wypowiadaj sie czlowieku na tematy o ktorych nie masz zielonego pojecia bo niektorych to solidnie wkurza sie ich ocenia na podstawie relacji z radia maryja i opowiadan podworkowego kola rozancowego.

Pozdrawiam i licze na konstruktywna krytyke. Na glupoty odpowiadal nie bede.

Offline Ner`zhul

• Pości z rana i wieczora
    • http://www.gwrota.com
Re: Satanizm a metal
« Odpowiedź #16 dnia: 18.11.2004 15:16 »
Cytat: "Gunnar"
Pozdrawiam i licze na konstruktywna krytyke. Na glupoty odpowiadal nie bede.

No z mojej strony krytyki nie będzie bo uważam tak samo...;)

Wszystko to co Ci "prawdziwi Katolicy" (pfu) uważają o Metalach i ogólnie całej muzyce Metalowej jest po prostu deb........zmem, ale jak to na początku napisano jest to wina kilku głupców, którzy robią z tej muzyki szatańską i uważają się za lepszych od innych. Z mojej strony tacy ludzie powinni z miejsca trafiać na szafot :twisted: ...

Dopóki ludzie nie zauważą, że jest to taka sama "normalna" muzyka jak każda inna dopóty będziemy musieli My słuchacze Metalu wysłuchiwać głupich uwag i docinków innych...:(

Offline Roxx

• Maniak Forum
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #17 dnia: 18.11.2004 21:20 »
Ale teraz już mało co da się zrobić żeby opinie metalowców zmienić, niestety los tak chciał i tak jest, jedyne co to możemy tylko żyć dalej w przekonaniu że coś sie zmieni. Sam posłucham chętnie metalu ale i innych gatunków muzyki też. nie mam nic przeciwko metalowi bo pewna osoba kiedyś mnie w to wciągła i słuchalem tylko tego ale teraz się zmieniło, ale wiem że metalu nigdy nie "odstawie" od swego słuchu bo ta muzyka jest nadal w moim sercu i ją lubie. Widze i wiem że większośc z was ma tą muzyke w swym sercu i ją kocha, może trzeba czasem się wtrącić do czyjejść rozmowy kulturalnie przeprosić i wyperswadować czym jest metal a osoba moze zmieni zdanie ale, w sumie i tak raczej to nie ma sensu :(
"W życiu chodzi o to, aby uczyć się tak, by inni nie spostrzegli, że się człowiek uczy." Winston Leonard Spencer Churchill   
RaMZeS -----> Roxx
www.sound-studio.pl   Nagłośnienie, oświetlenie

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #18 dnia: 18.11.2004 21:38 »
Cytat: "Radek"

Cytat: "AnHELLuS"
Naprawdę gorszy przekaz ma muzyka która zalewa nas z TV i radia. Nie uczy myślenia, a tylko mówi myśleć.  

Metal oczywiście uczy?
Przykłąd pierwszy z brzegu siedze na koncercie a obok jakis podpici jegomoście (wygladali na milośników muzyki metalowej) rozmawiają w ten deseń " o kur...... ale ta gitara napier..." nie no oczywiscie to było bardzo wyszukane intelektualnie. Ja nie osądzam wszystkich ale nie mów mi, że uczy myślenia gdy 80% słuchających nie rozumie tekstów.
A dlaczego ?
Po pierwsze sa w języku obcem :)
Po drugie zregóły wokalista jak spiewa to mu z uczucia żyły wychodzą i trudno go zrozumieć.

Jasne bo nie widziałem w godzinach szczytu żeby puszczali na ViVie albo MTV coś z metali jak już to jakiś shitowy rock typu Red Hot Chilli peppers albo The rasmus. Zeby zobaczyć coś konkretnego to trzeba czekać do 22 jak nie dłużej. Co do podziwiania gitary: " o kur...... ale ta gitara napier..." to chyba lepiej podziwiać gościa który ćwiczy całe życie niż jakiś BAS z techno: "se zobacz jak w tym momencie dudni aż szyby lecą" a potem chaja bo kto wstawi nowe :), albo kojarzysz tą piosenke ...no ta w której jak sie babka pochyliła to było jej widać ***. Moim zdaniem gitara pochłania więcej czasu i trzeba się najpierw nauczy grać - a nie nadrabiać ciałem :!:
Co do wokalu drogi Radku.... dałeś najgorszy przykład. Są tacy wokaliści co śpiewają naprawdę łądnie i czysto przy bardzo mocnej muzie - nie muszą się drzeć!! Wielu dostaje nagrody MTV avards za wolak lub tonacje.

Paru młodych zafascynowanych muzyka Ciężką i panem Lavey'em wybrało się na tamten świat, raczej nie słyszałem żeby kogoś do takiego stanu emocjonalnego doprowadziłą Britney SPIRCE albo inna SHAKIRA. (no chyba że jakiegoś krytyka)

Może to też byli jacyś krytycy :D Dla mnie bardziej depy bo nie wiem jak można patrzeć na kogoś i powtarzać głupoty.

Cytat: "RaMZeS"

może trzeba czasem się wtrącić do czyjejść rozmowy kulturalnie przeprosić i wyperswadować czym jest metal a osoba moze zmieni zdanie ale, w sumie i tak raczej to nie ma sensu

Mylisz się - jak będziesz patrzył na to w taki sposób to mówię ci że przestaniesz tego słuchać bo Cię zjedzą inni. Nie dawaj się wciągac na przyszłość  8)
Pozatym Offspring - to nie ciężki metal więc nie widze powodu twoich trosk.
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline Ner`zhul

metal a satanizm !?
« Odpowiedź #19 dnia: 18.11.2004 21:45 »
nie mam nic przeciwko metalowi bo pewna osoba kiedyś mnie w to wciągła i słuchalem tylko tego ale teraz się zmieniło. (

Jeśli się zmieniło to nic Ci nie zostało w sercu...
Muzykę jeśli dochodzi do serca to tam zostaję i nie przerzuca się na inny gatunek "bo tamten jest lepszy i będę go słuchał" Jeśli już się zmieni gatunek muzyki to ze starym jest koniec...

Natępnym razem nie daj się wciągać obcemu człowiekowi w muzykę, której nie czujesz w głębi...

Po za tym:
Cytat: "Elmo"
Offspring - to nie ciężki metal więc nie widze powodu twoich trosk.

Offline Atreyu

• Maniak Forum
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #20 dnia: 19.11.2004 10:47 »
jak już to jakiś shitowy rock typu Red Hot Chilli peppers ...

hmm... ja red hotow sluchalem jako szczeniak i wiesz mi...nie sa shitowi...

nie mam nic przeciwko metalowi bo pewna osoba kiedyś mnie w to wciągła i słuchalem tylko tego ale teraz się zmieniło. (

ja do dzisiaj slucham red hotow, faith no more,  moze ktos jeszcze bedzie pamietal extreme...dla mnie jest jedna zasada - z korzeniami sie nie zrywa!

i na koniec (ala qd;)):
Cytat: "Varg Vikernes (Burzum)"

Kiedy my wierzymy
że nasz świat - nasza rzeczywistość
trwa i jest - istnieje ale jako
monifestacja esencji
Inne planety leżą poza zasięgiem
zwykłego sensu i utartych dróg
Ale są nie mniej prawdziwe
niż to co widzimy, dotykamy lub czujemy
Otępieni przez ślepy kościół
ponieważ to nie są słowa Boga
-tego samego boga, który spalił
wiedzę
...

Offline Radek

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #21 dnia: 19.11.2004 21:38 »

jasne powiedz to komu innemu.... mi takiego kitu nie wcisniesz. Skoro tam jest taka ilosc pozytywnej energii to dlaczego chlopcy w sportowych ubraniach sa tacy malo pozytywni??

Według ciebie muzyka pop to tylko panowie ubrani na sportowo?
Wygląda to na straszne uogólnienie, no ale masz do tego prawo.
Tak samo jak ludzie, żeby myśleć, że z muzyką metalową nie wszystko jest wporządku.

Dlaczego w TV jak pokazuja ujeta grupe przestepcza wszyscy chodza w oryginalnych adidasach?? Dlaczego ja nigdy nie widzialem tam metala??

Bo chyba nigdy nie widziałeś grupy ujętej za dewastowanie cmętarzy. Ci wszyscy pięknisie poubierani na czarno rozwalający płyty nagrobne to TAAACY STRASZNIE HONORNI są, że ja nie wiem czego to społeczeństwo od nich chce.

Czy nie uwazasz ze pokazywanie Wojtyly czy to w telewizorni czy na koszulkach jest lekko nietrafne. We mnie poazywanie tak umeczonego starego czlowieka wzbudza obrzydzenie

Ten stary człowiek budzi we mnie pełen podziw, życzę ci żebyś potrafił i rozumiał tyle co On i w jego wieku posiadał taką sprawność umysłową.

, zapewne podobne do twojego widok szatanskich koszulek.

I to jest własćiwie koniec tematu, sam przyznałeś że twój ulubiony gatunek muzyczny szerzy idee satanizmu. Jednak odpowiem ci do końca.

Zauwaz ze gdy ktos slucha metalu naprawde, tak zeby znal texty utworow,  to najczesciej jego IQ jest duzo wyzsze od sredniej krajowej.  

No tak to IQ to można już rozpoznać na pierwszy rzut oka to przecież widać, co ty mi tu bajdurzysz. To tak samo jak twierdzenie
" to jest pijak, i złodziej bo każdy pijak to złodziej"

Tak wiec nie wypowiadaj sie czlowieku na tematy o ktorych nie masz zielonego pojecia bo niektorych to solidnie wkurza sie ich ocenia na podstawie relacji z radia maryja i opowiadan podworkowego kola rozancowego.

Szybko sie irytujesz, ale jakoś wisi mi to i delikatnie powiewa. Widzę, że cierpisz na manie lekko prześladowczą. Jak już ci się będzie wydawało, że radio maryja chce cię zgładzić to będzie czas żeby się zgłosić po poradę do specjalisty.

Pozdrawiam raczej cierpko
Podpis nieczytelny

Offline Ner`zhul

metal a satanizm !?
« Odpowiedź #22 dnia: 19.11.2004 21:46 »
Panowie spokojnie!
Żeby się przypadkiem nie wywiązała taka dziwna i conajmniej niepotrzebna bijatyka na słowa jak w temacie z kiepskimi transferami...

Sprubujcie delikatnie dyskutować o głównym temacie a nie zaczynajcie Sobie wytykać błędy...

Gunnar ma rację tak samo jak Radek. Wojtyła to napewno wzór dla wszystkich "katolików", ale niewiem czy mądrym pomysłem jest dawanie jego zdjęcia na koszulki jakby był gwizdą POP... trochę to dziwnie się prezentuje, ale znowu nie aż tak, żeby budzić obrzydzenie...

Pozatym Radek jeszcze niegdy nie widziałem ludzi, którzy dewastowali cmentarze, jak ty to widziałeś to nie wnikam :roll: ,ale w telewizji ich raczej nie pokażą bo zazwyczaj ich łapią, a jak ich już aresztują to są, że tak powiem  pidżamach wyciągani z domów to raczej nie są ubrani typowo jak metale...

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #23 dnia: 19.11.2004 22:02 »

, zapewne podobne do twojego widok szatanskich koszulek.

I to jest własćiwie koniec tematu, sam przyznałeś że twój ulubiony gatunek muzyczny szerzy idee satanizmu. Jednak odpowiem ci do końca.

Tu to kurde nie wiadomo o co chodzi. Treść wycięta tak, że całkowicie zmieniasz całokształt zdania. JAk chcesz cytować to dawaj wszystko a nie "babcia miała wąsy" :!:  :!:

Szybko sie irytujesz, ale jakoś wisi mi to i delikatnie powiewa. Widzę, że cierpisz na manie lekko prześladowczą. Jak już ci się będzie wydawało, że radio maryja chce cię zgładzić to będzie czas żeby się zgłosić po poradę do specjalisty.

Nie sądzisz że lekko przesadzasz :? JAk chłopak będzie miał jakieś zaburzenia to sam sie zgłosi nie Tobie to oceniać :!: Na jego miejscu też bym się denerwował jak by mi ktoś tak "niby mądrze" odpowiadał.
Aha Pop to nie faceci w dresach - mylisz gatunki :/ To raczej panienki nadrabiające ciałem  :zniesmaczony:

Offline Radek

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #24 dnia: 19.11.2004 22:16 »

Tu to kurde nie wiadomo o co chodzi. Treść wycięta tak, że całkowicie zmieniasz całokształt zdania. JAk chcesz cytować to dawaj wszystko a nie "babcia miała wąsy".

Post ktory cytuje jest wyżej więc możesz sobie doczytać.

Nie sądzisz że lekko przesadzasz :? JAk chłopak będzie miał jakieś zaburzenia to sam sie zgłosi nie Tobie to oceniać :!: Na jego miejscu też bym się denerwował jak by mi ktoś tak "niby mądrze" odpowiadał.

Nie sądze. Podaj fragment mojego pierwszego postu w którym napadłem na kogokolwiek.

Aha Pop to nie faceci w dresach - mylisz gatunki :/ To raczej panienki nadrabiające ciałem  :zniesmaczony:

Zapewniam cie że nie myle gatunków muzycznych, zdaję sobie sprawę że panowie w dresach nie słuchają muzyki pop.
Jeszce jedno nie rozumiem co masz do panienek ładnie wyglądających, znaczy się śpiewających.

Pozdrawiam
Podpis nieczytelny

Offline AnHELLuS

• Administrator
żółta kartka
« Odpowiedź #25 dnia: 19.11.2004 22:20 »
Widzę, że cierpisz na manie lekko prześladowczą. Jak już ci się będzie wydawało, że radio maryja chce cię zgładzić to będzie czas żeby się zgłosić po poradę do specjalisty.

Radek, dostajesz w tym miejscu upomnienie. Jeszcze raz taki tekst do któregoś z forumowiczów i masz gawarntowany miesięczny ban.

Reszcie dyskutantów radzę odpuścić odpowiedzi na posty Radka w tym temacie.

Offline Radek

• Znajomy z Forum
Re: żółta kartka
« Odpowiedź #26 dnia: 19.11.2004 22:24 »
Cytat: "AnHELLuS"
Radek, dostajesz w tym miejscu upomnienie. Jeszcze raz taki tekst do któregoś z forumowiczów i masz gawarntowany miesięczny ban.
Reszcie dyskutantów radzę odpuścić odpowiedzi na posty Radka w tym temacie.

O ile pamiętam Hyde Park miał być miejscem bez cenzury.
Jeżeli takie wypowiedzi są karane upomnieniami to ciekawe o czem tu można popisywać.

No respect
Podpis nieczytelny

Offline Ner`zhul

metal a satanizm !?
« Odpowiedź #27 dnia: 19.11.2004 22:27 »
Bez cenzury oznacza, że możesz pisać na jaki temat chcesz obojętnie jaki byłby dziwny (tylko bez przesady OF COURSE ;) ) a nie oznacza, że można jechać bo forumowiczach z góry na dół. Nie oznaczato jednak, że to robiłeś ale jednak miałeś dziwne insynuacje co do Gunnara co można by pod to podciągnąć...

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #28 dnia: 19.11.2004 22:36 »
Post ktory cytuje jest wyżej więc możesz sobie doczytać.

Niby tak, ale czytam treść którą właśnie napisałeś, a nie to co było kiedyś. Jak cytujesz cytuj z głową.

Jeszce jedno nie rozumiem co masz do panienek ładnie wyglądających, znaczy się śpiewających.

Do ładnych panienek nie mam nic - w końcu mówię [piszę], ŁADNE - to się tyczy oczywiście niektórych, nie powiem jakich nie nie nie nic nie powiem :P
Co do ładnego śpiewania to też nie każda umie śpiewać.

Offline Ner`zhul

metal a satanizm !?
« Odpowiedź #29 dnia: 19.11.2004 22:42 »

Nie wiem czy wiesz ale cała muzyka POP zasadniczo opiera się na pozytywnym przekazie

jasne powiedz to komu innemu.... mi takiego kitu nie wcisniesz. Skoro tam jest taka ilosc pozytywnej energii to dlaczego chlopcy w sportowych ubraniach sa tacy malo pozytywni??

Ja to w sumie nigdy bym nie pomyślał, że "panowie w dresikach" kojarzą się z muzyką POP, ja bym ich leczej zaliczył do HH i Rapu :roll:

Dla mnie muzyka POP = Britney Spears, takie jest ów moje porównanie...