Autor Wątek: metal a satanizm !?  (Przeczytany 19376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bloody

• Global Moderator
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #30 dnia: 21.11.2004 00:36 »
Cytuj (zaznaczone)
Dla mnie muzyka POP = Britney Spears, takie jest ów moje porównanie...

POP to nie tylko Britney, a wszędzie jak wiesz zdarzają się czarne owce ;).
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline MrMark

• Administrator
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #31 dnia: 21.11.2004 11:03 »
Miałem kiedyś kolege który na szczęście z metalu wyrósł.
Był zapalonym fanem tej muzyki- ubiór, zachowanie, wygląd- wszystko w jego życiu było podporządkowane tej muzyce.

Zaczynał od  THRASHa, potem mociejsze kawałki, a potem już Blask i na końcu Death metall.

Nie raz czytalem teksty ktore są spiewane.
Słuchając część z tych tekstów nie da się zrozumieć, bo wokalista śpiewa takim bełkotem że nie sposób go zrozumieć.

Znam trochę tą tematykę (przynajmniej z obserwacji) i niech nikt mi nie powie, że ta muzyka jest przepełniona miłościa lub inymi pozytywnymi uczuciami lub ideami.

W tekstach death metalu (nie we wszsytkich) są jawne nawoływania do oddania sie szatanowi.
Znaki pokazywane na koncercie wymachiwane przez uczestników to też znaki szatana. Na koncertach poobcinane głowy zwierząt, rozebrane do naga kobiety, krzyże poodwracane do góry nogami i skandujący tlum
hasła wychwalające szatana.

I nie twierdze ,że słuchając tej muzy jesteś szatanistom.
Tolerować należy wszystko, póki to coś nie przynosi zła.
Słuchając tego, czy chcesz czy nie zmienia cie to i ma na cie wpływ.
Słuchając ostrej muzyki jesteśmy w stanie, w którym łatwo ulegamy manipulacjom, sugestiom, szczególnie przez tekst piosenek.

Konkluzja:
Abstrac*****ąc od walorów muzycznych metalu, osobiście uważam że to nie tylko muzyka, ale "coś więcej". To także subkultura, silnie nacechowana szatanizmemjego znakami

Każda muzyka jest dobra, wszystkie są równoprawne ale pod warunkiem  że nie zmienia ludzi na gorsze, a to ma miejsce w black/death metallu.
Czy chcesz czy nie, ta subkultura/muzyka cie zmienia, stajesz się bardziej liberalny, i złe rzeczy nie tlumaczysz już sobie jako zło, ale "jako odmienne spojrzenie na świat".

pozdrawiam
Marek M.

Offline Gunnar

• Rozgadany Forumowicz
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #32 dnia: 21.11.2004 16:21 »
MrMark napisal

Cytuj (zaznaczone)
Znaki pokazywane na koncercie wymachiwane przez uczestników to też znaki szatana.

Niewatpliwie jest to prawda. Nie zapominaj jednak o tym, ze takie np. 666 symbolizuje nie tylko szatana ale rowniez czlowieka.

Cytuj (zaznaczone)
Tu potrzebna jest madrosc. Kto ma rozum, niech obliczy liczbe zwierzecia; jest to bowiem liczba czlowieka. A liczba jego jest szescset szescdziesiat szesc

To cytat z Objawienia Swietego Jana rozdzial 13 wers 18, gdyby ktos nie wierzyl to moze sobie sprawdzic.

Hehe, ktory z was "prawdziwych katolikow" znal ten cytat?? Albo jakikolwiek inny ze swojej swietej ksiegi??  

Tak wiec jak widzisz przedmiotem zainteresowania metalowcow nie jest zaden szatan tylko czlowiek.

Odwocony pentagram rowniez symbolizuje czlowieka.

Nie wiem tez, czy jasnym dla wszystkich jest fakt, ze satanista (taki prawdziwy) nie wierzy w szatana, a jest to dosyc istotne.

Samo imie Szatan nie oznacza nic innego jak "oskarzyciel".

I my rowniez oskarzamy kosciol o wszystkie jego zbrodnie, w koncu jak by na to nie spojrzec to Kosciol Rzymsko-Katolicki jest najbardziej zbrodnicza organizacja w historii swiata. Hitler, Stalin, Mao i jeszcze Pol Pot moga sobie co najwyzej pomarzyc o takiej ilosci ofiar jaka ma na swoim koncie Kosciol Rzymsko-Katolicki. Wystarczy policzyc 500mln indian wybitych w imie chrystianizacji, kilka milionow spalonych za myslenie odstajace od katolickiego. Pare milionow ofiar wojny 30-letniej, najazdy na poganskie kraje slowianszczyzny, czy wyprawy krzyzowe.
Tak wiec Radku nie mow mi ze koszulka z Panem Papiezem moze niesc pozytywny przekaz. Dla mnie jest to symbol zacofania, obludy, klamstwa i zepsucia.

Ja na przyklad nie zgodze sie aby Kosciol mial tak ogromny wplyw na zycie czlowieka poniewaz jest antyludzki, a ze ja jestem jak najbardziej czlowiekiem to jakos nie usmiecha mi sie aby taka organizacja miala wplyw na cokolwiek co jest bezposrednio zwiazane ze mna.

Anhellus wuluzuj z tymi ostrzezeniami i banami. Wiesz dobrze ze mnie nie jest tak latwo obrazic, trzeba sie troche bardziej postarac. Wiec nie musisz tak ostro. Ja nie jestem katolikiem, ja potrafie wybaczac.........[/u]

Offline Pajonkhin

• Forumowicz Wieszowa NET
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #33 dnia: 21.11.2004 19:28 »
Gunnar napisał:
Cytuj (zaznaczone)
Ja nie jestem katolikiem, ja potrafie wybaczac.........

Coś Ci się człowieku pomieszało.

Offline Gunnar

• Rozgadany Forumowicz
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #34 dnia: 21.11.2004 20:33 »
Wiesz Pajonkhin nic mi sie nie pomieszalo.

Wez dowolny podrecznik do historii i poczytaj o sposobach wybaczania przez Katolikow. Palenie na stosie, hiszpanskie buty, wieszanie, plawienie w rzece i wiele wiele innych. Potem zerknij do rozdzialu o wojnach religijnych i poczytaj o gwaltach i mordach na niewinnych ludziach.

Potem zerknij na wiadomosci na dowolnym portalu, poczytasz o Marszu Rownosci w Poznaniu. Przeczytasz tam rowniez o dzialanich Mlodziezy Wszechpolskiej i politykow LPR. Oni pewnie tez umieja wybaczac po katolicku.

I mi sie cos pomieszalo?? Zastanow sie zanim cos napiszesz.
Pozdrawiam forumowiczow

Offline Pajonkhin

• Forumowicz Wieszowa NET
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #35 dnia: 21.11.2004 21:30 »
Swoje słowa dokładnie przemyślałem.

Wiem są różnice pomiędzy tym jak naucza Kościół, a co czynią ludzie. Sprawa marszy jest dyskusyjna (śledze te wydarzenia i możemy polemizować w osobnym temacie lub prywatnie).

Jeśli chodzi o palenie na stosie i inne takie z podręczników historii, to lekko mnie rozbawiłeś. Zauważyłem, że to jest standartowy tekst pewnej grupy o specyficznym światopoglądzie.

Wiesz co? To jest tak jak by dalej oskarżać Niemców o holokaust. "Przepraszam" padło już wielokrotnie, a za słowami poszły czyny i nie ma co dalej rozdrapywać spraw już odległych czasowo.

Wniosek mi się taki nasuwa: Nie ma co Metali wrzucać do jednego wora tak jak i katolicy się diametralnie od siebie różnią.

Offline Ner`zhul

• Pości z rana i wieczora
    • http://www.gwrota.com
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #36 dnia: 21.11.2004 21:40 »
Cytat: "Pajonkhin"
Sprawa marszy jest dyskusyjna (śledze te wydarzenia i możemy polemizować w osobnym temacie lub prywatnie)

Rzeczywiście zaczyna zmieniać się temat i zaczynamy dyskutować o sprawach religijnych a nie o głównym wątku...
Jeśli o te sprawy chodzi to wolę się publicznie nie wypowiadać, osoby, które mnie blisko znają wiedzą jaki mam pogląd jeśli chodzi o religie...

Wniosek mi się taki nasuwa: Nie ma co Metali wrzucać do jednego wora tak jak i katolicy się diametralnie od siebie różnią.

O to w sumie chodziło od początku :wink: Metale dzielą się rzeczywiście na tych prawdziwych, dla których ta muzyka jest pasją i sensem życia i na głupie dzieciaki, które w każdej piosence słyszą szatana i udają satanistów...

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #37 dnia: 21.11.2004 22:12 »

I to mi się podoba. Szczerze mówiąc to poruszamy tu często tematy typu "rzeka". O cytatach podanych z Biblii przez Gunnar'a też sobie [jakimś dziwnym trafem] pomyślałem swoje. Dla mnie mówienie, że "katolicy są źli" lub, że Papież na koszulce wywołuje wstręt jest czymś obraźliwym. Czuję się Katolikiem i mam pełne prawo powiedzieć, że ktoś jest chamski mówiąc takie rzeczy o katolikach. Tym bardziej, że Papież, nasz ojciec Święty jest po prostu....nasz :!:  :!:  
Co do katolików i katolików to 2 różne sprawy.
1. Są tacy katolicy którzy czynnie uczestniczą i "próbują" przestrzegać przykazań jak i Bożych tak i kościelnych. Chodzą do kościoła [nie dla celów towarzyskich].

2 Są też tacy [gość z mojej klasy] który jest "kocikiem" ale... chrzczony...był, komunia święta...był, bierzmowany....był. Po co to jeśli chodzi na te całe spotkania tego ugrupowania?? Tu pretensje kierowane nie tylko do niego ale i do kapłana - bo musiał mu ktoś udzielić tychże sakramentów. Do samej komunii świętej jest potrzeba przecież kupe papierków więc nie szło przeoczyć albo wcisnąć wała że gość jest katolikiem.
Inną sprawą są "katolicy", którzy mają wszystkie sakramenty a teraz są twz. ateistami. Tylko przez to że po co iść w niedzielę do kościoła. Mama każe więc powiedzieć  jej swoje i niech wy****. Lepiej być ateistą.
Zresztą co do ateizmu to kolejny fajny temat - nie ma ateisty na świecie!

Więc warto pomyśleć jakim się jest katolikiem albo metalem a potem wielce się wypowiadać :!:
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline Gunnar

• Rozgadany Forumowicz
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #38 dnia: 21.11.2004 23:12 »
No dobra przesadzilem. Przyznaje sie. Przepraszam wszystkich ktorych urazilem wzmianka o Paiezu na koszulkach. Faktycznie nie chodzi tu o obrazanie czyichkolwiek uczuc. Przyznaje sie do bledu i jeszcze raz przepraszam urazonych.

Ciesze sie ze wszyscy rozumiemy kwestie nieszufladkowania ludzi. Smutne jest to, ze dalej to robimy :(. I robimy to wszyscy nie tylko ja. Bede sie staral z tym walczyc ale roznie to wychodzi.

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #39 dnia: 21.11.2004 23:40 »
Ok nie ma sprawy. Wszystko wytłumaczone. Nikt na nikogo się już nie będzie złościł  :OK:  :uscisk:  :soczek:
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline MrMark

• Administrator
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #40 dnia: 22.11.2004 00:05 »
Cytuj (zaznaczone)
Nie zapominaj jednak o tym, ze takie np. 666 symbolizuje nie tylko szatana ale rowniez czlowieka.

Pentagram to pentagram- pięcioramienna gwiazda wpisana w okrąg  zawsze była jednoznacznym symbolem sztana- przeciwnika Boga, tak jak krzyż symbolem Chrystusa Ukrzyżowanego zwyciężającego szatana.

Cytuj (zaznaczone)
ehe, ktory z was "prawdziwych katolikow" znal ten cytat?? Albo jakikolwiek inny ze swojej swietej ksiegi??

A Cytatów nie wyrywa się z kontekstu. Biblia zawiera tysiące cytatów. Apokalipsa to szczególna- prorocza księga. A to co cytujesz w żadnych przypadu nie mówi że to symbol czlowieka. 666 to raczej liczba wcielone zaprzeczenie niedoskonałości.

Cytuj (zaznaczone)
przedmiotem zainteresowania metalowcow nie jest zaden szatan tylko czlowiek

A to mnie rozbawiło. Czy wykrzykiwanie "Ave satan" na koncercie to też zainteresowanie człowiekiem. Albo może orgia na scenie to ma świadczyć zainteresowaniu człowiekiem.

Cytuj (zaznaczone)
Nie wiem tez, czy jasnym dla wszystkich jest fakt, ze satanista (taki prawdziwy) nie wierzy w szatana, a jest to dosyc istotne.

Prawdziwy szatanista jest oddany szatanowi (tak jak wierzący w Boga jemu), i popełnia zło by zadowolić szatana. Jak to robi to wierzy w niego- logiczne.

TAk naprawdę prawdziwi sztaniści to kultularnie obrani ludzie, na pozór niczym nie odróżniający się od innych. Często ludzie na stanowiskach.
Wyrostki biegające w czarnych koszulkach i zafascynowane okultyzmem nie mają o prawdziwym szataniźmie pojęcia.

Cytuj (zaznaczone)
my rowniez oskarzamy kosciol o wszystkie jego zbrodnie

Jedna  podstawowa rzecz- każdy kościół/wiara  to idee+ludzie którzy ją tworzą. A ludzie są grzeszni i popełniają błędy. Nikt tu nie zaprzecza, że zdarzały się wypadki złe które opisujesz- ale nie ta skalę- tu cię fantazja poniosła.
Należy jednak z nich wziąść przykład i wystrzegać się ich na przyszłość.
A idee głoszone przez wiare rzymsko-katolicką, idee głoszone przez Chrystusa ani wjednym miejscu nie są złe- są dla dobra człowieka.
I tego trzeba sie trzymać i dobrze postępować- tak mówi wiara.

Widzę, że jesteś strasznie przepełniony nienawiścią do wszystkiego co wiąże się z wiarą/Bogiem.
Coś mi się wydaje, że ten szatan ma zły wpływ na Ciebie- spojrzyj bardziej przyjaźnie, nie rozdrapuj ran i buduj jedność.
Nie patrz na to co było złe, a postępuj zgodnie z ideami- a staniesz się Świętym :D .

Marek M.

Offline Ner`zhul

• Pości z rana i wieczora
    • http://www.gwrota.com
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #41 dnia: 22.11.2004 00:25 »
Cytat: "MrMark"
Prawdziwy szatanista jest oddany szatanowi (tak jak wierzący w Boga jemu), i popełnia zło by zadowolić szatana. Jak to robi to wierzy w niego- logiczne.

Nooo tooo do końca nie jest prawda...
Satanizm (w większości bo są różne rodzaje) jest raczej podobny do Ateizmu. Sataniści na co sama nazwa powinna wskazywać powinni oddawać cześć Szatanowi, owszem w pewnym malutkim stopniu tak jest, ale tacy sataniści o których piszesz, że ubierają się jak normalni ludzie i trudno odróżnić ich z tłumu, wierzą w Swoją wyższość nad innymi. Satanista sam dla Siebie jest Bogiem i niejest nikomu podporządkowany...

Offline Atreyu

• Maniak Forum
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #42 dnia: 22.11.2004 08:20 »
jak wspomnial Ner`zhul i ja pisalem wczesniej... satanista nie wiezy w szatana jako boga tylko jako symbol... szatan jest buntownikiem... sama doktryna filozofii satanistycznej mowi:
"nie ma piekla ani nieba, nasz czas jest tu i teraz, tu i teraz jest nasza szansa"
satanizm polega na zaspokojeniu wszystkich ludzkich pragnien i nie ograniczaniu sie na zakazach narzuconych przez innych...(chrzescijanie robia to samo tylko spowiedz "w ich mniemaniu" oczyszcza ich z grzechu) jestesmy tylko ludzmi, zwierzetami...

... chrzescijanizm jest religja nienawisci ... antysemityzm, krucjaty, uznawanie niewierzacych za gorszych, nietolerancja...

"nie bedziesz mial bogow cudzych przedemna" ile ludzi juz za to zginelo?!
...

Offline MrMark

• Administrator
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #43 dnia: 22.11.2004 13:26 »
Cytuj (zaznaczone)
... chrzescijanizm jest religja nienawisci ... antysemityzm, krucjaty, uznawanie niewierzacych za gorszych, nietolerancja...

W żadnym wypadku. Całkowita nieprawda.
Czy potrafisz wskazać miejsce w nauce kościoła, w którym pisze że masz nienawidzieć lub innym źle czynić?

Nauczanie chrześciaństwa nie mówi ani w jednym miejscu o nienawidzeniu a o miłości. I na tym sie to ma opierać. A to, że były wypaczenia (krucjaty) to inna rzecz.  Średniowiczni rycerze jechali nie nawracać ale  by zdobyć łupy/majątek. Nie miało to z wiarą katolicką nic wspólnego.
Takie było średniowiecze.
Obecnie w Iraku jest podobnie. W imię Islamu zabija sie ludzi chociaż Islam też każe innych kochać i dobrze traktować.
Takie samo wypaczenie nauczania i uzycie religii do polityki.

Cytuj (zaznaczone)

"nie bedziesz mial bogow cudzych przedemna" ile ludzi już za to zginelo?!

Co ma piernik do wiatraka. Wierzenie w jednego Boga nie nakazuje zabijać, tępić czy prześladować innych religii :?: .

No i jeszcze jedno- nie mylmy sztanistow z ateistami.
Szatanista to WYZNAWCA szatana.
Może być praktykujący lub niepraktykujący- ale szczerze nienawidzi Boga i jego wyznawców. To przecież ideologia szatana.

pozdro
MM

Offline Gunnar

• Rozgadany Forumowicz
metal a satanizm !?
« Odpowiedź #44 dnia: 22.11.2004 14:33 »
MrMark pisze:
Cytuj (zaznaczone)
No i jeszcze jedno- nie mylmy sztanistow z ateistami.
Szatanista to WYZNAWCA szatana.
Może być praktykujący lub niepraktykujący- ale szczerze nienawidzi Boga i jego wyznawców. To przecież ideologia szatana.

Sluchaj, wyraznie nie rozumiesz czym jest prawdziwy satanizm. LaVey wyraznie pisze ze satanista odrzuca wszelkie dogmaty zwiazane z diablem, Bogiem czy kimkolwiek innym. Mowi ze nasz czas jest tu i teraz powiedzial to juz Atreyu. Krzyczenie "Ave Satan" moze byc wyrazem jakiegos buntu przeciwko normom katolickim czy ogolniej chrzescijanskim, ale NIGDY NIE JEST wyznaniem wiary. Satanista nie wierzy w istnienie sztana ktory jest zly, siedzi w piekle i podpieka umeczone duszyczki. Dla satanisty sa to wierutne bzdury. A jak ktos juz krzyczy "Ave satan" i wierzy w szatana i chce mu sluzyc to lepiej by bylo zeby sie zglosil do jakiejs poradni.

Druga sprawa.

piszesz:
Cytuj (zaznaczone)
Nauczanie chrześciaństwa nie mówi ani w jednym miejscu o nienawidzeniu a o miłości. I na tym sie to ma opierać. A to, że były wypaczenia (krucjaty) to inna rzecz. Średniowiczni rycerze jechali nie nawracać ale by zdobyć łupy/majątek. Nie miało to z wiarą katolicką nic wspólnego.

Wszyscy wiemy, ze krucjaty inne wystepki kosciola nie wynikaja z nauki Jezusa. Problem dostrzegam w tym, ze organizacja ktora te wszystkie grzechy popelnila do dzis nie poniosla za to zadnych konsekwencji i pomimo to jest wielkim autorytetem moralnym dla milionow ludzi na swiecie.

Nigdy nie bylem wrogiem chrzescijanstwa i nauki Jezusa. Jednak to co glosi kosciol ma sie bardzo nijak do tego co glosil Jezus. Kosciol ustalil mase dogmatow i swiat ktore jakby na to nie patrzec sa wrecz sprzeczne z nauka Mesjasza. Za przyklad moge podac modlitwe zwana rozancem, dogmat nieomylnosci papieza czy mase innych.

Powtarzam jeszcze raz nie jestem wrogiem chrzescijanstwa ale jestem przeciwnikiem doktryny kosciola katolickiego, ktora z nauka Chrystusa nie ma nic wspolnego.

Pozdrawiam.