Autor Wątek: Half Life 2  (Przeczytany 4631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
Half Life 2
« dnia: 19.11.2004 00:41 »
no tak.. :) nie wytrzymalem i kupilem.

moje pierwsze wrazenia: instalacja - koszmar. trwala ok 2 godziny, najpierw 5CD wgrac na hdd, potem update steama(progs do logowania i uaktualnien HL2), nastepnie rejestacja u Valve. pozniej zalozenie konta na stamie i serwerach Valve, nastepnie odszyfrowywanie (sic!) plikow gry na podstawie podanego serialu i wczesniej ustalonego hasla....

i mozna wreszczie gierke odpalic. naprawde, teraz wiem, dlaczego nie ma jeszcze pirackich wersji. nie widzialem jeszcze tak zabezpieczonej gierki.

poczatek przydlugawy, ale ciekawy, dobrze wprowadza w klimacik, animacje i zachowanie postaci, fizyka - świetne.

co do grafiki... hmmm. moj r9500pro w naprawie i tymczasowo jade na r9100 (DX8.1) wiec to niestety nie to, ale najgorzej nie jest, jak odzyskam swoja grafe to sie wiecej wypowiem.

wymagania? nie najgorsze - moge spokojnie pograc(Athlon tb B0 2GHz, Epox 8KRAI, 512Mb ddr 400, r9100 64 Mb), a obawialem sie ze na tym radku sie nie pobawie, ale 512 ramu być musi. ja tyle mam i czasem i tak haczy. na miom konfigu gram na 1024x768 i srednich detalach - smiga od 20-45 FPS (zwykle 30-40).

na razie tyle. wracam do giery.  wciąga jak diabli i juz teraz moge ja polecic z czystym sumieniem. kupowac ludziki! kupować to nie przereklamowana papa jak Doom III!
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline yorg

Half Life 2
« Odpowiedź #1 dnia: 23.11.2004 14:56 »
coś ankieta chyba lipna jest bo tylko 3 glosy oddane do tej pory(przez 3 dni) lacznie z moim.

BTW czy ta gre juz scrackowano? ma ktos dzialajaca wersje? tak z ciekawosci pytam :)

Offline Screamer

• Postopisarz [stopień 2]
    • http://www.screamer.site.prv.pl
Half Life 2
« Odpowiedź #2 dnia: 23.11.2004 17:58 »
Ja tam cos ciagne. Ma to to w opisie Half-Life 2 Working Version (czy jakos tak), wiec jest nadzeja. Ale zejdzie mi na to jeszcze pare dzionkow zanim sie przekonam ile w tym prawdy. (Hope it will work)
"Jeśli jesteś w posiadaniu młotka, wszystko przypomina gwóźdź."

Offline Johnny

• Forumowicz Wieszowa NET
  • xoxo
Half Life 2
« Odpowiedź #3 dnia: 24.11.2004 16:21 »
Ja tez cos tam ciagne... Wersja od EMPORIO , czyli na bank dziala :] i zajmuje 1,5 gb - oczywiscie spakowana
xoxo

Offline Ner`zhul

• http://www.gwrota.com
Half Life 2
« Odpowiedź #4 dnia: 24.11.2004 16:47 »
Ja myślę, że narazie się wstrzymam z ściąganiem bo może być strach parzeć jak mi to ruszy na moim sprzęcie  :roll:

No chyba, że mnie masywnie najdzie chcica to pościągam... :D

Offline Janie

halfik2
« Odpowiedź #5 dnia: 24.11.2004 22:21 »
no poieram kolege, tez tego nie ruszam, bo na 100 nie pojdzie mi half live na procku 850 duronie i ge force 2 mx200 <hahaha> no ale w sumie ejstem ksionze to  cza isc i kupic lepszy :D

Offline Johnny

• xoxo
Half Life 2
« Odpowiedź #6 dnia: 25.11.2004 15:58 »
A teraz cos na pocieszenie. Cytuje post pewnej osoby z pewnego forum ;)
Cytuj (zaznaczone)
Sprzęt:
Duron 1300@1456
256RAM 333MHZ
GF2 MX 400

Ustawienia:
800x600, większość Low, Modele Medium (domyślne ustawienia przez hl2 pod ten komp)

Jak chodzi?
Nawet dobrze, nieraz na otwartych przeztrzeniach potrafi zmulić do ok. 15 ale i tak jestem zaskoczony płynnością.
xoxo

Offline yorg

Half Life 2
« Odpowiedź #7 dnia: 25.11.2004 22:54 »
powiem Wam coś... dzis widzialem DZIALAJACEGO pirata. jednak sie skubańcom udalo.

Offline Sqall

• Nowy Forumowicz
  • **
    • http://www.sqall.prv.pl
Half Life 2
« Odpowiedź #8 dnia: 06.12.2004 17:22 »
yorg powiem ci, ze z piratem hl2 jest mnie problemow niz z oryginalem:/ jakies aktywacje przez neta, koniecznosc powylaczania wszystkich wirt. dyskow itp. itd... dziekuje, zadowole sie piratem (choc zawsze mozna oryginal crackiem potraktowac:])

Offline Screamer

• http://www.screamer.site.prv.pl
Half Life 2
« Odpowiedź #9 dnia: 06.12.2004 17:36 »
Info dla ludkow, bojacych sie iz nie pograja w HL2 na swoim blaszaku z powodu braku mocy.

Gra zostala tak przystepnie napisana, iz chodzi nawet na kartach graficznych obslugujacych leciwy DirectX 7.0 (czyli chyba nawet Riva TNT przy tym to wystarczajacy sprzet).

Mysle, ze to dosc budujaca wiadomos i warto sprobowac - wkoncu TO jest konkretna pozycja, ktorej niegodzi sie przepuscic :]
"Jeśli jesteś w posiadaniu młotka, wszystko przypomina gwóźdź."

Offline Morfeusz

Half Life 2
« Odpowiedź #10 dnia: 06.12.2004 20:00 »
Ma ktos pirata?Jak tak to bardzo prosiłbym o udostępnienie go na DC++.

Offline Johnny

• xoxo
Half Life 2
« Odpowiedź #11 dnia: 09.12.2004 16:08 »
A ja juz sobie gram. Gierka bardziej wciagajaca od Dooma 3, chociaz graficznie (wedlug mnie)  zdecydowanie mu  ustepuje.
xoxo

Offline Ner`zhul

Half Life 2
« Odpowiedź #12 dnia: 10.12.2004 18:03 »
Ja grałem narazie tylko u kumpla, ale zachwycony nie jestem. Jabym miał mówić całkowicie szczerze to wolałbym przejść jeszcze raz Half-Life`a (choć przeszłem kilka razy) i byłoby to i tak lepszym doznaniem niż HL2...

Może i porównanie dziwne, prawda Half-Life 2 to niesamowite efekty specjalny, idealne prawie renderowanie postaci, znakomite kombinacje gry świateł, ale... brakuje tego najważniejszego, przynajmniej mi brakowało, chodzi mi tutaj o to co najbardziej wciągało wszystkich fanów Half-Life`a, mianowicie tą mroczną historię, fabułe. Niezapomnianym uczuciem było chodzenie po kompleksie Black Mesa w obecności tych stworzeń z innych wymiarów, które co chwile zaskakiwały w najbardziej nieoczekiwanych miejscach...

Half-Life 2 to po prostu sequel, w którym praktycznie idzie się już domyślić co się będzie działo i żadnej "nutki tajemniczości" nie wykryłem... nie będę zdradzał wątku głównego by nie psuć przyjemności gry ludziom, którzy chcą się w TO pobawić, ale ja osobiście rezygnuje ;)

Offline Johnny

• xoxo
Half Life 2
« Odpowiedź #13 dnia: 10.12.2004 19:30 »
Ner'zhul faknycznie musiales niewiele grac w HL2, jesli nie zauwazyles tego specyficznego klimatu, ktory praktycznie jest odczuwalny od samego poczatku gry, a daje sie go odczuc jeszcze bardziej w miare przechodzenia gry.
xoxo

Offline Ner`zhul

Half Life 2
« Odpowiedź #14 dnia: 10.12.2004 19:32 »
Fakt nie grałem długo, ale w pierwszej części już po kilku minutach szło się porządnie zatrząść na fotelu...tutaj takich odczuć nie miałem, a może to już kwestia wieku :roll: