Autor Wątek: Problem z dłuuugim logowaniem w XP  (Przeczytany 2062 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
Problem z dłuuugim logowaniem w XP
« dnia: 20.11.2004 10:40 »
MAm taki problem od kiedy wyciągnąłem dysk który był podpięty na taśmie IDE2 z cd-romem.Hdd master cd- slave. Dysk z którego jest odpalany system operacyjny i reszta [TEN GŁÓWNY -40gb] jest na masterze na IDE1 [środkowa wtyczka taśmy]. Jak był drugi dysk to wszystko łaziło ok kiedy jednak go wyjąłem to czas logowania wtdłuża się do ok 4 minut ;/. W biosie na deugiej taśmie zostawiłem już tylko cd i dalej to samo.
Macie jakiś pomysł na wyeliminowanie tego problemu oprócz wpięcie z powrotem durgiego dysku??
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
« Odpowiedź #1 dnia: 20.11.2004 23:55 »
powinno byc tak:

HDD: IDE1, master, podpiety na ostatnie zlacze tasmy (wiec przepnij)

CD-ROM: IDE2, przełacz na master i najlepiej takze na koniec taśmy, posprawdzaj w biosie czy nie masz tam na stale zapisanego dysku ktorego juz nie ma.

daj znac.
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #2 dnia: 21.11.2004 00:21 »
W biosie jest ok. Wyłączyłem ten dysk którego nie ma z tymi taśmami sprawdze i napisze jutro.

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: 21.11.2004 02:37 »
Elmo, do porad Yorga dodam tylko, że ustaw "na stałe" w BIOS'ie dysk LBA i DMA. Auto Detection czasem nie zdaje egzaminu :? Ponad to, sprawdź co Ci się "odpala" przy starcie systemu. Może miałeś jakiś program zainstalowany na tym drugim dysku i w autostarcie został wpis? Możesz to szybko spr. RegCleaner 4.3 (freeware)albo automatycznie naprawić programem Registry Mechanic(shareware). I oczywiście jakiś skan antytrojanowy :>

Offline MrMark

• Administrator
« Odpowiedź #4 dnia: 21.11.2004 09:04 »
A co mialeś na tm drugim dysku?
Nie ma tam porgramów, które podczas startu szuka system?

MM

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
« Odpowiedź #5 dnia: 21.11.2004 10:01 »
Ok już wszystko ok. Chyba tylko chodziło o to, że Cd-rom na taśmie IDE2 był ustawiony na slave. Jeśli chodzi o bios to wszystko miałem zrobione tak jak być powinno - znam sie na tym :) Zawsze miałem ustawione na stałe wszystkie dyski i cd. Kiedy wywaliłem ten drugi hdd to w biosie też to zmieniłem. Na drugim dysku w sumie nie było nic. To tylko wiecie taka "kieszeń - dysk na wszelki wypadek" dysk który w czasie formata przechowuje wszelkie bardzo ważne i potrzebne dane :)

Tak czy siek nie miałem pojęcia, że taki mały jumperek nastawiony na slave może aż tak zmieniać postać rzeczy.