Autor Wątek: Koniec FTPa???  (Przeczytany 2317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MrMark

• Administrator
Koniec FTPa???
« dnia: 20.11.2004 22:59 »
Co działo się z prądem, a raczej z jego brakami  przez ostatnie dni każdy w sieci wie.
Tak sie złożyło, że kilka nieoczekiwanych restartów serwera (UPSy nie zdążyły się załadować- a i tak trzymią do godziny) i posypał sie dysk.
Dane anonimowego FTPa stały się historią.
Katalogi użytkowników przeżyły odtworzone z nocnego archiwum.
FTP natomiast był za duży by go archiwizować, no i teraz jest pusty  :zly: .

Mam w związku z tym pytanie  : :hmm2:  ?
Czy uważacie, że FTP anonimowy był dobrą rzeczą i jest nam potrzebny?
Bo jak tak, to trzeba zacząć go zapełniać od początku  :)
Chyba że nie jest nam już potrzebny bo i tak mało kto na niego zaglądał- DC przejeło jego rolę?

Proszę o opinie.

Marek

Offline Elmo

• Pości jak rok długi
Koniec FTPa???
« Odpowiedź #1 dnia: 20.11.2004 23:05 »
Nie wiedziałem że jeszcze to jest:) Ostatnio jak tam byłem to chyba przed wakacjami. Masz rację, dc przejęło inicjatywę nad ftp .
Jestem Elmo a reszta niech będzie milczeniem......8)

Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.

Offline Ner`zhul

• Pości z rana i wieczora
    • http://www.gwrota.com
Koniec FTPa???
« Odpowiedź #2 dnia: 20.11.2004 23:15 »
Myślę osobiście, że FTP nie jest już (przynajmniej mi) potrzebny do niczego. Głosuje za likwidacją ... :D

Offline yorg

Koniec FTPa???
« Odpowiedź #3 dnia: 20.11.2004 23:51 »
mozna powiedziec ze 'sprawa się rypła' z sewka FTP czasem korzystalem, ale jakby go nie bylo to bardzo bym nad tym nie bolal.
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline Bloody

• Global Moderator
Koniec FTPa???
« Odpowiedź #4 dnia: 21.11.2004 00:40 »
A ja bym z tym poczekał. Mścibór nie był wstanie ściagnąć odemnie pliku o wielkości 500mb i trzeba było przez FTP zrzucać. Dopóki DC nie będzie chodizło naprawdę poprawnie, to sądzę żę FTP mogło by być jeszcze przydatne. No cóż zawsze łątwij było zrzucać na komuś na FTP z prędkośćią 300kb niż męczyć przez DC 1-5kb  :?
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline AnHELLuS

• Administrator
Koniec FTPa???
« Odpowiedź #5 dnia: 21.11.2004 02:19 »
Cytat: "R@phael"
A ja bym z tym poczekał. Mścibór nie był wstanie ściagnąć odemnie pliku o wielkości 500mb i trzeba było przez FTP zrzucać.
- szybciej było ogłoszenie na forum dać albo info na gg i pewnie by się znalazło u Mścibora tego samego dnia, chyba że to jakiś extra mało dostępny plik, choć i w takim wypadku, spacer ze wschodu na zachod Wieszowy z lub po CD to maksymalnie godzinka. Więc jak dla mnie to jest tworzenie sztucznego problemu.

IMO anonimowy serwer ftp  był dobrą rzeczą przy początkach sieci, ale obecnie nie ma sensu bytu, bo częściowo (ale tylko częśćiowo) rolę przejęło wew. DC (wymiana danych multimedialnych), a ściagnięcie łat i SP do systemów Windows jest zazwyczaj jednorazowe i szybsze z serwerów MS, z resztą podobnie jest z dystrybucjami Linuxa;  tak więc opowiadam się za jego likwidacją.

Offline Bloody

• Global Moderator
Koniec FTPa???
« Odpowiedź #6 dnia: 21.11.2004 03:38 »
Jakbym ci rozwinął problem, to byś sie za głowę złapał :D. Ja FTP korzystałem, rzadko ale jednak. Jeśli go nie będzie to szkoda, ale jak zawsze, większość ma rację.

Offline Ner`zhul

• http://www.gwrota.com
Koniec FTPa???
« Odpowiedź #7 dnia: 21.11.2004 10:22 »
Cytat: "R@phael"
No cóż zawsze łątwij było zrzucać na komuś na FTP z prędkośćią 300kb niż męczyć przez DC 1-5kb  :?

No tak w Twoim przypadku bym się zgodził, szkoda, że u mnie transfer z FTP nie przekraczał 5kB/s. Dlatego jeśli przynajmniej chodzi o mnie to FTP zabardzo nie był pomocny :)

Offline artm

• Administrator
Koniec FTPa???
« Odpowiedź #8 dnia: 19.12.2004 15:24 »
witam

a tak moim zdaniem ............ jest on przydatny........
na :
darmowe codeki divx............
tak musisz szukac po necie ........ a tak lezaly by tam ..... szybko sprawnie sciagniesz sie je do instalacji
tak samo :
programy typu flashget, winampy, playery dvd,

wedlug ,mnie przydatny ...

pozdrawiam artm

Offline Bloody

• Global Moderator
Koniec FTPa???
« Odpowiedź #9 dnia: 19.12.2004 15:36 »
No właśnie tylko trzeba by to z powrotem zapełnić. Wiem że ja i Anhellus jesteśmy operatorami tegoż FTP'a, ale troche jest juz pracy rpzy forum. Czy może znalazł by się ktos chętny by pilnować zasobów FTP'a  :>

Offline AnHELLuS

• Administrator
Koniec FTPa???
« Odpowiedź #10 dnia: 19.12.2004 23:23 »
Ja mam troche inny pomysł -jedno konto z tzw. stałymi pozycjami, czyli pakiety kodeków, playery itp.; dostępne na hasło, i dwie może trzy osoby mające do tego konta dostęp. Dlaczego tak ? Poprostu niestety wielu wszyscy użytkowników nie potrafi się dostosować do najprostszych nawet reguł - przykład nasze DC. Dzięki ograniczeniu ilości osób wrzucających można bedzie uniknąć na ftp bałaganu, "przerzucania" wszelkich mozliwych plików: od mp3 po ISO gier z crack'ami, co bedzie miało pozytywny skutek w razie kolejnej serii przeszukań. To co udostępniamy na DC - udostępniamy na własny rachunek i ryzyko, natomiast nielegalne kopie plików na wspólnym ftp zarządzanym przez Maniera Service w razie przeszukania obciążą Maniera Service, co w szczególności przekłada sie na Nas wszystkich abonentów, nawet tych co nie mają pojęcia o ftp, dc itp. sprawach, ponieważ przy znalezieniu takich dowódów policja zabiera sprzęt.

Tak więc podtrzymuje moje słowo za likwidacją anonimowego serwera ftp.