Autor Wątek: Gubione pakiety (loss) - poważy problem! WAŻNE!  (Przeczytany 3835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Chris

• Postopisarz [stopień 2]
Witam. Od jakiegoś czasu, nie wiem od ilu dokładnie (pare miesięcy) mam problem. Gram w CS'a ale już nie tak 4fun tylko coś na poważnie. Gramy z kumplami ligi itp. Ale to nieważne. Ważne jest to że swobodnie pograć mogę jedynie w godzinach 24 - 13 po południu. Orientowałem się już i moja prędkość (6mb/s) musi wystarczyć aby płynnie grać, już nawet 1mb/s wystarczy. Więc zwiększenie prędkości nic nie da. Po prostu po wpisaniu w konsolę gry komendy : net_graph 3 pokazuje dokładnie ile pakietów zostaje zgubionych. Cały czas skaczą one 1 - 10. W nocy jednak nie skacze nic i gra się świetnie. Ping tutaj nie ma większego znaczenia, chociaż w godzinach szczytu również jest on zwiększony o około 20 ms. Przyczyną jest tu chyba to że ściągam sygnał z czegoś i po prostu różne urządzenia zakłócają swobodne jego przepływanie i pakiety się gubią. Rozmawiałem już z Arturem i zaproponował że będę miał podłączenie 'bezpośrednio ze słupa'. Jednak nie wiem za bardzo czym to się różni? Jak myślicie czy wtedy sytuacja ma szansę się poprawić?

Załączam jeszcze jako potwierdzenie moich słów screena z cmd w windowsie na IP jednego z dobrych serwerów. Widać jak skacze ping. Zaznaczam, że w nocy żaden pakiet się nie gubi i ms jest zawsze od 5 - 20 ms.

SCREENY

Proszę naprawdę o pomoc i odpowiedzi, które pomogą mi w rozwiązaniu problemu!

Pozdrawiam

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
Odp: Gubione pakiety (loss) - poważy problem! WAŻNE!
« Odpowiedź #1 dnia: 21.04.2011 22:03 »
Zdaj się na Artura, raczej nikt tu nic lepszego nie doradzi. To jego sieć, gość się zna na tym co robi, więc zaproponował zapewne najlepsze rozwiązanie.
pozdr. :)
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline Chris

• Postopisarz [stopień 2]
« Odpowiedź #2 dnia: 21.04.2011 23:03 »
Jasne, po prostu chciałem wiedzieć czy to ma sens i czy ktoś z was ma takie coś i czy to przynosi efekty :)

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: 22.04.2011 09:00 »
Podłączenie "bezpośrednio ze słupa" - czyli zmiana rozwiązania z radiówki na światłowód. To chyba rozwiewa wszelkie wątpliwości ;)

Offline artm

• Administrator
« Odpowiedź #4 dnia: 22.04.2011 23:48 »
witam

pytanie jest gdzie ten pakiet sie gubi ....... 

proponuje spr program pingplotter tam pokazuje gdzie sie gubi .... moze sie okazac ze strata jest "gdzies" w sieci np miedzy ruterm w wroclaw a franfurt.... a moze sie okazac ze pakiet gubi w lanie .....

pozdrawiam artm