Autor Wątek: Wzmacniacz + antena GSM  (Przeczytany 3961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MTX

• Maniak Forum
Wzmacniacz + antena GSM
« dnia: 01.09.2011 11:01 »
Witam
Niestety ze względu na lokalizacje mojego domu borykam się z brakiem zasięgu GSM.
Słyszałem że można ten problem rozwiązać montując zewnętrzną antenę GSM i wzmacniacz.
Może ktoś używa takiego sprzętu i może podzielić się informacją jaki wybrać aby dawał on pożądany efekt ?
Gdzie można w takie "cuś" się zaopatrzyć ? Może w okolicy jest firma która zajmuje się tym tematem ...
Z góry dzięki za info...

Pozdrawiam.

Offline mad

• Rozgadany Forumowicz
Odp: Wzmacniacz + antena GSM
« Odpowiedź #1 dnia: 06.09.2011 11:49 »
Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie repeatera GSM i wtedy masz zasięg wszystkich sieci w całym domu. Ja montowałem coś takiego w domku jednorodzinnym oraz pensjonacie w górach i rozwiązanie mimo, że kosztowne sprawdza się w praktyce. Na Allegro masz trochę tych urządzeń i nawet te chińskie wynalazki spełniają swoją rolę przy odpowiedniej konfiguracji. Napisz coś więcej na temat problemów z zasięgiem, jaka sieć? gdzie masz problem (miejscowość)? jaka powierzchnia budynku?
« Ostatnia zmiana: 06.09.2011 12:11 wysłana przez mad »

Offline MTX

• Maniak Forum
« Odpowiedź #2 dnia: 06.09.2011 21:51 »
Witam
Sieć T- mobile oraz plus. Lokalizacja Kamieniec ul. Sosnowa (boczna polnej) drogi która prowadzi do karchowic.
Zasięg w domu jest lecz tylko na " parapecie " na pietrze, lecz nie przekracza 3 kresek z 5 możliwych niezależnie od operatora.
Wystarczy lekkie poruszenie się ze słuchawką przy uchu i już znika.
Wolałbym coś porządniejszego niż chińskie wynalazki ponieważ telefon jest potrzebny praktycznie całe popołudnie jak wracam z pracy ;-) Mógłbyś oszacować mniej więcej koszt takiej modernizacji ?
Pozdrawiam.

Offline mad

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #3 dnia: 07.09.2011 09:34 »
Zadzwoń do mnie to pogadamy tel. 660-909-560.

Offline mad

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #4 dnia: 14.09.2011 16:52 »
Na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej pojawił się formularz dzięki, któremu możemy zgłaszać problemy z zasięgiem http://www.mapa.uke.gov.pl/formularz/index.php . Nie zaszkodzi wypełnić, bo może przy większej ilości zgłoszeń UKE zainterweniuje do operatorów w sprawie poprawy zasięgu.