Autor Wątek: DC++ Problem z konfiguracją (NAT)  (Przeczytany 4118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline matriss

• Nowy Forumowicz
  • **
DC++ Problem z konfiguracją (NAT)
« dnia: 08.01.2012 19:07 »
Witam!

Jak w temacie. Mam problem z konfiguracją DC++ tak by nie być za NAT'em.
Łącze dzielone na cztery komputery za pomocą routera Pentagram Cerberus P 6361. Mila widziana każda pomoc.

Pozdrawiam

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
Odp: DC++ Problem z konfiguracją (NAT)
« Odpowiedź #1 dnia: 08.01.2012 19:42 »
1) musisz przekierować jakiś port na routerze na IP komputera na którym masz DC++
2) użyć tego właśnie portu w konfigu DC++ do komunikacji
3) posiadać zewnętrzne IP na porcie WAN routera / poprosić o przekierowanie portu u admina

Podsumowując - na każdym routerze(NAT) musisz mieć przekierowanie portu i będzie OK
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline matriss

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 08.01.2012 20:24 »
W punkcie trzecim mamy kanał, ponieważ MikroTik podaje mi na WAN adres wewnętrzny 192.168.88.19
Na MikroTik'a z wiadomych powodów nie mogę się zalogować, by cokolwiek na nim zmienić...

Offline yorg

• Pości z rana i wieczora
« Odpowiedź #3 dnia: 08.01.2012 20:36 »
Standardowo każdy tu jest za NATem, natomiast zewnętrzne IP możesz sobie dodatkowo za parę złotków zamówić. Zależy jak bardzo Ci zależy ;)
Nie wiedziałem, że ktoś jeszcze dc++ używa :>
The Borg's frightening appearance may scare small children.

Offline matriss

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 08.01.2012 20:46 »
W kwestii zewnętrznego IP. Ostatnia rozmowa telefoniczna z A. Magierą zakończyła się stwierdzeniem, że takowy posiadam. Fakt, w każdym miejscu pojawiam z tym samym adresem IP. Kwestia wiary.
W kwestii DC++. Jest zajefajny. W poprzedniej sieci z powodzeniem z niego korzystałem, z tym, że tam miałem swój własny zewnętrzny IP.
Tutaj również mam dostęp za pomocą DC++ do silesiaczat.pl, co wskazuje na to, że "Wieszowanet" korzysta z usług 3S, a jest to miejsce naprawdę przepełnione skarbami ;)

Ps. Tysiące ludzi używa DC++ :)
« Ostatnia zmiana: 08.01.2012 21:26 wysłana przez matriss »

Offline MrMark

• Administrator
« Odpowiedź #5 dnia: 09.01.2012 19:04 »
Każdy użytkownik sieci dostaje jedno swoje IP na urządzenie dostępowe. od lanu ma otwarty dhcp dla swoich komputerów (wyjątek jak ktos nie ma routera - np. na bloku).
Dodatkowy adres IP wpisywany do komputera to kwestia wydzielanie 4 adresów i wyroutowania w podsiec abonenta- platne 5zl/mc.

jeżeli chodzi o przekierowane porty, a na pewno o tym rozmawiamy, wystarczy podać adres IP wewnętrzny i jakie porty chcemy przekierować na ten adres i robię dla abonenta co trzeba.

jeżeli ktoś ma jeszcze router swój (np wifi) to dodatkowo musi zrobić przekierowanie wspomnianych portów na swoim routerze.

pozdrawiam

Ps.w sprawie przekierowania proszę pisać tu: internet@wieszowa.pl

« Ostatnia zmiana: 09.01.2012 19:06 wysłana przez MrMark »

Offline matriss

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 09.01.2012 20:55 »
Wot, i konkrietna łodpowiedź :) To tak lekko z ruskiego ;) Prędzej czy później na pewno napiszę. Interesuje mnie "swobodne" wyjście na świat tylko dla jednego komputera :)