Autor Wątek: Farmy wiatrakowe  (Przeczytany 117781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gabrielle

 • Forumowicz Wieszowa NET
 • *****
 • Wiadomości: 80
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #210 dnia: 07.04.2012 13:15 »
A tam nic nie wiecie,to forum to wypust dla niezadowolonych mieszkańców i skarb dla władzy tutejszej.

Offline mieszkaniec

 • Nowy Forumowicz
 • **
 • Wiadomości: 13
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #211 dnia: 08.04.2012 01:02 »
Waża się losy Gminy na kilkadziesiąt lat a niektórzy tu o czcionkach, wykrzyknikach i ... porządku :? Chyba niektórzy nie bardzo zdają sobie sprawę jak bardzo ważnym dokumentem jest studium i ewentualne wpisanie tam "terenów przemysłowych-uciążliwych" wraz z wiatrakami. Wielu na szczęście to rozumie i stąd ten ruch i nowi forumowicze. Uważam, że w swoim czasie (na tydzień przed spotkaniem w Wieszowie, kiedy to wielu mieszkańców nawet o nim i o wiatrakach nie wiedziało) zdublowany temat, pisany nawet dużymi literami miał głęboki sens bo w pigułce zawartych było tam wiele najważniejszych odnośników i informacji (średnim przestrzeganiem zasad jest też pisanie nie na temat więc albo merytorycznie albo w ogóle bo to też zaśmiecanie forum, nawet większe niż wykrzykniki). Oczywiście jego dalsze dublowanie nie ma sensu ale myślę, że każdy powinien go również przeczytać jeżeli nie ma czasu na czytanie 15 stron forum.
Do Gabrielle: myślisz że nie wiemy, że Władze mają 24h online podgląd no to forum? Wiemy, wiemy też że niektóre informacje czerpią właśnie z forum. Wiemy, że ich w ten sposób edukujemy ale: po 1. nie nasza to wina, że Władza jest średnio kompetentna i to mieszkańcy muszą ją edukować; po 2. jakoś do ludzi (również do Władz i Radnych Gminy) dotrzeć trzeba a że niektórzy na wiedzę odporni są bardzo to i wiele razy powtarzać trzeba to samo. To nie jest proces sądowy, gdzie w decydującym momencie należy zaskoczyć przeciwnika i wygrana murowana. Tu trzeba edukować bo Władza ślepo uwierzyła w wersję "inwestora" i teraz głupio jej się wycofać więc jedyna nadzieją w Radnych. W nich nadzieja, że okażą się rzeczywistymi reprezentantami mieszkańców i powstrzymają tę niepotrzebną wojnę władzy z ludzmi.
Widziałem też "wypowiedź" pani sołtyski. Władzy pozostał już tylko chyba jeden argument "to jest atak polityczny". Zauważyliście, że już coraz mniej się mówi o niby dochodach do Gminy. Nawet w tym artykule w "Wieściach" nie bardzo ten wątek był już poruszany, tylko jakieś tam ogólne trele morele (witos je dobrze podsumował). Wójt już chyba wie, że 3,8 mln i 78 tyś/wiatrak to bujda na resorach pana "inwestora". Teraz został już tylko "atak polityczny" a wszyscy Ci co krytykują to dybią na urząd... tym razem sołtysa Łubek  ;D 80 % mieszkańców miejscowości dybie na urząd sołtysa Łubek ... Tak po prostu niesamowicie ważne stanowisko, że 80 % mieszkańców nie ma co robić tylko dybać na sołtysowanie i w tym upatruje start swojej fenomenalnej kariery politycznej. To jest po prostu mega megalomania i arogancja. Wójcie i Sołtysko przyjmijcie wreszcie do wiadomości, że w większości protestują normalni, zwykli mieszkańcy którzy po prostu nie chcą lokalizacji wiatraków na terenie Gminy, szczególnie tak blisko ich domów. I tyle. Ja jestem kimś takim, wielu których znam i protestują też są właśnie w takiej samej sytuacji i powiem więcej wielu z nich jak i ja żałujemy, że musimy od wielu dni tracić swój czas na spór z Władzą, która nie słucha ludzi i ma ich głeboko gdzieś. Niestety sprawa jest zbyt ważna i poświęcimy swój czas bo nie pozwolimy by kilka osób zniszczyło życie wielu.
pozdrawiam, życzę smacznego jajka i chwili refleksji i zadumy.

Offline Gryzzli

 • Kandydat na Forumowicza
 • *
 • Wiadomości: 1
Rada Dzielnicy Grzybowice organizuje zebranie z mieszkańcami, gdzie tematem przewodnim będzie planowana budowa elektrowni wiatrowych w Wieszowie na polach między Grzybowicami a Wieszową.

Podobno zrezygnowano z budowy wiatraków w tym miejscu, jednak Rada woli dmuchać na zimne, w związku z tym są podejmowane kroki prewencyjne.
Na zebraniu między innymi będzie można składać podpisy pod pismem do władz Zbrosławic w sprawie obrony przed uciążliwością wiatraków dla mieszkańców Grzybowic oraz przyrody.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych
Grzybowice.pl

17.04.2012 (wtorek) godzina 18.00

Świetlica Dzielnicowa W Grzybowicach
Ul. Badestinusa 60, Zabrze - Grzybowice

Offline Zombiak

 • Nowy Forumowicz
 • **
 • Wiadomości: 9
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #213 dnia: 09.04.2012 15:28 »
No właśnie-radni. oni głosowali na którejś tam komisji za wiatrakami. kto ich wybierał? my! kogo reprezentują? nas! tyle, że- czy aby na pewno pamiętają o tym? niech zagłosują jeszcze raz. powtórzą głosowanie. niech nam pomogą radni. od tego są!!!! bo chyba nie od tego, żeby tylko grzać stołki. wystosować pismo do komisji czy rady z podpisami o kolejne glosowanie. nękać radnych!!!
z wielkanocnym "pozdrawiam".

Offline Patryk

 • Forumowicz Wieszowa NET
 • *****
 • Wiadomości: 63
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #214 dnia: 13.04.2012 07:57 »
Słyszałem, że w Koszęcinie odbyło się referendum w sprawie siłowni wiatrowych z udziałem tylko części sołectw (tych, które były bezpośrednio narażone na szkodliwy wpływ wiatraków). Czy ktoś wie więcej na ten temat?

Offline adikr

 • Znajomy z Forum
 • ***
 • Wiadomości: 15
 • Run to the hills, run for your lives
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #215 dnia: 13.04.2012 08:08 »
Mam wielkę nadzieję, że cisza na forum nie oznacza SPOKOJU W DZIAŁANIU !!!
O to właśnie chodzi wójtowi - nieopatrznie wywołał burzę- tajemnica wyszła na jaw, w społeczeństwie zawrzało, ludzie podziałali, zaprotestowali, media zaalarmowali, w przypadku naszych Łubek-ludzi skłócono-
i tyle, koniec akcji, zapomniano, wyciszono się,pogodzono z faktem....
Myślę, że tak to nie działa???? Że mimo ciszy w eterze-prowadzicie cichą lecz skuteczną wojnę?
Sama tak robię- działam już mniej chaotycznie niż na początku, bo bez emocji,ale za to jak sądzę skuteczniej - a te pojedyncze kroki bolą bardziej, rozkładam dokumenty na czynniki pierwsze, pisze pisma z krótkimi aczkolwiek rzeczowymi faktami i rozsyłam tu i ówdzie. Coś robić trzeba i właśnie tak sobie myślę, że należy się znowu spotkać- mieszkańcy ŁUBEK, co wy na to???? Trzeba podsumować co zrobiliśmy do tej pory a co jeszcze zostało i ani przez sekundę nie wolno nam wierzyć, że wiatraków ma być nagle mniej - bo i takie słuchy mnie doszły, my ich po prostu nie chcemy mieć w naszej gminie i nie dajmy się  zbałamucić nieszczerym słowom wójta czy prezesa- bo to są kolejne etapy ich politycznej strategii.
Sama się nieraz zastanawiam o co walczy społeczeństwo Łubek o to by wiatraków nie było czy aby wykończyć panią sołtys??? Nie zrozumcie mnie źle- nie sympatyzuję z tą pania, od początku była jakaś choro nadpobudliwa :):), i oczywiście podpisałam się pod wnioskiem o odwołanie, jestem konsekwentna w działaniu, ale dalsza z nią walka- jaka ponoć się rozgrywa na naszym terenie- jest wg.mnie stratą czasu i energii- zostawmy babę w spokoju- niech się oswoi z przegraną-a zajmijmy się tym, co nas połączyło-WALKĄ Z WIATRAKAMI.

Offline Patryk

 • Forumowicz Wieszowa NET
 • *****
 • Wiadomości: 63
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #216 dnia: 13.04.2012 09:19 »
Otóż to, sprawa nadal jest aktualna i bardzo ważna, a ekipa wójta liczy na zmęczenie tematem.
Oczywiście, sprawa sołtyski z Łubek nie jest w tym kontekście pierwszoplanowa, jednakże próba jej odwołania stanowi bardzo ważny gest polityczny, gdyż pokazuje, że zdeterminowani ludzie mogą zacząć wymieniać władzę, która nie liczy się z ludźmi. Niech to da do myślenia tym "na górze". Ciekawe na kiedy wójt wyznaczy termin zebrania odwoławczego.
Najważniejsi są w tej chwili radni. Propozycja kolejnego spotkania jest jak najbardziej pożądana. W końcu, jak to ktoś trafnie tu ujął, my ich edukujemy. Należałoby wystosować zaproszenia do wszystkich radnych i nadać spotkaniu charakter otwarty, aby mogli przybyć goście z innych sołectw.

Offline MBert

 • Rozpisany Forumowicz
 • *****
 • Wiadomości: 127
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #217 dnia: 13.04.2012 10:53 »
Takie spotkanie by się przydało bo na dzień dzisiejszy w sumie to nie wiadomo jakie są plany władzy gdzie i ile tych wiatraków planują.
Sprawa jest prosta wiatraków w Gminie nie powinno być bo jak postawia jeden to potem to już pójdzie.
« Ostatnia zmiana: 13.04.2012 11:38 wysłana przez MBert »
"Im bardziej skorumpowane państwo, tym więcej praw." — Tacyt
"Nie ma już mężczyzn, gdyż nie ma już przekonań, nie ma przekonań, gdyż nie ma zasad, nie ma zasad, gdyż nie ma już wiary." - kardynał Pie

Offline Antonia

 • Prawdziwa "Gaduła"
 • *****
 • Wiadomości: 103
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #218 dnia: 13.04.2012 11:58 »
Z tego co mi wiadomo, takie spotkanie jest brane pod uwagę, a zainteresowani z pewnością się o nim dowiedzą.Właśnie w ramach takiego podsumowania, o którym adikr mówisz. Z całą pewnością nikt nie popadł w sen, odrętwienie, czy też spasował odnośnie walki z wiatrakami, po prostu może czasem lepiej nie o wszystkich podejmowanych krokach mówić na forum. Ja chciałam zapytać, czy ktoś wie co z Księżym lasem, kiedy i czy planują zebranie nt wiatraków?
A odnośnie Twojego pytania adikr, to te dwie sprawy są moim zdaniem ściśle ze sobą powiązane. To właśnie pani sołtys usiłuje przedstawić tą sprawę w świetle ataku politycznego, co z resztą udowodniła publicznie w mediach. Typowa, szeroko dziś stosowana i nagminnie przez polityków oraz media, socjotechniczna manipulacja. Odwracanie uwagi od spraw ważnych, czy ich meritum, tematami zastępczymi, bądź odwracanie przysłowiowego kota ogonem. Nikt z mieszkańców walczących w sprawie wiatraków, czy odwołania pani sołtys nie uskutecznia żadnych, tajnych działań przeciwko jej "karierze politycznej". Z informacji, które do mnie dochodzą, to właśnie ona robi "czarny pijar" mieszkańcom, zwłaszcza nowym, których oskarża o dybanie na swoją funkcję. Czyni, to konsekwentnie uprawianymi intrygami i nieprawdziwymi plotkami. Wychodzi na to, że to mistrzyni "kosmicznej demagogi", a ona sama niczym Perykles w sercu wojny peloponezkiej. Na dodatek padła ofiarą "zbrodni ostarcyzmu". Spycha się natomiast na plan dalszy sprawę najważniejszą- WIATRAKI i to, że w krytycznej sytuacji opowiedziała się przeciwko mieszkańcom, którzy ją wybrali, po prostu nas ZDRADZIŁA. Przymykaliśmy oko na jej megalomańskie występy, ponieważ nie miały one żadnego wpływu na nasze losy oraz życie, a pozostawały jedynie w sferze prywatnych, indywidualnych opinii. W tej sytuacji natomiast czara goryczy się przelała, ponieważ jak można ufać osobie, która zdradza, tworzy intrygi i jest nieuczciwa wobec tych, których ma reprezentować? Czy ktokolwiek zatrudniał by adwokata, który działa na szkodę klienta i wpuszcza go w przysłowiowy kanał, aby reprezentował jego interesy? Nie ma zaufania- nie ma reprezentowania.
A co do pytania Patryka jeszcze, to sama jestem bardzo ciekawa kiedyż to pan wójt wyznaczy ten termin, ponieważ z tego co się dowiedziałam odnośnie protokołu z zebrania wiejskiego w Łubkach nt wiatraków i wniosku o odwołanie sołtyski, to protokół owy dopadały "dziwne perturbacje". Protokolantka zostawała wielokrotnie odsyłana przez panią sołtys, aby korygowała pod względem stylistycznym treść,ponieważ jej zdaniem  jest tam coś niepoprawnie sformułowane. Nawet pani wice zgłaszała takie zastrzeżenie. Tak więc nie wiem, czy to miał być protokół z zebrania, czy jakiś elaborat biorący udział w krajowym konkursie pt. " Dyktando Roku"? Z tego co wiem, to raczej nigdy podobne wydarzenia nie miały miejsca. Protokolant składał protokół i tyle. W związku z tym zaczyna mnie dręczyć pytanie, czy to przypadkiem nie celowe granie na zwłokę i odciąganie w terminie przyjęcia wniosku przez wójta? zważywszy na fakt, iż na protokolantkę sama pani sołtys wybrała osobę, która to cieszy się opinią sumiennej, uczciwej, a przede wszystkim bardzo grzecznej i dobrze wychowanej. Dlaczego nie wybrała np swojej koleżanki i jej córki, pracującej  w urzędzie gminy w Zbrosławicach, które to był na zebraniu obecne? Czy dlatego, że z nimi nie można by było grać w przysłowiowego wariata? Z powodu tej gry słów uprawianej w tekście jak sądzę celowo i ciągłego odsyłania protokolantki z korektą, nie mam pewności co do czasu, ustanowionego terminu maksymalnego składania protokołu- czy został dotrzymany? Na co pani sołtys liczy i władze gminy? na opadnięcie emocji i zapomnienie?
Chciałam jeszcze dodać, iż sprawa z korektami jest o tyle dziwna, że na zebraniu wielokrotnie, publicznie protokół był poddawany korektom pod względem poprawności stylistycznej i to w obecności zarówno pani sołtys jak i pani wice wójt, które w tych korektach czynnie uczestniczyły.
Przepraszam jeśli w czyjejś ocenie (włącznie z Adminem) pisałam nie na temat, ale w mojej ocenie te sprawy ściśle ze sobą się łączą. Jeżeli jednak złamałam regulamin, to gotowa jestem na BANicję  ;D i na wszelki wypadek żegnam się z Państwem :D
« Ostatnia zmiana: 13.04.2012 13:17 wysłana przez Antonia »
"Bez sumienia nie czuję w sobie nic,co by mnie wynosiło ponad zwierzęta,prócz smutnego przywileju miotania się od obłędu do błędu,kierowany rozsądkiem niepewnym swych reguł i rozumem niepewnym swoich zasad." J.Rousseau

Offline poki6666

 • Znajomy z Forum
 • ***
 • Wiadomości: 18
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #219 dnia: 15.04.2012 09:14 »
Witam,
Oczywiście, że cisza na forum nie spowodowała braku działań ludzi w sprawie wiatraków i przekształcenia terenów. W tle dzieje się bardzo dużo ciekawych działań.

W tym tygodniu z tego co wiem ma odbyć się zebranie w Księżym Lesie. Musimy w nim wziąć udział aby wesprzeć zastraszonych ludzi przez „wielkiego wodza „ :). Kolejne zebrani wiejskie ma odbyć się w Jesionie. Może ktoś ma więcej info na temat dat i godzin.

Pani Sołtys knuje, intryguje – czyli w tej kwestii bez zmian.  Ale jej czas i tak już jest policzony.

W najbliższym czasie dla osób wybranych ze wsi Łubki odbędzie się spotkanie o którym poinformujemy.

Offline Patryk

 • Forumowicz Wieszowa NET
 • *****
 • Wiadomości: 63
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #220 dnia: 15.04.2012 12:28 »
W najbliższym czasie dla osób wybranych ze wsi Łubki odbędzie się spotkanie o którym poinformujemy.
Jak należy rozumieć: "dla osób wybranych"?

Offline poki6666

 • Znajomy z Forum
 • ***
 • Wiadomości: 18
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #221 dnia: 15.04.2012 18:06 »
Dla mieszkańców Łubek którzy są przeciwni wiatrakom :). Spotkanie zwołane będzie z naszej własnej inicjatywy. Chcemy na nim podsumować co do tej pory zrobiliśmy i co będziemy robić dalej.

Offline sxzro

 • Nowy Forumowicz
 • **
 • Wiadomości: 10
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #222 dnia: 17.04.2012 15:40 »
Witam,
Oczywiście, że cisza na forum nie spowodowała braku działań ludzi w sprawie wiatraków i przekształcenia terenów. W tle dzieje się bardzo dużo ciekawych działań.

W tym tygodniu z tego co wiem ma odbyć się zebranie w Księżym Lesie. Musimy w nim wziąć udział aby wesprzeć zastraszonych ludzi przez „wielkiego wodza „ :). Kolejne zebrani wiejskie ma odbyć się w Jesionie. Może ktoś ma więcej info na temat dat i godzin.

Pani Sołtys knuje, intryguje – czyli w tej kwestii bez zmian.  Ale jej czas i tak już jest policzony.

W najbliższym czasie dla osób wybranych ze wsi Łubki odbędzie się spotkanie o którym poinformujemy.
Jednego nie mogę pojąć, przecież chyba zamiast obrzucać się obelgami lepiej usiąść do stołu i pewne rzeczy przegadać. A jak się sugeruje, że sołtys "knuje", prowadzi jakieś "intrygi", to raczej nie dojdzie się do porozumienia i ludzie będą nadal stać na swoich stanowiskach. Co więcej mogą je zaostrzyć. Trochę rozsądku, a nie tylko dzielić ludzie na "lepszych" i "gorszych", bo to niczemu nie służy.

Offline sxzro

 • Nowy Forumowicz
 • **
 • Wiadomości: 10
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #223 dnia: 17.04.2012 15:45 »
W najbliższym czasie dla osób wybranych ze wsi Łubki odbędzie się spotkanie o którym poinformujemy.
Jak należy rozumieć: "dla osób wybranych"?
Zamiast rozmawiać, to organizuje się spotkania dla swoich, "dla wybranych". Tylko tak się w demokracji sporów nie rozwiązuje. Ciekawe jakby przyszli ludzie o przeciwnych opiniach, którzy nie podzielają wasze punktu widzenia - co wtedy?

Offline Patryk

 • Forumowicz Wieszowa NET
 • *****
 • Wiadomości: 63
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #224 dnia: 17.04.2012 16:20 »
@sxzro -Twój pierwszy dzisiejszy post pokazuje na ile sposobów można zrozumieć te same słowa. Jednakże ten z moim cytatem, ukazuje istotnie pewien problem. Mam nadzieję, że poki6666 po prostu nieprecyzyjnie się wyraził co do "wybranych osób". W zebraniu powinni uczestniczyć wszyscy zainteresowani, również ci opowiadający się za wiatrakami. De facto oznacza to, że będzie to zebranie dla tych, którzy są przeciw, gdyż uchwała w tej sprawie została podjęta prawie jednogłośnie (jedynie pani sołtys wstrzymała się).
Ja chcę zwrócić uwagę na inny problem. Ostatnio w Gwarku, w TVS, w Radiu Plus (może jeszcze gdzieś) ukazały się doniesienia, że "Łubki walczą z wiatrakami". Moim zdaniem to jest manipulacja skierowana na wyizolowanie Łubek i stworzenie wrażenia, że tylko jedna mała wioska "rozrabia". Wiadomo przecież, że inne sołectwa również są przeciwne takim inicjatywom. Dlatego też zebranie powinno mieć charakter otwarty, należy konsolidować się. Nawet z pozoru odrębny problem Świętoszowic ma wspólny z tą sprawą mianownik: osobę inicjatora i pomysłodawcy - wójta. Należy wspólnie obmyślać i dyskutować jak przeciwstawić się tym obłędnym pomysłom. I nie można zapominać, że od radnych zależy bardzo wiele. Organizatorzy spotkania w Łubkach powinni wziąć to pod uwagę.
« Ostatnia zmiana: 17.04.2012 17:51 wysłana przez Patryk »