Autor Wątek: Farmy wiatrakowe  (Przeczytany 120121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antonia

 • Prawdziwa "Gaduła"
 • *****
 • Wiadomości: 103
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #315 dnia: 09.06.2012 10:07 »
Panie Borat75, nic na to nie poradzę, że struktura Pańskiego ego jest tak eterycznie delikatna, iż każda krytyka Pańskich poglądów powoduje poważny uszczerbek na nim, czy też zażenowanie. To już Pański problem, a nie mój  :). Oczywiście ma Pan pełne prawo wypowiedzi w temacie, dziwi mnie jednak fakt, że wątek powstał 6.03.12, a od 16.05.12 do 02.06.12 była w nim cisza i dopiero po ostatnim poście użytkownika o nicku ZBros, Pan zechciał się w nim wypowiedzieć. Strasznie długo się Pan zastanawiał, a potem podzielił się w zasadzie tylko ciekawostką o inteligentnych ptakach i stwierdzeniem, iż nie znalazł potwierdzonych informacji odnośnie wpływu farm wiatrowych na zdrowie ludzkie. Jak już powiedział Patryk i ja wcześniej -autorytety się wypowiadały na zebraniach, ten wątek zawiera również takie informacje z linkami, ale żebyś Pan znów nie musiał szukać, aby nie znaleźć, wkleję poniżej linki:

http://www.slideshare.net/nowastepnica/wpyw-elektrowni-wiatrowych-na-zdrowie-ludzi

http://stopwiatrakom.eu/wts/index.php?option=com_content&view=article&id=326:elektrownie-wiatrowe-a-zdrowie-&catid=69:polskie-opracowania&Itemid=76

http://www.youtube.com/watch?v=-5Qgeg3AWlA

Tak więc jak widać, nic trudnego, jeśli się oczywiście chce znaleźć. No chyba, ze profesorowie np. z PAN nie są dla Pana Borata, ani wiarygodnym źródłem, ani też autorytetem. Nie odpowiedział Pan w sumie na moje pytanie co rozumie pod tym pojęciem i kto nim jest?
Rozśmieszyła mnie natomiast Pańska dramaturgia z wizjami piekielnymi, ponieważ jest to w mojej ocenie bardzo nieudolna, a wręcz komicznie chybiona próba wybrnięcia z własnej, mało przemyślanej wypowiedzi odnośnie tych wielkich zmian. Powiedział Pan cytuję: " Może to taj jest z tymi dużymi zmianami, że na początku przerażają a potem się z nimi oswajamy i żyjemy dalej." ----> Tu nie ma słowa o ryzyku, co usiłuje Pan teraz wmawiać. Sens i kontekst w tym zdaniu są jasne. Chyba, ze Pan sam nie wie co w treści swoich wypowiedzi chce przekazać? Na przykładzie amputowanej nogi wyjaśniłam w dziecinnie prosty sposób, że nie każda, wielka zmiana, którą z różnych względów człowiek jest zmuszony zaakceptować, jest pozytywna, czy też niesie ze sobą w perspektywie czasu pozytywne następstwa. Są zmiany od początku do końca negatywne pod wieloma względami, jak i ich konsekwencje.
A już tak na koniec, jeżeli znów po mojej wypowiedzi poczuje się Pan urażony, czy też obleje pąsem zażenowania, to powiem, że urazy na własnym ego nie są obrażeniami śmiertelnymi, szybko się goją i nie prowadzą do zgonu. To mówię Panu nawet ja- anonimowy, internetowy laik  ;D
« Ostatnia zmiana: 10.06.2012 16:28 wysłana przez Antonia »
"Bez sumienia nie czuję w sobie nic,co by mnie wynosiło ponad zwierzęta,prócz smutnego przywileju miotania się od obłędu do błędu,kierowany rozsądkiem niepewnym swych reguł i rozumem niepewnym swoich zasad." J.Rousseau

Offline AnHELLuS

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 936
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #316 dnia: 09.06.2012 21:09 »
Szanowni Forumowicze, to że ktoś nie obronił pracy dyplomowej/końcowej nie jest żadnym argumentem w temacie aktualnej dyskusji. Z resztą wyciąganie tego faktu teraz też już nie ma sensu, skoro to było oficjalnie wiadomo przed wyborami. Dla tego Antonio szanując Twoją osobę proszę byś sama edytowała swój post i usnęła zbędny w tym momencie fragment.

Offline Antonia

 • Prawdziwa "Gaduła"
 • *****
 • Wiadomości: 103
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #317 dnia: 10.06.2012 16:54 »
Szanowny Adminie, zdaję sobie sprawę, iż forum nie jest moim prywatnym folwarkiem i oczywiście popieram przestrzeganie ustalonych zasad i porządku, a tym samym szanuję osoby czuwające nad tym, dlatego oczywiście dostosowałam się do zalecenia, czy też prośby, ale pozwolę sobie na krótkie wyjaśnienie, dlaczego nawiązałam do tej sprawy (fakt, może nie zrobiłam tego w zbyt fortunny i grzeczny sposób). Nie było moim celem wyciąganie przysłowiowych "trupów z szafy". Chodziło mi o naświetlenie pewnej sprawy i już tłumaczę w czym rzecz, a mianowicie na którymś ze spotkań nt wiatraków, Pan wójt wyrażał mniej więcej właśnie, ten sam pogląd odnośnie wpływu farm wiatrowych na zdrowie ludzkie, co Pan Borat, więc chyba niestety to działanie przynosi efekty jak widać. Wobec tego ja pytam na jakiej podstawie, człowiek, który nawet we własnej dziedzinie okazał się nie być omnibusem, podważa w tak arogancki sposób opinie i autorytet naukowców, czy chociażby już tylko lekarzy medycyny w kwestiach i zagadnieniach, o których nie ma pojęcia tym bardziej. Dla mnie, to przejaw pospolitej bezczelności i aroganckiej buty oraz dezinformacji w celu wprowadzania ludzi w błąd. I to miałam na myśli w tej edytowanej części wypowiedzi. Nie oceniam ludzi pod kątem posiadanego dyplomu. To na tyle, a za zaistniałe zamieszanie przepraszam.
« Ostatnia zmiana: 10.06.2012 16:57 wysłana przez Antonia »
"Bez sumienia nie czuję w sobie nic,co by mnie wynosiło ponad zwierzęta,prócz smutnego przywileju miotania się od obłędu do błędu,kierowany rozsądkiem niepewnym swych reguł i rozumem niepewnym swoich zasad." J.Rousseau

Offline daroo

 • Forumowicz Wieszowa NET
 • *****
 • Wiadomości: 63
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #318 dnia: 05.07.2012 21:39 »
Odswiezam.
N a dzien dzisijszy co wiem to z niektorych rejonow usunieto plany budowy wiatrakow, a w pewnym rejonie tylko przesunieto lokalizacje...

Wiec przyslowiowa walka z wiatrakami trwa...

Offline MBert

 • Rozpisany Forumowicz
 • *****
 • Wiadomości: 127
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #319 dnia: 17.07.2012 22:44 »
Jadąc nad morze przejeżdżałem przez słynny Margonin i każdemu fanatykowi wiatraków polecam wizytę. Dojazd prosty krajową 11.
- Na stacji benzynowej w odległości 2km radio w samochodzie zaczyna przerywać.
- Podjechałem pod takie skupisko wiatraczków i przy każdej drodze dojazdowej do wiatraka tabliczka że wstęp tylko dla osób upowaznionych bo niebezpieczeństwo spadanie lodu i śniegu  8). Aczkolwiek wójt mówił że to nie prawda a jednak widziałem że tak jest.
-  Bardziej od jednostajnego szumu nieprzyjemne było uczucie  w uszach czuć coś takiego jak zmiany ciśnień jak się jedzie samochodem w górach.

"Im bardziej skorumpowane państwo, tym więcej praw." — Tacyt
"Nie ma już mężczyzn, gdyż nie ma już przekonań, nie ma przekonań, gdyż nie ma zasad, nie ma zasad, gdyż nie ma już wiary." - kardynał Pie

Offline megamaster

 • Nowy Forumowicz
 • **
 • Wiadomości: 9
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #320 dnia: 19.07.2012 22:57 »
dowiedzialem sie o tym Cyrku od rodziny dotknietej ta straszna tragedia.Mieszkam w Cywilizowanym Kraju, pelnym Wiatraköw i Baterii Slonecznych..nie na tym polega Demokracja zeby wszystko co nowe od razu krytykowac.(ale to Typowe dla Ludzi myslenia Katolicko-Komunistycznego).Bravo Alex & Tomek(pierwsze strony  Wąteku)Wy wiecie-tak jak i ja, ze to co robimy teraz, to robimy nie tylko dla nas ,ale dla naszych dzieci i Wnuköw.Jak to ponoc jeden z Radnych powiedzial-"ale po co nam te Wiatraki, jak nas i tak juz wtedy nie bedzie":)
Czy wy nie umiecie dostrzec na czym to wszystko polega.(dla przeciwniköw)
jak myslicie, kto to wszystko rozpetal?
Tutaj jest mowa o dokladnie 5 Osobach(Kumpli Starego Wöjta ).Im a szczegölnie temu jednemu-szeryfowi-sa te Wiatraki tak wazne jak Snieg Zimy 2011 roku.
Oni dokladnie dostrzegli problem dla siebie.
Jakby nowy Wöjt zaczak podnosic Podatki, toby jemu dali spokuj, bo po co go ruszac ,jak go Ludzie i tak juz nie wybiora.
Ale ten Wöjt chce przeprowadzic cos nowego, z czego by Gmina czerpala  dochody.I jak Ludzie by to wreszcie zrozumieli, to bylby nie do ruszenia.
Dlatego pröbuja go teraz zniszczyc.
Jedno jest pewne. Jak nie wesprzecie Planöw Wöjta,I oni go zniszcza, to juz nigdy ta sprawa nie powröci.Na Bruksele juz Polska nie ma co Liczyc. .Od Putina Gazu tez Polska nie jest w stanie zaplacic.Zostanie wam Atom I wegiel.
A Kary za wydzielanie CO2 beda wzrastac. Odbiorcy dostana je na Rachunku.(za 8 Lat zostanie wylaczona ostatnia Elektrownia Atomowa w Niemczech)Niestety ale Niemiecka Merkel dyktuje trend.
Jak sie ostatnio dowiedzialem-ta Afera z odlegloscia 500 metröw-to tylko Atut w zbieraniu podpisöw do Referendum.W tej chwili w ogöle jeszcze nie ma mowy o odleglosci Wiatraköw do najblizszych Domöw.Tylko ogölnie o Wiatrakach jako Inwestycji.Offline MBert

 • Rozpisany Forumowicz
 • *****
 • Wiadomości: 127
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #321 dnia: 20.07.2012 00:02 »
http://stopwiatrakom.eu/wts/pliki/Prof-Jurkiewicz-wiatraki-czerwiec2012.pdf - Nowe opracowanie z 2012.
Kolejna gmina i szczeßcie wiatrakowe.
http://wielkopolska.naszemiasto.pl/artykul/405902,wagrowiec-nie-dla-wiatrakow-kolejne-protesty-w-powiecie,id,t.html

Post powyżej to kolejne wcielenia wójta. To dokładnie słyszałem od wøjta że wiatraki wymyslili jego przeciwnicy. Nawet podał to do prasy. Potem sie wycofał jak sie okazało ze prezydent Zabrza znalazła ze kłamał.
W Niemczech nie inwestują w wiatraki tylko w biomase bo wiatraki jak to już było nieraz nie dwa powiedziane ani alternatywą dla atomu ani dla wegla nie są. a sraszenie Putinem to można serwować idiotą. Bo czy to Putin przejał i rozpieprzył polski przemysł, czy Putin robi syf w tym kraju itd itp.
- "katolicko-komunistyczna" - cos takiego nie istnieje albo sie jest katolikim albo komunistą. Może w Niemczech mają takie wynalazki. Nie wiem. Katolicyzm z założenia jest antykomunistyczny.

A kraje ktøre odeszły od korzeni Europejskich którymi są katolicyzm, honor, przywiazanie do ziemi i przeszły do liberalnego syfu maja sie tak dobrze ze rdzenna ludność jest zastepowana przez Muzułmanów i przybyszy spoza Europy. tylko pogratulować Niemcom że wg statystyk będa mniejszością w swoim kraju. Przeciętna niemiecka rodzina to Pan Pani i piesek albo kotek, parady zboków, zabieranie dzieci za byle co. Oczywiście jesli skupimy się tylko na możliwościach konsumpcyjnych to pewnie tam lepiej ale wtedy czym się róznimy od gronkowca ?

Dlaczego Polska ma brać przykład z czegoś co od dawna widać że prowadzi do samounicestwienia(niestety bierze).« Ostatnia zmiana: 20.07.2012 12:13 wysłana przez MBert »
"Im bardziej skorumpowane państwo, tym więcej praw." — Tacyt
"Nie ma już mężczyzn, gdyż nie ma już przekonań, nie ma przekonań, gdyż nie ma zasad, nie ma zasad, gdyż nie ma już wiary." - kardynał Pie

Offline Antonia

 • Prawdziwa "Gaduła"
 • *****
 • Wiadomości: 103
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #322 dnia: 20.07.2012 10:14 »
Słusznie MBert zauważył, te niedorzeczny oksymoron. To coś jak otyły anorektyk.  ;D Megamaster, Twoja ogólna wiedza na temat "tego cyrku" i "straszliwej tragedii" jest równie toporna i wypaczona, jak Twoja logika i znajomość poprawnej ortografii oraz gramatyki. To są fakty, które udowadnia Twój post. Reszta, to Twoje mało logiczne dywagacje oraz stwierdzenia w stylu "babka, babce powiedziała, więc wiem". Wątek zawiera merytoryczne i rzeczowe argumenty, dowody, relacje mieszkańców z zebrań, ale Ty ograniczyłeś się jedynie do "wątekuf" Alexa i Tomka. Na prawdę żal i wyrazy współczucia.
Ja bardzo przepraszam wszystkich forumowiczów, ale na tle takich zachowań i faktów jw., to często odnoszę wrażenie, że albo tu wskakują pisać dzieci albo też pacjenci "psychuszki"  :-\
"Bez sumienia nie czuję w sobie nic,co by mnie wynosiło ponad zwierzęta,prócz smutnego przywileju miotania się od obłędu do błędu,kierowany rozsądkiem niepewnym swych reguł i rozumem niepewnym swoich zasad." J.Rousseau

Offline MBert

 • Rozpisany Forumowicz
 • *****
 • Wiadomości: 127
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #323 dnia: 20.07.2012 12:27 »
W dzisiejszych wieściach gminy nasz "ucywilizowany" wójt utrzymyje że:
- wpływ od jendego wiatraka to kwota 78tys do 95 tyś. co nieraz zostało udowodnione że jest nieprawda. Tak było przez zmianami w sejmie. Beton pozostanie betonem
- powieżchnia wyłączona z produkcji rolnej to 700-100m2. Tak to prawda ale powierzchnia wyłączona z rozwoju jest dużo wieksza bo można tam uprawiać tylko rolę.
- mieszkańcy Wieszowyu nie podjeli uchwały w sprawie wiatraków. Była lista sprzeciwu którą wójt otrzymał ale pierwsze jego słowa na zebraniu to że "Wiatraków w Wieszowie nie będzie co potwierdziła p. sosada na zebraniu sołeckim a wiec uznano że uchwała niepotrzebna. Klamco podły dlaczego nie piszesz co mówiłeś w obecności 200 ludzi. Powiedziałeś to nawet w prasie że spowodu odległości i Zabrza wiatraków w Wieszowie nie będzie.

Nie komentuję już wpisu ze strefy przemysłowe uciążliwe w studium wyłączją produkcję uciążliwą bo skoro bedzie wpisane to w studium to dopisac spalarnie czy cokolwiek innego nie jest probleme bo strefa przemysłowa uciążliwa jest. jest.

A tu jeszcze coś o Niemczch wbrew propagandzie co poniektórych:
"Każdy kraj opiera swoje bezpośrednie energetyczne bezpieczeństwo w
pierwszym rzędzie na rodzimych nośnikach energii. Mało kto ma świadomość,
że tylko w Niemczech słynących z technologii odnawialnych od roku 1996
oddano do użytku 7559 MW mocy pracujących na węglu brunatnym o kolejne
2370 MW przygotowanych jest do realizacji ‘’źródło: www.gigawat.info"
"Im bardziej skorumpowane państwo, tym więcej praw." — Tacyt
"Nie ma już mężczyzn, gdyż nie ma już przekonań, nie ma przekonań, gdyż nie ma zasad, nie ma zasad, gdyż nie ma już wiary." - kardynał Pie

Offline Patryk

 • Forumowicz Wieszowa NET
 • *****
 • Wiadomości: 63
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #324 dnia: 20.07.2012 12:39 »
Mieszkam w Cywilizowanym Kraju, pelnym Wiatraköw i Baterii Slonecznych.
Dom, w którym mieszkam, jest dla mnie miejscem wypoczynku. Przemysłu mam dość tam, gdzie pracuję - w strefach do tego przeznaczonych. Te sprawy należy po prostu oddzielać od siebie. Dziękuję za taką cywilizację w jakiej żyje megamaster, mnie to nie interesuje. Nie przyjmuję bezkrytycznie tego co zachodnie. Owszem, to co uważam za dobre, chciałbym, żeby i u nas zaistniało. To, co jest bezsensowne, chcę trzymać jak najdalej od nas. Pieniądze są ważne, nawet bardzo, ale wolę być biedniejszy i żyć w spokojnym i pięknym otoczeniu.

Offline megamaster

 • Nowy Forumowicz
 • **
 • Wiadomości: 9
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #325 dnia: 20.08.2012 22:35 »
okolice w ktörych mieszkam od 25 Lat(dlatego te bledy ortograficzne.I gdzies mam wasza Ortografie.Wazne ze nie zapomnialem jeszcze Slaskiego !!)to okolice wypoczynkowe.Zadnego przemyslu.Rozmawialem z Ludzmi (ktörych Domy znajduja sie w poblizu Wiatraköw)i pytalem co sadza o takich zarzutach przeciwniköw Wiatraköw w Polsce(jak wymieranie pszczöl, cwiartowanie Sokolöw -odglosy-Cien od Slonca no i te i Himoroidy (sa ponoc skötkiem ubocznym :) Niezle sie wszyscy usmialismy.Ale Faktem jest ze Polak wie zawsze najlepiej.
A teraz(Antonia)postaram sie jak dorzeczny oksymoron.
A to ze Megamaster to zadne wcielenie innej Osoby(MBert), zaraz udowodnie  .Bo jestem bardzo ciety na glupote.
A najbardziej mi sie chce smiac z takich jak Antonia.W buzi poukladane ze hej, po tych wszystkich kursach wieczorowych, a swiatopoglad jak za Gierka.
80% ludzi ktörzy podpisali to klamstwo nawet nie wiedza jak Dynamo funkcjonuje.


A Prawda jest taka    (Prawda nie jest wykroczeniem, a Nazwiskami to tataj kazdy Operuje)

tej Grupie szescioosobowej(Na czele z Jankowskim) ktörymi steruje Byly Wöjt Kowolik-chodzi tylko o prywatna zemste.
Dlatego chca zniszczyc obecnego Wöjta.

przeciez to nie jest takie trudne zeby to zrozumiec.Trzeby tylko otworzyc Oczy (sa po to zeby widziec a nie tylko zeby patrzec!
Oni dobrze zrozumieli ze Pomysl Wöjta z Wiatrakami jest sprawa rewelacyjna.Dla Gminy, Srodowiska, naszych Wnuköw(to ze wspominam o nastepnych Generacjach to wynik mojego Swiatopogladu.MBert by wolal wnukom zostawic Beczki z Odpadem Radioaktywnym na Dnie Baltyku.


Glupota i zaklamanie.Tak.te Dwie wredne cechy wiekszosci przeciwniköw Wöjta i Wiatraköw sa powodem ze zdecydowalem otworzyc möj pyszczek.
jak przez Lata Kowolik rozkradal Gmine, robil przekrety z Ziemia.Wszyscy o tym wiedza, ale nikt nie pisnie ani slöwka.
Jak sie znalazl wreszcie Facet z jajami ktöry chce poraz pierwszy cos dla Gminy zrobic, to wszyscy wieszaja na nim Psy.

Tak ale w Niedziele grzecznie do Komunii po hostie od Kowolika.
Zygac mi sie chce, jak te wasze madrosci czytam.
jeszcze mam duzo prawdy do powiedzenia.ale wpierw sobie wyszukam te Osoby ktöre tutaj najbardziej niewinnie oczerniaja.

A Wiatraki i tak beda.Bo to juz postanowila nasza Merkel.A Bruksela ja wspiera.
Ile z Polski jest jeszcze Polski :)

Offline megamaster

 • Nowy Forumowicz
 • **
 • Wiadomości: 9
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #326 dnia: 20.08.2012 23:56 »
Patryk z pelni popieram.Tak samo i ja mysle..z ta Cywilizacja to przesadzilem.mialem na mysli przyszlosciowe myslenie.Produkcji Energii-zdrowego Srodowiska. szkoda ze nie ma tutaj mozliwosci wyslania zdjecia.to rejony Eifel.przyroda gdzie tylko spojrzec.a Baterie Sloneczne i Wiatraki sa czescia otoczenia.Normalne dla wszystkich.wszystko jest kwestja podejscia do Sprawy.(w Salonach Samochodowych pojawily sie od paru miesiecy pierwsze Auta Elelktryczne(takie jeszcze zabaweczki ale to dopiero poczytek)
......
teraz jeszcze pare slöw dla MBerta.
musze kilka spraw sprostowac, bo nie lubie niedomöwien.
-nie przeciwnicy wymyslili temat Wiatraköw(sa na to za Glupi)przeciwnicy uzywaja Pomyslu Wöjta ,zeby jemu zaszkodzic.dlatego wyrachowanie prowadza ich Kampanie oparta na klamstwach.
- "katolicko-komunistyczna"-mialem na mysli konserwatywne myslenie obu Organizacji.
to 2 przeciwne sobie -zle Instytucje.ale wiele maja wspölnego-co innego möwia a co innego czynia, i nie lubia zadnych zmian.Ludzie maja przytykiwac i za duzo nie myslec.Disiaj mamy demokracje i moze mi nachuchac bo ja pisze tylko Prawde .
-ten "liberalny syf" przyczynil sie budowy Autostrad w Polsce.Niemieckie Wysiegniki Steil musialy pomöc w Budowie Stadionu Warszawskiego zeby zdarzyc na czas otwarcia(bo Mostostal sie nie wywiazal).taki glupi przypadek ze Pani Steil chodzi do Salonu Kosmetycznego mojej Zony.dlatego wiem to z pierwszej reki.to ze Steil buduje Wiatraki(chyba na Baltyku) to tez z pierwszej reki.ale nie odbiegajac od Tematu.
-samounicestwienie Niemiec?? hmm.faktem jest, ze w okresie Kryzysu, Niemcy staja sie potega gospodarcza Europy.
ale jedno musze przyznac.obserwujac co sie w Polsce w tej chwili dzieje-a Sytuacja jest z miesiaca na miesiac coraz gorsza.
Niemieccy Politycy röznych Partii sie tez w Parlamencie klöca, ale w rezultacie dochadza do wspölnego rozsadnego Rozwiazania.W Polskiej Polityce to tak jak z tym Problemem Wiatraköw w Zbroslawicach.Kazdy widzi tylko i wylacznie wlasny Interes.Czasami slepy i nieuzasadniony.Ale najwazniejsze zeby zgnoic przeciwnika.Brutalnie Ordynalnie bez Skrupulöw.
Pytanie w Imie czego?
Za kilka Lat jak juz Wiatraki beda sprawa normalna, to wielu obecnych Przeciwniköw dojdzie do wniosku, ze niepotrzebna byla ta cala Afera, bo Wiatraki to calkiem fajna Sprawa.

---------------------
a jeszcze jedno.
Kowolik to by sprawe Wiatraköw zalatwil tak.
na zebraniach by nic nie möwil, bo i tak nigdy w nich nie uczestniczyl.
Wiatraki by zaczal poprostu budowac.
A jak by ktos sie zaczal buntowac, to by zorganizowal Wielki Fest Strazacki z piciem jedzeniem i muzyka.wszyscy byli by zadowoleni.A Gmina dostala by Rachunek do zaplacenia.

« Ostatnia zmiana: 27.08.2012 09:11 wysłana przez megamaster »

Offline Antonia

 • Prawdziwa "Gaduła"
 • *****
 • Wiadomości: 103
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #327 dnia: 21.08.2012 18:55 »
Megamaster, cieszę się, że mogłam być przyczyną Twojej chwilowej radości, bo czytając ten karygodnie niepoprawny bełkot, którego jesteś autorem, stwierdzam, że raczej mało masz powodów do śmiechu. Po pierwsze dostrzegam u Ciebie głęboką frustrację wynikającą z przerażającego kompleksu na tle intelektualnym. Widzę, że PRLowska epoka jest Ci znana, więc powinieneś wiedzieć, iż w tych czasach edukacja była zupełnie darmowa, na wyższym poziomie niż dziś niestety oraz ogólnie dostępna i żeby sklecić w miarę poprawne, logiczne zdanie, wystarczyło już tylko ukończenie ośmiu klas szkoły podstawowej bez żadnych, dodatkowych, czy wieczorowych kursów. Inaczej oczywiście ma się sprawa jeśli się dokańczało szkołę podstawową w połączeniu z zawodowym OHP, a potem czym prędzej trzeba było uciekać  na zachód "pucować" buty tubylcom. I tak sobie myślę, ze strasznie mi cię żal....bo Ty jesteś jak taka bezpańska psina. Ani z Ciebie Polak, ani Ślązak ani tym bardziej Niemiec, bo niemieckich nawyków i mentalności również nie nabrałeś. Tam we wszystkim przecież Ordnung muss sein, nawet w pisowni, gdzie każdy rzeczownik pisze się dużą literą. Co do oksymoronu, to widzę nie bardzo wiesz ani co to znaczy, ani do czego go odniosłam i tak na marginesie, to oksymoron z definicji jakoby dorzeczny nie jest. To złożenie dwóch, przeciwstawnych znaczeń. Powiem jeszcze,że jestem ogromnie dumna zarówno ze swoich poglądów, jak i z tego, że jestem Ślązaczką i Polką u siebie,a nie chłopem pańszczyźnianym na obcej ziemi, że nie muszę podcierać zafajdanej pupy Panu Hansowi, bo bez względu na pochodzenie dziadków, to niemieckie, dla rdzennych Niemców jesteśmy tylko "polaczkami" na ICH ziemi. Nie mam kompleksów w przeciwieństwie do Ciebie, nie zachwycam się ślepo i bałwochwalczo wszystkim co zachodnie, jak głupiutki nastolatek czerwonym irokezem na głowie. Co do Twojej ciętości na głupotę, to jestem nawet w stanie to zrozumieć, bo nic tak człowieka nie irytuje, jak własne ułomności, rzekomo dostrzeżone u innych  ;D. Cóż...ja też mam mnóstwo znajomych i rodzinę na zachodzie, która ma diametralnie inne zdanie od Twojego środowiska odnośnie wiatraków. Często są to ludzie po studiach i to ukończonych w Niemczech :) Co więcej, to często ludzie ci są tam dłużej niż 25 lat, a pomimo to ich wymowa i pisownia jest zadziwiająco wręcz poprawna i to w obydwu językach.  :-\
A teraz odnośnie Pana Jankowskiego, to powiem tak, ze gdyby Pan Jankowski potrafił tak umiejętnie kłamać jak Pan wójt odnośnie swojego wykształcenia, to być może został by i tym SBkiem  ;D , bo nie wiem czy wiesz ale w latach 80 do esbecji przyjmowano ludzi tylko z wyższym wykształceniem. Najwidoczniej Jankowski mistrzem łgarstwa nie był i nie jest. Co więcej, jak go znam, a znam Go dość długo i nie zawsze moje poglądy zgadzały się jego poglądami, to jest on ostatnią osobą, która broni kogokolwiek bez własnego, ugruntowanego poglądu. Może nie jest, to człowiek łatwy, ale ma charakter, własne zdanie i to bez względu na sympatie, czy antypatie i jeśli już mowa o facetach z jajami, to dla mnie właśnie Jankowski je ma  ;D Zaznaczam, że nie jestem żadną fanką Kowolika i nigdy nią nie byłam. Głosowałam na Olszewskiego! Jednakże po tym co widzę i co słyszę z jego ust, to stwierdzam, że było źle, jest gorzej, a zapowiada się tragicznie, jeżeli ta "egzaltowana panienka" pozostanie dłużej na stanowisku wójta. Na czerwcowej sesji wójt tłumacząc się z dziury w gminnej kasie, użył stwierdzenia, że podejmuje te desperackie kroki typu farmy wiatrowe i tereny przemysłowe w celu RATOWANIA TEJŻE KASY. No ja bardzo przepraszam, ale chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba kim z definicji jest DESPERAT (!)? i do jakich rzeczy może być zdolny człowiek zdesperowany. Miejsce desperatów jest w poradniach zdrowia psychicznego lub na kanapach terapeutów, a nie na odpowiedzialnych stanowiskach, gdzie losy i życie wielu ludzi jest od nich zależne. Mamy prawo do obrony przed ludźmi niebezpiecznymi! A Ciebie skoro cieszą wyssane teorie spiskowe, to zacznij pisać kryminały, ale nie na naszym lokalnym portalu, tylko może gdzieś na jakimś " Rathaus.de" , bo tam Twoje miejsce skoro uciekłeś jak szczur i tutaj w naszych sprawach nie masz nic do gadki.
A jeszcze tak na koniec chciałam powiedzieć, że ta Twoja "prawda" może Cię bardzo słono kosztować jako obywatela Unii Europejskiej, w której Polska jest również i wtedy nawet Merkel Ci nie pomoże, ponieważ jeśli nie dysponujesz niezbitymi dowodami odnośnie rzekomego SBctwa Jankowskiego i złodziejstwa Kowolika, to bardzo Ci współczuję. To jest naruszanie czyichś dóbr osobistych publicznie, pomówienie i zniesławienie. Potem może Cię czekać kolejne 25 lat u Pana Hansa, czy Arnolda na chałturze żeby móc odpokutować swoją beztroską nieroztropność. I zlituj się człowieku z tą pisownią. Miałeś miesiąc czasu na odpowiedz i nie stać Cię było na wysiłek. To brak szacunku dla czytających i rozmówców. Jeżeli Twoja kolejna odpowiedz będzie takim niepoprawnym bełkotem, że będę traciła drogocenną godzinę na rozszyfrowanie tej chińczyzny, to uprzedzam nie odpowiem więcej. Brak szacunku rodzi brak szacunku.
"Bez sumienia nie czuję w sobie nic,co by mnie wynosiło ponad zwierzęta,prócz smutnego przywileju miotania się od obłędu do błędu,kierowany rozsądkiem niepewnym swych reguł i rozumem niepewnym swoich zasad." J.Rousseau

Offline megamaster

 • Nowy Forumowicz
 • **
 • Wiadomości: 9
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #328 dnia: 23.08.2012 22:57 »
Polska jest i byla Krajem nieudolnym.a do zawdzieczenia mamy(macie ,bo dla mnie juz Polska dawno umarla.moja Ojczyzna jest tylko Slask) to Ludziom takim jak Kowolik. albo Jankowski.,ktörzy w pierwszej kolejnosci kieruja sie Interesem Wlasnym(metoda szybkiego wzbogacenia za czasu Kadencji).i tak bylo zawsze, zaczynajac od Zbroslawic a konczac na Warszawie,Dlatego jest jak jest.Brak widoköw na przyszlosc dla Ludzi mlodych.(masowo obecnie opuszczaja Polske, przyjezdzajac do naszego „Lieralnego Syfu“
Pan Olszewski jest Inteligentnym, trzezwo i nowoczesnie myslacym Politykiem, ktöry zadal sobie za Cel zrobienia czegos pozytecznego dla Gminy(tak wlasnie:przyszedl „Czas na zmiany“.i tego sie najbardziej obawia ta stara Gwardzia i cale grono ich Lizusöw)   (dzisiaj jeszcze bez Nazwisk)
Takich ludzi jak Olszewski , potrzebuje Polska.
Burmistrz miasta Gliwic jest nastepnym tego przykladem.
Aktualna Polska natomiast nie potrzebuje jakis skorumpowanych Kowoliköw czy skacowanych Jankowskich , ktörych jedyna rozrywka jest szkodzenie innym (wyszukiwanie ich Bledöw), i klepanie sie wzajemnie caly dzien po plecach.
Powinni byc obciazeni wszystkimi kosztami zwiazanymi z Referendum.(jak ja nie cierpie takiej podlej niesprawiedliwosci, ze Ludzie ktörzy maja Bröd za paznokciami na koszt Gminy robia sobie Polowanie na ucziwego Wöjta.tak tego nie zostawie.
Ale przeciez ta Sprawa nadaje sie do Telewizji. Nie waszej, tylko naszej.tak rewelacja.
Wöjt Gminy za pomysl Budowy Wiatraköw zostaje przez mieszkancöw niszczony.
Na pewno beda zainteresowani pokazaniem u nas jakie jest nastawienie Polskich sasiadöw do tematu „erneuerbare energien“
Taki Europejski Polak a tak zacofany. Wstyd.

A teraz takie male podsumowanie problemu(waszego Problemu) z Wiatrakami.
Wasze nastawienie do Sprawy, to wplyw dziesiecio Leci nacisku(Propagandy) ze Strony Aparatu Komunistycznego jak i Kosciola Katolickego.
Wy nawet o tym nie wiecie, ale wasza aktualna Reakcja to jak taki instynk Obronny na wszystko co Nowe, inne albo za Odwazne.
Nie da sie w przeciagu kilku lat przynaleznosci do Unii Europejskiej zmienic myslenia i nastawienia.
Dla Przeciwniköw:jak macie Dzieci w wieku powiedzmy 17-20 Lat( ktörym nie jest zabraniany dostep do Internetu) to zapytajcie , czy woleli by zyc w przyszlosci pelnej Wiatraköw i Baterii Slonecznych albo Elektrowni Atomowych(czy wegla brunatnego)
Ja znam ich Odpowiedz.
To bardzo egoistyczne i samolubne, myslenie, tylko o Sobie !!

Antonia.tylko tak dla Informacji-ale to powinnas tez wiedziec od Twoich znajomych w niemczech(tych po Niemieckich Studiach 
Takich literek jak np: ę, ż,ł,ą …
To na mojej tastaturze nie mam. Sorry
Ale mam takie ktörych Ty znowu nie masz (ä,ö,ü,ß)

Offline Patryk

 • Forumowicz Wieszowa NET
 • *****
 • Wiadomości: 63
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #329 dnia: 24.08.2012 23:10 »
Wypowiedzi megamastera mnie nie dziwią. Znalazł sobie do życia inny kraj - urządzony, zorganizowany, odbudowany z międzynarodowych pieniędzy (i pracy własnych obywateli - nie przeczę), podczas gdy Polska została oddana pod zabór. W czasie, gdy na zachodzie rozwijała się demokracja, a kraje mogły się bogacić i wykształcać systemy państwowe, nasz kraj był niewolony i wyzyskiwany. Jesteśmy opóźnieni w rozwoju cywilizacyjnym na skutek haniebnego kontraktu politycznego (nie wspomnę już o ruinie wynikającej z samej wojny). Ale to, że jest u nas nienajlepiej nie oznacza, że będzie tak zawsze. Polska była już kiedyś znaczącym państwem w Europie i na pewno takim się stanie. Dzisiaj natomiast widać wyraźnie, że zachód żył ponad stan. Brali pożyczki, kredyty. Przejedli to wszystko i teraz budzą się z ręką w nocniku, że trzeba to dzisiaj spłacać. Tak więc megamaster - zobaczymy za kilka lat. Korzystaj z tych dobrodziejstw swego nowego kraju. Nie zdziwię się, jeżeli będziesz chciał wrócić. My, w Polsce, potrzebujemy jeszcze dużo czasu na zorganizowanie państwa, ale na pewno w ostatnich latach coś się zmienia w świadomości politycznej. Świadczą o tym coraz częstsze odwołania władz samorządowych w wielu miastach i gminach Polski - władz, które się nie sprawdziły. W tym względzie Zbrosławice nie są wyjątkiem. 
Nasz nowy wójt wcale nie jest taki nowy. O ile mnie pamięć nie myli, to dwie poprzednie kadencje był zastępcą poprzedniego wójta. Prawda jest taka, że o ile wójt jest z wyboru, to zastępca już nie - obaj panowie dobrowolnie podali sobie ręce. Jeden zaproponował drugiemu stanowisko, ten drugi przyjął propozycję i było im dobrze ze sobą prawie przez dwie kadencje. Tyle, że pod koniec tej drugiej coś się zepsuło, o coś poszło i w konsekwencji zastępca wygryzł szefa. Ktoś, kto sądzi, że nastąpiła jakaś radykalna zmiana, łudzi się po prostu.
Przykładów jest wiele - na przykład zagadnienia związane z etyką (później będzie o ekonomii i wiatrakach). Mnie niepokoi to, że obecny wójt próbuje robić interesy z ludźmi, których prokurator oskarżył o niezgodne z prawem wejście w posiadanie ziemi (i to w naszej gminie). Sprawa chyba nie jest jeszcze rozstrzygnięta w sądzie, ale na mój polsko-demokratyczny gust, to politycy powinni odnosić się z rezerwą do takich ludzi, przynajmniej do czasu rozstrzygnięć sądowych. megamaster, a jak to jest u Ciebie? Luz i swoboda, czy jakieś zasady jednak obwiązują? Co robicie z takimi politykami?
Teraz będzie wreszcie o ekonomii i wiatrakach (zgodnie z wątkiem - sprawy tak się przeplatają, że nie sposób trzymać się precyzyjnie w temacie). Najpierw w małym, osobistym wymiarze. Od czasu do czasu dostaję oferty od dostawców energii, w których mogę wybrać, czy chcę korzystać z energii ze źródeł odnawialnych czy też nie. Otóż nie wybieram "zielonej" energii z prostego powodu - jest droższa. Ciekawe, czy nasza gmina  wybrała "zieloną" energię? Mam nadzieją, że również nie, bo byłby kolejny powód do odwołania wójta. To po pierwsze.
Po drugie: trochę z geopolityki. W Unii trwa kociokwik związany z kursem na "bezwęglową" energię. Amerykanie, Chińczycy, Rosjanie, Hindusi i inni pieją wprost z zachwytu - Unia strzela sobie w stopę, gdyż jej produkcja będzie najzwyczajniej w świecie droższa i będzie można łatwiej z nią konkurować. To jest kompletne wariactwo zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę kłopoty unijnych krajów. Pójdziemy z torbami, ale za to będziemy "ekologiczni". Mam nadzieję, że ktoś tam Unii wreszcie się opamięta. Polska przytomnie się przeciwstawia.
Tak więc zarówno z własnego jak i światowego podwórka wynika, że energia z wiatru jest po prostu droższa niż inne, co oznacza, że trzeba ją dotować. Skutek będzie taki, że gdy skończą się dotacje - skończy się wiatrakowy biznes. O ile wiem, w Polsce wydaje się certyfikaty na pięć lat. Kto zaręczy, że po pięciu latach będą przedłużane?
Wbrew pozorom, nie jestem przeciwnikiem nowych technologii w energetyce. Uważam jedynie, że nie należy wprowadzać ich na siłę tam, gdzie to będzie przeszkadzało ludziom. I dlatego, choć nie popieram politycznych celów gminnej opozycji, to uważam, że w tym wypadku trzeba głosować tak jak oni chcą. Jeżeli obecny wójt wygra, przeprowadzi wszystko, co zamierzył i wiatraki, centra logistyczne tu powstaną. A on sam w niedługim czasie odejdzie i zostawi nas ze skutkami swoich pomysłów.   
Opozycja wykorzystuje nas dzisiaj do swoich celów, więc powiem im tak: nawet, gdy odwołamy obecnego wójta, to wcale nie będzie oznaczało, że następny będzie pochodził z waszej ekipy. Dzisiaj wiemy o wiele więcej o tym, jak weryfikować obietnice i przyszłościowe wizje. I na pewno nie będziemy chcieli przemysłu między domami. Jest na to w Polsce wiele innych, lepiej nadających się miejsc.
 
« Ostatnia zmiana: 25.08.2012 16:02 wysłana przez Patryk »