Autor Wątek: Farmy wiatrakowe  (Przeczytany 102757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur J.

• Forumowicz Wieszowa NET
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #360 dnia: 12.10.2012 23:21 »
To nie jest pozytywna informacja tylko nastepny dowod na to ze Polska nie dorosla jeszcze do Europy.Ale Kaczor wie lepiej.Postawi Atom, Biskup poswieci i po problemie. .Ale ten sie smieje kto sie smieje ostatni.

Offline witos

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #361 dnia: 13.10.2012 00:25 »
Bloondyn widzę, że szybki jesteś. Sam też od razu zwróciłem uwagę na tę wiadomość bo rzeczywiście jest ona chyba bardzo znacząca.
Nie wiem czy wszyscy wystarczająco "zauważyli" ten tekst. Pisze tam rzeczywiście, że w zasadzie będą bardzo duże problemy w podłączaniem nowych farm. Oprócz podanych przez Ciebie faktów dodam, że piszą tam również iż obecnie wydanych już pozwoleń jest za dużo. W zasadzie nie uda się podłączyć już tego co jest teraz planowane więc jest chyba spora szansa, że wydawanie kolejnych (w tym dla Składaków Zbrosławice) zostanie zahamowane. Dodatkowo banki zaczęły podchodzić dużo bardziej ostrożnie do finansowania takich inwestycji, o czym mówi inwestor z Kobylnicy (nie może "odpalić" kolejnych swoich projektów).
A od siebie chciałem wspomnieć o nowym projekcie ustawy o OZE (odnawialne źródła energii). W najnowszym kształcie przewiduje ona mniejsze dopłaty do lądowych farm wiatrowych, co czyni je mniej opłacalnymi lub nawet nieopłacalnymi. W obecnym kształcie ustawy widać światełko rozsądku, większe dopłaty są do morskich farm wiatrowych a główny  nacisk jest kładziony na fotowoltanikę (jak już chcemy ślepo naśladować Niemcy to to jest właśnie najnowszy trend w Niemczech) i rozproszone źródła energii.
Bardzo możliwe, że nie wyszły prośby, nie wyszły groźby (referendum) a sprawa się sama rypnie. Po prostu nad projektem zgromadzi się tyle czarnych chmur, że projekt sam padnie. I to wydaje mi się obecnie najbardziej prawdopodobne. :D
Niepokoić może jedynie, że otwiera się obecnie nowe pole "szwindlowania" tzn kwitnie handel spółkami, które posiadają wszelkie zgody i pozwolenia na przyłącza. Tu jeszcze Pan W może widzieć szansę zarobku i to może powstrzymywać przed zrezygnowaniem. Zobaczymy.
p.s. A ty Arturku - kłamco tyle gadasz ale jakoś nic mi nie odpisałeś w wątku "Niska frekwencja....", ciągle czekam na dowody "mijaczu się z prawdą".

Offline Artur J.

« Odpowiedź #362 dnia: 14.10.2012 23:20 »
Witos.Nie masz zadnego pojecia, co sie dzieje poza polska.Nie Photovoltaik jest trendem, tylko wlasnie Wiatraki.

Jakie dowody?Niska frekwencja jest dowodem(i odpowiedzia na wszystkie wasze pytania)  i fakt ze to cale referendum okazalo sie wasza wielka porazka.Bo wszystko co budowane na klamstwie, nie ma szans przetrwania„Wy klamcy”i „mijacze  z prawda”(Cytat)
« Ostatnia zmiana: 15.10.2012 08:20 wysłana przez Artur J. »

Offline MBert

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #363 dnia: 16.10.2012 17:37 »
Jedynym mijaczem z prawdą jest wójt i jego armia twardogłowych. Taka komuna bis. Ale za rządów PO to normalna sprawa.
Radny z Ziemięcic kłamał w artykule o wiatrakach co na sesji rady było poruszane.
Wójt kłamał dzienikarzon Głosu Zabrza co w artykule było napisane
Artudze J nie wypowiadaj się jak nie masz pojęcia
1) GPW planuje budowę elektrowni fotowoltaicznych i wodnych i to jest ekologiczne i przyjazne dla ludzi i srodowiska.
http://biznes.onet.pl/gpw-planuje-budowe-elektrowni-fotowoltaicznych-i-w,18567,5279002,1,news-detal
2) Inpektor ochrony zaopiniowal negatywnie projekt twojego pracodawcy Olszewskiego "przyjaciela" ludzi.

Jedno trzeba wójtowi przyznać że nie odstępuje jakoscia od rzadzącej parti nie liczenia sie z ludzmi (POdatki czyli datki dla PO). A i nie jestem zwolenikiem Jarka bo dla elmingów typu Artur J jak ktos nie jest z socjalistami (PO, PSL)
albo komychami (SLD) z UE to musi byc z centrum UE (PIS).

« Ostatnia zmiana: 16.10.2012 17:51 wysłana przez MBert »
"Im bardziej skorumpowane państwo, tym więcej praw." — Tacyt
"Nie ma już mężczyzn, gdyż nie ma już przekonań, nie ma przekonań, gdyż nie ma zasad, nie ma zasad, gdyż nie ma już wiary." - kardynał Pie

Offline Artur J.

« Odpowiedź #364 dnia: 17.10.2012 20:49 »
No i bardzo dobrze ze planuja.Ciekawe tylko czy GPW wie o tym ze takie baterie tez trzeba regularnie czyscic :) Bo sam deszcz niestety nie wystarczy.Taka powierzchnia 300KW(2340m²) przy zabrudzeniu np.20%-ym , powoduje straty okolo 30.000 €uro w roku.

Osobiscie jakbym posiadal odpowiednia kase,to bym zainwestowal w Wiatraka.

Offline MBert

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #365 dnia: 17.10.2012 22:57 »
Nie wiem czy wiedzæ ale przeciez Ty albo wojt mozecie im powiedziec aby jednak olali te baterie i miejsce gdzie to chca postawic
i postawili wiatraki w Zbroslawicach poprzez spolke Pana Wesolowskiego albo TDJ bo to jedyna sluszna droga. :laugh:
"Nie ma już mężczyzn, gdyż nie ma już przekonań, nie ma przekonań, gdyż nie ma zasad, nie ma zasad, gdyż nie ma już wiary." - kardynał Pie

Offline Artur J.

« Odpowiedź #366 dnia: 18.10.2012 19:45 »
To z ta Unia to tez zalosne.Jak dlugo bedzie Polska jeszcze wyciagac raczke w kierunku unii?
Jak komus sie wydaje ze to co robi Bruksela to tak z dobrego serca, to sie grubo myli.Zachod to bizness a nie jakies tam bog zaplac.
TDJ przynajmniej finansuje wszystko z wlasnych pieniedzy.
Byc niezalezny od innych, to jest sztuka.A nie drzec pysk, wymadrzac sie, i oskazrac innych nie inwestujac zlamanego grosza.

Pije do takich jak Ty MBert..

Offline witos

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #367 dnia: 19.10.2012 00:16 »
Witos.Nie masz zadnego pojecia, co sie dzieje poza polska.Nie Photovoltaik jest trendem, tylko wlasnie Wiatraki.

Jakie dowody?Niska frekwencja jest dowodem(i odpowiedzia na wszystkie wasze pytania)  i fakt ze to cale referendum okazalo sie wasza wielka porazka.Bo wszystko co budowane na klamstwie, nie ma szans przetrwania„Wy klamcy”i „mijacze  z prawda”(Cytat)

No to ciekawe, że na Zachodzie powstaje co rusz kolejna "największa farmy solarne" ew. największy wiatrak na morzu (ostatnio w Danii). Ale oczywiście Ty wiesz lepiej, Ty wiesz wszystko lepiej. Na szczęście wiele wskazuje (ustawa o OZE, brak nowych przyłączeń), że sprawa Składaków sama padnie i święty spokój, niezależnie od tego ile piany jeszcze utoczysz.
Co do "dowodów" to krótko. Rozmowa z Tobą przypomina rozmowę z analfabetą (napisałbym dosadniej ale mnie zbanują). Nie rozumiesz co się do Ciebie pisze więc wytłumaczę jak dziecku. Napisałeś do mnie w wątku o referendum: "rozwieszaliście plakaty w czasie ciszy nocnej" co oznacza, że niby jakoby ja miałem rozwieszać jakieś plakaty. Napisałem Ci, że czekam na zdjęcie jak te plakaty niby rozwieszam. Nie możesz go mieć bo żadnych plakatów nie rozwieszałem ani w czasie ciszy ani poza ciszą. Jesteś więc kłamcą i "mijaczem z prawdą". I tyle. Koniec kropka.
Nie mamy wyciągać rączki w kierunku Unii? A te "Twoje" wiatraki to skąd są finansowane bo ja zawsze myślałem, że to właśnie Unia dopłaca do tego ustrojstwa. Jak mu Unia nie dopłaci to Pan W. będzie miał tę całą "ekologię" głęboko w ... siedzeniu.

Offline MBert

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #368 dnia: 19.10.2012 03:57 »
do Artuer: Wyciaganie kasy z UNI. A skad unia ma pieniadze. z VAT, z kasy ktora ciagnie z krajow bo unia to banda biurokratow ktora sie sypie. euro w kryzysie, kryzys w Polsce, Portugali, grecji, Hiszpani itd itp. hehehehehe dobre dobre.
A na co unia wydaje pieaniadze. Chlopie zainteresuj sie tym . Ano np na ustalanie chorych praw ktore panstwa musza wdrazac, na gospodarke sterowana jak za komuny (polskie cukrownie zlikwidowac a potem cukier skoczyl z 2 PLN na 5 PLN, stocznie zlikwidowac). Znam paru ludzi ktorzy dostali dotacje na zrobienie czegos, trwa to dwa lata a potem projekt idzie do kosza. Ostatnio na szczyt G-20 polecialo 5 komisarzy UE (koszt 5 milionow)
Na to ida nasze podatki a wiec mi tu nie imputuj unia, nowym kolchozem.

Co wazne Polska wplacic kas musi ale z tym dostaniem to nie tak prosto bo np. na jakis projekt dostaje sie tylko jakis procent a reszta panstwo musi pozyczac z banku. Wynik: 105% PKB zadluzyli nas kolesie z POPIS. Brawo.!!!

Jak mawial wielki Polak Romad Dmowski "Jestem Polakiem a wiec mam obowiazki Polskie nie unijne". W Polsce zawsze najlepije bylo jak rzadzila sie sama ale do tego potrzeba odrodzenia pokolenia wielkich ludzi i patryjotow. Lemingi wymra same.

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #369 dnia: 20.10.2012 12:43 »

Co ty wiesz o życiu...
Ludzie nie szli bo mieli to w czterech literach, póki ich temat nie dotyczy to po co się mają udzielać, im przecież nikt źle nie robi. Ponadto  zacytuję tutaj słowa tych ludzi, którzy nie poszli: "Jeden złodziej przy władzy, czy drugi, jaka to różnica". Zaznaczam że to nie moje słowa. Ale  takie są fakty, w Polsce nikt władzy nie ufa, a najgorsze jest to że nawet nie widzą nadziei by mogło być lepiej. Ponadto życie z reguły pokazuje że nadzieja to domena naiwnych oraz głupców.
Jakby było głosowanie kto za by wójt nadal był  wójtem, to wierz mi że frekwencja też nie byłaby powalająca, a ci którzy by poszli to tylko dlatego że boją się zmian. Wedle posłowia: "Szanuj szefa swego, możesz mieć gorszego".

A na koniec zmieniając temat, rozumiem że nie masz polskich liter, ale spację po kropce, wykrzykniku czy po znaku zapytania możesz nacisnąć.
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Antonia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #370 dnia: 07.11.2012 14:46 »
"Bez sumienia nie czuję w sobie nic,co by mnie wynosiło ponad zwierzęta,prócz smutnego przywileju miotania się od obłędu do błędu,kierowany rozsądkiem niepewnym swych reguł i rozumem niepewnym swoich zasad." J.Rousseau

Offline Antonia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #371 dnia: 15.11.2012 19:37 »
"Bez sumienia nie czuję w sobie nic,co by mnie wynosiło ponad zwierzęta,prócz smutnego przywileju miotania się od obłędu do błędu,kierowany rozsądkiem niepewnym swych reguł i rozumem niepewnym swoich zasad." J.Rousseau

Offline karlik1974

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #372 dnia: 18.02.2013 10:27 »
I sprawa wiatraków w gminie nam się wyjaśniła http://www.gwarek.com.pl/artykuly,artykul,6287,I_po_wiatrakach

Offline Tom'ek

• Maniak Forum
« Odpowiedź #373 dnia: 20.02.2013 16:03 »
Na tym kończę dyskusję, bo osobiście nie wierzę, że powstanie tu jakaś farma.
Wiara czyni cuda ;)
To było do przewidzenia, że ta amatorszczyzna tak się zakończy.

Offline elgonso

• Kandydat na Forumowicza
  • *
« Odpowiedź #374 dnia: 06.03.2013 23:21 »
wydaje mi sie ze Referendum wplynelo na ta decyzje.
Za rok Wybory.-)