Autor Wątek: Farmy wiatrakowe  (Przeczytany 116446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antonia

• Prawdziwa "Gaduła"
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #195 dnia: 06.04.2012 13:00 »
No proszę... łże media są dla niej niczym woda dla ryby. Chyba nikt raczej nie wierzył, że powie prawdę i przyzna się do zarzutów. Ona akceptuje tylko hymny pochwalne na swą cześć, jak choćby te, których była piewcą w łże Wieściach ( przekolorowanych z resztą bardzo). Ciekawa jestem czy TVS zechciało porozmawiać również z mieszkańcami?...ale chyba samej chce mi się śmiać z własnego pytania.
"Bez sumienia nie czuję w sobie nic,co by mnie wynosiło ponad zwierzęta,prócz smutnego przywileju miotania się od obłędu do błędu,kierowany rozsądkiem niepewnym swych reguł i rozumem niepewnym swoich zasad." J.Rousseau

Offline poki6666

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #196 dnia: 06.04.2012 13:09 »
Poniżej przesyłam Wam uzasadnienie podane przez mieszkańców dot. odwołania Pani sołtys

Uzasadnienie wniosku:
1.   Dopuszczenie się czynu dyskwalifikującego p. Izabelę Miłek jako sołtysa w opinii środowiska w związku z zatajeniem, a następnie przekazywaniem nieprawdziwych informacji na temat planowanej inwestycji siłowni wiatrowej na terenie i w bezpośrednim sąsiedztwie naszego sołectwa. Siłownie wiatrowe to inwestycje mające negatywne skutki zdrowotne, ekonomiczne i ekologiczne.

2.   Występowanie niezgodne z interesem społecznym większości mieszkańców sołectwa oraz publiczne wygłaszanie obraźliwych wypowiedzi dotyczących mieszkańców.

3.   Nie wywiązywanie się z obowiązków wynikających z § 20 pkt.14 statusu sołectwa tj. pełnienie dyżurów w wyznaczonym przez siebie czasie i miejscu nie rzadziej niż raz na miesiąc, informując o tym mieszkańców sołectwa.

4.   Wytwarzanie sztucznych podziałów pomiędzy mieszkańcami sołectwa.

Sam jestem ciekaw co pokaże TVS :)

Offline poki6666

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #197 dnia: 06.04.2012 13:18 »
Co do artykułu w Gwarku

„Sołtys Miłek twierdzi, że w sprawie wiatraków starała się być bezstronna, dostrzegając racjonalne argumenty za i przeciw tej inwestycji. Nie zgadza się z zarzutami kierowanymi pod jej adresem.”

Ta Pani powinna reprezentować mieszkańców. Nie interesuje mnie jej prywatne zdania dot. wiatraków. Jak by się zainteresowała co sądzą mieszkańcy to dowiedziała by się że na 105 mieszkańców 80 z nich podpisało protest przeciwko wiatrakom.
Jej stanowisko zobowiązuje do reprezentowania stanowiska mieszkańców. A My się już wypowiedzieliśmy.
A ona dalej (nawet podczas głosowania na zebraniu wiesjkim widząc że mieszkańcy są przeciwni tej inwestycji ) jest za nią. No przepraszam bo patrzyła się Pani Wice. wstrzymała się od głosu !!!!!!

Ważniejsza była impreza, zorganizowana pół roku temu przez inwestora, aniżeli powiadomić o wiatrakach już w listopadzie mieszkańców.  Lepiej trzymać wszystko w tajemnicy przed mieszkańcami, a wszelkie wyłożenia w gminie nie będą miały sprzeciwu. Już jedno dot. Ochrony środowiska udało się przeforsować bez żadnego oporu. Brawo Pani sołtys. Mam nadzieje że mieszkańcy widząc jak Pani postępuje, i że trzyma stronę inwestycji wiatraków podziękują Pani!!!!
« Ostatnia zmiana: 06.04.2012 13:24 wysłana przez poki6666 »

Offline Kaśka

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #198 dnia: 06.04.2012 18:29 »
Pani Sołtys gdzie są te lampy, którymi tak się Pani chwaliła w TVS ?? Chodziło Pani o te do Pani domu ? Bo oświetlenia innych gmina odmówiła. Z rowami też chyba nie tak do końca, prawda? Trzeba dużo samozaparcia, żeby w niezadowoleniu mieszkańców z Pani działań widzieć sprawę polityczną!

Offline wieloryb

• Kandydat na Forumowicza
  • *
« Odpowiedź #199 dnia: 06.04.2012 20:26 »
witam wszystkich. Mieszkam w wiosce obok ŁUBEK i powiem wam że jestem bardzo zadowolony że nie mam takiego SOŁTYSA jak w ŁUBKACH.

Offline poki6666

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #200 dnia: 06.04.2012 20:50 »
Oglądałem TVS.

Dla tych co nie widzieli:

http://www.tvs.pl/38457,chca_odwolac_pania_soltys_a_wszystko_przez_wiatraki.html

Biedna Pani sołtys. Bo ona tyle zrobiła dla sołectwa. Lampy, rowy, mikołajki dożynki no i tak ładnie i czysto!!!

Zacznijmy może od lamp:

To My mieszkańcy co spotkanie wiejskie przypominaliśmy najpierw wójtowi a potem wice. o lampach na drodze. Pani oczywiście była bezstronna i się nie odzywała. Nie przepraszam przecież raz Pani powiedziała że lampy muszą być bo ludzie do Pani sklepu nie będą chodzić po ciemku. Jak zwykle własne dupsko i własny interes. Wpadliśmy więc na pomysł że sami kupimy sobie lampy i kabel a gmina niech tylko wyrazi zgodę aby wpiąć je do sieci. No i chyba komuś głupio się zrobiło i gmina na własny koszt zrobiła lampy. Szkoda tylko że pieniędzy w gminie wystarczyło na oświetlenie drogi do Pani sklepu. No ale władza musi wspierać władzę i dbać o biedny lud aby po ciemku nie musieli chodzić do sklepu Pani sołtys.

Czyszczenie rowów:

To już bezczelność !!! co Pani miała wspólnego z czyszczeniem rowów??? Na spotkaniu wiejskim decyzją mieszkańców w głosowaniu jawnym podjęliśmy decyzję że pieniądze które co roku są przyznawane na nasze sołectwo zostaną przekazane na wyczyszczenie i pogłębianie rowów. No ale to dzięki Pani są one tak pięknie zrobione, no bo przecież sam widziałem jak Pani łyżką do zupy wybierała tą ziemię, jak Pani dniami i nocami kopała. Dobrze że zdążyła Pani przed zimą.

Mikołajki:

Tak pięknie zorganizowane i tyle prezentów dla mieszkańców że mikołaj nie wytrzymał tego wszystkiego i tak się w połowie drogi narąbał gorzałą że wygrzmocił się z tym ciężkim workiem prezentów i zabrało go pogotowie. Ciężki tydzień mieliśmy za sobą w nerwach oczekując czy mikołaj przeżyje i czy w następnym roku również nas odwiedzi. Przynajmniej już rozwikłałem zagadkę z dzieciństwa dlaczego mikołaj ma czerwony nos, oczy i poliki – Bo to pijak jest !!! I od gorzały nabiera takich kolorów!!!

Ładnie i tak czysto:

Zapomniała Pani powiedzieć że gmina wykłada pieniądze na (a propos Pana Mikołaja ) który przeprowadza prace porządkowe. Jak sam widziałem chyba nasz mikołaj ćwiczy cały czas przed kolejnym sezonem swoje zachowanie i pracuje nad czerwonym wyglądem, no albo był tak zmęczony tą wykonywaną pracą bo spał w rowie – no ale sprzętu do koszenia nie wypuszczał z rąk. Nie musiałem się martwić że ktoś ukradnie nasz sprzętu sołecki ponieważ mikołaj w swym sztywnym uścisku na pewno nie wypuścił by go z rąk. Niech Pani tylko nie zapomni powiedzieć na może tym forum a najlepiej już na zebraniu sołeckim poświęconym Pani odwołania kto inkasuje pieniądze za te wykonane prace. Może inaczej powiem – mikołaj otrzymuje swoje wynagrodzenie w jedzeniu i piciu z Pani sklepu, a Pani przejmuje gotówkę. No i interes się kręci :)

Dożynki:

Ostatni raz jak to podkreśliła Pani sołtys dożynki w Łubkach odbyły się 11 lat temu. Jakie to szczęście że mamy tak wspaniałą Panią sołtys i taką obrotną nie tylko w sprawach ekonomiczny ale i ….. . Słyszałem wiele o przygotowaniu tych wspaniałych dożynek. Mam nadzieje że na zebraniu wiejskim poświęconym odwołaniu Pani powie Pani mieszkańcom skąd pozyskała Pani pieniądze na tak dużą imprezę. A po tym zawiadomi Pani prokuraturę o popełnieniu przestępstwa. Bo jeżeli Pani tego nie zrobi to będę zmuszony ja zrobić to za Panią. Nie chce być później posądzony że wiedziałem i nie poinformowałem organów ścigania :) No ale liczę w tej kwestii na Panią.

Przepraszam że tak się rozpisałem na ten temat na wątku dot. Wiatraków i już wracam do niego.
Jak można być tak głupim i wstrzymać się od głosu ( czyli być za inwestycją Pana wójta) mimo to że ponad 80% mieszkańców ich nie chce!!!
« Ostatnia zmiana: 06.04.2012 21:31 wysłana przez poki6666 »

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #201 dnia: 06.04.2012 20:51 »
wieloryb-  witam . Nie pisz tyle postów po sobie . Jeśli masz coś do napisania to pisz WSZYSTKO za jednym razem ( ewentualnie dopisuj  ;) )  BO jak przyjdzie administrator FORUM to ci posty wywali ...
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #202 dnia: 06.04.2012 21:17 »
 ... i jak głosi proroctwo nadszedł Admin. Posty wykasował, "wieloryba" zbanował. Posty pisane z włączonym capslockiem kasuję od razu, a kilkudniowy ban jest w pakiecie.

Offline witos

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #203 dnia: 06.04.2012 21:53 »
Przeczytałem „artykuł” pani Dzielickiej w „Wieściach”. Chciałbym się odnieść do treści i z góry przepraszam za długość postu ale trudno zostawić to „coś” bez odpowiedzi (wersja złagodzona).
1. „Czy Gmina będzie poprzez brak działań nastawionych na jej rozwój tylko egzystować, czy stworzy dla swoich mieszkańców atrakcyjne miejsca zainwestowania.” -
Jacy to SWOI mieszkańcy Gminy inwestują w wiatraki? Z tego co ja wiem to inwestor jest z Gliwic, spółka „Wiatraki Zbrosławice” jest zarejestrowana z siedzibą w Gliwicach. Do postawienia wiatraków po trupach dążą 3 osoby z władz Gminy: pan Wójt z Gliwic (tam mieszka), pani sołtyska (jeszcze sołtyska) no i najważniejsza pani Łosicka (pracująca w Gliwiach). Mamy zatem prawdziwy „desant” z Gliwic a SWOI mieszkańcy Gminy to miażdżącą większością głosów (a nawet jednogłośnie) przyjmują uchwały „PRZECIW” budowie wiatraków.
2. „Gmina Zbrosławice powinna wykorzystać swoje atuty związane z lokalizacją oraz możliwościami zapewnienia terenów mieszkaniowych, usług turystyczno - sportowych i rekreacyjnych (jeździectwo, bliskie sąsiedztwo zbiorników wodnych, lasów, zabytków, parku wodnego) i podejmować działania wykorzystujące fakt bardzo dobrej infrastruktury drogowej (połączenia drogowe - autostrada A1, bliska odległość do lotniska w Pyrzowicach) oraz sąsiedztwa z ważnymi ośrodkami miejskimi (naukowymi, kulturalnymi)” -
I ja się z Panią zgadzam w 100 %. Właśnie Gmina powinna wykorzystać lokalizację, sąsiedztwo miast i komunikację i WŁAŚNIE WYKORZYSTAĆ MOŻLIWOŚCI ZAPEWNIENIA TERENÓW MIESZKANIOWYCH !!! a nie zamieniać Gminę na 30 lat w mieszkaniową pustynię wokół wiatraków. Dlatego też porozrzucanie po naszym terenie wiatraków to po prostu zbrodnia na Gminie. Właśnie wtedy będziemy wegetować a szanse na rozwój Gminy zostaną znacznie ograniczone – jedynie do dalszego rozrostu farm wiatrowych i lokalizacji kolejnych przemysłowo-uciążliwych działalności. Kto kupi sobie działkę pod budowę domu pod wiatrakiem? Jaki związek z lokalizacją wiatraków ma bliskość węzła autostradowego czy bliskość lotniska??? Prąd będzie latał samolotem? Każdy przytoczony przez panią argument jest właśnie idealnym argumentem przeciw lokalizacji na terenie gminy wiatraków, które znacznie ograniczą rozwój budownictwa, zajmują wbrew pozorom spore tereny i oddziałują na jeszcze większy obszar.
3.„ Proekologiczna przebudowa, rozbudowa i modernizacja istniejących systemów energetycznych oraz kreowanie nowych źródeł energii, ze szczególnym uwzględnieniem wartości krajobrazowych jest jednym z wymogów współczesnej gospodarki.” -
Właśnie z uwzględnieniem wartości krajobrazowych. Jakież to wartości krajobrazowe ma 20 stojących na dotychczas zielonych terenach 150-metrowych wiatraków?
4. „Oznacza to, że inwestowanie w odnawialne źródła energii jakimi są farmy wiatrowe stwarza dla gminy korzyści w formie … pozyskania taniego źródła energii w 100% niezależnego od dostaw paliwa i surowców kopalnianych” -
To jest już niestety jawna kpina z ludzi i KŁAMSTWO. Wszyscy dobrze wiedzą, że energia wiatrowa jest jedną z NAJDROŻSZYCH (opracowań na ten temat jest w sieci mnóstwo-aż szkoda tutaj miejsca na to), i ZDECYDOWANIE DROŻSZĄ OD ENERGII Z WĘGLA. Energia wiatrowa ma sens tylko i wyłącznie ze względu na dopłaty (dopłaty z naszych podatków dodam) do tzw. „zielonych” certyfikatów. Jeżeli u nas będzie procentowo tyle wiatraków co w Niemczech prąd zdrożeje dwukrotnie. Dodatkowo prąd ten jest bardzo słaby jakościowo tzn niestabilny i z wahaniami napięć co powoduje, że ELEKTROWNIE WĘGLOWE I TAK MUSZĄ DZIAŁAĆ. Często się wskazuje, że lepszy efekt dla środowiska byłby gdyby te dopłaty przeznaczyć na modernizacje elektrowni węglowych. Poza tym Gmina z tej energii nic nie będzie miała. Prąd jest sprzedawany do elektrowni, tam stanowi on znikomy ułamek całości (ale ze względu na wyższą cenę i tak podnosi cenę średnią)  i całość po wyższej cenie jest sprzedawana wszystkim odbiorcom.
5. „Farma wiatrowa nie ma żadnych negatywnych skutków. Wszystkie badania pokazują, że wiatraki nie zabijają ptaków i nie mają wpływu na zdrowie, nie mają żadnego wpływu na otoczenie”. -
Stwierdzenie wszystkie badania to jest niestety kolejne kłamstwo. Niestety dla wiatro-entuzjastów są również badania odmienne. Polecam zajrzeć tutaj:
http://www.slideshare.net/nowastepnica/wpyw-elektrowni-wiatrowych-na-zdrowie-ludzi
 (przewijanie slajdów strzałkami prawo/lewo)
Jest to zbiór badań prowadzonych na całym świecie opracowany przez naukowców Polskiej Akademii Nauk. Jest tam tak dużo odnośników do różnych badań stwierdzających szkodliwość, że z pewnością pani Autorka znajdzie również coś dla siebie. Oczywiście są również badanie, które żadnej szkodliwości nie stwierdzają. W Wieszowie na spotkaniu też był profesor, który udowadniał że szkodliwości nie ma. Pewnie jest to kwestia kto za badania płaci. Niemniej stwierdzenie „wszystkie badania” jest nieprawdziwe.
Można również odwiedzić ten link: http://www.farma-wiatrowa.info/wplyw-elektrowni-wiatrowych.htm    (mniej więcej  w połowie strony są odnośniki)
6. „Zdarza się, że mieszkańcy gmin sami się organizują i starają się ściągnąć inwestora, który byłby zainteresowany budową farmy wiatrowej.” -
Niestety zdarza się i tak, że „za” są 3 osoby, „przeciw” zdecydowana większość mieszkańców, protestują na spotkaniach, podejmują uchwały a władza swoje. Według danych ze strony www.stopwiatrakom.eu obecnie protestuje 325 miejscowości w całej Polsce.
7. „Często sami inwestorzy wykładają pieniądze np. na budowę dróg dojazdowych.” -
Co to znaczy często? To znaczy, że istnieje możliwość, że to Gmina będzie musiała wybudować drogi dojazdowe do tych wiatraków???? PYTAM SIĘ ZA CO? Skoro Gmina taka niby zadłużona. W tym miejscu żądam jasnej deklaracji i przedstawienia gwarancji umownych: czy to Gmina ma wybudować te drogi czy Inwestor, czy Inwestor usunie szkody na obecnych drogach powstałe wskutek przewożenia elementów konstrukcyjnych wiatraków, czy ktoś ujął te wydatki w planie finansowych korzyści dla Gminy?
8. „wg Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej na 1 MW mocy zainstalowanej w ciągu roku przypada średnio piętnaście pełnoetatowych miejsc pracy.” -
Czyli u nas te 20 wiatraków o mocy 2 MW będzie obsługiwało 600 osób !!!! No to chyba te 30 osób na wiatrak ma za zadanie dmuchać żeby się kręcił. No po prostu robi się z ludzi, takimi półprawdami, głupków. Miejsca pracy są u producenta wiatraka ( i to nie w Polsce nawet), stawianiem jak i również późniejszym serwisem zajmują się wyspecjalizowane firmy zewnętrzne (ich ogłoszeń jest w sieci pełno) a naszych mieszkańców to oni co najwyżej na tydzień do kopania rowów wezmą.
9. Pominę milczeniem wątek, że protestujemy bo jesteśmy „niedoinformowani”. Jak widać po poziomie tego artykułu i spotkaniach to właśnie poziom „drugiej strony” jest niski a wszystkie informacje opierają się na tym co powiedział „inwestor” a on obieca gruszki na wierzbie byleby dostać pozwolenia. Nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele o kalkulacji dochodów, np. skąd te 78 tyś zł za wiatrak, kto np. wybuduje wspomniane wcześniej drogi i jak jest to zagwarantowane. Bo według wielu dostępnych danych (służę opracowaniem „analiza rentowności farm wiatrowych) to wychodzi tak: wybudowanie 1 MW to koszt ok. 1 mln euro a więc wiatrak 2 MW to ok. 8 – 9 mln zł. Wskazuje się, że fundament+maszt to ok 15 % całości, w tym opracowaniu piszą że nie przekracza 20 % więc mamy 2 % od kwot w rozpiętości 1,2 mln zł – 2 mln zł, co daje 24 – 40 tyś zł. Przypominam, że to inwestor pod wybudowaniu (a więc w momencie jak już Gminy nie potrzebuje) sam deklaruje wartość do opodatkowania i potem jest zaskoczenie i problem.
http://nowa-stepnica.x25.pl/2012/01/27/a-mialo-byc-tak-pieknie-a-teraz-trzeba-zwrocic-64-miliona-zl/
Sądząc po tym jak do tej pory jesteśmy karmieni półprawdami to może być spory problem i później. Jak doczytałem ostatnio na forum w Toszku podatki za wiatraki mają być znacznie niższe niż 78 tyś?
10. „Władze Gminy Zbrosławice gwarantują, że przy budowie farm wiatrowych zostaną zachowane odpowiednie odległości elektrowni od terenów zabudowanych” -
Porozmawiajmy o tych odległościach:
http://www.publikuj.org/konsekwencje_budowy_farmy_wiatrowej_blisko_ludzi_14791.html
 „w zachodniej Europie i w innych miejscach świata, gdzie energię wiatrową pozyskuje się od wielu lat, minimalne odległości od zabudowań ludzkich od pojedynczej turbiny wiatrowej są o wiele większe i wynoszą nie mniej niż 1500 m (Francja), 1900 m (Holandia), 2000 m (Wielka Brytania, Niemcy- Bawaria), 3200 m (USA), a gdy sąsiadem jest cała farma wiatrowa, odległość jest jeszcze większa. Obecnie w krajach takich, jak np. Dania, nie buduje się elektrowni wiatrowych na stałym lądzie właśnie z powodu protestów mieszkańców, którzy po kilkudziesięciu latach życia w takim sąsiedztwie głośno (i skutecznie) domagają się likwidacji farm wiatrowych. Nowe farmy budowane są w morzu” W Czechach jest 3000 m.
Proszę się zapoznać również z tym:
http://www.kujawsko-pomorskie.pl/files/planowanie/oze/oze.pdf
[b]Marszałek woj. kujawsko-pomorskiego [/b] (w oficjalnym dokumencie), a więc woj. o największym w Polsce doświadczeniu z wiatrakami, ZALECA 1000 m ODDALENIA OD DOMÓW!!! (str 115-116). W Polsce nie ma w tej kwestii żadnego więc i tak te 1000 m to już jest rewolucja a pewnie za niedługo rzeczywiście doczekamy się prawa na wzór krajów zachodnich. Tyle, że u nas będą już stały.
11. „Duże obszary kraju o sprzyjającej prędkości wiatru” - to samo opracowanie Marszałka woj. kuj-pom (str 30) i mapa wiatrów. U nas mamy czwartą, przedostatnią najgorszą klasę wiatrów (mało korzystne).
12. „budzi zainteresowanie największych światowych koncernów działających w branży energetycznej” - u nas mamy „Składaki Zbrosławice” z kapitałem zakładowym 50 tys zł

Na koniec to jest chyba jedyne uzasadnienie czemu te wiatraki są tak forsowane: „Warto być tam gdzie są pieniądze” - Ja się tylko pytam dla kogo?

Na koniec pamiętacie jak „inwestor” na spotkaniu w Wieszowie mówił, że nikt nie stawia farm wiatrowych na używanych turbinach? No to proszę przeczytać to:
http://energetyka.wnp.pl/psew-chce-regulacji-w-sprawie-uzywanych-wiatrakow,148935_1_0_0.html
„ Według informacji PSEW w Polsce około połowa zainstalowanej mocy w wiatrakach przypada na używane turbiny” - sam Prezes stowarzyszenia wiatrowego o tym mówi wprost.
No a tak gdyby ktoś chciał sobie kupić używkę to służę: http://www.elektrownie-wiatrowe.net/2-elektrownie-wiatrowe     
( a jest tego w sieci duuuuużo więcej, niektórzy oferują od razu sprzedaż z montażem) np. http://www.ibpwindkraft.pl/b4h6t_uzywane_elektrownie_wiatrowe.htm
« Ostatnia zmiana: 06.04.2012 22:39 wysłana przez witos »

Offline Tom'ek

• Maniak Forum
« Odpowiedź #204 dnia: 07.04.2012 00:10 »
[...]nadszedł Admin[...] Posty pisane z włączonym capslockiem kasuję od razu, a kilkudniowy ban jest w pakiecie.
Oo, czyli jednak ktoś moderuje to forum ;) Szkoda że admin nie nadszedł gdy pojawił się zdublowany temat "PIEKŁO NA ZIEMI - FARMY WIATROWE", gdzie połowa pierwszego postu jest pisana caps lockiem i okraszona kilkudziesięcioma wykrzyknikami.

Offline Zombiak

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #205 dnia: 07.04.2012 00:14 »
Witam. Napisane jest w artykule„Gmina Zbrosławice powinna wykorzystać swoje atuty związane z lokalizacją oraz możliwościami zapewnienia terenów mieszkaniowych, usług turystyczno - sportowych i rekreacyjnych (jeździectwo, bliskie sąsiedztwo zbiorników wodnych, lasów, zabytków, parku wodnego) i podejmować działania wykorzystujące fakt bardzo dobrej infrastruktury drogowej (połączenia drogowe - autostrada A1, bliska odległość do lotniska w Pyrzowicach) oraz sąsiedztwa z ważnymi ośrodkami miejskimi (naukowymi, kulturalnymi)” -
Dobrze by było zainteresować powyższym tematem radnych.  ponoć nie ma jeszcze studium to znaczy że jest czas na dyskusje. radni przecież zdecydują czy wiatraki będą czy nie.  albo, zapytać czy jest jakaś wizja na rozwój naszej gminy. wiatraki i co dalej? przeczytałem trochę ustawę i tam pisze o planowaniu przestrzennym. na chłopski rozum chodzi tu o jakąś całościową wizję takiego rozwoju przestrzeni na dłuższy czas. w tej ustawie pisze też o odszkodowaniach dla właścicieli, których działki utracą wartość. czy to zostało wkalkulowane w zysk z wiatraków.  argumenty: szkodliwe, nieszkodliwe nie mają żadnego znaczenia. zysk czy brak zysku. czy jest zysk, gdy gmina ma te atuty z cytatu powyżej?

Offline Antonia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #206 dnia: 07.04.2012 09:56 »
Witos wspaniale i rzeczowo obaliłeś ten ćwierć inteligentny artykuł z łże szmatławca. Niestety jak widać niektórzy wolą nadal brodzić po samą szyję w epoce kultu Światowida swoją postawą i poziomem wiedzy. O ironio, to ci głoszący ideologię postępu i racjonalnej ekonomi.
Zombiak te kwestie, o których piszesz również zostały już podnoszone przez mieszkańców, ale jak widać argumenty do własnej kieszeni mają wyższą siłę przebicia.
Poki 6666 świetnie, po prostu świetnie rozszerzyłeś te nieprecyzyjne ego-hymny sołtyski. Ja chciałam się jeszcze również odnieść do nich jak i do reportażu TVS. Wypowiadała się tam mieszkanka Łubek, jak sądzę z jakiejś przypadkowej łapanki ulicznej, iż " będziemy walczyć o naszą panią sołtys oraz, ze zarzuty odnośnie odwołania są bezpodstawne." Jestem mieszkanką Łubek i nie upoważniałam tej pani do wypowiadania się w moim imieniu. Używając liczby mnogiej mogła pani sprecyzować widzom, że ma na myśli siebie, swoją mamę oraz siostrę, która to od niedawna jest pracownicą urzędu gminy w Zbrosławicach. W jaki sposób stała się "szczęśliwą posiadaczką" tejże posady mogę się tylko domyślać, mając na uwadze fakt, iż minionego sylwestra pani mama spędziła w domu sołtyski Łubek w towarzystwie "władz najwyższych". Tylko ja się zastanawiam, czy warto za taką cenę tracić honor oraz twarz i uprawiać prostytucję moralną w oczach długoletnich sąsiadów, przyjmować rolę dożywotniego wazeliniarza- wasala dla kogoś, kto nie jest godny zaufania i mówi prawdę tylko wtedy, gdy się pomyli.
Natomiast co do wypowiedzi pani sołtys jeszcze, to na tle tych faktów, które opisał w prawdziwym świetle Poki 6666, a które to fakty zna większość mieszkańców Łubek, udowodniła pani, że albo jest skończoną kłamczuchą i hipokrytką oraz perfidną manipulantką albo też cierpi na manię prześladowczą ale pani sołtys- schizofrenie się leczy. Innej możliwości w tej sytuacji nie widzę.
Ciekawi mnie jeszcze sprawa głoszonego przez panią "czynu altruistycznego", w którym to załatwiła pani zasiłek niepełnosprawnemu z Łubek (pomijam już fakt, że rzeczony, również jak wspomniany wyżej mikołaj, pracuje intensywnie na swój czerwony nos). Dlaczego nie sprecyzowała pani dokładniej tej wypowiedzi, że owy niepełnosprawny nawet nie jest w pełni świadomy ile wynosi jego zasiłek, ponieważ to pani jest odbiorcą ( chociaż nie mam pojęcia jakim cudem i prawem opieka wypłaca go pani) i musi wierzyć na pani słowo (a wiemy ile ono jest warte), a wypłacany jest mu również w towarze w pani sklepie rzekomo na kwotę przyznanego mu zasiłku.
Nie wiem czy ktoś jeszcze wierzy w pani uczciwość i bezstronność odnośnie wiatraków. Ta improwizacja jest żałosna.
" Kończ waść, wstydu oszczędź"
« Ostatnia zmiana: 07.04.2012 09:58 wysłana przez Antonia »
"Bez sumienia nie czuję w sobie nic,co by mnie wynosiło ponad zwierzęta,prócz smutnego przywileju miotania się od obłędu do błędu,kierowany rozsądkiem niepewnym swych reguł i rozumem niepewnym swoich zasad." J.Rousseau

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #207 dnia: 07.04.2012 10:55 »
@Tomek temat zdublowany - trudno. Ale skoro tak Cię boli to zapytam - trudno było info na PW podesłać  ?

Offline Tom'ek

• Maniak Forum
« Odpowiedź #208 dnia: 07.04.2012 12:37 »
To nie jest kwestia tego czy mnie to boli czy nie, po prostu zastanawia mnie dlaczego do tej pory panował na forum wzorowy porządek a w momencie pojawienia się tematu o wiatrakach nastąpiła wolna amerykanka.
Ale trzeba przyznać, że takiego ruchu (i lawinowego przyrostu użytkowników) na naszym forum chyba nie było jeszcze nigdy i rozumiem że nie zawsze jest czas żeby to ogarnąć.
Pozdrawiam i ... smacznego jajka ;)

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #209 dnia: 07.04.2012 13:00 »
Sytuacja podobna miała miejsce przed wyborami samorządowymi ... jednak wtedy był bajzel na kółkach , a czyszczenie forum trwało kilka dni...

Smacznego jajka i wesołego Alleluja ;)
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau