Autor Wątek: Farmy wiatrakowe  (Przeczytany 116443 razy)

Offline megamaster

• Nowy Forumowicz
  • **
Odp: Farmy wiatrakowe
« Odpowiedź #330 dnia: 26.08.2012 18:31 »
Patryk.
Wlasnie o to chodzi.
Masz racje.sam jestem za tym zeby to Euro padlo na Pysk ,bo caly Zachöd sie przeliczyl.Ten Chory System.Ta Demokracja posunela sie tutaj za daleko.kto nie pracuje jest przez Panstwo wspomagany.A ten kto daje z Siebie wszystko-to z niego dra.Niemiec jest bardzo Leniwym Narodem.A z ta dokladnoscia to bym mial tez duzo do powiedzenia.Do brudnej Pracy to Niemca juz w ogöle nie zagonisz.jeden Dzien.Na drugi przyjdzie juz z Chorobowym.Wiem bo w ostatnich 7 Latach zatrudnilem szesciu takich.
Oczywiscie chcialbym kiedys wröcic ale do Polski Demokratycznej a nie takiej jaka opöscilem 25 Lat temu.A to jeszcze chyba daleka droga.
Wiecej uczciwych Polityköw Polska potrzebuje.Jak sie jeden znalazl to jest po 2 Latach niszczony.
Odczekam az sie ta Stara  Gwardia wykruszy.
Bo prawda jest taka.
Pan Kowolik byl tylko marionetka w rekach wysoko postawionych Urzedniköw starej Gwardii Komunistycznej.
I wlasnie Ci sami Ludzie robia teraz polowanie na Pana Olszewskiego(bo On jest za uczciwy I im nie pasuje).Oni zorganizowali to cale Referendum(upatrzyli sobie temat Wiatraköw I Straf Przemyslowych)

dla wszystkich ktörzy juz siedza pod Stolem ze Strachu bo znowu Megamaster uzywa Faktöw i Nazwisk.
Ja.Nie Obrazam Nigoko.Nikomu nie Groze.przekazuje tylko Prawde w Imie Demokracji I wolnosci Slowa

Pomyslcie tak na Zrowy Rozsadek.z niczego nie ma nic.Gmina nie ma Pieniedzy.Bo byla przez Lata rozklradana.Dlatego trzeba bylo zwiekszyc Podatki(Logiczne)Kowolik posylal Wam do Kranöw zkazona Bakretiami Wode.Teraz Pan Olszewski kupuje za duze Pieniadze dla Was Wode Zdrowo.To wszystko kosztuje.
Tak.cos sie zmienia w swiadomosci Politycznej, bo coraz wiecej Mlodych Polityköw rozsadnie myslacych sie Pojawia.

Patryk:
Osobiscie nie wierze zeby Pan Olszewski pozwolil sobie na tego typu Blad(z kims kto jest nieczysty)On z pewnoscia zanim cos podpisze to 3 razy to przeczyta.za bardzo jest pilnowany przez Opozycje ktöra tylko czycha na jego Blad.
Opozycja  zarzucila Wöjtowi zatrudnianie Osöb z poza Regionu.Ma Racje.Po cholere utrzymywac 2 Osoby na pelnym Etacie(ktöre wiekszosc Czasu przesiedza nieuzytecznie, kosztujac Gmine tylko niepotrzebne Pieniadze.
W tej chwili zostaje zatrudniony Radca Prawny z innego Miasta, ktöry jest placony za Zlecenie(czyli tylko za wykonana Prace)I tak powinno byc.Pozatym taki urzednik jest calkowicie Neutralny I wykluczona jest mozliwosc Manipulacji.

Ostatnio doszly do mnie Informacje.O Panu Olszewskim möwi sie jako o Wöjcie z ktörym nie da sie niczego zalatwic.Wlasnie, za uczciwy.I niejednemu to bardzo nie pasuje.
Jestem pewny,ze w przypadku odwolania Wöjta juz sie Opozycja o to postara zeby swojego czlowieka podstawic.Dobrego möwcy i Klamcy.Jako pierwsze to Wam obnizy Podatki.A pözniej nie bedziecie juz mieli wplywu na nic.Stara Historia.
...................................................................................
Patryk.
U nas Eco Strom jest tanszy.wybudowalem w tamtym roku Domek Energooszczedny z ogrzewaniem(I ciepla woda) tzw.Pompa powietrzna.ten kto urzywa tej technologii kupuje Prad na tanszych taryfach.
Ale jako tako Pradu Zielonego, czy Normalnego, to nie ma.wszystko jest ladowane do jednej Sieci.

P.S

Wiedziales o tym ze ten pomysl Stref Przemyslowych powstal juz ponad 3 Laty jeszcze za Kadencji Kowolika.I wszyscy byli za(na czele z Jankowskim ,Ordoniem i innymi Radnymi)Teraz obracaja Kota Ogonem przypisujac to Olszewskiemu.Ludzi jest latwo Manipulowac.A szczegölnie tych starszej Generacji.
Nie moge sie z ta niesprawiedliwoscia pogodzic.Ci ktörzy w rzeczywistosci powinni byc na liscie poszukiwanych, urzydzaja sobie polowanie na Sprawiedliwego o ucziwych zamiarach.
I to jeszcze za Darmo.Super Service. Gmina placi.
Organizatorzy Referendum powinni pokrywac wszystkie koszty z wlasnej Kieszeni!!!

Prawdopodobnie wystartuje Nowy Tread nawolujacy do Bojkotowania Referendum 30.9.2012.

Offline daroo

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #331 dnia: 26.08.2012 19:28 »
Megasciemo lepiej sie więcej nie odzywaj. Piszesz takie głupoty ze szok.
Twierdzisz ze wójt jest uczciwy. Pytam się czemu. Obiecywał tyle rzeczy a teraz albo chowa głowę w piasek albo gada bzdury ze mu coś wkręcały. Wszystko mogę znieść ale nie kłamstwa prosto w oczy. W dodatku on jest tak żałosny iz kiedyś prowadził kampanie (na radnego czy na coś tam) i myslal ze jak komuś da po długopisie to ktoś będzie już na niego glosować :D.
Jemu to i tak pewnie zwisa już wszytko. Będzie miał pewnie gdzieś ciepła posadkę tak jak to uczynił poprzedni wójt przygotowując se posadę na krętackiej spółce na hołdzie. Na hołde to się powinno tych wszystkich nieuczciwych goryli wywalić.
Biadolicie jak to jest złe. Większy problem to co zrobić aby znowu nie to nie powtórzyło za parę lat.

A teraz z innej beczki. Jestem w szoku jak gdzieś jadę na gorolskie strony. Widać, ze okolica biedna a coś robią a to kanalizacje (czasem tak rozkopane ze pełno objazdów) albo drogi a u nas to tylko potrafią uzyskać dotacje na durna sale do biesiadowania (czytaj szklarnia do hodowania buraków za budynkiem gminy). Gmina potrzebuje managera a nie złodzieji co tylko dbają o robienie własnych interesów.
Palnol bym se w łeb jeśli brał bym ponad 8 tys wypłaty (możne i więcej) a nic bym dobrego nie robił dla ludzi. Miałbym wyrzuty sumienia. Nie rozumie jak to można tak być zachłannym, a niby większość ludzi to katolicy a wszędzie pełno pychy i egoizmu ...
« Ostatnia zmiana: 27.08.2012 21:32 wysłana przez daroo »

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #332 dnia: 26.08.2012 21:22 »
Miarka się przebrała!

@megamaster albo wyedytujesz sam swój post ( Tak - ten gdzie pomawiasz Tego Jankowskiego) albo ja to zrobię i skończy się jak masz w mejlu o ostrzeżeniu. Staraj się też szanować polską pisownię - pisz bez polskich znaków ale daruj sobie "umlałty" i co drugi wyraz z dużej litery.

@daroo Jak masz dowody na nieuczciwość wójta to je przedstaw - jak nie - siedź cicho! I ogarnij się z podejściem do innych forumowiczów (zwroty i pisownia). Przeredaguj swoją wypowiedź, żeby nadawała się do czytania.

Dla informacji dyskutantów:

"Artykuł 212 Kodeksu karnego czyli zniesławienie stanowi, że kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
 Zgodnie z definicją słownikową „pomawiać” to bezpodstawnie zarzucić, niesłusznie przypisać coś komuś, posądzić, oskarżyć kogoś o coś. Pomawianie, w kontekście przepisu art. 212 KK, aby uznać je za czyn karalny, musi przy tym przybrać postać przekazania odpowiednich wiadomości komuś innemu oraz przypisywać pomawianemu takie postępowanie (np. sprzedajność, utrzymywanie kontaktów ze światem przestępczym) lub właściwości (np. alkoholizm), które mogą poniżyć go w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. Pomawianym może być osoba fizyczna, grupa osób, instytucja, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej."

Od tego momentu każda wypowiedź która będzie mało czytelna ze względu na formę oraz ilość błędów ort., a w szczególności gdzie autor postawi zarzut bez podania dowodów zostanie skasowana + ban na 7 dni. W skrajnych przypadkach kasacja konta.

Offline megamaster

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #333 dnia: 27.08.2012 16:52 »
Daroo.wyluzuj.i najlepiej zmien grono przyjaciol.Kto Was wszystkich tak przeciwko Wojtowi buntuje.8000 Zl.Co za bzdura.Polowa z tego to tak.Doroo to przytocz z dwa,trzy przyklady.interesowalo by mnie czym Ciebie konkretnie Wojt zawiodl. Jak pisales ze naobiecywal a teraz chowa glowe w piasek.O jednym powinni tutaj wszyscy pamietac.Wojt nie decyduje o wszystkim sam.przeciez kazda sprawa jest wczesniej omawiana na zebraniach i posiedzeniach z Radnymi.Tak? z pewnoscia nie wszyscy sa Przychylni Panu Olszewskiemu.Ale juz mi nie wolno Pisac Kto i dlaczego.

Jak Opozycja jest w stanie tak Wami manipulowac, to moze faktycznie najlepsze dla was bedzie,jak Wam podsuna wlasnego Czlowieka.Nawet nie wiecie Co odrzucacie.Szok,Jak szybko mozna w slowach zrobic z kogos oszusta czy zlodzieja.Ja wiem ze Wojt jest osoba uczciwa, inteligentna,solidna, o realnym i przyszlosciowym mysleniu.A ze ma czesto rece zwiazane.nic dziwnego majac tylu przeciwnikow we wlasnej Stajni.
Tylko tak dla przykladu.Daroo.Wasz Stary Wojt.Dotrzymal wszystkich objetnic?.Albo juz nie pamietasz

Offline daroo

« Odpowiedź #334 dnia: 27.08.2012 21:41 »
http://tarnowskiegory.naszemiasto.pl/artykul/290941,zarobki-urzednikow-gmin-i-powiatu,id,t.html

Wątpię aby była obniżka pensji więc nawet asekuracyjnie napisałem 8000 zł. Nie wiecie to się nie wypowiadajcie.

Co do oskarżania to radze przynajmniej poczytać co się dzieje na spotkaniach z wiadomo z kim. Jego zachowanie same mówi za siebie. Pisałem już, że w biedniejszych regionach ciągle coś robią a u nas bida z nędzą.

Proszę mi nie wygrażać paragrafami. Wójt to nie Prezydent RP więc nie przesadzajmy. Ja nie obrażam tylko pisze, że wójt się wypiął na wyborców. Gdzieś tu głęboko jest zakopany na forum temat a w nim fajna wydawało się inicjatywa komunikowania się wójta z mieszkańcami gminy, a jak się komunikuje na spotkaniach to widać ...

Były wójt też nie dotrzymywał obietnic. Wiem po częsci jak w Polsce się gospodarzy pieniędzmi państwowymi. Tylko w Polsce możliwe jest wybudowanie Stadionu Narodowego 2x większym kosztem jak za granicą i tylko w Polsce "przy okazji" plajtują firmy biorąc pośrednio zlecenie od państwa polskiego. Radze sobie poszukać co Bissmark powiedział o Polakach w kwestii samodzielnego rządzenia. U nas lokalnie tak samo :/

Jeszcze jedno:

http://bip.zbroslawice.pl/index.php?grupa=503794
Tu są oświadczenia majątkowe pracowników gminy. Można sobie poczytać kto ile ma dochodu a potem pisać fantazje o 3 lub 4 tyś zł :D
« Ostatnia zmiana: 27.08.2012 21:58 wysłana przez daroo »

Offline megamaster

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #335 dnia: 27.08.2012 23:28 »
OK.Daroo.Zwracam Honor.Rodzina w Polsce mi potwierdzila ze te 3.000 albo 4 Tysiace to tyle mniej wiecej zarabia zastepca Wojta.Ale to przeciez zadna Afera.Wyplaty Wojta sa te same dla wszystkich na tej Pozycji.Juz mu nie zaluj tych Pieniedzy, bo wierz mi, nie chcial bys sie za te Pieniadze zamienic z nim jego Stanowiskiem.
On sobie obral Cel.Znam jego program Wyborczy.Ale z czego brac Daroo.Pomysl na chlopski Rozum.Z niczego nie ma nic.Przez Lata przekretow i okradania budzetu Gminy. Zbroslawice sa zadluzone do Roku 2020!!! Co moze jeden Ucziwy Czlowiek(ubijany przez Opozycje) w przeciagu niecalych 2 Lat zmienic.
A to zdanie z Bismarkiem wziales mi z jezyka.Tak ,Bismark juz wtedy powiedzial ze Polacy nie sa w stanie zadzic wlasnym Krajem.Ile bylo Partii za Pilsudskiego? a co jeden to madrzejszy.Ale do rzeczy.
U nas sie czesto mowi " daj mi Szanse"
Wlasnie, dajcie Wöjtowi szanse.
.On czarowac nie umie.
Ale majac Fundusz bedzie powoli realizowal swoj Plan wyborczy.
I Dlatego Wiatraki.Budzet Gminy czerpal by z tego Zyski.Poza tym Srodowisko(brak CO2).Pomysl o
Wnukach!!!
Wazna jest oczywiscie Odleglosc do Wiatrakow-bo sam stoje Prywatnie przed tym dylematem.Chca u nas tez stawiac-tak dosyc blisko.Moja zona juz teraz staje na Barykady Mnie interesuja tylko 2 Opcje(Odglos i Wibracje Powietrza)poszukac w Googlu co pisza Experci.Jak sie okaze ze znajdujemy sie poza zasiegiem,to niech sobie stawiaja.
Wiem ale z moich Zrödel, u Was, w tej chwili w ogöle nie ma mowy o tych 600metrach(Opozycyjnej Propagandy).Wiatraki beda stawiane duzo dalej.Tutaj chodzi w Pierwszej Kolejnosci o zatwierdzenie Wiatrakow jako Projektu.
Czyli jeszcze raz-w skröcie.
Opozycja juz dobrze zrozumiala, ze ten Pomysl (Wiatrakow Wojta) jest strzalem w dziesiatke.Bo jak zacznie to Owocowac-czyli Gmina bedzie na tym Projekcie zarabiala, to majac Dochody beda te Pieniadze inwestowane w Sprawy (miedzy innymi-Programu Wyborczego-np.dla mlodziezy.Znacie przeciez ten Program).Ludzie ,zeby cos naprawde zrozumieli, potrzebuja czasu.Ale jak sie np.za 2-3
Lata Rozpowie ze ten Nowy Wojt to mial naprawde Glowe na Karku, to go juz Opozycja nie ruszy.
Dlatego robia teraz wszystko zeby go z niszczac w Zarodku.
To proste!!

P.S
jeden z Radnych mi doniosl ze Stary wojt wpadl na genialny pomysl budowy Aqua Parku w Zbroslawicach(w sumie w Tarnoskich Gorach juz taki jest) no ale co tam.
Projekt upadl-wszyscy byli przeciwko (za wyjatkiem jednego Kierowcy Strazy Pozarnej z Czekanowa)
Projekt ten ale kosztowal 70.000 zlotych Polskich.
Gmina zaplacila za chory Projekt 70.000 zl.I nikt go za to nie pociaga do odpowiedzialnosci.Gdzie Sprawiedliwosc

Przeloty Prezydenta Samolotem do Warszawy na koszt Panstwa-to tez Normalne?
Patryk.
Pytales jak to jest u nas z tymi Politykami.
Za taki Prywatny przelot na koszt Panstawa to leci do 3 Dni.Czasami za jedno bledne zdanie musi sie podac do dymisji.
Ale w Polsce widac jeszcze obowiazuje nie Europejsckie Prawa

« Ostatnia zmiana: 29.08.2012 22:20 wysłana przez megamaster »

Offline MBert

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #336 dnia: 01.09.2012 14:50 »
1) Do megamajster:
- Nadużywasz slowa "liberalny syf".
Dzięki temu że "polscy politycy" importują ten twój liberalizm z krajów takich jak Niemcy gdzie wartościci inne niż pieniądz już dawno zostały zakopane 2 metry pod ziemią to Polska młodzież musi wyjeżdżać. Ale nadejdzie czas że Polska znów będzie wolna i rządzona tak aby istniał tu przemysł.
- Za plucie na Polskę i Polaków powinni Cię dawno zbanaować na tym forum. No ale na szczęście nie mieszkasz w tym kraju i oby jak najwięcej tak myślących opuściło mój sląsk i Polskę a Merkel by sobie wzięła tych super polityków z PO, PIS, SLD i innych parti które biorą udział w zabijaniu Polski.
- Na szczeście jest coraz więcej ludzi w tym kraju myślących w kwestiach narodowych i to jest nadzieja na przyszłość  a Ci co wybiorą liberalny raj skończą tak jak zachód zastąpieni przez nowego człowieka.
- Co do pomówieć "starej gwardi” - Pewnie byś się pod tym nie podpisał imieniem i nazwiskiem bo są to tylko pomówienia. Natomiast wójtowi niejeden mieszkaniec swoje prosto w oczy powiedział. Wiesz megamajster "nie powiedziałeś tego w ryj to nie owiedziałeś nic" że zacytuję słowa piosenki. Internet ma to do siebie że byle obszczymórek może każdego anonimowo opluć.
- Ciekawe dlaczego nie odciiągasz swojej żony z barykady przeciwko wiatrakom tylko spędzasz czas na propagowaniu interesu Składaków Zbrosławice i TDJ. W Niemcach walczyć dobra z wiatrakami w Polska juz nie.
- Wojt nie ma samych przeciwników bo wiekszość rady go popiera (radni Ziemięcic, Miedar) więc kolejna brednia albo celowe kłamstwo. Przeciwników ma w mieszkańcach bo zwykli ludzie maja to do siebie że widzą czarno na białym a na żadnym zebraniu nie widziałem mieszkańca który by szanownego wójta bronił oprócz anonymous w internecie. A opozycja to wykorzystuje co jest całkiem normalne.

2) Do AnHELLuS
Panie AnHELLuS a co z pomówieniami megamaster i innych z grupy wójta Olszewskiego w stosunku do radnego Jankowskiego i innych politycznych przeciwników one już są wporządku z prawem. Rozumiem że bojówka wójta Olszewskiego może wszystko ?

Ja byłem na spotkaniach z wójtem i potwierdzam to co każdy zwykły obywatel: "Wójt nie słucha ludzi wogóle a w najlepszym razie mżna powiedzieć że mija się z prawdą zagoniony w kozi róg kiedy zaprzeca że coś napisał a jak się mu pokazało jego podisane pismo to wtedy sie dopiero przyznaje. Tak było np. w Świętoszowicach, tak było w rozmowie z Nowinami Zabrzańskimi.

Nagle pojawili sie ludzie z Niemiec, z innych gmin. Za niedługo od Tuska ktoś się na forum wpisze jaki to Olszewski Wiesław jest dobry i sprawiedliwy a każdy przeciwnik to zło wcielone . Ciekawe że przez tyle lat byłł przewodniczącym rady gminy i zastępcą wójta i jakoś nie było słychać jego głosu sprzeciwiajacego się Kowolokowi albo komukolwiek.

A propaganda jak to na zachodzie politycy są uczciwi jest dobrą bajką i propagandą:
- afery w Angli. Obecny remier brał 100 000 funtów za obiaz z przedsiebiorcami.
- kanclerz Koln – jeden z większych przekrętów Europy.
- ostanie afery z Sarkozym
- bywam dość często w Angli zawodowo więc tamtejsza prasa i TV donosi co się dzieje a jakośc rządzenia nie różni się za wiele od tej w Polsce.
- Ale jak ktoś sobie ubzdurał że tam trawa zielensza to pewnie nizego więcej nie zobaczy.
- Życie nie sporwadza się do żarcia, picia i dłuższej kiełbasy bo to jest kierowniae się tylko i wyłącznie zwierzęcymi instyktami. W życiu oprócz tego liczą się również duch i wiara.

"Im bardziej skorumpowane państwo, tym więcej praw." — Tacyt
"Nie ma już mężczyzn, gdyż nie ma już przekonań, nie ma przekonań, gdyż nie ma zasad, nie ma zasad, gdyż nie ma już wiary." - kardynał Pie

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #337 dnia: 01.09.2012 22:47 »
Może i nie pisałbym w tym temacie gdyby mister Megamaster  się go trzymał . Jednak skoro uprawia kampanie przedwyborczą to trzeba jednak niektóre z jego "PRAWD" KTÓRE MU PODSYŁA PEWNIE JEDNA Z OSÓB Z RAMIENIA WODZA GMINY  sprostować.
  Megamaster - któż to jest ?
Swego czasu posłał mi na priva wiadomość w której miał do mnie pretensje, że wypisuję głupoty i ze on niedługo napisze jaka jest prawda bo jak stwierdził - "najlepszą obroną jest atak" . ( jednak to nie on sie broni tylko broni wójta ... znaczy działa w jego imieniu )   Posądzał mnie że jestem jedną z osób z Czekanowa z którą  osobiscie dobrze się zna ( nie będę pisał kto ). Nie będę również pisał co wypisywał o tym kimś . Jednak przewiduje że w sądzie za obrazę mogliby sie spokojnie spotkać gdyby to publicznie wypłynęło . Miesiąc się nie odzywał ...( widocznie ktoś go w tym czasie instruował  co ma pisać i napisał . Powiem więcej ... DALEJ GO INSTUUJE. Co wyraźnie było widać po jego odpowiedzi na ostatniego posta Patryka ( nie wiedział co ma odpisać by po jednym dniu edytować posta zmieniając jego treść już z konkretnymi zarzutami - jakbym czytał posty obecnego wójta przed wyborami :P )   Po zdziwieniu jakie wyraził na wiadomości z postu Patryka na 100% można stwierdzić, iż pisze w temacie którego NAWET NIE CZYTAŁ ! Gdyby go przeczytał to wiedział że informacje które zawarł Patryk w swoim poście były wałkowane KILKA RAZY . Wiedziałby również o certyfikatach zielonej energii które są wypłacane również wiatrołapom w NIEMCZECH . Oto cytat jednego z postów - „… wytwarzanie prądu z wiatraków w Polsce oceniane jest jako opłacalne, bo producent oprócz ceny za prąd 155zł 1MW otrzymuje też środki ze sprzedaży tzw. zielonego certyfikatu energii odnawialnej – w sumie za 1 MWh 110 euro, podczas gdy w Niemczech odpowiednio – 90 euro” Tak więc nawet nie wie ze gdyby nie było wiatraków , to w Niemczech  prąd z pewnością byłby  tańszy .
Ale idźmy dalej ...Skoro tak dobrze zna ludzi z Czekanowa to wnioskuję , że jest to osoba która kiedyś tam mieszkała , a co za tym idzie BARDZO DOBRZE może się znać z naszym obecnym wójtem lub z jego najbliższym otoczeniem . Śmieszy mnie że wójt musi poparcia szukać na obczyźnie aby sie bronić . Czyżby nikt z mieszkańców naszej gminy nie chciał za niego nadstawiać publicznie karku? Współczuję ...
Co do polowania na p. Olszewskiego o którym pisze @megamaster . Zwykłych mieszkańców naszej gminy żadne polowanie nic nie obchodzi  . Nas interesują podatki oraz aby  żyć bez hałasu , brudu i smrodu . A skoro Wójt ludzi nie słucha i jeszcze chce im  zafundować to wszystko w wersji przemysłowej... to nie ma przebacz. Mieszkańcy gminy chca spokoju a nie polityki . Tym bardziej osoby które zamieszkały w naszej gminie, a przyjechały z miast  naszego regionu..
Skoro nasz p. Wójt  jest taki uczciwy to niech ci powie ( @megamaster) CO MÓWIŁ ( jako zastępca) osobom które przez kilka lat chodziły na gminę chcąc kupić działkę na ulicy Dworcowej , a którą sam potem kupił w "licytacji", a która teraz leży odłogiem . To dlatego m.in. przegrał wybory w Wieszowie.
@megamaster piszesz ze gmina była rozkradana .... jak każda  gmina w starym ustroju i zaraz po nim . Ustrój się zmienił jednak ludzie nie . Powiem więcej , dalej ludzie kręcą lody jeśli maja do tego okazję . Tak jest w gminie,  w województwie , w kraju , a nawet w Niemczech i na całym Świecie ( bo nie wszyscy sa uczciwi)

Kowolik posylal Wam do Kranöw zkazona Bakretiami Wode.Teraz Pan Olszewski kupuje za duze Pieniadze dla Was Wode Zdrowo.
Moja odpowiedź - siedem dni temu firma Mustang ( która wozi te świństwa z oczyszczalni z Gliwic - a które tak fajnie śmierdzą po okolicy ) wypierdzieliła PIĘĆ WYWROTEK TEGO SYFU na polu w odległości 50m OD UJĘCIA WODY PITNEJ W ŚWIĘTOSZOWICACH . I CO GMINA Z WODZEM NA CZELE ZROBIŁA W TYM TEMACIE ? No comments.
Dodam że to pole należy to tego uczciwego pana który chce budować to centrum logistyczne i przeciwko któremu toczy się sprawa w sadzie o nieuczciwy zakup gruntów , a  którego  nasz Wójt tak zachwala . Możesz o tym poczytać na forum albo zapytaj się "twojego informatora"

Osobiscie nie wierze zeby Pan Olszewski pozwolil sobie na tego typu Blad(z kims kto jest nieczysty)On z pewnoscia zanim cos podpisze to 3 razy to przeczyta.za bardzo jest pilnowany przez Opozycje ktöra tylko czycha na jego Blad.
- Taaak . "A świstak siedzi i zawija je w te sreberka" .P.Wójt  na zebraniu sołeckim  sam mówił jaki to był zdziwiony że pan D. mieszka w naszej gminie ... Potem wypłynęła sprawa postawienia zarzutów panu D. jednak mimo wszystko skierował sprawę o odrolnienie ziem do studium ....Jak to mówią -"pieniądz nie śmierdzi "

Ostatnio doszly do mnie Informacje.O Panu Olszewskim möwi sie jako o Wöjcie z ktörym nie da sie niczego zalatwic.Wlasnie, za uczciwy.I niejednemu to bardzo nie pasuje.
Jestem pewny,ze w przypadku odwolania Wöjta juz sie Opozycja o to postara zeby swojego czlowieka podstawic.Dobrego möwcy i Klamcy.Jako pierwsze to Wam obnizy Podatki.A pözniej nie bedziecie juz mieli wplywu na nic.Stara Historia.
Masz racje "nic nie można załatwić" . Ludzie chcą wybudować dom NA WŁASNEJ ZIEMI to pozwolenia brak , Jednak gdy przyleci chętny by wybudować spalarnie śmieci to sam mu w tym pomoże.  I co . I za to ludzie maja go kochać? Jak ty mało wiesz o tej  "swojej prawdzie". Ty myślisz ze ludzie w Gminie są tacy naiwni że uwierzą byle gamoniowi który przed wyborami powie ze obniży podatki? TY myślisz ,że ludzie sa na tyle głupi? To jesteś w błędzie . Ludzie nawet NIE WIERZĄ W TO ŻE BEDZIE LEPIEJ po wyborach . Ludzie chcą aby NIE BYŁO GORZEJ. I to kieruje zwykłymi mieszkańcami idącymi do urn.
O prądzie juz ci pisałem . Płacisz taniej za "Eco Strom" ( nie ma to nic wspólnego z wiatrakami ) bo zrobiłeś eko inwestycję ,  tylko : ile włożyłeś kasy , na jak długo masz ulgę i o ile . Potem policz sobie ile rocznie wydałbyś bez ulgi . Odejmij od tego to co zużywasz, a bedziesz widział po ilu latach inwestycja sie spłaci ( o ile w ogóle).

I Dlatego Wiatraki.Budzet Gminy czerpal by z tego Zyski.Poza tym Srodowisko(brak CO2).Pomysl o
Wnukach!!!
Wazna jest oczywiscie Odleglosc do Wiatrakow-bo sam stoje Prywatnie przed tym dylematem.Chca u nas tez stawiac-tak dosyc blisko.Moja zona juz teraz staje na Barykady Mnie interesuja tylko 2 Opcje(Odglos i Wibracje Powietrza)poszukac w Googlu co pisza Experci.Jak sie okaze ze znajdujemy sie poza zasiegiem,to niech sobie stawiaja.
Wiem ale z moich Zrödel, u Was, w tej chwili w ogöle nie ma mowy o tych 600metrach(Opozycyjnej Propagandy).Wiatraki beda stawiane duzo dalej.Tutaj chodzi w Pierwszej Kolejnosci o zatwierdzenie Wiatrakow jako Projektu.
Czyli jeszcze raz-w skröcie.
Opozycja juz dobrze zrozumiala, ze ten Pomysl (Wiatrakow Wojta) jest strzalem w dziesiatke.Bo jak zacznie to Owocowac-czyli Gmina bedzie na tym Projekcie zarabiala, to majac Dochody beda te Pieniadze inwestowane w Sprawy (miedzy innymi-Programu Wyborczego-np.dla mlodziezy.Znacie przeciez ten Program).Ludzie ,zeby cos naprawde zrozumieli, potrzebuja czasu.
Ty faktycznie nie czytałeś tego tematu od początku tylko wypisujesz te same bzdury jakie wypowiada nasz wójt . Zarobek dla gminy ... ile? Do 400tyś max . A kto im drogi do tych wiatraków wybuduje ? A kto będzie je utrzymywał w przejezdności zimą ? GMINA . To PYTAM " GDZIE TU ZAROBEK?"Brak CO2 ... a kto będzie utrzymywał elektrownie węglowe na ruchu na wypadek zbyt małej ilości energii z wiatraków ? Zresztą cały świat kopci ile wlezie , więc co to za dyrdymały . Jeśli takie pierdy ci twoja "rodzina" podsyła na SKype to wszystkiego najlepszego.

jeden z Radnych mi doniosl ze Stary wojt wpadl na genialny pomysl budowy Aqua Parku w Zbroslawicach(w sumie w Tarnoskich Gorach juz taki jest) no ale co tam.
Projekt upadl-wszyscy byli przeciwko (za wyjatkiem jednego Kierowcy Strazy Pozarnej z Czekanowa)
Projekt ten ale kosztowal 70.000 zlotych Polskich.
Więc ta twoja rodzina to jeden z radnych ze świty p.Olszewskiego . Przynajmniej tyle sie wyjaśniło. Nie aqua park tylko basen . A zapytaj się tego twojego radnego ile gmina wydał na ten chory projekt studium  z BYKAMI. Może podzielisz się z wszystkimi tą informacją.

pomysl Stref Przemyslowych powstal juz ponad 3 Laty jeszcze za Kadencji Kowolika.I wszyscy byli za(na czele z Jankowskim ,Ordoniem i innymi Radnymi)Teraz obracaja Kota Ogonem przypisujac to Olszewskiemu.Ludzi jest latwo Manipulowac.A szczegölnie tych starszej Generacji.
Nie moge sie z ta niesprawiedliwoscia pogodzic.Ci ktörzy w rzeczywistosci powinni byc na liscie poszukiwanych, urzydzaja sobie polowanie na Sprawiedliwego o ucziwych zamiarach.
I to jeszcze za Darmo.Super Service. Gmina placi.
Organizatorzy Referendum powinni pokrywac wszystkie koszty z wlasnej Kieszeni!!!
Prawdopodobnie wystartuje Nowy Tread nawolujacy do Bojkotowania Referendum 30.9.2012.

Sam pomysł mógł powstać i 100 lat temu .TDJ kupiło ziemię 4 lata temu i zapewne już wtedy błądzili po gminie .  To mnie nie obchodzi dopóki jest tylko pomysłem . Jednak szanowny pan wójt i jego swita przepchali go do fazy studium , a nie poprzednia władza . A to już ludzi wkurzyło . Szczególnie w Czekanowie, Świetoszowicach, Łubiu , Kopienicy , Wieszowie i Księżym Lesie. Gdyby jeszcze po rozmowach z mieszkańcami zmądrzał i stanął w rozmowach z inwestorem po stronie mieszkańców , Byłoby OK . jednak rozmowa z nim to jak walenie grochem o ściane - "czysty beton" jak mawiają ludzie a co kojarzy sie ze starym ustrojem .
Co do obietnic wyborczych ... to ja osobiście nimi nigdy sie nie kieruję . Jest takie stare powiedzienie " obiecanki cacanki a głupiemu radość "
 .Wybory zbojkotuje wójt jego radni oraz ich rodziny i może koledzy  . Zanim zaczniesz pisać  w jakimś temacie zapoznaj się z postami w nim "były czekanowianinie" :P
Ten chaos i chaotyzm w twoich postach bierze się z tego , że ktoś podaje garść różnych nie powiązanych ze sobą informacji a ty " na chama " starasz się wszystko upchać w poście.
Propaganda naszego wodza z zagranicy i tak mu nie pomoże , bo  TE WYBORY ( REFERENDUM ) NIE SA O POWOŁANIE DO WŁADZY "PIASKOWEGO DZIADKA" ( ze starej władzy) LECZ JEST TO VOTUM NIEUFNOŚCI WOBEC POCZYNAŃ OBECNEGO WÓJTA . I dlatego pójdę do urny. Nikt mu nie broni startować w wyborach ponownie .

PS.
Potwierdzenie,  że już prowadzisz kampanie wyborczą :P  - "Ja wiem ze Wojt jest osoba uczciwa, inteligentna,solidna, o realnym i przyszlosciowym mysleniu." ( cytat . megamaster )

"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline megamaster

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #338 dnia: 02.09.2012 13:07 »
znajde jeszcze te kilka minut dla MBert i Blondyna, zebyscie nie mysleli ze sie czegos wystraszylem.
Zeby bylo jasne. To co tutaj pisze to tylko i wylacznie z wlasnej Inicjatywy i nie prowadze zadnej waszej chorej Kampani.Krew mnie zalala dowiadujac sie o tej Sytuacji, i to po 25 Latach.Uswiadomilem sobie ze to ten sam Kraj , Ci sami ludzie(kiedys byli Komunistami, a teraz nazywaja siebie Kapitalistami),o sprawiedliwosci i Demokracji nie mozna nawet wspomniec.
MBert, mlodziez wyjezdza bo tak samo jak ja kiedys, nie widza widoköw na przyszlosc.Kropka.i tak samo jak ty za Praca"cytat:. bywam dość często w Angli zawodowo" chyba zaraz padne ze smiechu.MBert, przciwnik zachodniego Syfu przyrabia sobie w Angli :D  .Jasne, jako Patriota jezdzisz dalej smrodlawa Syrenka i Aparatu Komorkowego tez nie uzywasz, bo przeciez Katalizatory i Handy to wynalazek Zachodu. 
......
Widoki maja tylko Ci przy korycie, lekarze, ksieza, kombinatorzy ,.... .Ale cieszy mnie fakt ze juz powoli Studenci wychodza na Ulice zeby pokazac tym Fioletowym ze nikt juz ichtutaj nie potrzebuje.Trzeby byc zaslepionym nie dostrzegajac ze  Twoj Kosciol tak samo sie przyczynia do "zabijania Polski"
Ale do rzeczy.
Mnie zbanowac.za to ze pisze co mysle i uzywam Nazwisk?Oczerniac i uzywac Nazwiska Olszewski to mozna tak?, ale Pana Jankowskiego nie?Oj MBert widze ze zrobili Tobie pozadne Pranie mozgu.Ale to bylo typowe dla starego Systemu(tez w Twoim kierunku -Blondyn)ktos kto za duzo mowi-tego trzeba uciszyc, zastraszys, zablokowac, postraszyc Rodzine(kiedys upijali Narod wodka,zeby za duzo nie myslal)Ale teraz sie myslenie zmienilo-mowie o mlodym Pokoleniu.Blondyn tak bardzo by Ciebie Interesowala moja Prawdziwa Tozsamosc.Wlasnie zeby mnie w ten sposob uspokoich .Ja Twoja prawdziwa znam juz dawno.i to bez takiego dochodzenia jak Ty to robisz.Ile czasu nad tym spedziles?
Blondyn.
nie jestem przez nikogo kierowany.Jak myslisz, moze byc ze wszyscy Ucziwi Ludzie z charakterem kieruja sie podobymi zasadami i mysleniem???
oczywiscie ze nie czytalem wszystkiego.Nie mam tyle czasu zeby co Ty Blondyn,zeby w przeciagu 5 Lat napisac 1173 Wiadomosci(to chore)nie masz zadnych innych Hobby?
i z tego w jaki sposob piszesz o Wojcie widze ze sprawa przybrala u Ciebie osobistej i prymitywnej Formy zemsty i nienawisci.Nie pomijajac ze chodzi Tobie w pierwszej kolejnosci o zyski natury Materialnej.

ja zakoncze moja inicjatywe tutaj na Forum.25 lat nie zmienilo Polski to i ja tutaj tez niczego nie wskoram.
Ale o jedno doswiadczenie jestem Bogatszy.
Ile zlosci nienawisci i skrajnej podlosci tkwi w tykich jak Blondyn,Antonia,Mbert.ta Pani Antonia, wyksztalcona (i w ogole ą,ę ze nie pogadasz)po pierwszym moim poscie obrazila mnie 2 razy i to w pierwszych 2 Zdaniach Cytat"to niedorzeczny oksymoron. To coś jak otyły anorektyk" i tylko za to ze bylem innego Zdania.
w Niedziele do Kosciola zeby wszyscy widzieli, a tygodniu gnoic kogo sie da.

nie te 45 minut aktorstwa swiadcza o czlowieku tylko jakim jakim jest naprawde na codzien.

Offline MBert

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #339 dnia: 02.09.2012 13:31 »
megamaster usiiądź i jeszcze raz pomyśl logicznie i napij sie melisy:
- To Ty używasz wyzwisk np w kierunku Jankowskiego a zarzucasz innym chamstwo choc nie wyzywaja Olszewskiego.Wszystko co tu padło Olszewski usłyszał osobiście na zebraniach a nie zzza klawiatury monitora jak to w twoim wypadku jest
- Argumenty które przytaczasz to są dokładnie słowa wójta: że on jest uczciwy i dla ludzi i wogóle wszystko be to ci przed nim a teraz to jest cacy glacy.
- Zarzucasz innym gnojenie. Chłopie doczytakj soje posty jakich wyrazów w nich używasz opluwając ludzi, Polskę, Polaków: katole, komuniści, ubecy, złodzieje. Ciekawe czy powiedziałbyś to tym ludziom w twarza albo w sądzie. Na 100% NIE.
A my mamy na to patrzeć i udawać że deszcz pada jak nam w twarz plują.
- Zapytany nie raz i nie dwa co robił jako zastępca i przewodniczący rady gminy skoro widział że jest źle i taki Kowolik zły zamyka się bez komentarza.
- Wszystkie problemy typu smród w świętoszowicach, wiatraki pod domami zostały rozwiazane dzięki prezydent Zabrza i po jej interwencji bo wójt Olszewski ma ważniejsze sprawy niż bieżące problemy mieszkańców. Wójt Olszewski jest zaangazowany w wspieranie kanclerz Merkel w ratowaniu świata. :laugh:
- Naprawdę zostań sobie w tym swoim raju a daj nam żyć tak jak chcemy. Polska nie potrzebuje wielkich głosicieli róbta co chceta bo widać do czego to prowadzi.

Co do personalnego dowalania się do mnie to powiem:
1) Tak wyjeżdząm często zawodowo bo taki mam zawód ale nigdy nawet mi przez myśl nie przeszło żeby opuścić Polskę. Płącę tu podatki i molę się żeby Polska była kiedyś wolna. Poszukaj definicji patryjotyzmu. Nie dziwie się ze nie rozumiesz bo sam stwirdziłeś że nia masz ojczyzny i cieszy Cię ze Merkel ma wiecej do powiedzenia w sprawach Polski niż Polacy. Mnie nie.
Dla scisłości honda produkują Japończyc a więc Azja jak zresztą większość telefonów komórkowych. W Europie już mało co się produkuje dzięki właśnie polityce UE.
2) A co ma komórka, samochód czy jakiekolwiek wynalazki do promowania gejowskiego stylu życia ala parady w Berlinie ? Chyba dalej nie pojąłeś co to znaczy cywilizacja i kultura Europejska. Fundamentem cywizlizacji europejskiej są  rzysmkie prawo, grecka filozofia i chrzescijaństwo. Odsyłam tu do książek a w najgorszym razie do google. Jeśli dla ciebie najwiekszym osiągnięciem jest honda toyota i komórka to Ja nie mam pytań.
« Ostatnia zmiana: 02.09.2012 13:47 wysłana przez MBert »
"Nie ma już mężczyzn, gdyż nie ma już przekonań, nie ma przekonań, gdyż nie ma zasad, nie ma zasad, gdyż nie ma już wiary." - kardynał Pie

Offline witos

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #340 dnia: 02.09.2012 14:30 »
cytaty megamajstra:
„zeby wszystko co nowe od razu krytykowac.(ale to Typowe dla Ludzi myslenia Katolicko-Komunistycznego)”
„Na Bruksele juz Polska nie ma co Liczyc. .Od Putina Gazu tez Polska nie jest w stanie zaplacic.Zostanie wam Atom I wegiel.”
„A Kary za wydzielanie CO2 beda wzrastac. Odbiorcy dostana je na Rachunku” – właśnie mega napisz mi tylko czy to aby prąd z wiatraków nie jest jednym z najdroższych????
„W tej chwili w ogöle jeszcze nie ma mowy o odleglosci Wiatraköw do najblizszych Domöw.Tylko ogölnie o Wiatrakach jako Inwestycji” – a to ciekawe bo te odległości zostały już dokładnie określone w projekcie studium. Kiepsko jesteś zorientowany w temacie wiatraków więc się najpierw dowiedz potem wypowiadaj albo po prostu chcesz kłamać.
„Ja.Nie Obrazam Nigoko.Nikomu nie Groze.przekazuje tylko Prawde w Imie Demokracji I wolnosci Slowa” – nikomu nie groże ale… „na razie bez nazwisk, i poczekajcie jak namierzę tych wszystkich co niewinnie oczerniają?”; nikogo nie obrażam … ale jak jesteś przeciwnikiem to jesteś zacofanym Katolem-komunistą, nie myślisz sam tylko sterują Tobą a my tu w Reichu to jesteśmy oświeceni i światowi więc nas słuchajcie. (No to słuchamy i widzimy że Niemcy mają prąd z atomu, węgla i gazu a WIATRAKI PRODUKUJĄ ZALEŻNIE OD WIETRZNOŚCI OK. 3 – 5 % CAŁEJ PRODUKCJI ENERGII. Jaki z tego wniosek (uwaga mega bo może to być dla Ciebie szok… wiatraki nie są żadną poważną alternatywą. Nie pisz więc o żadnej ekologii bo wiatraki mają na nią znikomy wpływ i to w Reichu – kraju wiatraków. Słuchamy i wiemy, że obecnie praktycznie nie buduje się już farm na lądzie bo są mało wydajne i uciążliwe dla ludzi tylko na morzu – Google buduje je tak by ich nawet z lądu widać nie było.
„Prawdopodobnie wystartuje Nowy Tread nawolujacy do Bojkotowania Referendum 30.9.2012.” - jak na kogoś kto dowiaduje się wszystkiego od rodziny a z Polską nie ma nic wspolnego od 25 lat to widze ze jestes bardzo zorientowany w politycznym obozie Wójta (znasz nazwiska przeciwników i strategie Wójta). Oczywiście że tak będzie a wiesz czemu… statystyka pokazuje że jedną szansą przetrwania Wójta jest brak frekwencji (stąd Wójt już namawia by nie pójść głosować). JEGO NIE INTERESUJE ZDANIE LUDZI. Bo inaczej by powiedział: referendum to plebiscyt za tym jak ma wyglądać nasza Gmina na najbliższe lata: rekreacja i zielone tereny czy przemysł i farmy wiatrowe;gdyby Wójt chciał znać zdanie ludzi to by powiedział idzcie i powiedzcie jak ma być. Nie, jego interesuje tylko Jego przetrwanie więc powie nie idzcie głosować, nie idzcie bo ja wtedy przetrwam i 100 tys rocznie będzie wpadać … + (co najważniejsze) „zabezpieczenie emerytalne”. Poczytaj sobie mega z jakimi inwestorami mamy tu do czynienia, jak oni nowocześnie „wysiudali” „pierwokupców” z ziemi. 
Już 23 strony forum zwolennicy mają tylko jeden argument – bo u nas w Reichu są i tak mamy ciągle „uprzejmie doradzających” i „wujków z Reichu”. Stary to nie działa. Nie działa bo właśnie ludzie nie są zacofani, jeżdżą po świecie, mają neta a przede wszytkim nie mają już kompleksów i wiedzą, że wiatraki to żadna ekologiczna alternatywa (zaledwie znikoma część produkcji energii i nawet w kraju wiatraków). Ograniczenie CO2 jest jeszcze mniejsze bo elektrownie muszą utrzymywać nadwyżki mocy na okresy bezwietrzne. Oprócz emisji CO2 z produkcji prądu jest jeszcze taka sama emisja C02 przez transport. W efekcie rzeczywisty wpływ wiatraków na ekologię jest naprawdę znikomy. Wiedzą też, że dodatkowo jest to jedna z najdroższych energii a budowa farm (i tak już w defensywie) przenosi się na morze. Wiedzą też, że tu chodzi tylko o pieniądze ( nie ekologię), prywatne pieniądze inwestora (i wszystkich „pomagaczy”). Dotacje lepiej przeznaczyć, zamiast do kieszeni inwestora, na modernizację obecnych polskich elektrownii – wtedy to będzie efekt ekologiczny. Dotacje lepiej też przeznaczyć dla ludzi tzn. dopłacać do solarów, pomp ciepła itp. Itd. Wtedy to będzie i korzyść dla zwykłych ludzi (tańsze utrzymanie domu) i dla środowiska (bo mniej będą kopcić latem kominy domów). Z wiatraków i droższego prądu kominy domów będą kopcić jeszcze bardziej bo już nikt wtedy elektrycznie nie będzie grzał wody. Przytaczaj argumanty merytoryczne a nie filozofuj ... ale wiem że "wiatro-zwolennicy) takich argumentów (no poza wujkiem z Reichu) nie mają.

Offline megamaster

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #341 dnia: 02.09.2012 14:41 »
Tak?
to jakie Prawo i filozofia jest fundamentem Polski(pomijajac Temat Wiary)

chcialbym tylko jeszcze raz wrocic do podstawowego Tematu.
Jezeli nikt nie chce smrodu w świętoszowicach, wiatrakow pod domami(to przesadzone ale..), co jest sprawa zrozumiala, to dlaczego nie mozna tych Wiatrakow budowac dalej?duzo dalej ...!czy ktos moze mi konkretnie na to odpowiedziec?
to by przeciez zalagodzilo ten caly spor(jezeli faktycznie o to tylko chodzi)
Nikomu by nie przeskadzal ich widok, odglos czy co tam jeszcze.
przeciez Ziem na taki Cel jest w okolicy wystarczajaco.
i wszyscy byli by zadowoleni-mieszkancy mogli by sie dalej delektowac spokojem, Gmina czerpala by dochody, ale pierwszy Krok w okolicy w kierunku zdrowej Energi zostal by postawiony.
I o to mi tez caly czas chodzi.

Ale tak mi sie cos zaczyna wydawac ze tutaj nie chodzi w ogole o moje naiwne zdrowe Srodowisko wolne od CO2, tylko o interesy wyzszej wagi.

Offline Patryk

« Odpowiedź #342 dnia: 02.09.2012 19:23 »
Moim zdaniem, megamaster nie przemawia do nas. Słowa krytyki pod adresem kraju, z którego pochodzi, dobitne, wulgarne, agresywne i napastliwe kieruje do siebie samego. Jest to mu widać potrzebne, bo gdy słyszy wszystkie te okropności, z których wynika bezradność i beznadzieja, łatwiej mu przekonywać siebie samego, że teraz jest mu lepiej - choćby w rzeczywistości lepiej nie było. Smutne to.
Proponuję nie kontynuować tych sporów, bo jasno widać, że do niczego to nie zaprowadzi. Nasza uwaga jest odwrócona od o wiele ważniejszego tematu, jakim są farmy wiatrakowe.  Od dłuższego czasu nie pojawiają się wiadomości na forum, ale to nie znaczy chyba, że nic się nie dzieje? Ta cisza nie wróży niczego dobrego. Obawiam się, że sprawy biegną do przodu, tyle, że z uwagi na protesty, po cichutku. Może ktoś wie, jakie działania podejmowane są obecnie przez wójta w sprawach industrializacji?

Offline MBert

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #343 dnia: 02.09.2012 19:54 »
Tak?
to jakie Prawo i filozofia jest fundamentem Polski(pomijajac Temat Wiary)

Obecnie niestety takie jak w całej UNI Europejskiej (czyt. banksterskiej) liberalno-korupcyjne.
Prawo oparte na rzymskim istniało jeszcze w Polsce przedwojennej. Niestety po okragłym przekre¢ie w 1989 zaczesliśmy iść w kierunku tych co sami swoje kraje dawno juz oddali w ręce bankierów i przekrętasów czyli UE. Na szczęście ten śmieszny socjalistyczny twór zwany Unią Europejska albo IV Rzesza przez niektórych się powoli sypie.A kapitalizm w UE to fkcja bo w kapitalizmie z definicji nie ma koncesji, pozwoleń tylko wolny rynek.

Jesli chodzi o społeczeństwo to napewno Polacy, Węgrzy, Hiszpanie, Słowacy są najbliżej tych wartości na których Europa została zbudowana. Niestety w pierdokracji jest tak ze wgrywają Palikty, Tuski czy Kaczyńskie które wiodą nas w jedynym słusznym kierunku Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Nie takie imperia się rozpadały na szczęście.

Co do pytań o wiatraki w tym temacie masz wszystko wyjaśnione że ludzie proponowali inne lokalizacje odległości ale ten twój uczciwy wójt ma to głęboko gdzieś.

Offline MBert

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #344 dnia: 02.09.2012 19:57 »
Moim zdaniem, megamaster nie przemawia do nas. Słowa krytyki pod adresem kraju, z którego pochodzi, dobitne, wulgarne, agresywne i napastliwe kieruje do siebie samego. Jest to mu widać potrzebne, bo gdy słyszy wszystkie te okropności, z których wynika bezradność i beznadzieja, łatwiej mu przekonywać siebie samego, że teraz jest mu lepiej - choćby w rzeczywistości lepiej nie było. Smutne to.
Proponuję nie kontynuować tych sporów, bo jasno widać, że do niczego to nie zaprowadzi. Nasza uwaga jest odwrócona od o wiele ważniejszego tematu, jakim są farmy wiatrakowe.  Od dłuższego czasu nie pojawiają się wiadomości na forum, ale to nie znaczy chyba, że nic się nie dzieje? Ta cisza nie wróży niczego dobrego. Obawiam się, że sprawy biegną do przodu, tyle, że z uwagi na protesty, po cichutku. Może ktoś wie, jakie działania podejmowane są obecnie przez wójta w sprawach industrializacji?

Wójt przedłożył studium i dalej trzyma się pomysłów które przedstawiał. Jedyne co się zmieniło to wyleciały farmy wiatrowe z Wieszowy dzieki Zabrzu. No i farmy wiatrowe u zwolenników (radni z Ziemięcic) dziwnym trafem przeniesiono do Przezchlebia. W sprawie stref projekt mieszkańców Świetoszowic został olany i w studium znajduje się projekt wójta czyli wszystkie działki TDJ na strefy przemysłowe.