Autor Wątek: Wybory Samorządowe 2014  (Przeczytany 85300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nat_bar

• Znajomy z Forum
Odp: Wybory Samorządowe 2014
« Odpowiedź #630 dnia: 01.12.2014 01:09 »
dlatego mamy slaby rozwoj, bo glosuja ludzie starzy, im zmiany  nie sa potrzebne.

A co z mlodymi?

Emeryt czy rolnik placi male podatki. co innego mlody czlowiek. a dzis swiat stoi otworem. 

Wojt zamiast ukrywac.sie jako Artur J powinien spisywac uwagi, bo jego ludzie tego.nie robia.

A za bledy w studium to Pan zruga swoich podwladnych.

Offline nat_bar

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #631 dnia: 01.12.2014 01:13 »
Czekalam na druga ture i liczylam na debate.. gdyby byla, zadalabym pytania. Odwagi Wojt nie ma!

czy to, ze sie pozno zarejeatrowalam o czyms swiadczy? wielu sledzi watek jako gosc.

Artur J. sie ukrywa. i sam sobie komplementy prawi. no jak tak mozna. Sobie samemu??

Krytyka boli, wiem, ale wina Wojta, bylo trzeba czytac!

Offline nat_bar

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #632 dnia: 01.12.2014 01:21 »
zycze dobrej nocy.

Zwlaszcza tym klakierom, Arturze J., pracowita noc przed wami, klakierzy, musicie teraz zachwyty wznosic.

Offline obywatelK

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #633 dnia: 01.12.2014 08:01 »
Bez zbędnych komentarzy wypada pogratulować panu Olszewskiemu i życzyć spokojnego, owocnego i skutecznego urzędowania.

Offline napływowy

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #634 dnia: 01.12.2014 08:49 »
Wybory się skończyły, wygrał Olszewski. Owszem, nie jest to moja opcja ale cieszę się, że ludzi którzy posłuchali Dramatala i skreślili oba nazwiska było bardzo mało. Dzięki temu wybory nie są w jakiś sposób wypaczone.

Trzeba pogratulować wysokiego wyniku Olszewskiemu i mieć nadzieję, że ma za sobą zaplecze zarówno polityczne, techniczne i finansowe a nie tylko krzykaczy Optymistę i Artura J (jeden z nich to sam wójt). Należy uciszyć emocje po obu stronach, niech rządzący zabiorą się za pracę - dziś pierwsza sesja Rady Gminy. A opozycja niech kontroluje ruchy władzy. To będzie trudna kadencja dla rządzących, bo zaległości są potężne (jeśli oczywiście coś się chce popchnąć do przodu). Niech zatem ci, którzy głosowali za Olszewskim pomogą mu w pokazaniu stronie przeciwnej, że mają pomysły, chęci i są gotowi do pomocy. Oby ich aktywność  nie skończyła się postawieniem krzyżyka przy okazji wyborów.

Offline Sołtys

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #635 dnia: 01.12.2014 16:55 »
Witam
Niestety spełniły się najgorsze sny dla Czekanowa...Chciałbym podziękować tym, którzy Nas mieszkańców Czekanowa potrafili zrozumieć i nie chcieliby się znaleźć na Naszych miejscach. Szkoda, że mieszkańcy innych "bezpiecznych" sołectw, pozbywając się na jakiś czas problemu z zagospodarowaniem, nie wykazali solidarności z Nami. Przy tym jednak wójcie spać spokojnie nie możecie, bo nie wiadomo kiedy znów szanowny wójt dogada z jakimś inwestorem. Jedyna nadzieja dla Nas to "wymiar sprawiedliwości", który może zabrać ziemię koledze Pana O. i wtedy wszystkie plany legną na Nasze szczęście w gruzach. W tym nadzieja...
http://wyborcza.pl/1,75478,15268439,Koscielna_ziemia_kupiona_nielegalnie__Pierwszenstwo.html,
http://prawo.rp.pl/artykul/1135059.html.
Mam nadzieje, że "wodzowi" i jego szlachcie noga się szybko powinie...
Pozdrowienia
"...Ab alio exspectes, alteri quod feceris..."

Offline OPTYMISTA

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #636 dnia: 01.12.2014 19:49 »
Oj Sołtys wiem , że trudno jest połknąć gorycz porażki. :laugh:
Ale, nie życz drugiemu co tobie nie miłe .
Zresztą, przez 4 poprzednie lata tyle razy Wódź miał podkładaną nogę i się nie potknął, więc spokojnie da sobie radę przez następne 4 lata , pomimo twojego życzenia ;)

Offline Sołtys

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #637 dnia: 01.12.2014 20:48 »
Musze Cię rozczarować, bo żadnej goryczy porażki nie doznałem...Porażkę to będzie miał Czekanów i cała nasza Gmina, poprzez decyzje i rządzenie przez Waszego "wodza". Za 4 lata obudzą się co poniektórzy z ręką ...wiadomo gdzie. Wtedy to niestety już będzie za późno...
U nas w kraju ciężko wierzyć w sprawiedliwość ale mam taką wiarę, że jeszcze będziecie zbierać pieniążki na paczki dla Waszego "wodza", a oglądać będziemy Pana O. w telewizji z zamazaną twarzą. Oby tylko nie zdążył przed swoim spektakularnym upadkiem spie...przyć całego dorobku Nas Wszystkich i Naszej Gminy.
Czas START, odliczanie ruszyło...
"...Ab alio exspectes, alteri quod feceris..."

Offline Max14

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #638 dnia: 01.12.2014 21:25 »
Oj Sołtys wiem , że trudno jest połknąć gorycz porażki. :laugh: Ale, nie życz drugiemu co tobie nie miłe . Zresztą, przez 4 poprzednie lata tyle razy Wódź miał podkładaną nogę i się nie potknął, więc spokojnie da sobie radę przez następne 4 lata , pomimo twojego życzenia ;)
Jak rozumiem jesteś Optymistą bo nie jesteś z Czekanowa. Choć i tutaj zdarzają się dosyć dziwni ludzie. Była Pani radna z Czekanowa kilka lat temu głośno gardłowała przeciwko piekarni - bo jej przeszkadzała. A teraz nie będą jej przeszkadzały tereny przemysłowe jakie są tu planowane. Muszę przyznać że wójt rozegrał tę sprawę bardzo sprytnie. Całość uciążliwych terenów przemysłowych umieścił koło Czekanowa. Coby inni mieszkańcu gminy nie protestowali. Świetny polityczny ruch. Liczył że mieszkańcy gminy nie okażą się solidarni i nie przeliczył się. Jedyna nadzieja w sądach że pogonią pana D. z naszej gminy. Bo wójt O jakoś dziwnie chętnie realizuje zamierzenia tego pana. Jednak interesów z osobami co do których interesuje się sąd nie powinno się robić bo można się nieźle umoczyć. A wójt jakby tego nie rozumiał.

Offline napływowy

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #639 dnia: 01.12.2014 21:38 »
Ilekroć widzę wypowiedzi Optymisty to mam wrażenie, że słyszę i widzę Olszewskiego we własnej osobie. Dokładnie ten sam ton wypowiedzi, ta sama buta jak mu ktoś naciśnie na odcisk :). Wybory się skończyły ale on jako osoba mściwa i pamiętliwa cały czas rozkoszuje się wynikiem, odkąd go znam zawsze tak było. Cóż - przekonał do siebie większą część Gminy. Ale to nie znaczy, że wszystkich. I trzeba mieć szacunek dla 40% wyborców Kowolika i tej części osób z ponad 65% uprawnionych do głosowania którzy nie poszli do urn, bo im żaden kandydat nie pasował. Fakt, że 60 do 40 to jest jakiś wynik ale prawie 900 osób z I tury nie wzięło udziału w II turze. Frekwencja 34% to nie jest powód do dumy i puszenia się wynikiem przez wyznawców Olszewskiego.

Proszę pamiętać także, że te 60% głosujących na Olszewskiego to nie są w 100% miłośnicy Olszewskiego. Kowolik popełnił parę błędów w kampanii wyborczej co też wpłynęło na wynik. Nie można mu też zapisać, że w czasie jego kadencji gmina szła do przodu jak rakieta. Ale wbrew pozorom 40% po 4 latach absencji to bardzo dobry wynik - dziękuję z mojej strony wszystkim którzy głosowali na tę opcję - była lepsza, dająca większe nadzieje na zmiany ale była większą niewiadomą dla ludzi. W sumie to Olszewski blado wypadł przy Kowoliku z tymi 60% procentami. Jeśli przez ostatnie 4 lata było tak pięknie jak to pisał w swoich ulotkach to powinien w II turze wygrać co najmniej 80 do 20%. Fakt, wygrał i to trzeba zaakceptować.

Korci mnie aby napisać ostatniego posta na tym wątku pokazującego, już na spokojnie, w co wdepnęliśmy mając za wójta Olszewskiego.

Offline Artur J.

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #640 dnia: 02.12.2014 17:31 »
Jak mnie bawi taka logika! Cytuję: "Fakt, że 60 do 40 to jest jakiś wynik ale prawie 900 osób z I tury nie wzięło udziału w II turze. Frekwencja 34% to nie jest powód do dumy i puszenia się wynikiem przez wyznawców Olszewskiego." I zaraz: " Ale wbrew pozorom 40% po 4 latach absencji to bardzo dobry wynik." Krótko mówiąc, 40 % tej samej liczby jest lepsze niż 60 %!;-)

Offline obywatelK

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #641 dnia: 02.12.2014 18:08 »
Liczbami a właściwie ich interpretacją można się bawić w nieskończoność.
Fakty tu: http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/wyniki/gminy/view/241309
Ja ze swojej strony zwrócę uwagę na frekwencję:
Uprawnionych do głosowania - 12 261
Oddanych głosów na Olszewskiego - 2491, co stanowi 20,3% , na Kowolika - 1685, co stanowi 13,7%
Idąc dalej tym tropem zaledwie co 5-ty mieszkaniec gminy zdecydowanie poparł Olszewskiego, co 7-my Kowolika a blisko 7 na 10 uprawnionych do głosowania ma to wszystko w d...e.
Taka gmna.....  https://www.youtube.com/watch?v=d2XnsjYbzJk
I tym to miłym akcentem dziękuję wszystkim za udział w dyskusji. Do zobaczenia przy kolejnej okazji ;)
« Ostatnia zmiana: 05.12.2014 07:53 wysłana przez obywatelK »

Offline napływowy

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #642 dnia: 02.12.2014 21:15 »
ObywatelK, podnosiłeś poziom kultury i wiedzy na tym wątku :), ale masz rację czas zakończyć dyskusję. Zaraz też zamierzam zakończyć swoją aktywność na tym wątku.

Ludzie to takie stworzenia, które do wszystkiego się przyzwyczają:
do braku dróg,
do ubłoconych samochodów,
do nieszczelnych czy wylewanych szamb do rowów,
do braku kanalizacji, do wylewanych gnojówek po cichu na pola,
do braku chodników przy drogach powiatowych,
do sąsiada palącego butelki PET w piecu,
do braku oświetlenia newralgicznych punktów w sołectwach,
do stref przemysłowych tuż za płotem,
do utyskiwań wójta, że: kasy na nic nie ma (np. na wkład własny do dotacji), że właściciel ziemski jest nieuczciwy, bo zarobił na sprzedawanej ziemi a nic nie przekazał gminie….

Starszych ludzi zmiany nie interesują, młodsi wyjadą za granicę, innym to zobojętnieje, zostanie garstka chcących coś zrobić. Liceum w Kamieńcu zamkną, raz z powodu niżu demograficznego a raz z prozaicznego powodu: poziom nauczania będzie wyższy w innych liceach. Ci którzy jeszcze coś będą chcieli powalczyć dla swoich dzieci wyślą je gdzie indziej, bo gdzie indziej będzie nadzieja na lepszy świat. Przyjdą nowi, których nie będzie interesowało co się dzieje w gminie, bo ich życie będzie się toczyło w miastach skąd będą przychodzili. Tam też będą ich podatki...

Może znajdzie się kiedyś kolejny wójt, który nie będzie dzielił społeczeństwa, nie będzie pisał głupot na swoich prywatnych stronach, będzie uczciwy, słowny, opanowany w wypowiedziach i poglądach, pomysłowy, z charyzmą, pracowity, z umiejętnością do zjednywania sobie ludzi, gotowy zjednoczyć Radę Gminy do wspólnych działań. Mam nadzieję, że w końcu sięgnie po te pieniądze, które ma gmina za darmo pod nosem (tylko nie wiem czy zdąży, bo za 10-15 lat nie będzie już co zbierać...). Może doczekamy się zamiast jednego wniosku o schetynówki na rok, że będzie ich kilka, a gotowe projekty będą czekały tylko na realizację. Może Rada Gminy będzie kiedyś bardzo operatywna, zacznie szukać sposobów na dopływ pieniędzy a nie tylko zastanawiać się jak je wydać. Może starczy temu przyszłemu wójtowi charyzmy aby zmienić zupełnie filozofię działania Rady?

Nie zależy mi na podziale mieszkańców, więc już nie kontynuuję aktywności. Dziękuję wszystkim za dyskusje i za merytoryczne rozmowy. Dziękuję wszystkim za pójście do urn wyborczych :), a włodarzom życzę 4 lat szybkiego rozwoju. Sobie życzę aby w przyszłości taki wójt się znalazł...
« Ostatnia zmiana: 02.12.2014 21:17 wysłana przez napływowy »