Autor Wątek: Jak to wójt Olszewski chce zrobić ze Świętoszowic GETTO  (Przeczytany 61070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur J.

• Forumowicz Wieszowa NET
Odp: Jak to wójt Olszewski chce zrobić ze Świętoszowic GETTO
« Odpowiedź #210 dnia: 07.10.2012 19:15 »
Rece opadaja. Chcecie wielce zajmowac zdanie w sprawach dotyczacych Gminy, a tak naprawde to nie macie nawet wlasnego zdania na temat np. korupcji w kosciele.(nie wspominajac juz o innych tematach”niemoralnych”)
Jak tu ze slepym rozmawiac o pogodzie.
Bloody
nie kupisz radia(na 99%kradzionego) nie bedziesz mial muzyki :)
« Ostatnia zmiana: 07.10.2012 20:11 wysłana przez Artur J. »

Offline Antonia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #211 dnia: 07.10.2012 20:26 »
O tak..zaiste Arturze J, ręce opadają, gdy człowiek widzi taką percepcję jak Twa. Czytając co piszesz myśl jedna mnie naszła : "Vituperatio stultorum laus est."- Cyceron  ;D
Własne zdanie posiadamy na wiele tematów, ale ten temat konkretnie, jak mówi tytuł wątku, dotyczy poczynań wójta Olszewskiego w naszej gminie. Oczywiście, mając na uwadze Twój analfabetyzm funkcjonalny rozumiem, że nie zrozumiałeś czego dotyczy ten wątek, ani informacji podawanej przez media, czyli, że korupcją w kościele zajęło się już CBA, prokuratura, sąd, a jak jeszcze komuś będzie mało, to może po prostu przestać dawać na tacę i tyle. Co więcej- jeżeli ktoś posiada słabą wiarę, może zwyczajnie odejść z kościoła, zapominając o tym o czym wyraźnie nauczał Chrystus: "Słuchajcie ich lecz nie naśladujcie" lub " Po owocach ich poznacie".....ale skoro ktoś woli upatrywać autorytetu w ułomnej naturze ludzkiej, to jego sprawa. Tu nie ma żadnego przymusu. Wszyscy, którzy są winni powinni ponieść konsekwencje swojej nieuczciwości i jak podały środki masowego przekazu, wszystko zmierza w tym kierunku. Natomiast na tle tych wydarzeń, postawa wójta Olszewskiego jest dla mnie jednoznaczna- uczciwy i prawy człowiek odwrócił by się napięcie od tego typu biznesmenów i biznesu. Tu nie ma żadnego ale!
Jeżeli kupisz sobie butelkę wódki i urżniesz się jak "trzoda", to nie będzie w tym winy gorzelni, ani nawet sprzedawcy alkoholi. Winny będziesz tylko i wyłącznie Ty sam. Od Twojej woli zależy w jaki sposób użyjesz tej butelki. Rozumiesz analogię? Nie mamy wpływu na to co się stało, ale na to co ma nastąpić możemy mieć wpływ i tu właśnie zaczyna się rola woli wójta, która jest złą wolą.

Swoją drogą, Ty to masz dopiero tupet. Jak ty masz jeszcze czelność wypowiadać się w kwestiach uczciwości po tym jak udowodniłeś na forum, że kłamiesz i oszukujesz, a wójta znasz tylko ze zdjęcia.  :-\
« Ostatnia zmiana: 07.10.2012 21:29 wysłana przez Antonia »
"Bez sumienia nie czuję w sobie nic,co by mnie wynosiło ponad zwierzęta,prócz smutnego przywileju miotania się od obłędu do błędu,kierowany rozsądkiem niepewnym swych reguł i rozumem niepewnym swoich zasad." J.Rousseau

Offline Bloody

• Global Moderator
« Odpowiedź #212 dnia: 07.10.2012 21:20 »
Bloody
nie kupisz radia(na 99%kradzionego) nie bedziesz mial muzyki :)

A wiesz, że można radio kupić legalnie? Tym bardziej ze jak sam będziesz kupować kradzione radio to tobie też mogą go ukraść, w końcu sam będziesz to nakręcał :)
A co do ślepoty, to wiesz, widzimy to identycznie w stosunku do ciebie :).
Ten nasz świat to istny narreturn ;)

Offline Artur J.

« Odpowiedź #213 dnia: 08.10.2012 00:02 »
Bloody.Z tym sie z Toba oczywiscie zgadzam.Zawsze bylem wrogiem przekretow i zjodziejstwa.Zarabiam uczciwie  na zycie.Tak samo jak nieuczciwosc, potepiam zaklamanie, oszustwo itp.Dlatego tez taki a nie inny moj stosunek do kosciola.Oczywiscie ze to Radio mozna kupic legalnie.Widac ze ten sprzedajacy woli jednak robic interesy z ludzmi jak Jacek D. a nie z  uczciwymi.A dlaczego?tego nie wiem.Nie ja zalozylem ta organizacje!Duzo by na ten temat mozna pisac.Ale juz jestem tym wszystkim zmeczony.Widze ze Antonia tez sie wlaczyla.Znowu te litanie i kazania z jej strony.Dziekuje.nie skorzystam.

P.S
tylko tak dla informacji
Emilia nie jest ta osoba za ktora ja podejrzewacie.
Po tym jak ementaler zaczal snoc jakies podejrzenia(Emilia-Wojt-totalnie chore), zrozumialem jak szybko mozna kogos oczernic.Bezpodstawnie.Tak niestety powstaja intrygi.

Offline Antonia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #214 dnia: 08.10.2012 11:36 »
Artur J, gdybyś miał pojęcie o czymkolwiek i śledził na bieżąco dyskusje tu trwające od wielu miesięcy, to wiedziałbyś chociażby tyle, że "nie włączyłam" się tu nagle w tej chwili, ani tuż przed referendum jak Ty, ale również i w tym wątku się kilkakrotnie wypowiadałam. Twoje aluzje odnośnie kazań, czy litanii są po prostu zwyczajnie śmieszne i dziecinne. To jest typowa reakcja dziecka, które zostało przyłapane na występku oraz kłamstwie i nie ma już żadnych ,sensownych argumentów na usprawiedliwienie swojej winy i motywów takiego, a nie innego postępowania lub też nie chce ich wyjawić. Niedojrzały emocjonalnie i mentalnie człowiek reaguje szablonową wręcz linią obrony, czyli atakami i pokrzykującymi formułkami w stylu " Nie trujcie już, mam dość waszych kazań i czytania mi książkowych litanii". Dokładnie jak Ty. Twój świat wartości jest tak poprzewracany, ze mylisz prawdę z obelgami i kazaniami, bądź też zupełnie celowo popełniasz te omyłki z powodu zupełnego braku logicznych argumentów. Nie jesteś w stanie w sposób sensowny umotywować swoich poglądów. Z tego co widoczne na forum, dostrzega to więcej osób, a nie tylko ja. Mało mnie obchodzi, czy masz dość, czy dziękujesz. Jeżeli wypowiadasz się na forum musisz mieć świadomość, iż każdy ma prawo i może odnieść się do Twoich wypowiedzi, a Twoja nieudolna asekuracja na mnie nie działa.

Cyt. Artur J " Tak samo jak nieuczciwosc, potepiam zaklamanie, oszustwo itp." -----> Wiesz ja to brzmi w " Twoich ustach", po tym wszystkim co tutaj nam  zademonstrowałeś? Jak szczyt hipokryzji i obłudy. Twoje zachowanie na forum nosiło wszelkie cechy nieuczciwości, zakłamania, oszustwa i zostało tutaj obnażone między innymi dzięki Tobie samemu. Ty natomiast jeszcze masz czelność "rzucać kamieniami" w nieuczciwych i to strasznie wybiórczo, bo kilka postów wcześniej bronisz biznesmena, któremu udowodniła prokuratura oszustwo. Cóż za relatywizm...obrzydliwy moralnie.

Co do ementalera, to niestety ale interpretacja jego wypowiedzi, czy sugestii, to tylko i wyłącznie Twoja mylna interpretacja i dopisywanie własnej ideologii do cudzych wypowiedzi. Nigdzie nie powiedział i nie miał na myśli tego, ze Emilka to wójt! ani nawet pani zastępca wójta. Po raz wtóry udowodniłeś, że nie jesteś w temacie i kompletnie pojęcia nie masz o czym i o kim mowa. A co do intryg i oczerniania, to akurat było Twoją domeną. Pojawiłeś się tuż przed referednum, atakując nas wszystkich oszczerstwami o przynależność do "starych gwardii" czy opozycji politycznych, co było kłamstwem i pomówieniem, bo wszyscy od dawna tutaj mówią z jakiego powodu doszło do referendum. Ten wątek również jest tego wyjaśnieniem, ale Ty albo nie chcesz zrozumieć albo udajesz, że nie rozumiesz.
"Bez sumienia nie czuję w sobie nic,co by mnie wynosiło ponad zwierzęta,prócz smutnego przywileju miotania się od obłędu do błędu,kierowany rozsądkiem niepewnym swych reguł i rozumem niepewnym swoich zasad." J.Rousseau

Offline Patryk

« Odpowiedź #215 dnia: 14.10.2012 18:15 »
Miliarder, nabywając ziemie posługiwał się fikcyjnym meldunkiem we wsi Wieszowa i złożył oświadczenie, że jest rolnikiem indywidualnym. CBA ustaliło, że tak naprawdę mieszkał gdzie indziej i nie uprawiał roli.
Jak rozumieć pojęcie "fikcyjny meldunek"?

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #216 dnia: 14.10.2012 18:52 »
O to musisz  zapytać sie redaktora artykułu z którego wyciąłem tekst lub CBA  - bo już nie pamiętam czyja to była wtedy wypowiedz  ;)
To pytanie z rodzaju - "Co autor miał na myśli"

Wpisałem z ciekawości w googlach hasło "fikcyjny meldunek" i ... wywaliło mi prawie 4000 linków . Istnieje jednak takie pojecie . A powody takiego fikcyjnego meldunku mogą być  różne  i podchodzi to pod prawo  administracyjne . Jednak jesli miało ono miejsce w związku z wykroczeniem lub przestępstwem ma wobec niego zastosowanie prawo karne.
« Ostatnia zmiana: 14.10.2012 19:55 wysłana przez Bloondyn »
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline Artur J.

« Odpowiedź #217 dnia: 14.10.2012 21:57 »
To cos w stylu ”jestem za, a nawet i przeciw”

Spytajcie Kowolika.On jest ekspertem jesli chodzi o tworzenie zdan, ktore nie powinny byc zrozumiane :)
« Ostatnia zmiana: 17.10.2012 20:44 wysłana przez Artur J. »

Offline MBert

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #218 dnia: 16.10.2012 17:54 »
Ale w sprawe z TDJ nie jest zamieszany Kowlik tylko Olszewski wiec po co piszesz bzdury. To Olszewski dogaduje sie z TDJ jak ziemie z walow przekwalifikowac szybko i sprawnie aby TDJ moglo ja odsprzedac.
Zreszta w poprzedniej sprawie przeksztalcenia ziemi na budowlana w Szalszy tez udzial bral Olszewski ktory byl przewodniczacym rady Gminy i zastepca wojta i optowal za biznesmenami z Szalszy.
"Im bardziej skorumpowane państwo, tym więcej praw." — Tacyt
"Nie ma już mężczyzn, gdyż nie ma już przekonań, nie ma przekonań, gdyż nie ma zasad, nie ma zasad, gdyż nie ma już wiary." - kardynał Pie

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #219 dnia: 17.01.2014 17:10 »

Offline dany

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #220 dnia: 21.07.2014 22:26 »
Sprawa studium wraca na świecznik. Od 30 lipca 2014 do 28 sierpnia 2014 zostanie wyłożone studium oraz prognoza oddziaływania na środowisko do ww studium. Oczywiście jak zawsze ekipa naszego wójta się postarała i studium wykładają do wglądu w okresie wakacyjnym i żniw jak połowa ludzi jest na wyjazdach albo zajęta żniwami. Jakby tego było mało studium zostanie wyłożone 30 lipca natomiast "publiczna" debata odbędzie sie 31 lipca 2014 i to o jak przystępnej godzinie dla wszystkich zainteresowanych bo o 11 w CUP. Chyba tylko Olszewski sie z tym studium zapozna na tą debatę. Kpią w żywe oczy z wszystkich mieszkańców.

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #221 dnia: 22.07.2014 23:35 »
Kpić może i kpią. Ale jak wieść na Świętoszowicach niesie niektórzy z oponentów Wójta tak bardzo zażarci w bojach o "zieloną gminę" powoli acz sukcesywnie, korzystając z "okazji cenowej" jaką dało to całe zamieszanie z tzw. "terenami przemysłowymi" w Świętoszowicach wykupują poszczególne działki mieszkaniowe i przemysłowe.
Daje to do myślenia czy aby na pewno w całej tej walce liczył się dla nich interes mieszkańców ??? A może chodziło o własny biznes i wykorzystanie innych. Pokerowa zagrywka.

A tak na marginesie to za miedzą powstała nowa droga, konkretnie w Grzybowicach która prowadzi przez tamtejsze "tereny przemysłowe" chodzi o przedłużenie ulicy Handlowej. Jakoś nie widzę żeby ktoś w Grzybowicach strasznie protestował, że będą zakłady czy magazyny (zresztą na części terenu już są). A osiedle obok do tanich nie należy. A u nas jak zwykle znajdą się "zielone ludki" które będą twierdziły, że wszystko jest BEE.
No ale im to się chyba mażą stawy wszędzie stawy. Tylko bez wody.

Offline Drama

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #222 dnia: 23.07.2014 12:20 »
No cóż, wydaje się że obecna władza jest chyba bardzo pewna wygranej jesienią... lub to tylko ostatnie podrygiwania. Ta gmina chyli się ku upadkowi. Obecny wójt z racji poprzedniego stanowiska jako zastępcy Pana Kowolika powinien po objęciu urzędu niezwłocznie przystąpić do konkretnej pracy a nie zajmować się tylko personalnymi odwetami. Zresztą o personach bardzo dobrze wyraził się ponad 3 lata temu radny Jankowski....muszę mu przyznać że miał całkowitą rację.

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #224 dnia: 03.11.2014 15:22 »
Drama masz absolutną rację jeśli chodzi o ostatnie podrygiwania obecnej władzy i upadek naszej Gminy. My wyborcy nie jesteśmy już bezmyślnym wiejskim ludem który bez szemrania połknie każdą propagandę jak pelikan śrubę. Mam nadzieję że ludzie zmobilizują się i pofatygują się do urn właśnie po to żeby pokazać im wszystkim tzw. środkowy palec. Mam też nadzieję że nowa władza bez skrupułów i z użyciem odpowiednich organów państwowych rozliczy poczynania urzędowo-biznesowe WSZYSTKICH do tej pory rządzących Gminą. Jeśli chodzi o przywołanego przez Ciebie Pana (w tym przypadku lepsze będzie określenie - Towarzysza) Jankowskiego, podawanie przykładu człowieka tak skompromitowanego i w poprzednim i w obecnym ustroju, eufemistycznie mówiąc nie jest niczym chwalebnym. Mam nadzieję że nie chciałbyś/chciałabyś dostać od niego milicyjną pałą, której profesjonalną obsługą tak bardzo się jeszcze całkiem niedawno szczycił.
Wszystko się zmieni gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wku..ieni