Autor Wątek: Jak to wójt Olszewski chce zrobić ze Świętoszowic GETTO  (Przeczytany 60579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tobek

• Nowy Forumowicz
  • **
Odp: Jak to wójt Olszewski chce zrobić ze Świętoszowic GETTO
« Odpowiedź #30 dnia: 23.03.2012 23:12 »
tobek - po pierwsze nikomu nie lżyłem ( nawet tobie ) . Gdybym to chciał zrobić , troche inaczej bym ci odpisał. Tak jak pisał olo jednak jesteś z TDJ , albo dla nich pracujesz. Piszesz - "merytorycznie" jednak NIE PODAJESZ ANI JEDNEGO PRZYKŁADU  dobroci TDJ. ZA to Ja podałem przykład z Glinik .
Gdzie TDJ wyciągnął upadający zakład i uratował go przed bankructwem, spowodowanym złą polityką poprzednich ekip w zarządach?
Osądzeni nie są , ale są OSKARŻENI ....

Więc póki nie zapadł wyrok pisanie o kimś jak o skazanym to tylko bazowanie na insynuacjach i niszczenie dobrego imienia konkretnych osób, które dają pracę setkom osób.
Czy pan D. Jest rolnikiem? No nie . Czy był MIESZKAŃCEM POWIATU TARNOGÓRSKIEGO? No tez nie ( był tylko na lewo zameldowany- tak jak inni członkowie rodziny w innych powiatach ) Czy składał NIEPRAWDZIWE OŚWIADCZENIA  jakoby dzierżawcy gruntów ( które chciał kupować od kościoła i mający PRAWO DO PIERWOKUPU np. w Zabrzu ) maja gospodarstwa powyzej 300ha co dyskwalifikowało ich w pierwokupie? No tutaj akurat TAK. Mam pisać dalej ? To są za małe miejscowości. Tutaj wszystko sie rozniesie   , a sława o dokonaniach właścicieli TDJ po prostu ich przerosła . Czy ludzie potrzebują  wyroku aby wiedzieć co sie dzieje u sąsiada? Ja podałem kilka przykładów teraz TY podaj jakieś GODNE uwagi dokonania twoich mocodawców . Tylko proszę - bez wodolejstwa i żeby cię fantazja nie ponosiła ( wszystko można sprawdzić)

Nie masz dokładnej wiedzy nt. zakupu ziemi przez rodzinę Domogałów, więc nie wiem dlaczego z kilku opinii w internecie wyciągasz tak daleko idące wnioski. To co opisujesz to jedynie informacje prasowe. Natomiast różnica między faktem medialnym a faktem rzeczywistym jest taka, że ten pierwszy żyje krótko, a ten drugi trwa. Ja opieram się na fatkach rzeczywistych, tzn. wiem, że p. Domogała nie został skazany, a to, że ma zarzuty, to powiem, że taki osób z zarzutami w Polsce są tysiące, a skazują kilkanaście osób rocznie.

Kolejnym oskarżonym jest syn Jacka D., Tomasz, który odpowie m.in. za pranie pieniędzy. Robert W. jest oskarżony o wyłudzenie poświadczenia nieprawdy, przywłaszczenia prawa majątkowego i pranie pieniędzy. Za to ostatnie przestępstwo odpowiedzą też: żona Roberta W. - a zarazem córka Jacka D. - Hanna W., żona Jacka D. - Gabriela K. i Karolina D. - żona Tomasza D. Oskarżeni w śledztwie nie przyznali się do stawianych im zarzutów. W tym wątku występowała jeszcze jedna osoba, ale została wyłączona za względu na stan zdrowia - powiedział prok. Szułczyński.
...Zabezpieczono też mienie wartości 29 mln zł - prokurator uznał, że ziemia, która była przedmiotem obrotu pomiędzy tymi osobami, może ulec przepadkowi jako korzyść majątkowa pochodząca z przestępstwa. "
O przypadku p. Romana Kluski pisałem. O ostatnim zatrzymaniu p. Czempińskiego też. O zatrzymaniach bloggerów i wchodzeniu policji do domów niewinnych również. Nie masz pewności, czy i w tym przypadku prokuratura nie działa na zlecenie? Zbyt wiele razy niszczono kariery młodym, zdolnym i bogatym... żebym uwierzył tylko na podstawie kilku tekstów prasowych i wypowiedzi prokuratury (to nie ona wydaje wyroki) w winę Domogałów. Polecam w tym temacie książkę W. Sumlińskiego "Z mocy bezprawia" i przekonasz się jak działają w Polsce organa ścigania (nie mylić z wymiarem sprawiedliwości).

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #31 dnia: 23.03.2012 23:47 »
tobek - POLEMIKA Z TOBĄ STAJE SIĘ BEZPRZEDMIOTOWA ...

Miałeś podać MERYTORYCZNE ( lubisz to słowo ) przykłady pozytywnej działalności TDJ . Napisałeś 7 postów i dalej kicha

Gdzie TDJ wyciągnął upadający zakład i uratował go przed bankructwem, spowodowanym złą polityką poprzednich ekip w zarządach?

URATOWAŁ? Jakoś pracownicy z Glinik mają inne zdanie .Poczytaj  sobie ... no ale tobek ma inne zdanie :P

http://www.gorlice24.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3729:jestem-tutaj-i-nie-uciekam-od-odpowiedzialnoci&catid=8:goracy-temat&Itemid=29

Postawienie kogoś w akt oskarżenia to bazowanie na insynuacjach ? Reasumując znaczy KAŻDY prokurator wg. ciebie bzdury pisze w akcie oskarżenia ...  Jesteś lepszy niż Macierewicz z Falandyszem razem do kupy .
Wszyscy piszą bzdury jedynie tobek zna JEDYNĄ SŁUSZNĄ prawdę :P
Popatrz pan... cała rodzina rolników...( prawie każdy z nich kupował ziemie rolne)
Skąd TY możesz wiedzieć jaką ktoś ma wiedzę? No nie możesz . Tak więc nie filozofuj

Ale mam rozwiązanie ... Niech TDJ postawi swoją firmę spedycyjną obok twojej działki ( posesji).
Mieszkańcy Świętoszowic będą zadowoleni bo pozbędą się niechcianego sąsiedztwa, TY bedziesz zadowolony bo inwestycja nie "ucieknie" , a gmina też będzie zadowolona bo jej trochę grosza skapnie ;)

Nadal czekam na MERYTORYCZNE  przykłady pozytywnej działalności TDJ
« Ostatnia zmiana: 24.03.2012 13:11 wysłana przez Bloondyn »
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline jolan

• Kandydat na Forumowicza
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: 24.03.2012 09:40 »
tobek piszesz
Cytuj (zaznaczone)
Powiem szczerze, że wmawianie mi, osobie, która jest stąd i której zależy na tym regionie,
jak jesteś stąd to zapewne znasz sytuację mieszkańców ul. Dworcowej w Wieszowie. Na samym końcu ulicy, na dawnym betonie towarowym jest sortowania węgla.
1. Węgiel jest tam dowożony (tiry po kilkadziesiąt ton)
2. Sortowany, mieszany z innym, itp (nie robi sie tego łopatami tylko ciężkim sprzętem)
3. Rozwożony do pomniejszych odbiorców.
Wszytko to generuje potężny ruch ciężkiego transportu na ulicy od zawsze wiejskiej, a obecnie z zanikaniem małych gospodarstw bardziej już osiedlowej. Transport ciężki od poniedziałku rana do godzin wieczornych w sobotę. Jakby mało było składu węgla, to po drodze jest jeszcze firma transportowa do której też dojeżdżają ciężarówki właściciela. Tobek przejdź się na Dworcową i zapytaj mieszkańców jak im się dobrze żyje z "takim" sąsiedztwem. A dodam, że wcześniej ów skład węgla był zlokalizowany tam gdzie są silosy - w połowie długości ul. Sienkiewicza, prawie że w środku miejscowości ( !!! ) . Tam też jest do teraz baza ciężarówek.
Druga sprawa to ul. Wolności. Nie piszcie bzdur że tam nikt nie protestuje i wszyscy akceptują taki stan rzeczy na jaki zezwoliła wcześniejsza ekipa zarządzająca gminą. To dzięki Mieszkańcom udało się wymusić na urzędnikach gminnych działa regulujące kwestię smrodu i odpadów z ubojni indyków. Niestety z wytwórnią peletu nie jest tak "łatwo".  O syfie pochodzącym z hałd "eko-transu" możemy podyskutować w osobnym temacie. Nie ma to jak "duży inwestor" - normalnie same dobro dla mieszkańców>:(

Offline dany

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #33 dnia: 26.03.2012 13:18 »
Po sobotnim spotkaniu w Wieszowie nie można sie oprzeć wrażeniu że Wójt i Radni mają zdanie mieszkańców głęboko gdzieś. Forma dyskusji wyglądała tak samo jak na zebraniu w Świętoszowicach, Wójt jest juz zdecydowany i jak sam to powiedział dla gminy sa tylko dwie drogi, tereny przemysłowe i wiatraki. Proponuje aby mieszkańcy Świetoszowic oraz pozstałych sołectwa na których planowane sa wiatraki połaczyli siły i wystąpili z wnioskiem o referendum. 

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #34 dnia: 26.03.2012 13:41 »
dany - referendum ... zależy jakie masz na myśli : o wiatraki ? czy odświeżenie  hasła "Czas na zmiany" ?
"Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia" Jean Cocteau

Offline dany

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #35 dnia: 26.03.2012 15:14 »
No nie pomyślałem o odświezeniu hasła wyborczego  :) ale nie wiem czy nie byłoby to rozwiązanie zamykajęce temat (oczywiście pod warunkiem "pozytywnego" wyniku)

Offline MBert

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #36 dnia: 26.03.2012 15:23 »
Bardzo bym prosił podać jakieś info z spotkania dzisiejszego w Zbrosławicach. Niestety nie mogę być osobiście.
"Im bardziej skorumpowane państwo, tym więcej praw." — Tacyt
"Nie ma już mężczyzn, gdyż nie ma już przekonań, nie ma przekonań, gdyż nie ma zasad, nie ma zasad, gdyż nie ma już wiary." - kardynał Pie

Offline ekotrans

• Kandydat na Forumowicza
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: 27.03.2012 08:52 »
Sprostowanie !!!!!!!!!!!!!!!!!
Poprzedni wątek zawiera błędne stwierdzenie jakoby to Firma EKO-TRANS odpowiadała za przywóz odpadów z hałdy na teren sołectwa Wieszowa jak i prowadzenie produkcji peletu.
Wszelkie te prace prowadzone są na terenie firm sąsiednich a nie na terenie EKO - TRANS Spółka Jawna ne prowadzi się działalności produkcyjnej.

Offline tobek

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #38 dnia: 27.03.2012 16:15 »
tobek - POLEMIKA Z TOBĄ STAJE SIĘ BEZPRZEDMIOTOWA ...

To jest Twoja opinia. Ja uważam, że dyskutować zawsze warto i należy  8)

Miałeś podać MERYTORYCZNE ( lubisz to słowo ) przykłady pozytywnej działalności TDJ . Napisałeś 7 postów i dalej kicha

Podałem ich sporo, tylko na żaden nie uzyskałem odpowiedzi, tylko kilka razy zostałem obrażony.

URATOWAŁ? Jakoś pracownicy z Glinik mają inne zdanie .Poczytaj  sobie ... no ale tobek ma inne zdanie :P

Polecam tekst http://gornictwo.wnp.pl/kontrakt-famuru-i-glinika-z-kw-za-69-mln-zl,161761_1_0_0.html Myślisz, że gdyby Famur i Glinik nie były pod jednym właścicielem to w Gorlicach mieliby jeszcze jakieś zamówienia. To, że w firmie trwa audyt pod katem działań poprzednich zarządów, to też o czymś świadczy, jak wyglądał sytuacja w Gliniku kiedyś. Więc wraz z przyjściem TDJ jednak sporo się zmieniło.

Postawienie kogoś w akt oskarżenia to bazowanie na insynuacjach ? Reasumując znaczy KAŻDY prokurator wg. ciebie bzdury pisze w akcie oskarżenia ...

Nikt nikogo nie skazał, ale niektórzy już wydali wyroki. Tu leży problem. Zarzuty można postawić każdemu, tylko niewielu potem się skazuje. Co do Domogałów to wiele wskazuje na to, że zarzuty są naciągane. Po pierwsze dlatego, że ich biznesy rozbijają sporo lokalnych grup interesów i że znajdzie się z pewnością masa ludzi, którzy chcieliby im zaszkodzić (nawet firmy konkurencyjne)...

Ale mam rozwiązanie ... Niech TDJ postawi swoją firmę spedycyjną obok twojej działki ( posesji).
Mieszkańcy Świętoszowic będą zadowoleni bo pozbędą się niechcianego sąsiedztwa, TY bedziesz zadowolony bo inwestycja nie "ucieknie" , a gmina też będzie zadowolona bo jej trochę grosza skapnie ;)

Zapraszam. Potem większość mieszkańców, którzy będą tam pracować będą mi wdzięczni że zaakceptowałem rozpoczęcie działalności przez TDJ.

Offline tobek

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #39 dnia: 27.03.2012 16:19 »
Po sobotnim spotkaniu w Wieszowie nie można sie oprzeć wrażeniu że Wójt i Radni mają zdanie mieszkańców głęboko gdzieś. Forma dyskusji wyglądała tak samo jak na zebraniu w Świętoszowicach, Wójt jest juz zdecydowany i jak sam to powiedział dla gminy sa tylko dwie drogi, tereny przemysłowe i wiatraki. Proponuje aby mieszkańcy Świetoszowic oraz pozstałych sołectwa na których planowane sa wiatraki połaczyli siły i wystąpili z wnioskiem o referendum.
Najlepiej to nic nie robić i czekać aż pieniądze od kasy gminnej same wpadną, albo się rozmnożą przez pączkowanie?  :laugh: Tylko inwestorzy są w stanie wzmocnić kasę gminy. A blokowanie inwestycji to korzyść dla innych gmin. Jak nie u nas to u sąsiadów. A potem u nas krzywe chodniki i brak remontów, bo kasy nie ma. Wójt robi to do czego został wybrany. Działa i za to mu chwała.

Offline Bloondyn

• Post-man
« Odpowiedź #40 dnia: 27.03.2012 16:41 »
Famur się kula bo Kompania Węglowa ( główny odbiorca maszyn  FAMURU ) dobrze przędzie , a konkurencji na rynku Polskim nie ma zbyt wiele. Tym prościej jest robić z kopalniami interesy, bo to właściwie ostatnie  bastiony komunizmu ( jeśli chodzi o gospodarność ) Kradnie sie ile wlezie. Wystarczy dać odpowiedniej osobie w łapę i miliony lecą ;) Co bedzie gdy koniunktura się skończy ? To jest dobre pytanie...

Zanegowałeś zarzuty prokuratorskie , ale zgrabnie nie przytoczyłeś zarzutów wobec właścicieli TDJ iż podawali się za ROLNIKÓW INDYWIDUALNYCH  by zakupić ziemię ;)
Zgłoś swoją inicjatywę odnośnie sąsiedztwa z TDJ wójtowi ...on na pewno będzie ci wdzięczny  :D A mieszkańcy Świętoszowic nawet ci kwiaty przyniosą ;)

Offline MBert

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #41 dnia: 27.03.2012 18:11 »
Tobek są inwestycje i "inwestycje". Coż na spalarnię smieci czy wysypiskoi też pewnie znajdziemy inwestora ale czy o to chodzi.
Popieram tu Blondyna abys wystosował pismo do wójta że chcesz wiatraki i te całe super TDJ na przeciw swojego domu. Myślę że wtedy nie tlko Świętoszowice ci podziekują.

Czyli mieszkańcy Świętoszowic mają się poswięcic aby np. w Zbrosławicach czy Wieszowie parę metrów chodnika zrobić. To jest chore. To Ja wolę jeszcze poczekać na chodnik a mieszkańcy Łubkow na wodę  poczekają bo sami o tym na zebraniu mówili. Więc nie dramatyzuj bo wkurza mnie przedstawinie sprawy jakby TDJ i wiatraki to była jedyna szansa dla gminy.
Ile wpłynie od TDJ ? Może masz jakieś obliczenia ? A ile gmina wyda na już zniszczone drogi w Świętoszowicach ? Za chilłe będzie MOP Wieszowa i wpływy, hotel i zajazd na MOP.

Czyli wg tobka trzeba gminę przekształcić na tereny przemysłowe jak strefę ekonomiczną Gliwice. Róznica taka że w strefie nie mieszkają ludzie.

A wójt i radni są między innymi po to by dbać o mieszkańców a nie tlko o kasę bo wcale tak dramatycznie z kasą nie jest wg radnych z Wieszowy a więc nie dramatyzuj. Gmina ma 21 baniek a kredyt to 3 banki. To tak jakbys zarabial 2000 a kredyt masz na 300 pln. Z tego co wiem zaduenie jest na 1/3 tego co moze byc tak nie wiem czy jest tak dramatycznie.
« Ostatnia zmiana: 28.03.2012 00:21 wysłana przez MBert »
"Nie ma już mężczyzn, gdyż nie ma już przekonań, nie ma przekonań, gdyż nie ma zasad, nie ma zasad, gdyż nie ma już wiary." - kardynał Pie

Offline olo

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #42 dnia: 27.03.2012 23:28 »
"Najlepiej to nic nie robić" - jakbym wójta słyszał. W bardzo podobny sposób formułujecie wypowiedzi. Ale mniejsza o to.
Centrum logistyczne przy zabudowie jednorodzinnej - człowieku jak Ty sobie wyobrażasz mieszkanie w takim miejscu. Inwestycje inwestycjami tylko nie mów mi że to jedyne miejsce w gminie na taką strefę. Co wójt ze swoją świtą uparł się właśnie na te działki. Jak radni są za budową to mam nową propozycję: pola w Ziemięcicach przed boiskiem. Bardzo ciekawy teren. Droga powiatowa w dobrym stanie, szybki dojazd do węzła A1 w Czekanowie, nie daleko linia kolejowa. I gotowe. Prosta recepta. Radni z Ziemięcic będą za bo też uważają że taka inwestycja to jedyne możliwe wyjście dla gminy.

Offline MBert

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #43 dnia: 28.03.2012 02:24 »
Jak można zrobić teren przemysłowy w środku wsi tego pojac logicznie nie można?

Offline tobek

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #44 dnia: 28.03.2012 14:49 »
Famur się kula bo Kompania Węglowa ( główny odbiorca maszyn  FAMURU ) dobrze przędzie , a konkurencji na rynku Polskim nie ma zbyt wiele. Tym prościej jest robić z kopalniami interesy, bo to właściwie ostatnie  bastiony komunizmu ( jeśli chodzi o gospodarność ) Kradnie sie ile wlezie. Wystarczy dać odpowiedniej osobie w łapę i miliony lecą ;) Co bedzie gdy koniunktura się skończy ? To jest dobre pytanie...
Tak jak mówiłem kilka komentarzy wcześniej sugerowanie, że wszyscy to "złodzieje" i "oszuści" to raczej nie rozwiąże tego sporu. Od 20 lat mamy w Polsce wolny rynek i to, że firma X zarabia i zyskuje kasę to chyba dowód tego, że jest przedsiębiorcza, i to, że nie ma konkurencji to bym się nie zgodził, bo akurat Famur ma konkurencję w Polsce.
Zanegowałeś zarzuty prokuratorskie , ale zgrabnie nie przytoczyłeś zarzutów wobec właścicieli TDJ iż podawali się za ROLNIKÓW INDYWIDUALNYCH  by zakupić ziemię ;)
To jaki status ma właściciel firmy X i czy jest rolnikiem indywidualnym, czy nim nie jest to raczej moim zdaniem w tej sytuacji ma drugorzędne znaczenie. Istotne jest to, że cała akcja wygląda na polityczną i inspirowaną przez konkurentów TDJ na rynku. Zbyt wysoko ktoś próbuje sprawę rozkręcić, żeby to chodziło o ziemię z Komisji Majątkowej. Chodzi o wyrządzenie szkody firmom TDJ. Przykłady z ostatnich miesięcy są tego dowodem.