Autor Wątek: Rajd Rowerowy  (Przeczytany 2291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline panrokita

  • Nowy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 6
Rajd Rowerowy
« dnia: 02.05.2012 10:34 »
Świętujcie razem z nami!
Stowarzyszenie Kartel Kulturalny i parafia p.w.NSPJ z Rokitnicy serdecznie zapraszają na RAJD ROWEROWY z okazji 100-lecia Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rokitnicy.

26 Maja zapraszamy całe rodzinny z rowerami do wspólnego przejazdu pobliskimi parafiami (tempo rodzinne), dla uczczenia setnej rocznicy poświęcenia kościoła w Rokitnicy. Rajd zaczynamy w Rokitnicy (plac kościelny) o godz. 13.00, zbiórka 12.30. Trasa ok. 22km przedstawia się następująco Rokitnica(13.00)- Wieszowa(13.30)- Stolarzowice(14.30)- Helenka(14.50)- Miechowice(15.30)- w nawiasach czasy odjazdów z danych miejsc, ok 16.00 powrót Rokitnica kościół. Wszystkich chętnych do uczestnictwa w całym Rajdzie Rowerowym zapraszamy na start w Rokitnicy, pozostałych zapraszamy do przyłączenia się w swojej miejscowości o wskazanej godzinie (odjazd). Dla każdego zapisanego uczestnika (panrokita@rokitnica.net) upominek i mały poczęstunek, a dla najmłodszego i najstarszego uczestnika pielgrzymki atrakcyjne nagrody!!

Po zakończeniu rajdu ZAPRASZAMY do uczestnictwa w obchodach 100-lecia Kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rokitnicy.

Zapisy proszę składać na adres: panrokita@rokitnica.net
Regulamin Rajdu Rowerowego - TUTAJ
Oświadczenie uczestnika - TUTAJ
Mapa rajdu - TUTAJ


[ Więcej szczegółów na plakacie TUTAJ ]
« Ostatnia zmiana: 12.05.2012 11:57 wysłana przez panrokita »

Offline panrokita

  • Nowy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 6
Odp: Rajd Rowerowy
« Odpowiedź #1 dnia: 02.06.2012 20:27 »
33 tylu uczestników przejechało rajd organizowany przez Kartel Kulturalny z okazji 100-lecia parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rokitnicy. 26 Maja godzina 13.00 z błogosławieństwem ks. proboszcza Z. Sordon ruszył rajd po przez pobliskie parafie. Od 9 latka do 60-paro latka to był wiek uczestników tego 22 kilometrowego rodzinnego przejazdu. Był pot, łzy, radość i zabawa, krótka historia parafii i niespodzianka w Stolarzowicach od miejscowego proboszcza. Po ponad trzygodzinnej wyprawie, jednej wymianie dętki i małej wywrotce rajd powrócił do Rokitnicy, gdzie czekał na nich mały poczęstunek i okolicznościowa odznaka, a najmłodszy i najstarszy uczestnik otrzymali nagrody. W tym czasie w ogrodzie parafialnym zaczął się festyn z okazji 100-lecia organizowany przez Radę Dzielnicy i Parafię NSPJ. Były występy i pokazy uczniów szkół i przedszkoli z Rokitnicy. Zabawy dla dzieci, konkursy i licytacje. Na cel remontu kościoła, zlicytowano np. koszulkę J.Kowalczyk, i M.Wicharego, piłkę z podpisami zawodników Górnika Zabrze oraz zdjęcia które wygrały w konkursie fotograficznym. W sumie z licytacji uzbierano kwotę ponad 3tyś. złotych. Zabawa przy dźwiękach zespołu Mery Lu trwała do godziny 22.00. W niedziele 27 maja na boisku Sparty w Rokitnicy odbył się mecz pomiędzy reprezentacją Rokitnicy a Urzędem Miasta Zabrze. Po pierwszej połowie prowadzili goście 0:1. W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych dla dzieci i można było zrobić sobie zdjęcia z maskotką Górnika Zabrze „Jorgusiem” Druga połowa to od początku przewaga zespołu z Rokitnicy co zaowocowało szybką bramką na remis 1:1. Po bramce zawodnicy gospodarzy poszli z ciosem i padały kolejne bramki. W końcówce meczu z rzut karnego piłkarze Rokitnicy ustalili wynik meczu na 4:1. I tak puchar proboszcza parafii NSPJ ks.Z.Sordon został w Rokitnicy.

[ Zdjęcia z Rajdu i Festynu TUTAJ ]
[ Zdjęcia z meczu TUTAJ ]