Autor Wątek: [problem] samoczynny restart kompa  (Przeczytany 2791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pajonkhin

• Forumowicz Wieszowa NET
[problem] samoczynny restart kompa
« dnia: 28.11.2004 14:21 »
Ja mam następujące objawy: W dowolnym czasie czy to wczytywanie win98 czy podliczanie pamięci po uruchomieniu kompa, a nawet w momencie gdy nie używam i nie obsługuje kompa, a jest on od dłuższego czasu włączony.  

System na nowo "postawiłem" i nadal te same problemy. Nie jest to znowu takie częste (średnio raz na około 5 godzin pracy).

Wykluczam możliwość spadków napięcia w sieci. Zwkła żarówka reaguje spadkiem strumienia świetlnego w kwadracie względem napięcia, a nie zaobserwowałem migania oświetlenia.

Co mam zrobić :?:  Wywalić zasilacz, a może płytę główną :?:

Offline Ner`zhul

• Pości z rana i wieczora
    • http://www.gwrota.com
« Odpowiedź #1 dnia: 28.11.2004 18:56 »
Cytat: "Pajonkhin"
Wykluczam możliwość spadków napięcia w sieci. Zwkła żarówka reaguje spadkiem strumienia świetlnego w kwadracie względem napięcia, a nie zaobserwowałem migania oświetlenia.

W sumie wykluczasz, ale ja miałem kiedyś identyczne objawy, które były spowodowane zwarciem w skrzynce z głównymi bezpiecznikami. Możesz to na wszelki wypadek sprawdzić.

Offline AnHELLuS

• Administrator
test pamięci
« Odpowiedź #2 dnia: 28.11.2004 20:26 »
Pajonkhin nie sądzę, że to wina zasilacza. Raczej padła pamięć. Przetestuj programem memtest86 3.2. Ściągnij plik ISO, wypal bootowalny CD i wystartuj z tego kompa. Żeby uznać wyniki testu za wiarygodne test najepiej puścić na godzinkę. Jak masz więcej niż jeden moduł pamięci to masz wiecej roboty, bo test dla każdego modułu z osobna. Miałem tę samą płytę główną i podobne objawy ale pod XP - padła pamięć :(

Offline Pajonkhin

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #3 dnia: 28.11.2004 22:38 »
Brzmi to groźnie co piszesz AnHELLuSie. Mam dwa moduły pamięci i mało czasu. Jak mi się komp resetnie przy robieniu czegoś ważnego to na pewno zrobie co radzisz.

Co do bezpieczników to nie posiadam. Mam zabezpieczenia nadprądowe. Złącze kilka lat temu wymieniane na miedź. Trafo odległy o 30m i duuuużo voltów w gniazdku :D

Offline MrMark

• Administrator
mem test z dyskietki
« Odpowiedź #4 dnia: 29.11.2004 21:13 »
Mem test jest tez uruchamiany z dyskietki- nie trzeba wypalać ISO.
Zresztą z dyskietki znacznie szybciej sie wczytuje ..

Offline AnHELLuS

• Administrator
Nowy memtest86+ 1.40
« Odpowiedź #5 dnia: 30.11.2004 12:27 »
Cytat: "MrMark"
Mem test jest tez uruchamiany z dyskietki- nie trzeba wypalać ISO.
Zresztą z dyskietki znacznie szybciej sie wczytuje ..

Pojawiła się nowa wersja programu memtest86+ - obecna wersja bazuje na wersji memtest86 3.2. Zmiany w tej wersji to nowe testy "random pattern" i jak się okazuje sporo poprawek wzgledęm wersji "orginalnego" memtest86 3.2.

Linki do plików na szybkim polskim serwerze
memtest86 1.40 do odpalania z dyskietki ;)
memtest86 1.40 do uruchamiania z bootowalnego CD

strona domowa memtest86 www.memtest86.com/
strona projektu memtest86+ www.memtest.org/

Offline AnHELLuS

• Administrator
Link do FAQ Forum PC Maniak
« Odpowiedź #6 dnia: 04.12.2004 10:41 »
[Sprzęt] zwisy i/lub restarty komputera - co robić?

przydatny link - zdecydowanie warto poświęcić mu 5 minut. ;)