Autor Wątek: "Sprytne" posunięcie Wójta w sprawie studium  (Przeczytany 10957 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Max14

• Znajomy z Forum
Muszę przyznać że Wójt okazał się "niezłym"  politykiem. Niestety  jego intencja jeśli chodzi o studium zagospodarowania jest aż za bardzo jasna. Koniecznie chce wygrać wybory i dlatego postanowił sprytnie skupić wszytko co najgorsze wokół wsi Czekanów. Czyli przeznaczyć te tereny pod działalność przemysłową i składowanie a uwolnić resztę gminy od takich "atrakcji" Pomysł jest fatalny w skutkach i świetnie będzie antagonizował tę część gminy wobec innych. Rozumiem że gmina chce na czymś zarabiać - tylko dlaczego organizować tutaj działalność która dla mieszkańców tego miejsc będzie bardzo uciążliwa. I stracą na wartości ich domy i działki. Czekanów jest wsią już tylko z nazwy. Zaczyna być sypialnią dla Gliwic podobnie jak Szałsza, która pełni już taką funkcję. Bliskość Gliwic to atut dla takiego miejsca jako zaplecze mieszkalne dla Gliwic. Szybka komunikacja z centrum - brak korków itd. To po cholerę tutaj wrzucać jakiś przemysł, który będzie pewnie uciążliwy lub malutki bo wielcy umieszczą się w strefie wolnocłowej lub na skrzyżowaniu autostrad. Tu pewnie będą ciągnąć jakieś firmy, które będą np gospodarować odpadami. Może się później okazać tak jak na wybrzeżu. Firma postawiła magazyn. Magazynowała odpady niebezpieczne dla zdrowia a tera gmina będzie musiała coś z tym zrobić - bo firma się zwinęła. Myślę że trzeba wójtowi uświadomić że nie tędy droga. Choć świadomość że to co wyrabia i że nie podoba się to mieszkańcom to on ma. Bo sołectwo Czekanów protestowało i swój sprzeciw ogłaszało wójtowi. Trzeba będzie przy wyborach odpowiednio potraktować wójta. Dla innych sołectw to też powinno być ostrzeżenie. Im wójt też może wykręcić jakiś numer - choć teraz mają spokój. Zastanawiam się jednak po co wystawiać studium w którym jest kupa błędów. Co zostało pokazane ostatnio na zebraniu. To że jest niekonstytucyjne bo zaprzecza zasadzie zrównoważonego rozwoju to jedno - ale i choćby nie uwzględnia oddziaływania istniejącej autostrady. "Kwiatków" jest tam tyle że chyba dobrze by było podziękować projektantowi za jego "wysiłki" i wrzucić to do kosza. Szkoda tylko zmarnowanej kasy.

Offline SL

• Znajomy z Forum
Odp: "Sprytne" posunięcie Wójta w sprawie studium
« Odpowiedź #1 dnia: 18.09.2014 20:19 »
Jacy to My mieszkańcy gminy jesteśmy źli, bo nie chcemy "postępu i rozwoju"

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,16662269,Miliarder_chce_zainwestowac_miliony__Ludzie_sie_buntuja.html

Offline karlik1974

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #2 dnia: 23.09.2014 12:29 »
A jeszcze 4 lata temu w folderze "czas na zmiany" wszystko bylo takie kolorowe.

Offline mika

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #3 dnia: 24.09.2014 09:22 »
Zbliżają się wybory i "czas na zmiany" :)

Offline karlik1974

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #4 dnia: 24.09.2014 11:14 »
Ciekawe jakim haslem wyborczym zaskoczy nas Pan Olszewski ?

Offline mika

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #5 dnia: 25.09.2014 08:24 »
też jestem ciekawa, jednak moje hasło na te wybory to: "czas na zmiany" :)

Offline Max14

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #6 dnia: 26.09.2014 18:04 »
Interesuje nie kwestia czy córka Pana wójta nie jest jakoś związana z aferą wykupu gruntów. Bo to by trochę tłumaczyło dlaczego wójt jest taki uparty jeśli chodzi o przeznaczenie terenów wokół Czekanowa na działalność magazynową i przemysłową.

Offline Maximus

• Kandydat na Forumowicza
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 27.09.2014 10:09 »
http://tarnowskiegory.naszemiasto.pl/artykul/studium-zagospodarowania-w-zbroslawicach-moze-wywolac-bunt,2432771,art,t,id,tm.html#fa533aa95155fa18,1,3,5
"Studium to jeszcze nie plan zagospodarowania a jego uchwalenie nie spowoduje, że od razu POWSTANĄ TU SZKODLIWE ZAKŁADY" - na zebraniu w Czekanowie Wiesław Olszewski mówił co innego...

Offline Aleksander

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 29.09.2014 13:53 »
Długo na forum była "MARTWA CISZA", ale idą wybory, więc znowu będzie co czytać ;)
Nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi jedna mała, pewnie nieistotna uwaga: porównałem aktualne Studium z projektem  "nowego" i patrząc na dwie mapki zauważyłem, że tereny w Czekanowie już w starej edycji nie są terenami rolnymi. Stąd moje zdziwienie o nakręcanie tematu ???

Offline dany

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #9 dnia: 30.09.2014 11:15 »
Aleksander obecnie na tych terenach obowiązuje juz MPZP a nie studium.

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #10 dnia: 01.10.2014 16:29 »
Wiesz Aleksander to jest tak, że w tym całym bajzlu nikt nie jest czysty. Było stare studium przeciw któremu nikt nie protestował a wnosiło niemałe zmiany. Aż tu nagle coś się ruszyło. Pytanie kogo interesy zostały zagrożone, i czy na pewno chodzi o studium. A może nagonka na studium to tylko narzędzie.
 Całe to zamieszanie z studium to w mojej ocenie - kpina z mieszkańców. A przepis na to jest prosty: kilku "błiznesmenów" z naszej gminy, kilku dawnych PRL owskich funkcjonariuszy potrafiących wzburzyć lud pracujący, kilka prywatnych osób którym zmiany obecnej władzy nie pasują w interesach i już masz pyszny placek.
Każdy kto obserwuje to wszystko z pewnej perspektywy widzi, że w obalenie całego nowego studium zaangażowane zostały niemałe środki i to bynajmniej nie ze składek mieszkańców. Mieszkańcy to tylko dodatek. Popytaj o przeszłość bądź interesy największych oponentów (bądź ich rodzin) wójta to zobaczysz co ci wyjdzie.
Nie twierdze, że studium jest dobre, bo rzeczywiście w niektórych miejscach delikatnie mówiąc jest du...te, niemniej to studium a nie miejscowy plan.
Tak więc skończmy udawać że liczy się zielona gmina - KASA i INTERESY to to na czym zależy największym krzykaczom.

A jak chcesz zobaczyć jak to działa to zapraszam na jakieś zebranie wiejskie. Najpierw kilka dni wcześniej ulotki z wszystkimi najstraszniejszymi ( Prócz atomu :-)) wizjami. Potem kilku regularnych bywalców wszystkich zebrań zaczyna swój festiwal. Tak na marginesie mogę dodać że nawet ich podziwiam bo wyobraźnie oraz umiejętności poderwania tłumu mają niezłe. Tylko szkoda że płyta ta sama. Fajnie podsumował to jeden z mieszkańców na zebraniu "... wstyd i średniowiecze" po czym wyszedł.
« Ostatnia zmiana: 01.10.2014 16:32 wysłana przez Olivia »

Offline Gabrielle

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #11 dnia: 01.10.2014 17:40 »
Pani Olivio,proszę dokładnie przeanalizować studium i wtedy powiedzieć co się ruszyło,to ważne,zanim cokolwiek się powie.

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #12 dnia: 01.10.2014 18:11 »
Czytałam wszystkie wersje studium, a mieszkając w Świętoszowicach znam temat od podszewki. Nie napisałam, że studium jest cudowne i idealne. Nawet użyłam pewnego brzydkiego sformułowania co do niektórych jego punktów. Jak dobrze wiemy jest to kolejna propozycja studium z pewnymi zmianami jednymi na lepsze drugimi na gorsze.
Niemniej nie widzę sensu ażeby wmawiać sobie iż cała ta wspaniale zorganizowana akcja "anty" wynika tylko i wyłącznie z troski o zieloną gminę  ::)

P.S. Po ostatnim zebraniu spytałam kilku starszych osób z sąsiedztwa przeciw czemu tak głośno protestujemy:"... no bo Pan(...) powiedział że Wójt będzie spalarnia i wysypisko śmieci budować" lub lepszy kwiatek "... zakład co odpady chemiczne będzie spalać a obok to ma spalarnia zwłok być, to nawet w tych ulotkach z gminy było co do skrzynek wcześniej wrzucali...".
Ręce opadają.

Offline Gabrielle

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #13 dnia: 01.10.2014 20:04 »
Tak,ale na obecną chwilę nikt nie wie co tam będzie,bo prostu wiedzieć nie może.Nie wiem tego ja,Pani, Wójt,krzykacze,biznesmeni,zwykli mieszkańcy,nawet właściciele gruntów.Rozumiem tą akcję "ANTY"wynika ze strachu,na którym dużo się przecież buduje,a póki co jest zielono.Rozumiem nie znaczy popieram.Natomiast czytam ten plan i widzę,że" ruszy "się dla kilku i to jest to ,co najbardziej boli-myślę.

Offline dany

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #14 dnia: 03.10.2014 10:16 »
Jak zwykle widać na forum ludzi silnie zaangażowanych. Olivia widzę, że w tym co robią inni widzisz tylko to że czerpią z tego korzyści. Najlepiej jest obserwowac sobie wszystko z boku a później wysnuwać wnioski, które pewnie po części mają i prawdę ale nie wrzucajmy wszystkich ludzi i wszystkich działań do jednego wora. Działania mieszkańców Czekanowa i Świętoszowic pokazują tylko to, że ludzie Ci potrafią  w odpowiednim momencie się zorganizować. Co do ulotek roznoszonych przed zebraniami, które informowały o terminie zgłaszania uwag i możliwych rzeczach, które tam można będzie wybudować po zmianie zapisów studium i zmianie MPZP powiedz, które z tych rzeczy są kłamstwem????. Wójt na zebraniu w Świętoszowicach nie zanegował żadnej z tych ewentualnych inwestycji wymienionych w ulotce, że nie mogą tam kiedys powstać. Te najstraszniejsze wizje jako to napisałaś niestety są realne i słynne gadki Wójta że to tylko studium to tylko działania zmierzajace do tego aby uśpić czujność ludzi. Jak tak popierasz działania Wójta to może wytłumaczysz skąd się wzięły zapisy w nowy studium że te tereny mogą zostać przeznaczone na tereny produkcji przemysłowej a w poprzedniej wersji nie było takiego zapisu.  W tej gminie są równi i równiejsi, jak niektórzy ludzie składali wnioski o zmianę zapisów w studium i planie po terminie to odsyłali ich z kwitkiem że juz minął termin składania wniosków ale jak pan szanowny Wójt ma w tym interes to można zmienić zapisy o każdej porze bez względu na to że termin składania wniosków minął kilka lat temu. Niestety ludzie sa nieswiadomi tego co sie dzieje w gminie, 80% mieszkańców nie zagląda na strone gminy i nie czyta ogłoszeń na tablicach, że zostało wywieszone jakieś studium do wglądu. Ciekawy jestem jak taka starsza osoba pojedzie do gminy i bedzie czytała opracowania kilkuset stronicowe i co z tego zrozumie. Własnie po to są zebrania sołeckie i to zadaniam sołtysa i rad sołeckich jest informowanie o najważniejszych rzeczach jakie dotyczą danego Sołectwa, wiec nie wiem co widzisz złego że na zebraniu w Świetoszowicach czy Czekanowie została poruszana "ta sam płyta" jak to nazwałaś.....Wiem wg. Ciebie lepiej siedziec cicho i dać pole popisu dla wizji Wójta jak on to nazywa. (ja w historii znam conajmniej dwóch takich wizjonerów co chcieli zmieniać świat wg własnego widzi mi się i jak się to skończyło wszyscy wiemy). Jak czytam takie wypowiedzi jak Twoja to "Ręce opadają"