Autor Wątek: "Sprytne" posunięcie Wójta w sprawie studium  (Przeczytany 11803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline król

• Znajomy z Forum
Odp: "Sprytne" posunięcie Wójta w sprawie studium
« Odpowiedź #30 dnia: 27.10.2014 10:49 »
 No  na tym forum to sami urbaniści i architekci od przestrzeni brawo wymazać zapisy no super, a obecny wójt to wizjoner "brawo" ten Pan nie ma pojęcia o mapie i gdzie co się znajduje pokazał to już na niektórych zebraniach wiejskich. A wam proponuję ustawę o zagospodarowaniu przestrzennym tak do czytania przed snem - pomaga. Ja tylko nie wiem o co wam chodzi przecież Olszewski jest w trakcie zmiany planu w Szałszy na tereny przemysłowe a sorki inwestycyjne coś około 40 ha -jednego biznesmena. A w latach wcześniejszych blokował ten teren jak był przewodniczącym Rady Gminy. Ja nie wiem o co tu chodzi ??? 

Offline dany

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #31 dnia: 27.10.2014 13:42 »
Swietny przykład z tymi Sośnicowicami, poniżej cytat jakie jest przeznaczenie tych terenów (wyróżniłem te kruczki czym się to rózni od naszego):
1) Podstawowy kierunek przeznaczenia terenów
a) nieuciążliwa produkcja, magazyny, bazy i składy, zgrupowania małych przedsiębiorstw handlowo -
usługowo - produkcyjnych (w tym w obiektach restrukturyzowanych jednostek gospodarczych), handel
hurtowy i giełdowy,
b) centra logistyczne, w tym tereny transportu samochodowego,
c) infrastruktura hotelowa i gastronomiczna,
d) stacje paliw wraz z zapleczem usługowym,
e) obiekty biurowo-administracyjne, parki przemysłowe, biznesu i technologiczne,
e) obiekty usług handlu, w tym tereny sprzedaży pojazdów i maszyn,
f) pasy zieleni izolacyjnej.
2) Dopuszczalne kierunki przeznaczenia terenów
a) zakłady rzemieślnicze, w tym wraz z towarzyszącą funkcją mieszkaniową,
b) tereny sprzedaży surowców i opału, skup surowców wtórnych,
c) parkingi i garaże,
d) obiekty komunalnej obsługi gminy, w tym gromadzenia i unieszkodliwiania odpadów (za wyjątkiem
składowisk odpadów niebezpiecznych),
e) urządzenia służące ochronie środowiska i zdrowia ludzi.
3) Ograniczenia zmian przeznaczenia:
a) lokalizacja targowisk,
b) lokalizacja obiektów mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko, w tym niespełniających
wymogów ochrony ujęć wód i zbiorników wód podziemnych.

Proponuję porównac teraz z naszymi zapisami:

podstawowe:
dopuszczalne tereny koncentracji usług, magazynów, składów,
usług handlu, rzemiosła, centra logistyczne z włączeniem
obszarów produkcji przemysłowej
dodatkowe:

dopuszczalne tereny obsługi komunikacyjnej, tereny
infrastruktury technicznej, obowiązek ochrony interesów osób
trzecich
nakazuje się utworzenie faktycznie czynnego pasa wysokiej
zieleni urządzonej izolacyjnej szerokości min. od strony terenów
zamieszkałych i przeznaczonych pod zamieszkanie przed
rozpoczęciem działalności produkcyjnej lub usługowej (zgodnie z
rysunkiem planszy zbiorczej Ustaleń)

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #32 dnia: 27.10.2014 23:09 »
Dziękuję dany ;) , liczyłam na Twoją spostrzegawczość.
Z premedytacją umieściłam ten przykład jako swoisty gotowiec.
« Ostatnia zmiana: 27.10.2014 23:27 wysłana przez Olivia »

Offline Max14

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #33 dnia: 28.10.2014 16:39 »
Tak, najlepiej promować "zieloną gminę". Myślę, że te osoby nie myślą o przyszłości, o miejscach pracy dla naszych dzieci. Ci ludzie mają dobre emerytury lub własne biznesy i nie chcą konkurencji, a przecież ludzie z najbliższych wsi mieli by zatrudnienie a gmina podatki.  Konkurenci obecnego wójta straszą społeczeństwo kominami fabrycznymi a nawet spalarnią śmieci - śmiechu warte a nieświadomi dają się nabrać. A swoją drogą, proszę jechać do Berlina czy Wiednia, gdzie w centrum miast są spalarnie śmieci, ładnie wkomponowane w miasta.
Okres wyborów to taki czas, że kandydaci obiecują wszystko i straszą wszystkim, bo tylko oni mają pomysł na wszystko. Niestety, mętnie mówią o pozyskiwaniu dotacji ale zapominają, że aby starać się o jakiekolwiek pieniądze, w budżecie trzeba mieć środki na "wkład własny".
Wszyscy kandydaci mówią o wydawaniu pieniędzy, żaden nie wspomina, skąd je weźmie. Na razie tylko Olszewski głośno powiedział, że poprzez strefy ekonomiczne chce zwiększyć wpływy do budżetu - no to chcą go wdeptać w ziemię.  Najłatwiej jest obiecywać złote góry ! Zresztą niektórzy już rządzili więc mogli się wykazać.
W Wiedniu czy w Niemczech mogą egzystować zakłady przemysłowe czy nawet spalarnie niedaleko osiedli bo tam jest inna kultura. Tam przestrzega się przepisów a u nas się nie przestrzega. Widać to zresztą po mieszkańcach, którzy spalają w swych piecach co się tylko da. Prywaciarze zresztą robią podobnie. Dlatego też u nas takie pomysły są nie najlepsze dla mieszkających w pobliżu. Trudno zaś wierzyć inwestorowi, który już na początku oszukuje. Ma z tego powodu sprawę w sądzie.   

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #34 dnia: 29.10.2014 02:07 »
Max 14 pokaż mi zakład np. na strefie w Gliwicach czy Zabrzu który jest opalany tradycyjnymi kotłami  na węgiel w którym spalane są odpadki.
A to, że przydomowe paleniska w jednej miejscowości produkują więcej syfu niż cała strefa ekonomiczna to już inna sprawa. Rozumie, że masz ładny domek wybudowany i opalany gazem, a po przeprowadzce na wieś chciałbyś mieć miło czysto i schludnie. Ale jest jeszcze coś takiego jak ekonomia, budżet domowy itd.. Ludzie starają się oszczędzać na opale w dość ekstremalny sposób.

Nie zdziwiłabym się jak nasi miejscy osadnicy postanowią niedługo pozbyć się autochtonów - przecież są tacy nieukulturowieni  :P

Offline Max14

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #35 dnia: 09.11.2014 12:34 »
Olivia->   Max 14 pokaż mi zakład np. na strefie w Gliwicach czy Zabrzu który jest opalany tradycyjnymi kotłami  na węgiel w którym spalane są odpadki.
Fajnie tyle że tu w okolice Czekanowa nie przyjdzie na pewno jakiś duży zagraniczny podmiot z ekologicznym zakładem bo po co skoro w strefie ma łatwiej  i więcej miejsca a pewnie i taniej. Nie spodziewał bym się czegoś dobrego skoro większość tych ziem wykupił bogaty kombinator. A te ziemie są świetną rezerwą mieszkaniową dla Gliwic. Bo ludzie będą się przenosić a z Czekanowa do centrum Gliwic można dostać się szybciej niż z odległych dzielnic Gliwic. A to jest największy problem miast i ich "sypialni". 

Offline MBert

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #36 dnia: 05.06.2015 20:58 »
Czy głosowano już w sprawie studium ?
"Im bardziej skorumpowane państwo, tym więcej praw." — Tacyt
"Nie ma już mężczyzn, gdyż nie ma już przekonań, nie ma przekonań, gdyż nie ma zasad, nie ma zasad, gdyż nie ma już wiary." - kardynał Pie