Autor Wątek: Wybory Samorządowe 2014  (Przeczytany 81199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
Wybory Samorządowe 2014
« dnia: 17.10.2014 17:46 »
Komitety Wyborcze na nadchodzące wybory nam obrodziły  :) Mamy aż 8.
http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/241309
Zobaczymy jak się sprawa rozstrzygnie i jakie "cuda" będą obiecywać.

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
Odp: Wybory Samorządowe 2014
« Odpowiedź #1 dnia: 20.10.2014 17:16 »
Jak widać reklama jednego z komitetów już jest na forum :D
Niemniej pozwolę sobie dodać jeszcze odnośniki:
KWW dr. inż. Zbigniewa Szaszkowskiego
http://szaszkowski.eu/

KWW "Gmina Dla Rodzin"
/http://www.wyboryzbroslawice.pl/index.php

Reszty komitetów nie znalazłam. Ale z tego co poczytałam w powyższych to piknie będzie, że hej  :P
« Ostatnia zmiana: 24.10.2014 14:03 wysłana przez Olivia »

Offline AnHELLuS

• Administrator
« Odpowiedź #2 dnia: 20.10.2014 19:52 »
Komitet Wyborczy Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego
http://www.naszezbroslawice.pl/ uwaga wersja Beta :) Zapomnieli chyba o czymś na tej stronie  :-\

Nie ma problemu aby na forum zareklamowały się pozostałe komitety - info bezpośrednio do mnie przez PW lub tel. do Maniera Service

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #3 dnia: 20.10.2014 20:13 »
Ano coś umknęło :-\
Na razie rozkręcają się wszyscy. Powolutku tu plakacik tam plakacik. Najlepsze się dopiero zacznie. Drogi, chodniki i inne cuda...
Chociaż humoru też trochę jest. Cytat jednego z kandydatów :"...wspiera mnie ukochana, od dwunastu lat wciąż ta sama i do końca życia,..."

Gdyby mój ukochany tak napisał to bym go  :angel:

Offline Max14

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #4 dnia: 20.10.2014 22:17 »
Jedno jest pewne - na obecnego wójta na pewno nie będę głosował. Bo dla mnie to niestety osoba nie wiarygodna. I będę wszystkich namawiał  żeby na niego nie głosować. Przez ostatnie dwa lata dał się poznać jako osoba dla której nie liczy się dobro mieszkańców. Widać było to na ostatnim zebraniu wiejskim w Czekanowie. A to studium, które zaprezentował to fajny prezent dla miliardera a nie dla mieszkańców. Co mi z tego że wójt jak jak ktoś tam powiedział nie bierze łapówek skoro załatwia temu facetowi sprawy bez łapówek nie licząc się z większością społeczności Czekanowa a także i innych miejscowości gminy.

Offline Leoni

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #5 dnia: 22.10.2014 20:54 »
Jestem zdegustowana tytułomanią kandydata na wójta, p. Szaszkowskiego. "KW dr inż ....".  Czy myśli, że wywoła większe wrażenie doktoratem ? U nas mieszka dużo utytułowanych ludzi, którzy się tak tym nie chwalą. W dzisiejszych czasach to takie prowincjonalne.

Offline d_aga5

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #6 dnia: 24.10.2014 18:06 »
A propos tytułomanii
Czym się różni pani doktor od pani doktorowej?
Pani doktor zasłuzyła na swój tytuł głową.
  :D
Moim zdaniem tytuł dr inż. nie wynika z manii, czy przerostu ambicji.  Dowodzi, że gość jest naukowcem i praktykiem. Więc zniesmaczenie całkiem nieuzasadnione.

Offline Leoni

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #7 dnia: 24.10.2014 20:09 »
Ja nie neguję, że ten pan POSIADA tytuł, jednak nie jestem przekonana, że tytuł wystarczy, aby być dobrym gospodarzem gminy.

Offline d_aga5

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #8 dnia: 24.10.2014 21:58 »
Zgadzam sie, ale dowodzi, że ma wyższe kwalifikacje i kompetencje od pozostałych kandydatów. Pan Kowolik ma tylko średnie wykształcenie, pan Olszewski nie ukończył studiów - swoją drogą to dziwne, że nie znalazł czasu i chęci, by jak pani Korab za swojej kadencji za nasze pieniadze ukończyła studia wyższe w samej Warszawie. Pozwoliło jej to bezpiecznie ulokować sie w administarcji samorzadowej. Mało tego, wykształciła swoje dzieci. Piotr Korab startuje z listy Inicjatywy Obywatelskiej do Rady Powiatu.
Co do wykształcenia, jakie posiada pan Grabowy - nie ma czytelnych informacji.

Offline król

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #9 dnia: 25.10.2014 12:33 »
Kto jakie ma studia nie ma znaczenia - nam w gminie jest potrzebny "gospodarz" , dobry gospodarz a nie wykładowca akademicki lub ktoś kto tylko myśli że jak jest elektrykiem lub elektronikiem to będzie super zarządzał w gminie. Mnie bardziej interesuje czym na przykład kieruje się kandydat  "doktor inż" że chce być Wójtem Gminy Zbrosławice, bo widać jego radni działają ???

Offline Aragorn

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 25.10.2014 18:24 »
Odnośnie tytułu dr inż.. Inżynier to człowiek, który ma wykształcenie wyższe zawodowe, czyli techniczne. Jeśli zrobił doktorat oznacza, że tematem jego pracy doktoranckiej było jakieś zagadnienie techniczne. Tak więc jeśli chodzi o zagadnienia techniczne to w swojej dziedzinie ten człowiek może być autorytetem. Jeśli chodzi o zarządzanie gminą i bycie wójtem wykształcenie techniczne kandydata nie wnosi żadnych wartości, ponieważ nie ma ono nic wspólnego z zarządzaniem.

Studia wyższe nie czynią człowieka kulturalnym, elokwentnym, życzliwym, sprawiedliwym, dobrze zorganizowanym, uczciwym, posiadającym wyczucie równowagi oraz taktu itd.

Podkreślam dr inż. to tytuł naukowy nauk technicznych i nic więcej. Nie gwarantuje on takiej osobie pomysłu na zarządzanie gminą tym bardziej, że kandydat o którym mowa nie posiada żadnego doświadczenia związanego ze stanowiskiem wójta.

Offline Leoni

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #11 dnia: 25.10.2014 22:55 »
Jak wspomniał mój przedmówca, pani Korab zrobiła studia będąc wójtem, zatem korzystała chyba z urlopu szkolnego itp. Czy była przez to dobrym gospodarzem gminy = oceniło społeczeństwo nie wybierając jej więcej. Ja myślę, że obecny wójt dawno mógł uzyskać tytuł ale nie dla wszystkich ludzi tytuł jest najważniejszy i on chyba do tego grona należy. Ważne co ma w głowie a nie przed nazwiskiem.

Offline król

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #12 dnia: 25.10.2014 23:44 »
Bardzo proszę ze względu na Panią Korab dajcie jej spokój, jak i za co i za ile - nie godne tego forum
Moim zdaniem nie wykształcenie czyni człowieka dobrym gospodarzem a jego czyny, opowiadanie że ktoś ma studia i jest ok, a jak ktoś nie mat o be to pierdoły ludzie chcecie kogo ?
- rok w gminie zameldowany lub 1 i 1/2 roku... i co dobry wójt
- już mamy "naczelnika" wydziału w gminie co nie umie rozróżnić sołectw Jasiony od Jaśkowic
- kogoś od wiatraków czy od terenów przemysłowych - i nie widzi że mieszkańcy tego nie chcą 

czego chcecie - to pytanie już 16 listopada

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #13 dnia: 26.10.2014 23:47 »
Co do tytułu dr inż. to wspomniany kandydat na wójta raczej nie dostał go za rozprawkę na temat przewodniej roli partii :) . Ma tytuł który kosztował go zapewne sporo pracy, tak więc zastanawianie się nad tym czy to dobrze czy źle, że dodał go na plakatach czy w nazwie komitetu nie ma dla mnie sensu. I tak wyborcy wybiorą.

Czego chcemy 16 listopada to zasadnicze pytanie?
Mój kandydat powinien wykazać się gospodarnością tzn. sprzedać ziemie rolną rodziną swoich pracowników a potem przekształcić ją na mieszkaniówkę. To ktoś kogo nam potrzeba. Taki kandydat postawi gminę na nogi. No powinien oczywiście w swoim programie obiecać wszystko co możliwe, nie precyzując skąd weźmie na to pieniądze. To człowiek z wizją całkowitego ulepszenia Świata - jak Lenin  :P

P.S. Nie wiem jak w innych miejscowościach to wygląda ale w Świętoszowicach wzajemne "zaklejanie" się komitetów "gmina dla rodziny" i "dr inż. Szaszkowski" zaczyna wchodzić w ramy absurdu. Zakładam, że po wyborach cały ten papierkowy syf Panowie po sobie posprzątają.

Offline król

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #14 dnia: 28.10.2014 23:42 »
Drodzy Mieszkańcy obecny "jeszcze" olszewski zmienił nam godło Gminy -- jakim prawem ????? zobaczcie na www.zbroslawice.pl czemu nikt nie protestuje co z radnymi tej kadencji miał wszystkich w ......