Autor Wątek: Wybory Samorządowe 2014  (Przeczytany 82086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
Odp: Wybory Samorządowe 2014
« Odpowiedź #15 dnia: 29.10.2014 01:49 »
A dlaczego mam protestować? Zmiana zgodna z wszystkimi prawidłami. Ja bym się spytała kto uchwalił dotychczasowy w 1997 roku.http://www.zbroslawice.pl/index.php?start=5
Tak czytam król twoje posty i jakbym słyszała pewną osobę często obecną na zebraniach wiejskich.

Jak już jesteś takim tropicielem sensacji to zajmij się tropieniem osób które przewracają bądź niszczą banery wyborcze czy zrywają plakaty, niezależnie od tego kto się na nich znajduje - Pan Kowolik, Szaszkowski czy ktokolwiek inny.
Oczywiście wykorzystaj techniki operacyjne  ;D

Offline Leoni

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #16 dnia: 29.10.2014 15:10 »
Królu, to nie Olszewski zmienił godło, tylko radni w głosowaniu, a na czyj wniosek ? Zajrzyj do protokołów z sesji Rady Gminy, wtedy nie będziesz pisał takich bzdur. Dobrze by było trochę się douczyć o samorządzie, wtedy dyskusja będzie sensowna. Każdy Wójt realizuje uchwały, które uchwalają radni. Sam wójt to sobie może grzebnąć palcem w bucie.  Czasem, gdy tu czytam te sensacje, mam wrażenie jakbym czytała Fakt.

Offline d_aga5

• Znajomy z Forum

Offline król

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #18 dnia: 31.10.2014 00:22 »
Drogi mój Leoni - nie wiem ale opowiadasz bzdury z tym że to na wniosek Rady Gminy i że to rada Gminy ... godło zmieniono  na wniosek obecnego nam Wójta Olszewskiego i to jest fakt zapisany w uzasadnieniu do uchwały http://bip.zbroslawice.pl/get_file.php?id=10000&save=1
a jeśli chodzi o moje kompetencje i doświadczenie w samorządzie to daj sobie sianka, polecam tylko statut gminy przeczytać i wiadomo który organ jest od wykonywania odpowiednich czynności a z uczestnictwem w zebraniach i innych ..... spotkaniach mnie wiąż - Leoni mam nadzieję ze nie pracujesz na ulicy Oświęcimskiej 2 ??????
 Olszewski nie pofatygował się w sprawie zmiany herbu do ;
1. wysłania obecnego wzoru Herbu Gminy do uzgodnienia z komisja heraldyczną
2. nie wykonał żadnej debaty z Radnymi 
3. brak informacji jak wybrano osobę do wykonania projektu nowego herbu za kilkanaście tysięcy złotych
4. nie przeprowadził konsultacji społecznych z mieszkańcami- ja nie pamiętam tego
5. przegłosował to przede wszystkim za pomocą swojej "ekipy" radnych
jeśli było inaczej to czekamy na informację?

Offline król

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #19 dnia: 31.10.2014 00:31 »
a  ... zapomniałem Leoni Ty jednak pracujesz  z adresem w umowie o pracę na "Oświęcimskiej 2" bo piszesz ze mam zobaczyć sobie protokół z sesji Rady Gminy a niestety na bip.zbrosławice są tylko protokoły z sierpnia 2014 roku a uchwała o zmianie herbu jest z września więc skąd masz protokół???? i skąd wiesz co w nim jest.

Offline Leoni

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #20 dnia: 31.10.2014 10:07 »
No, niestety, choćbym chciała, to jednak w urzędzie nie pracuję, ale mam bieżący kontakt z radnymi, bo interesuje mnie życie gminy (nie myl z urzędem).

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #21 dnia: 01.11.2014 16:44 »
Król też ma bieżący kontakt jako , że jest na sesjach i doskonale wie o czym pisze. Zresztą trudno żeby radny opuszczał sesje :-)

A w ogóle to jest wątek o wyborach samorządowych. Piszcie o programach wyborczych kandydatów, a najlepiej niech sami piszą. Prościej będzie rozliczyć obiecanki pod koniec następnej kadencji.
Admin zarchiwizuje wszystko i będzie wszystko czarno na białym ;)
« Ostatnia zmiana: 01.11.2014 16:51 wysłana przez Olivia »

Offline król

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #22 dnia: 01.11.2014 20:35 »
Nie Oliwio nie jestem Radnym tej kadencji - ale znam to środowisko i tyle,
Ja bym proponował na 2 tygodnie przed wyborami przeprowadzić dyskusję czy np obecni radni ( z Ptakowic , Zbrosławic 2 osoby ) powinny kandydować czy mają prawo do tego, moralne prawo. Czy np. jedno z tych osób sprzedała się odrazy w dniu wyborów 4 lata temu za stanowisko...... czy Radna z Kopienicy ma prawo złożyć mandat na 2 tygodnie przed upływem kadencji i jeszcze startować wyżej do sejmiku - ona nie powinna dostać ani jednego głosu z gminy no chyba że ucieka z tonącego statku obecnej ekipy Olszewskiego. A radni z Ziemięcic i obecny Olszewski obiecali nowe zaplecze sportowe. Tak to wszystko spaprali że nawet Jadwigafestu nie było?????? a na Dramatali (czytaj jajatali) byli !!! o tym porozmawiajmy .
Proponuje porozmawiać na forum jeszcze o obecnych radnych Powiatowych Panu Szukalskim, Słodczyku i Kowoliku ??? czy oni cokolwiek zrobili dla naszej Gminy ??? Czy tylko zajmowali się sobą i rozgrywkami partyjnymi??????

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #23 dnia: 01.11.2014 21:12 »
Każdy swoją osobą coś prezentuje. Ja mieszkam w tej gminie już ładnych parę lat i różni ludzie byli u władzy. Jedno jest pewne; to co niektórzy opisują o sobie i swoich zasługach to śmiech na sali. Jak czytam zasługi to wydaje mi się, że wcześniej była tu pustynia.

Pamiętam jak jedno drzewo genealogiczne to był cały urząd, pamiętam cudowne odrolnienia ziemi i inwestycje które na papierku wyglądały super tylko wykonanie do niczego, budowę "stawu rybnego" z którego piasek posłużył za podbudowę autostrady. Czy takie osoby mają moralne prawo do kandydowania- w mojej ocenie nie. Dlaczego o tym też nie napiszesz.Oczywiście jest ona subiektywna, ale dobrze jest czasami przypomnieć sobie jak było, co kto obiecał i czego nie zrobił.
Na dzień dzisiejszy powinniśmy dobrze przyjrzeć się obietnicom jakie składają kandydaci i z tego ich rozliczyć.

Temat radnych powiatowych to już całkiem inna bajka. Mówiąc krótko powiat ma nas w d.... Mówię przynajmniej o mojej miejscowości. A radni powiatowi dali by sobie spokój z gadką że nie ma pieniędzy, bo jest to żałosne. Gmina przy powiecie to cudo. Zresztą uważam że instytucja powiatu powinna być zlikwidowana a pieniądze iść do gmin.

A co do mojego najbliższego podwórka to powiem ci, że Ziemięcice to chyba jedno z najprężniej rozwijających się sołectw i raczej nie brakuje w tym zasługi jednego z obecnych radnych. Co do Jadwigafestu to jest to impreza parafialna a nie gminna. Tutaj zdecydowali ludzie którzy się tym zajmowali. Wydaje mi się że taka przerwa wyjdzie całej imprezie na dobre, szczególnie w roku wyborczym. A co będzie w przyszłym czas pokaże.
« Ostatnia zmiana: 01.11.2014 21:36 wysłana przez Olivia »

Offline król

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #24 dnia: 01.11.2014 21:53 »
Jedno drzewo genealogiczne to był cały Urząd????  to znaczy ile 30, 40, 50 ludzi z jednej rodziny to jakieś banialuki!!! daj konkretnie przykład ilu z jednej rodzinki a nie gadaj bzdur.
Z zasługami jest tak : Olszewski pisze co zrobił a ja pytam niech da 1 przykład inwestycji wraz z pomysłem tylko jego a nie tylko kontynuacji wcześniejszych projektów, a sorki zapomniałem WIATRAKI i tereny 1 przemysłowca.
Co nas mieszkańców obchodzą kadencje zakończone 4 , 8 lub 16 lat temu. Rozliczyć trzeba tych co ja kończą!!
Nie no proszę napisz co się rozwija w Ziemięcicach oprócz osadów ściekowych na polach wywożonych już 10 raz na to samo miejsce, toż to w Ziemięcicach mamy czarnoziem jak na Ukrainie a władza co ??
Klub sportowy Ziemięcice dzięki Olszewskiemu i jego radnym nie może grać na swoim boisku ??? nie dostał certyfikatu z PZPN!!!
a radny co zrobił -proszę o przykłady.
Tak naprawdę Jadwigafest zepsuł się jak gminne stowarzyszenie Pani Zyga i Sosada ds partnerstwa nielegalnie sprzedawało alkohol. A powiązanie było zawsze tylko obecnie nam panujący i jego ekipa do kościoła nie chodzi i się z proboszczem nie dogadali!! szkoda bo to fajny festyn ale oni wszystko potrafią zepsuć ale co tam mieliśmy jajatalie - super super wyszła!

Offline Leoni

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #25 dnia: 01.11.2014 22:56 »
Królu, działania ludzi poprzednich kadencji powinny nas obchodzić, bo to co np. zostało spaprane 8 czy 10 lat temu, jest nieodwracalne.  Racja, żaden radny powiatowy nie wysilił się dla tej gminy, przynajmniej ja nic nie odczułam. Jednak to od nas zależy, czy zostaną ci sami.  Frekwencja wyborcza jest przeważnie niska, ludziom nie chce się iść głosować ale później narzekać potrafią.

Offline król

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #26 dnia: 02.11.2014 00:43 »
Ok Leoni , napisz... co zostało spaprane , jeśli się znasz na tym to napisz, powinniśmy zrobić listę co zostało spaprane  8, 10, 20 lat temu,  ale i czy ostatnie 4 lata dały cokolwiek.  Moim zdaniem oczekiwania wielu ludzi zostały nadszarpnięte przez opowieści jak będzie rządził dobrze Olszewski ale on nic nowego nie wprowadził, on tylko świetnie potrafi ludzi skłócić ze sobą i tyle.,
  Podobnie On jak jego koledzy z PO z naczelnym posłem powiatu ( mamy tylko jednego) potrafi jątrzyć, czyli My Po  mamy PiS i mamy o co się kłócić a tu na dole w gminie trzeba pracować, działać, mieć pomysły na nowe inwestycje a tu się tylko gada że nie ma pieniędzy, że gmina zadłużona itp. a czy ktoś pofatygował się sprawdzić brednie finansowe które nam przedstawia władza. Czy jeśli była by gmina w tak złej kondycji finansowej to pokazano nam negatywne opinie akredytowanych audytorów lub opinie Regionalnej Izby Rachunkowej a nie skarbnika, który tylko gada po to aby gadać - dużo i o niczym radni i tak niczego nie rozumieją z tych jej wywodów ( oby ona się w tym połapała)!!!
Leoni napisz co spaprano ?? w ostatnich 24 latach
Proszę o pisanie co tej władzy nie wyszło ???.... bo gadanie o tym co za czasów naczelnika Wałacha lub wojewody Ziętka się nie udało to bzdury
Proszę o info co do radnych Powiatowych co oni zrobili?????

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #27 dnia: 02.11.2014 15:49 »
Tak ogólnie to nie wiadomo czy dawać się tobie prowokować czy nie. Ale takie pierdoły piszesz że głowa boli.

1. Z szacunku dla wszystkich osób które poświęceniem i bezinteresowną pracą współtworzyły Jadwigafest i myślę że jeszcze będą tworzyły, daj sobie spokój z wysuwaniem chorych oskarżeń. Jeśli nie pracowałeś przy festynie nie wiesz ile to wymaga czasu, pracy , przygotowań. A potem taki osioł jeden z drugim postanowi sobie politykę uprawiać. Czy było  stoisko z degustacją wina ? - ano było. Ludzie kupowali, próbowali. Tak jak to jest na zachodzie. Produkt regionalny, miasto partnerskie. Ktoś nie dopatrzył wszystkich formalności, a ktoś inny wykorzystał, i wykorzystuje ten fakt jak widać dalej. Ale to takie trochę godne pożałowania. Wiesz zresztą, że nawet funkcjonariusze celnego się śmiali z tej "gigantycznej" ilości. Nie,mniej co zrobić - donos to donos robotę musieli zrobić. A donosiciel jak to donosiciel. Siąść i popatrzeć z politowaniem na tą żałosną osobę. Siedź już chłopie na tej emeryturze i daj ludziom żyć.

2. Na piłce znam się słabo. Zapytaj zarząd, prezesa klub co robił przez ostatnie kilka lat. A szczerze powiem, że nawet nie wiem czemu zabrali licencję na grę ?

3. Osady ściekowe - problem wszędzie ten sam. Na dzień dzisiejszy z tego co mi wiadomo nie ma prawnej możliwości zablokowania tego typu działań. Można tylko sprawdzać czy wszystko jest zgodnie z przepisami. Jak dobrze pamiętam obecna rada podjęła stosowną uchwałę niemniej została uchylona przez wojewodę.

4. Co do kadencji zakończonych 4, 8, 12 lat temu to jest to bardzo ważne. Bo jeśli wtedy ktoś coś spaprał to teraz trzeba wszystko prostować i naprawiać jeśli chce się być fair. To raczej twój argument jest do niczego.

5. Radni powiatowi - nie mam pojęcia co zrobili. A... jedno mam. Chodnik w Świętoszowicach  ;D
Cholera co to jest i dokąd prowadzi oraz w jakim celu to coś zostało zrobione to nie wiem. No ale na ulotce można będzie napisać - "budowa chodnika w Świętoszowicach"

Offline król

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #28 dnia: 02.11.2014 17:21 »
Helo ja mam i miałem zawsze wieli szacunek do osób które coś robią , organizują i wiesz mi dlatego żal, że ta obecna władza nie wsparła organizatorów w realizacji tego festynu. To jest tak samo jak w Kamieńcu na zebraniu przegłosowano, że kartofelfest 2014 był ostatnim!!! - bo ekipie pani sołtys - notabene koleżance pana O. nie chce się nic już robić , no bo po co? Ma radnych sołeckich że cho cho ale robić to nic. Za czasów jej męża sołtysa robota szła widać do dzisiaj , potrafił z ludźmi współpracować a teraz ?? szkoda kolejna fajna impreza przepada, a władza w gminie nic???.
Na piłce się slabo znasz ok, ale jak klub nie ma nawet Wc i szatni to jak ma funkcjonować?? no jak a władza tylko im obiecuje w KS Naprzód Łubie będzie za chwilę tak samo.
Z osadami ściekowymi ( świetnie jesteś zorientowany - powinieneś ....) ale wydanie takiej Uchwały to była kompletna prawna bzdura ciekawe który radca opiniował????? prawnik ze cho cho , a wiem ta naczelnik która nie wie gdzie leży poszczególna miejscowość na terenie gminy. Podpowiem tylko prawo miejscowe było wstanie ograniczyć wywóz odpadów na pola.
Nie napisałaś co kto konkretnie spaprał..  ,  daj przykłady , ale przypominam ze to Pan obecny Wójt też był 2 lata Radnym- 1998-200 , kolejne 2 lata przewodniczącym Rady Gminy -2000- 2002 a kolejne 8 był zastępcą Wójta- 2002 - 2010 !!!!!! co on spaprał????
Co do radnych powiatowych wiem jedno w Japonii jak by mieli trochę poczucia czegokolwiek... to by .....,
 Dzięki bo nie wiedziałem ze w Świętoszowicach zrobiono chodnik ???, gdzie na ulicy Cegielnianej??? , przecież to droga Gminna ???? czy się mylę???

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #29 dnia: 02.11.2014 18:26 »
Gdyby opisać jedną z dużych inwestycji która została załatwiona właśnie na gębę, z dziwnym sposobem finansowania itd. to wiele osób wtedy w to zaangażowanych w sposób społecznikowski, bezinteresowny miałoby kłopoty. Dlatego nie ma co wywlekać takich spraw. Zresztą nie wiadomo czy kiedyś tak się nie stanie bo świadomość prawna społeczeństwa rośnie.

Co do festynu to jest to jeszcze raz tobie odpowiem impreza parafialna. I to parafianie zadecydowali czy się odbędzie czy nie. Koniec i kropka.

Osady - tak prawo miejscowe było w stanie ograniczyć wywóz na pola tylko chyba ktoś to przespał. Nie wiem czy ten wójt czy poprzedni, niemniej smród za oknem mam.

Cegielniana to gminna. Ale chodnik jest na powiatówce czyli Mikulczyckiej. Jest tak ogromny że mogłeś przeoczyć. Całe 50m. I jak to ktoś na zebraniu zażartował, zaczęli go budować od najtańszego, końcowego odcinka. Można napisać w gazecie: " Powiat oddał do użytku ostatnie metry chodnika w Świętoszowicach" :D Tak mało a jak brzmi. Sama nie wiem czy śmiać się czy płakać. Zresztą ja mam swój pod autostradą. Za 15 lat znowu zrobią 50 m i będę mogła na plac zabaw dość. Tylko wtedy to chyba już z wnukami.

Ja obecnego Wójta nie wynoszę na piedestał bo wiem doskonale że w samorządzie był i jest od kilkunastu lat. Swoje przeszedł, błędy popełnił. Niemniej moja moja prywatna opinia jest taka, iż mimo tego jest on najlepszym kandydatem na wójta. Każdy z wyborców ma prawo do swojego wyboru oczywiście i go szanuje. I szacunku w całej tej kampanii to chyba najbardziej brakuje zaczynając od zrywania plakatów. Tak więc proponuję się szanować wzajemnie mimo odmiennych opinii i sympatii politycznych.

Jesteś Król dobrze zorientowany tylko opisuj wszystkie sprawy które są nie takie jak powinny być a nie tylko te wybrane na cele kampanii.