Autor Wątek: Wybory Samorządowe 2014  (Przeczytany 98562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
Odp: Wybory Samorządowe 2014
« Odpowiedź #45 dnia: 03.11.2014 21:33 »
Muszę Cię zmartwić bo ja nigdy i nigdzie na urząd nie startowałem. Mam co robić w życiu, natomiast od urzędników których wybieram wymagam tyle ile od siebie samego - uczciwości i całkowitego profesjonalizmu. Tego nie jest w stanie zapewnić ani Pan Olszewski ani Twój pryncypał Pan Kowolik.
Wszystko się zmieni gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wku..ieni

Offline Zenek75

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #46 dnia: 03.11.2014 22:04 »
Jestem po pasjonującej lekturze strony Komitetu  Dalej Do Przodu. Dokonałem kilku prostych wyliczeń.

Inwestycje ogółem:                 18 011 383,22
Dofinansowanie bezzwrotne :  6 662 754,02 (tego nie musimy oddawać)
Pożyczka w WOŚP                 :  5 275 671,71 (musimy zwrócić)
Środki wydane przez Gminę  :  7 400 906,95 (kredyty?)

Pani Olivia jest ekspertem od informacji zawartych na BIPie, więc poda nam bliższe informacje.
Poda nam również informacje na temat obligacji municypalnych (komunalnych), które spożytkowane zostaną na spłatę zadłużenia Gminy.

Dalej Do Przodu nie podało informacji o tym, że Gmina musi wykupić drogi od pewnego biznesmena za ponad 1 mln. zł.
Biznesmen ten nie pierwszy raz załatwił już w ten sposób Gminę. Jakoś Gmina nie wyciągnęła nauki i przerabia z tym Panem ponownie ten sam scenariusz.

Dalej Do Przodu nie uwzględniło wydatków na wykonanie nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Za wykonanie tego studium gmina musiała zapłacić niemałe pieniądze. Studium okazało się bublem zawierającym wiele błędów. Jakoś na BIP tych informacji nie można znaleźć.

Ciekawe skąd Gmina pozyska środki na ,,miliardy dla samorządu"? W Horyzoncie 2014-2020 trzeba będzie do pieniędzy Unijnych dołożyć środki własne. PROW też w całości nie sfinansuje inwestycji. Czyżby emisja kolejnych obligacji, albo sprzedaż gruntów należących do gminy poniżej ceny rynkowej?

Miejmy nadzieję, że ,,Prawda się Obroni".

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #47 dnia: 03.11.2014 22:30 »
Panie Zenku przecież nie chodzi o zarządzanie Gminą tylko skok na posady. Pan Kowolik z Panem Grabowym są już poukładani ze sobą i krzywdy sobie wzajemnie nie uczynią. Bagno całkowite. Może ktoś spoza tego układu posprząta syf narosły od wielu kadencji.

Offline król

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #48 dnia: 03.11.2014 22:36 »
Do Dramatala - ej odpuść sobie te gadki o uczciwości i wymaganiach od siebie.  Wójt to nie urzędnik Wójt to Panisko - na swoim jak obecny.... kto mu zabroni...   a.... i kto to jest Daniel Kruszony bo takiego nie znam?? więc nie pisz za mnie scenariuszy filmowych jak z łódzkiej szkoły filmowej.
 Już ze mnie  Oliwia ( zastępczyni)  ubeka robił  i co??Nic.
No tak są już poukładani tak jak dr inż Szaszkowski z swoją familia Panią Dziuk z PIS- U!!!!!! układ jak u Kaczora w warszawie premier i prezydent. U nas Wójt i Marszałek Województwa.  Skąd ty te brednie wyciągasz o układach????? z palca czy nosa bo taki okres... w końcu jesień.
Napiszcie coś o sukcesach Obecnego. W Miedarach i Laryszowie już jego ładna buźkę zakleili kimś do powiatu.

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #49 dnia: 03.11.2014 22:56 »
Wójt to urzędnik którego zarobki między innymi ja opłacam więc zamierzam wymagać i patrzeć mu na ręce. Nie wiem kto to Pani Dziuk a obejrzałem sobie wszystkich kandydatów na radnych gminnych. Partii PIS także na szczęście nie zaobserwowałem więc nie mogę potwierdzić Twoich "rewelacji". Widzę że jako zwolennik skompromitowanych poprzednich władz gminnych połączonych ze zrzutami z powiatu usilnie polecasz mi tą czwartą drogę czyli Pana Szaszkowskiego. Trzeba więc będzie dobrze tego kandydata obejrzeć bo może być ciekawą alternatywą dla starych słabiutkich intelektualnie dziadków przyspawanych do stołków i dla tego typa który wykopał ludziom za oknami dół i zamierza zasypywać go powiatowymi śmieciami.

Offline król

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #50 dnia: 04.11.2014 00:08 »
Chyba już późno bo nic nie rozumiem z twojego pisania ,  albo piszesz po ... 50ml za dużo  , czyli kto się skompromitował??? poprzednicy to kto  naczelnik Wałach , Musioł???...  zrzuty z powiatu..... więc kto jest tym jedynym?? bo mamy ich tylko 4 więc ....???? Pamiętajmy mamy tylko do wyboru  1 -dnego z 4.
Pani Dziuk to kandydatka do Województwa a Pan dr to jej rodzinka i tyle i aż tyle. Oby to nie była z Panem dr podpucha ,a to zastępczyni (czytaj Vice)  tak naprawdę za nim stoi!!!! to słyszałem od jednego budowlańca ze Zbrosławic ale to mam nadzieję plotka.
Czy państwo słyszeli że nasz  obecny  Władca " król lew" podobno dostaje kilka tysięcy miesięcznie diety jako przewodniczący MZKP ( Autobusy).
Czy to też plotka i robi chłop non profit ???? Tylko rzeczowo proszę ;)

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #51 dnia: 04.11.2014 06:47 »
Jeśli chodzi o alkohol to każdy sądzi według siebie. Widzę że zaczyna ci brakować argumentów skoro sięgasz w stosunku do interlokutorów argumentum ad personam. Wszyscy dotychczasowi administratorzy Gminy czyli WSZYSCY, łącznie z tymi którzy z ramienia naszej Gminy figlowali sobie w powiecie. Powiadasz że ten Szaszkowski jest poukładany z Województwem i równocześnie z Panią Wicewójt? Kurcze coś w tym jest bo ja od przedsiębiorcy z Wieszowy słyszałem to samo o pozostałych kandydatach czyli wszyscy są poukładani z tą Panią. Ma kobita branie, trzeba przyznać. Jednym słowem trzeba wybrać kogoś kto jest najmniej powiązany czyli np. mnie za cztery lata, bo widząc to co się dzieje jestem coraz bliższy wzięcia władzy w swoje spracowane ręce. Jako ekolog odnajdę wtedy tego śmieciarza, wykopię śmieci z dziury i wyślę mu jego te śmieci na jego prywatną posesję. O śmieciach też słyszałem od tego samego przedsiębiorcy bo to znakomity byznesmen.

Offline Zenek75

« Odpowiedź #52 dnia: 04.11.2014 07:17 »
Oto fakty.

Cytat ze strony www.dalejdoprzodu2014.pl zakładka ,,O mnie".
,,Pełnię funkcję Przewodniczącego Międzygminnego Związku Komunikacji Pasażerskiej w Tarnowskich Górach." - nie plotka, tylko informacja jawna.

Pytanie retoryczne: ,,Na czyim terenie" zorganizowano w gminie zbrosławice słynną ,,kopalnię piasku"?

Niech ,,Prawda się Obroni" :)

Offline Zenek75

« Odpowiedź #53 dnia: 04.11.2014 07:29 »
I jeszcze jeden pakiet faktów:

Kandydat na radnego okręg nr 14 (Wieszowa)
SIEGEL Tomasz Józef -zam. Wieszowa, zgłoszony przez KWW "GMINA DLA RODZIN" (Paweł Kowolik kandydat na Wójta)

1. PIGULA Bernard Roman - zam. Kamieniec, zgłoszony przez KW RUCH AUTONOMII ŚLASKA
4. SIEGEL Dominika Katarzyna - zam. Wieszowa, zgłoszona przez KW RUCH AUTONOMII ŚLASKA

Źródło http://bip.zbroslawice.pl/index.php?grupa=40927

Offline d_aga5

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #54 dnia: 04.11.2014 07:57 »
To spróbujmy podsumować:
Mamy czterech kandydatów na wójta:
1. Zbigniew Szaszkowski http://szaszkowski.eu/
2. Paweł Kowolik http://www.wyboryzbroslawice.pl/
3. Wiesław Olszewski http://dalejdoprzodu2014.pl/
4. Adam Grabowy http://www.naszezbroslawice.pl/
Wszystkie te komitety wystawiłay w okręgach swoich kandydatów do rady. Dodatkowo w niektórych okręgach kandydatów wystawiła mniejszośc niemiecka otaz indywidualni kandydaci.
Każdy coś obiecuje, każdy mami....  Każdy z nich ma swój elektorat - krewni i znajomi, przyjaciółki i przyjaciół. Zapewne i tych, którym obiecali więcej niż innm.
Jakie wnioski?

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #55 dnia: 04.11.2014 08:31 »
Wnioski są takie że skoro wybór kogoś kto już był gwarantuje utrzymanie w Gminie tego syfu jaki mamy od lat, trzeba by wybrać kogoś nieskażonego. Tak trąbicie o tym Szaszkowskim że aż mnie zaintrygowaliście i poczytałem sobie jego stronkę. Wydaje się że to ktoś znikąd a jednak to niegłupi koleś i ma w miarę normalnych kandydatów, poza tym na dzielni coraz więcej ludzi o nim pozytywnie wyraża się. Może być mała rewolucja dla patologicznych układów panujących w naszej umęczonej Gminie.

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #56 dnia: 04.11.2014 10:24 »
Panie Zenku widzę że Pan ma dosyć ciekawe informacje. To może Pan mi powie który to ten znany w gminie przekręt i kombinator który podobno usiłował zniszczyć swój służbowy laptop żeby ukryć dowody przestępstw? Słyszałem że ze wstydu gdzieś się zaszył i nikt nic o nim nie wie.

Offline d_aga5

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #57 dnia: 04.11.2014 10:31 »
Może myslą, że mieszkańcy już zapomnieli? Jest jeszcze archiwum ;)
http://tarnowskiegory.naszemiasto.pl/archiwum/wiejska-awantura,1130282,art,t,id,tm.html

Offline Zenek75

« Odpowiedź #58 dnia: 04.11.2014 10:37 »
Nazwisko tego Pana pojawiło się we wcześniejszych postach, z drobnym błędem.

Offline d_aga5

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #59 dnia: 04.11.2014 10:41 »
To nie tajemnica - Bernard Pigula był szefem referatu gospodarki nieruchomościami w czasach (za Kowolika), gdy sprzedawano w gmnie wszystko, co się sprzedać dało.
A mieszkańcy ostrzegali : http://tarnowskiegory.naszemiasto.pl/archiwum/miasto-na-wsi,951006,art,t,id,tm.html