Autor Wątek: Wybory Samorządowe 2014  (Przeczytany 98711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
Odp: Wybory Samorządowe 2014
« Odpowiedź #60 dnia: 04.11.2014 10:57 »
No rewelacja! Dwóch kandydatów na stanowisko Wójta jest wprost zaangażowanych w te ciemne sprawy. Przyznaję że nie śledziłem tego aż tak szczegółowo a teraz włos mi się na głowie jeży. Panie Zenku nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale ten typ o którym krążą już wręcz legendy rodem z horrorów o niegospodarności i nadużyciach to ten kandydat Ruchu Autonomii Śląska do Rady Powiatu Tarnogórskiego? Nie wiedziałem że moi kumple Jorg Gorzelik i Darek Dyrda mają takie "gwiazdy" u siebie. Podejrzewam że pewnie też sami o tym nie wiedzą bo są na wskroś uczciwymi ludźmi.
Wszystko się zmieni gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wku..ieni

Offline d_aga5

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #61 dnia: 04.11.2014 11:00 »
O! A tu o innej aferze, której winien był kolejny kandydat: http://www.gwarek.com.pl/artykuly,artykul,3725,Burza_piaskowa

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #62 dnia: 04.11.2014 11:07 »
Pięknie. Czy to nie jest ten człowiek o którym mówią że zamierza umiejscowić tam wysypisko śmieci i zatruć wszystko wokół?

Offline Zenek75

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #63 dnia: 04.11.2014 11:27 »
Nie ten Pan sprzedał już te grunty, wystarczy zajrzeć do Księgi Wieczystej.
Inicjatywa Powiatu Tarnogórskiego napisała, że zamknie śmietnisko w Rybnej. Ciekawe gdzie umiejscowi nowe.

Offline d_aga5

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #64 dnia: 04.11.2014 11:38 »
No, to chyba mamy odpowiedź.

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #65 dnia: 04.11.2014 11:52 »
Włos się serio jeży na głowie. Czy nie może być kiedyś normalnie jak w innych miejscach w pobliżu?

Offline Leoni

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #66 dnia: 04.11.2014 12:24 »
Królu, słyszałam od osoby zbliżonej do MZKP, że tam wójtom diet nie płacą. Sprawdziłam też oświadczenie majątkowe naszego wójta, z którego nie wynika aby tam pobierał dodatkową kasę (wejdź na BIP urzędu). Wiem, że oświadczenia (wójta, radnych) są weryfikowane przez urząd skarbowy, zatem nie da się niczego ukryć.

Offline Zenek75

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #67 dnia: 04.11.2014 13:13 »
Wracając do tematu ,,Miliardy dla samorządu".

Nie mogę znaleźć na BiP informacji na temat prognozowanego zadłużenia gminy zbrosławice w roku 2015.
Tu znajdziemy sposób wyliczenia dopuszczalnego zadłużenia:
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/BASLeksykon.xsp?id=4F81FE063E284110C1257A620030A954&litera=I
http://www.akademiawojta.pl/index.php/nowe-wskazniki-zadluzenia-i-ich-znaczenie

Mając tę liczbę można skalkulować ile gmina będzie mogła pozyskać środków pomocowych w roku 2015 i przewidzieć jakie będzie zadłużenie w dalszych latach.
Oby nie było tak, że pójdziemy Dalej Do Przodu w taki sposób, że zostaniemy bez środków własnych i nie dostaniemy żadnych środków pomocowych.

Dlaczego Dalej Do Przodu nie chwali się liczbą nowo otwartych przedsiębiorstw, liczbą nowopowstałych miejsc pracy, wskaźnikiem bezrobocia w gminie, przedsiębiorczościom mieszkańców?
Wśród inwestycji Dalej Do Przodu nie zauważyłem ani jednej inwestycji wpływającej bezpośrednio na wyżej wymienione problemy.

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #68 dnia: 04.11.2014 13:14 »
Ten nasz obecny (jeszcze) Pan Wójt to jakie ma wykształcenie i co potrafi oprócz otwierania gminnych zebrań ZBOWiD-u, przyjmowania laurek od przedszkolaków i odwiedzania zaprzyjaźnionych gmin w Europie?

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #69 dnia: 04.11.2014 13:17 »
Panie Zenku jest Pan niesprawiedliwy. Nie dalej jak wczoraj rozpruto chodnik w samym centrum Zbrosławic i w tempie ekspresowym (czytaj: kiełbasa wyborcza) kładziony jest nowy chodnik. To jest inwestycja nie w kij dmuchał!

Offline d_aga5

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #70 dnia: 04.11.2014 14:08 »
Zgadza się - Dramatal - własnie tamtędy przejeżdzałam i widziałam jak Jego Wysokość Radny Powiatowy, członek Zarządu Rady Powiatu - przez niektórych nawet nazywany wicestarostą - Marian Szukalski osobiście nadzoruje (z baneru na budynku piekarni) ten remont.
« Ostatnia zmiana: 04.11.2014 16:00 wysłana przez d_aga5 »

Offline Leoni

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #71 dnia: 04.11.2014 18:07 »
No i mamy odpowiedź, jest to droga powiatowa i chodnik może robić tylko powiat (gminie nie wolno wydawać pieniędzy na nie swoje drogi). Tak, kiełbasa wyborcza, ale chodnik zostanie, chociaż mnie brzydzi taka forma zwracania na siebie uwagi. Mimo chodnika, nie będę głosować na tego pana.

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #72 dnia: 04.11.2014 19:39 »
Pani Sekretarz Gminy mam nadzieję że będzie Pani konsekwentna i nie zagłosuje Pani na nikogo kto posługuje się "kiełbasą wyborczą". Na przykład przedwyborczą błyskawiczną wymianę nawierzchni na skrzyżowaniu w Wieszowie (wjazd od strony Zbrosławic) czy doraźne łatanie dziur za pomocą udeptywania gumiakami i uklepywania łopatami wsypanych podgrzanych kamieni. Ma Pani rację że pieniądze na remonty dróg i chodników powiatowych przebiegających przez naszą Gminę daje powiat, jednak o miejscach i terminach remontów decydują wyłącznie władze Gminy. Naprawdę ludzie nie są aż tak durni i doskonale widzą co się dzieje.

Offline Leoni

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #73 dnia: 04.11.2014 20:37 »
Widzę, że Cię nie przekonam, pofatyguj się (lub zadzwoń) do zarządu dróg powiatowych i spytaj, czy to wójt decyduje o tym, gdzie i co jest robione na drogach powiatowych.

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #74 dnia: 04.11.2014 21:03 »
Nie musi mnie Pani przekonywać Szanowna Pani Katarzyno. Przecież nawet dziecko wie że sama Pani Starosta Ekkert pofatygowała się do Zbrosławic żeby w ostatnich tygodniach przed wyborami sprezentować gminnemu społeczeństwu chodniki w Zbrosławicach w kierunku szkoły i w centrum oraz asfalt na drodze gminnej w Wieszowie. Wszystko to zrobiła oczywiście na złość Panu Wójtowi Olszewskiemu bo chłop chciał aktywnie remontować przez całą swoją kadencję a tu taki ZONK.