Autor Wątek: Wybory Samorządowe 2014  (Przeczytany 111805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obywatelK

• Znajomy z Forum
Odp: Wybory Samorządowe 2014
« Odpowiedź #165 dnia: 09.11.2014 21:27 »
Moim zdaniem ,,polityka plakatowa" stosowana przez niektóre komitety wbrew intencjom zainteresowanych odnosi skutek odwrotny. Bo jakie emocje wzbudzi taki np. WÓJT GRABOWY Adam uśmiechający się ze swojego baneru na cmentarzu w Szałszy w dniu 1 listopada? Odpowiedź jest jedna.
Swoją drogą aż dziwne, że jeszcze nikt nie zaskarżył w Sądzie Okręgowym  jego plakatów, które rozpowszechniają informację nieprawdziwe wbrew przepisom Kodeksu Wyborczego.
« Ostatnia zmiana: 09.11.2014 21:32 wysłana przez obywatelK »

Offline Gabrielle

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #166 dnia: 09.11.2014 21:53 »
Dramatal nie zrozumiałeś, dla mnie niestosownym było sugerowanie emerytury komuś, komu jeszcze się chce coś robić.Trzeba pamiętać,że mamy społeczeństwo starzejące się, ale średnia długość życia wydłuża się, za chwilę jeszcze bardziej podniosą nam wiek emerytalny.Dyskwalifikowanie kogoś ze względu na wiek w kontekście kampanii wyborczej jest dla mnie jakąś ostateczną podłością! Olivio musisz pamiętać ,że do samorządów wybieramy SPOŚRÓD SIEBIE i obrażając Pana Kowolika pośrednio obrażasz jego wyborców-bynajmniej nie małą ich część. Wystrzel tysiąc innych argumentów przeciw temu człowiekowi, ale nie WIEK na który nie mamy wpływu.
Leoni nie interesują mnie i nie zajmują układy towarzysko-rodzinne poprzedników (temat wywołała Olivia) i nie chcę nic wiedzieć na temat obecnych- jakiekolwiek by one nie były. Dostrzegam je,ale raczej uważam  za naturalne i  czasem potrzebne, zawłaszcza w Urzędach. Nic mnie w tej kwestii nie dziwi i tylko celowo podkręciłam ów wątek licząc na powrót Olivii do teraźniejszości już.

Offline Luk

• Kandydat na Forumowicza
  • *
« Odpowiedź #167 dnia: 09.11.2014 22:36 »
A w sprawie plakatów, podobno nakryli kogoś ważnego :'(. Najwyższy czas,  szukać nowej roboty, a z takimi kwalifikacjami łatwo nie będzie.
P. S. Nie ładnie tak jeździć samochodem w nocy bez świateł. :laugh:

Offline Zenek75

« Odpowiedź #168 dnia: 09.11.2014 22:40 »
A kogo?

Offline Artur J.

« Odpowiedź #169 dnia: 09.11.2014 23:25 »
Podobno jakiś milicjant z kierowcą Straży Pożarnej

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #170 dnia: 09.11.2014 23:51 »
Gabrielle - proszę weź przeczytaj dokładnie moją wypowiedź a potem coś pisz. Nikogo nie obrażam. Odniosłam się do słów wypowiedzianych przez byłego już Wójta przed wyborami które przegrał. Dla mnie było to po prostu śmieszne. Do wieku w żaden sposób się nie odnoszę. Być może twoją skromną intencją jest tutaj wykreowanie mojej osoby na tą złą i wiadomo ,kogo na tą dobrą, poszkodowaną itd. chociaż nie chciałabym cię o to podejrzewać. Jeśli chcesz poczytać coś odnośnie wieku zapraszam do lektury tego samego wątku, stronka nr.7.

Dramatal - czy plakaty się ostały czy nie pokazała noc z piątku na sobotę. Godzina akcji dywersyjnej "plakat"podobna, czyli 2 - 3 w nocy.

Offline Artur J.

« Odpowiedź #171 dnia: 09.11.2014 23:52 »
"dramatal" to nieprawda, co piszesz.Plakaty Olszewskiego sa regularnie zrywane przez strażaków, na zlecenie Achima P.

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #172 dnia: 09.11.2014 23:57 »
A to ci sami co na referendum w sprawie odwołania wójta przyjechali pijanym autobusem ;D a na dodatek się spóźnili ?
« Ostatnia zmiana: 10.11.2014 06:56 wysłana przez Olivia »

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #173 dnia: 10.11.2014 06:18 »
WSZYSTKO co piszę jest prawdą. Wczoraj z powodów rodzinnych przemierzyłem czterokrotnie naszą Gminę w kilku kierunkach i widziałem że i plakaty i banery Pana Olszewskiego wiszą nietknięte. Dodatkowo doszło również dużo plakatów jakiegoś Pana Mateusza Żurka startującego do Rady Powiatu.
Wszystko się zmieni gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wku..ieni

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #174 dnia: 10.11.2014 06:56 »
Jak widać prawdy są różne. Widać ominąłeś Czekanów, Przezchlebie, Wieszowe, Ziemięcice, Szałszę. A ja w sprawach rodzinnych przemierzyłam te miejscowości. Reszty miejscowości nie odwiedzałam. O ile plakaty na słupach chyba z racji wysokości na jakiej są umieszczone się ostały, to plakaty na tablicach bądź drzewach zniknęły. Dla przykładu Szałsza na wprost stolarni, miejsce dobrze widoczne z drogi - tablica ogłoszeń, plakat na dykcie ( czyli nikogo nie zasłaniał). Został zerwany razem z innymi. Ostał się jedynie słuszny baner na płocie. Nie będę pisać czyj bo każdy kto przejeżdża widzi. Oczywiście wszystko możemy podciągnąć pod wybryki chuligańskie - szkoda tylko, że chuligani mają tylko jedne preferencje wyborcze.

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #175 dnia: 10.11.2014 07:12 »
Prawda jest zawsze jedna. Plakaty Pana Olszewskiego wiszą nawet na palikach podtrzymujących posadzone młode drzewka (co jest żenujące). Umieszczanie plakatów wyborczych na drzewach nie jest do końca legalne ale czy Pan Kowolik uskuteczniający ten barbarzyński proceder szanuje pisemne ustalenia międzyludzkie?
Wszystko się zmieni gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wku..ieni

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #176 dnia: 10.11.2014 07:17 »
Tak jak nie jest legalne a wręcz niebezpieczne wieszanie plakatów na znakach drogowych.

Offline d_aga5

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #177 dnia: 10.11.2014 08:03 »
Nie było mnie kilka dni, a tu dyskusja sie rozwinęła. Widać, że czasami emocje biorą górę. Nic dziwnego, wychodzimy na ostatnią prostą
Przy okazji - Królu, dziękuje za pozdrowienia ;)
Dany, czekamy na opis kandydatów z komitetu pana Szaszkowskiego. Czyżby wisienka na torcie  :)

Offline Zenek75

« Odpowiedź #178 dnia: 10.11.2014 09:38 »
Może podyskutujemy o sytuacji finansowej naszej Gminy. Kilka stron wcześniej przedstawiłem wyliczenia, jak zwykle naganiacze odwrócili kota ogonem.

Jedni. Jak to Tarnowskie Góry są wspaniale zarządzane, jak to wspaniale, że Burmistrz Czech chce tworzyć żłobki. Zapomnieli przepisać panu Grabowemu Adamowi, że chce on otwierać żłóbki. Punkt programu dotyczący przedszkoli brzmi komicznie i jest po prostu pustym postulatem. Tak swoją drogą zastanawiam się kto od kogo splagiatował program Burmistrz Czech od ,,Wójta" Grabowego, czy ,,Wójt" Grabowy od Burmistrza Czecha. Warto zaznaczyć, że Wójt Tworoga samodzielnie napisał program. ,,dramatal" swego czasu pisał, że ,,Grabowy Adam jest zrzutem z powiatu" może coś w tym jest?

Pani Olivia sympatyzująca za Panem Olszewskim bardzo sprytnie przechodziła na tematy bardziej emocjonalne, żeby nie zagłębiać się w szczegóły, które KWW DDP podał na własnej stronie.
Pani Olivia jawi się jako znawczyni Szałszy, zapraszam wszystkich mieszkańców gminy na przejażdżkę ulicą Świerkową w Szałszy.
Mieszkańcy ,,leśnego" osiedla do dnia dzisiejszego zastanawiają czy to nie jest pas startowy dla samolotów, tudzież lądowisko dla helikopterów, do którego ze wszystkich najlepiej dojechać samochodem terenowym.

Mamy też zwolenników Pana Kowolika, którzy również uderzają w nutę emocjonalną zapominając o tym przez ostanie 12 lat gminą rządzili ludzie których wszyscy znamy i niestety tego nie da się ukryć. Nie wyłączając oczywiście Pana Olszewskiego, który bardzo często zrzuca winę na swoich poprzedników zapominając o tym, że w Gminie pracuje od kilkunastu lat.

Są też zwolennicy pana Szaszkowskiego, który wyskoczył jak Filip z konopi, z którym konkurencja nie wie co ma zrobić.

Może doczekam się konkretów na temat sytuacji finansowej gminy.

Ps. Wiadomość dla ,,drama'', posła Głogowskiego nie trawię! Pudło.
« Ostatnia zmiana: 10.11.2014 09:55 wysłana przez Zenek75 »

Offline d_aga5

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #179 dnia: 10.11.2014 11:13 »
Swoją drogą aż dziwne, że jeszcze nikt nie zaskarżył w Sądzie Okręgowym  jego plakatów, które rozpowszechniają informację nieprawdziwe wbrew przepisom Kodeksu Wyborczego.

To prawda. I nawet nie chodzi tu o jakieś dokopanie, czy dochodzenie sprawiedliwosci. Sąd poza nakazem usunięcia przedmiotowych plakatów, ulotek itd może zasądzić od pozwanego karę do 100 tys. złotych i przeznaczyć je na cele charytatywne. A to juz byłoby cos.