Autor Wątek: Wybory Samorządowe 2014  (Przeczytany 101417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
Odp: Wybory Samorządowe 2014
« Odpowiedź #285 dnia: 17.11.2014 22:23 »
Panie Artur J, nie jestem specjalistą w sprawach kynologii (odnośnie piesków) a tym bardziej nie jestem wielbicielem Panów Kowolika i Olszewskiego. Proszę więc mnie nie pytać kto komu co przekształcał bo oni wszyscy są odpowiednio uwikłani w przekształcenia.

Pani Kamilo, nie z księżyca tylko z zewnętrznego świata, gdzie ludzie wierzą że można zmieniać beznadziejne władze. Proszę uwierzyć że są takie miejsca i to całkiem niedaleko. U nas ludzie są tak nierozgarnięci (określenie bardzo eufemistyczne) że głosują na obecnie urzędującego Wójta tylko ze względu na stanowisko, bez względu na nazwisko delikwenta. Byłem świadkiem tego że starsza kobieta była święcie przekonana iż aktualnie Wójtem jest Pan Kowolik i tylko dlatego na niego zagłosowała.

Panie daroo, czy wygra jeden czy drugi to będzie dokładnie tak jak napisałem wcześniej.
Wszystko się zmieni gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wku..ieni

Offline Drama

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #286 dnia: 17.11.2014 22:26 »
Artur chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Ktoś mówił że Kowolik jest krystaliczny???? Rozumiem że Kowolik odrolnił grunty znajomemu, biznesmenowi, komuś z rodziny, Tomaszowi D. etc... pewnie chodzi Ci o jakiś przekręt. Wobec tego pytam co o tym myślał i mówił jego zastępca Olszewski? Jeżeli Kowolik brał udział w czymkolwiek co nie byłoby do końca uczciwe to Olszewski musiał o tym wiedzieć. I co zrobił z tą wiedzą?? Odpowiesz?

Offline daroo

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #287 dnia: 17.11.2014 22:30 »
Sam też byłem świadkiem jak jakieś stare 2 omy wspólnie głosowały. Masakra. O wspólnym losie mają decydować jakieś nieświadome w pełni osoby :/

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #288 dnia: 17.11.2014 22:37 »
Najfajniejsze były wybory do Rady Powiatu i tego tam wyżej w Województwie. Ludzie byli takimi niemotami że nie mieli pojęcia iż pod pierwszą stroną są następne a jak już to sobie uświadomili, stawiali krzyżyki na każdej stronie (głównie na pierwszą osobę na danej liście - bo to widocznie najlepszy kandydat skoro zewnętrzna władza go tam umieściła). W jednym z okręgów na ponad pięćset wydanych kart do głosowania, ponad sto było w ten sposób nieważnych.

Offline Aragorn

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #289 dnia: 18.11.2014 08:31 »
Moim zdaniem głos na Pana Olszewskiego to tak jak odnowienie ślubów kościelnych z żoną, która Cię zdradza.

Offline obywatelK

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #290 dnia: 18.11.2014 08:39 »
Emocje opadły już mam nadzieję. Mamy - dzięki demokracji co ( a raczej kogo) w Radzie Gminy mamy. Większość z KWW Wiesława Olszewskiego. Przypominam,  że niektórzy z nich (jak choćby ulubienica dramatala, czy aktualna wiceprzewodniąca rady) poprzednio startowali z Listy Kowolika i w trakcie kadencji sie im ,,odmieniło". Należy się im szczególna obserwacja.
Zdaję sobie sprawę, że rada gminy to nie festwal lojalności. NIeminiej jednak, aby uniknąć braku współpracy a nawet ,,blokowania" postanowień i uchwał dla dobra rozwoju gminy trzeba oddać głos na Olszewskiego. Wybór Kowolika spowoduje marazm i kłopoty z porozumiemieniem pomiędzy radą a wójtem. Pamiętajmy, że wójt jest tylko ,,organem wykonawczym" i jako urzędnik realizuje podjęte przez rade uchwały.
« Ostatnia zmiana: 18.11.2014 10:01 wysłana przez obywatelK »

Offline Aragorn

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #291 dnia: 18.11.2014 09:04 »
W demokracji powinna być zachowana równowaga i moim zdaniem to dobrze że Rada Gminy nie będzie jednolita tylko podzielona. Dlaczego a no dlatego, że nie będą przechodzić uchwały z klucza tylko będą one wymagały porozumienia i dyskusji a o to chyba w tym wszystkim chodzi. Po drugie nie wyobrażam sobie, że wójtem ma zostać człowiek, który nie słucha głosu mieszkańców i chce realizować plany, które ON uważa za słuszne. W Polsce duże miasta wyludniają się a ludzie, których stać na budowę domu szukają działki w ościennych gminach, żeby nie tracić dużo czasu na dojazd do pracy. Lokalizacja naszej gminy jest wprost idealna na rozwój zabudowy mieszkalnej. Jej piękno i idealne położenie komunikacyjne jest dużym walorem. Odpowiednie zarządzanie i promocja naszej gminy na Śląsku przyczyni  się do zwiększenia zainteresowanie potencjalnych nabywców działek budowlanych. Rozwój zabudowy mieszkalnej to wiele miejsc pracy dla branży usługowej, budowlanej, handlu itp. itd.. Najwięcej mogą zyskać mieszkańcy gminy. Jeśli dołożymy do tego rozwój agroturystyki i promocję naszego regionu jako miejsca odpoczynku i zabawy dla całych rodzin, przepis na sukces mamy gotowy.

Offline Zenek75

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #292 dnia: 18.11.2014 09:09 »
Jak zwykle zero konkretów, tylko obrzucanie się błotem. Moim zdaniem Rada Gminy i Wójt z jednego ugrupowania, które jawnie chce przemysłu w Czekanowie i Świętoszowicach jest niebezpieczne.

Jak dla mnie szokujący jest wynik głosowania w Czekanowie. W obecnej sytuacji Czekanowa frekwencja powinna tam wynieść co najmniej 90%.

Ludzie do dnia dzisiejszego nie są informowani w sposób cywilizowany o zamierzeniach Gminy. Nie wiedzą ile gruntów ma być przekształconych pod tereny przemysłowe, czyje są te grunty i kto na tym najwięcej zarobi, bo na pewno nie Gmina.

Zastanówmy się czy na tym nam zależy.

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #293 dnia: 18.11.2014 09:48 »
Panie obywateluK, Pani Respondek nie jest moją ulubienicą. Cenię ją osobiście za dokonania i prawdziwą chęć zmian w Gminie niezależnie z czyjego ramienia kandyduje.

Panie Aragornie to wszystko co Pan pisze to prawda jednak w naszej Gminie za chwilę ci ludzie "uciekinierzy z miast" będą tylko spać (bez meldowania się) a Szałsza ponownie ogłosi secesję czemu ja osobiście nie będę się dziwił. Sam dosyć intensywnie zastanawiam się nad przeniesieniem swojej aktywności życiowo-zawodowej poza Gminę.

Offline obywatelK

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #294 dnia: 18.11.2014 10:24 »
Do  dramatal:
Cenię ją osobiście za dokonania i prawdziwą chęć zmian w Gminie niezależnie z czyjego ramienia kandyduje.

O dobrych chęciach i wybrukowanym piekle mówi stare przysłowie  :P  Trzeba jeszcze mieć pomysł i wiedzę o mozliwości jego realizacji.
W kwetii tego, co pisze Aragorn trudno sie nie zgodzic. Tylko który z kandydatów proponuje rozwój i zmiany w tej kwestii?

Offline Aragorn

• Nowy Forumowicz
  • **
« Odpowiedź #295 dnia: 18.11.2014 10:28 »
Panie Dramatal należy sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego ludzie nie meldują się na terenie gminy, dlaczego przedsiębiorcy uciekają z gminy. Moim zdaniem pierwsza rzeczą jest kompletny brak dialogu z mieszkańcami i przedsiębiorcami ze strony władz. Nie jesteśmy dużą społecznością przeprowadzenie ankiet w stylu czego oczekujesz od gminy, co powinniśmy zrobić nie przysporzyłoby wielkiego kłopotu gminie. Kompletny brak spotkań z mieszkańcami i przedsiębiorcami.  Jeśli gmina będzie realizowała postulaty mieszkańców ludzie chętnie przyłączą się i będą pomagać i wpierać realizację tych zadań, ponieważ poczują, że w końcu władza robi to co będzie dla nas dobre i słuszne. Współpraca i praca zespołowa zawsze była jest i będzie najważniejszym czynnikiem do osiągnięcia sukcesu. Żeby to osiągnąć niestety wielu ludzi musi zmienić swoją mentalność. Postawa roszczeniowa i egoizm do niczego nie prowadzi. Niestety duchy minionej epoki wciąż w nas żyją, ale bynajmniej ja mam nadzieje, że wszystko zmierza ku lepszemu.

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #296 dnia: 18.11.2014 11:31 »
Wszystko to racja. Może to pewien żal który mam po tych wyborach a może pewne zniecierpliwienie w oczekiwaniu na radykalne zmiany w naszej Gminie, przeze mnie przemawia. Wierzyłem że wreszcie może przyjść ktoś nowy, kto rozgoni całą tą bandę nieudaczników i poderwie ludzi do wspólnego działania. Niestety społeczeństwo Gminy chyba jeszcze do tego nie dorosło i najwidoczniej zasłużyło na to co jest i będzie. Mam nadzieję że Pan Szaszkowski nie zaprzestanie działania w dobrym kierunku i za cztery lata sięgnie po władzę bo życzę Gminie jak najlepiej.

Prywatnie na łamach forum odradzam Panu Szaszkowskiemu jakiegokolwiek wspomagania aktualnych i przyszłych administratorów Gminy bo w dobrej wierze odwali za nich kawał dobrej roboty a ordery przypną sobie inni i miejscowa gawiedź łyknie te ichnie "sukcesy" jak pelikan śrubę. Wyborcom Pana Szaszkowskiego doradzam pójście do Wyborów ale niegłosowanie ani na jednego ani na drugiego kandydata. Trzeba pokazać że w Gminie narasta świadomość obywatelska i przybywa oburzonych.

Offline obywatelK

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #297 dnia: 18.11.2014 11:50 »
To może trzeba zapytać pana Szaszkowskiego, czy zależy mu na rzeczonych orderach, czy na faktycznym dobru gminy? Gdyby tak, to może warto zostać współrządzącym -  doradcą? Jego (Szaszkowskiego)  ogromna wiedza, kompetencje i umiejetności mogą sie tylko gminie przydać i ewentulanie pomóc błądzącym. Ale jak napisałem na wstępie, zależy o co komu chodzi?
« Ostatnia zmiana: 18.11.2014 11:52 wysłana przez obywatelK »

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #298 dnia: 18.11.2014 12:40 »
Czyim doradcą miałby zostać Pan Szaszkowski? Nieudolnego Wójta, który na jego plecach umacniałby swoją nieudolną władzę a w razie porażki wszystko zrzuciłby na kark doradcy? Przy tak "myślących" wyborcach jak u nas oznaczałoby to pełnienie funkcji Wójta przez Pana Olszewskiego dożywotnio. Nikt przy zdrowych zmysłach na coś takiego nie przystanie. Dla dobra Gminy można działać na wiele innych sposobów i mam nadzieję że Pan Szaszkowski ma już kilka dobrych pomysłów bo to mądry i perspektywiczny facet jest.

Offline napływowy

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #299 dnia: 18.11.2014 13:04 »
Aragorn całkiem ciekawie mówisz. Oby więcej takich głosów było na forum. Zresztą widzę, że wszystkim emocje opadły, pojawiły się ciekawe, rozsądne pomysły ze strony pozostały forumowiczów. Osobiście uważam, że Kowolikowi przydały się 4 lata poza sterami władzy. Ciekawe czy rzeczywiście ma takie świeże pomysły na rozwój gminy jak zapisał w ulotce dla Szałszy. Wygląda to perspektywicznie.