Autor Wątek: Wybory Samorządowe 2014  (Przeczytany 101421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline scorpion

• Kandydat na Forumowicza
  • *
Odp: Wybory Samorządowe 2014
« Odpowiedź #450 dnia: 22.11.2014 18:37 »
Dziękuję za odpowiedź, no i muszę się odnieść.

Ja nie mówię o funduszu sołeckim! To oczywiście jest. Nie neguję tego, mówię o zasięgu gminy. Przecież mieszkaniec załóżmy Wilkowic nie ma wpływu na to, na co np. sołectwo Wieszowa przeznaczy środki z funduszu sołeckiego.

Kwoty z funduszu sołeckiego są małe! Co można za nie zrobić?!

W moim sołectwie nie zgłaszamy żadnych projektów!
To, na co są przeznaczane środki decyduje tylko i wyłącznie sołtys.  TO on sam sobie ustala, ile sobie przeznaczy na sprzątanie, itd.

W końcu to, na jakie inwestycje są przeznaczone środki z funduszu sołeckiego, można przeczytać w naszej gazetce gminnej są dostępne na stronie Gminy. I króluje tam niestety utrzymanie czystości (jest to ważne, ale proszę mnie nie rozśmieszać i nie porównywać tego z budżetem obywatelskim).

Zachęcam do sprawdzenia i zapoznania się bliżej z tym, co to jest budżet obywatelski, jak to się dzieje w innych miastach. Proszę wpisać w google, wyświetli się mnóstwo miast.

Chodzi o to, że nie ma takiej możliwości, żebyśmy zgłaszali propozycje, przygotowali projekty, zebrali dla nich podpisy poparcia, a na koniec mieszkańcy WSZYSCY głosują, który projekt należy zrealizować.  No i przecież później są przetargi!

Proszę wskazać mi jeden projekt, gdzie mieszkaniec jednego sołectwa decyduje, co należy sfinansować w zupełnie innym sołectwie. Skoro dla Pana jest to to samo.

Offline scorpion

• Kandydat na Forumowicza
  • *
« Odpowiedź #451 dnia: 22.11.2014 18:49 »
witam napływowy,

Dobrze wiedzieć, że nasza Gmina złożyła choć jeden wniosek.  Tyle się Wójt zbierał, szumnie zapowiadał. A tu klapa. Szkoda!

BO tak, można byłoby się pochwalić, gdyby Gmina uzyskała środki i wytknąć p. Kowolikowi to, że on nie potrafił za swoich rządów, a p. Wójt Olszewski tak. A tak, jeden nie potrafił i drugi też.

Ale i tak decyzja podjęta, głosuję dalej przeciwko KWW dalej do przodu.

Offline napływowy

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #452 dnia: 23.11.2014 01:16 »
Cisza na forum…. Jedynie skorpion broni honoru. Przez chwilę miałem wrażenie, że już trwa obowiązkowa cisza wyborcza przed II turą.

Odniosę się do tego co scorpion napisałeś w temacie projektów inwestycyjnych. Na pewno warto dyskutować nad projektami na forum mieszkańców (niekoniecznie w przestrzeni wirtualnej). Nie wiem jednak czy głosowanie nad projektem dla Miedar przez ludzi z całej gminy nie skończyłoby się kłótnią. Ale jeśli się nie mylę chodzi ci o to aby mieszkańcy mieli większy wkład w to jakie i jak projekty będą realizowane. I nie chodzi tylko o decyzję robimy/nie robimy, ale o prace od samego początku. Czyli aby nie dochodziło do sytuacji jak w Zbrosławicach przed wyborami, kiedy na niedawno zrobionym chodniku zerwali kostkę i położyli nową, zamiast położyć w miejscu gdzie od kilkunastu lat nie mogą się doprosić o chodnik. Trochę się dziwię mieszkańcom Zbrosławic, że tak ochoczo poparli Olszewskiego. Wiem – to nie jego wina…tylko powiatu. Przyszli i zrobili bez jego wiedzy.... Prawda jest taka, że przyszli i zrobili, bo na cokolwiek innego trzeba mieć projekty i pozwolenia na budowę. Na to zabrakło czasu?

Faktycznie swojego czasu były jakieś takie próby z projektami mieszkańców – słyszałem, że chyba Szałsza na wczesnym etapie istnienia nowego osiedla przygotowała projekt kanalizacji sanitarnej? (za kasę mieszkańcow…). Gwarantowali nawet częściowe (duże) finansowanie ale ich radni za czasów wspólnych rządów Kowolika i Olszewskiego olali. Pewno się nawet nie zastanowili jaki trud ci mieszkańcy ponieśli. Z tego co słyszałem podobno im się „nie należało”,  bo inne części gminy 30 lat czekają na kanalizację… Trudno się dziwić teraz, że wykiwani przez radnych mieszkańcy maja teraz postawę roszczeniową wobec gminy. Niestety takich przypadków jest więcej.

Dodatkowo ostatnio, wspaniały Wójt Olszewski, na miesiąc przed wyborami robi fragmencik drogi Świerkowej w Szałszy nie zastanawiając się chyba zupełnie, że najpierw trzeba zrobić wszystko co pod ziemią a potem kłaść nawierzchnię (z ciekawości się tam przejechałem ostatnio). Pytanie należało by zatem zadać – i co teraz? Za parę lat gmina będzie orała nową drogę aby poprowadzić kolektory sanitarne? Takiego mamy gospodarza. No chyba, że się mylę – w drodze wbudowane są kolektory, bo gmina dogadała się z Gliwicami odnośnie skanalizowania Szałszy   :D. @Olivia wyprowadź mnie z błędu jeśli tak się dzieje – masz chyba lepszy dostęp do danych.

Kowolik chyba wyniósł jakąś lekcję z tego co było w przeszłości, bo w ulotce przedwyborczej dla Szałszy (wiem, wiem powtarzam się ale to ciekawa ulotka – czerpię z niej inspiracje :)) wyraźnie mówi o wspieraniu tego typu inicjatyw zarówno w Szałszy i jak i w pozostałych sołectwach.  Przewiduje konkursy na projekty.

Abyśmy się jednak nie łudzili – przygotowanie przez samych mieszkańców projektów to trudna sprawa. Poniżej jak ja rozumiem program Kowolika: trzeba zacząć od przekonania wszystkich sąsiadów do celowości inwestycji, znaleźć środki na udział własny, wykonać projekt. Trzeba tez już od samego początku projektować pod jakieś dofinansowanie (UE, RPO itp), bo inaczej wychodzi gniot (szczególnie, że beneficjentem niektórych dotacji może być tylko gmina). Stanąć do gminnego konkursu o którym pisze Kowolik, wygrać go, potem uzyskać pozwolenie na budowę, uzyskać dofinansowanie zewnętrzne. Generalnie powinno się zabronić  wykonywania jakichkolwiek projektów których udział środków własnych przekracza 50%. Olszewski drogę Świerkową w Szałszy zaczął budować bez środków zewnętrznych, bo niestety wybory się zbliżały… I takich projektów mieć 3 na rok na sołectwo, albo więcej na perspektywę 2014-2020. Czemu? Bo zawsze może pójść coś nie tak i projekt stanie, a stać nie możemy. Inwestycje muszą być w końcu realizowane w dużej ilości.

Oczywiście mam nadzieję, że moja interpretacja pomysłów Kowolika jest zgodna z jego zamierzeniami.  Ale przynajmniej jakiś zarys jest i dlatego dążę do tego aby dać mu szansę.

A co jeśli dane sołectwo nie potrafi się zebrać i coś samemu zaproponować? Hmmm, UE, i wszelkie programy regionalne nie przewidują bezpodstawnego dawania kasy, u nich też trzeba stawać w konkursach. Dlatego wszystkie sołectwa będą się musiały trochę zmienić. Przyjąć inną postawę niż postawa roszczeniowa. Mam nadzieję, że tak będzie. @Olivia – wspominałaś parę dni temu, że napływowi są różni. Tak, ale dokładnie tego samego można się spodziewać po rdzennych mieszkańcach. Też zdarzają się jednostki, które nie patrzą ile wniosły do gminy tylko wołają: on/ona 30 lat już płaci podatki i mu się NALEŻY  ta kanalizacja, droga, chodnik. Prawda, że tak jest? A że z jego podatków niewiele się sumarycznie uzbierało, tego już nie dostrzega. I ze względu na brak wkładu własnego gmina nawet nie ma co myśleć o startach w konkursach.

Offline Olivia

• Prawdziwa "Gaduła"
« Odpowiedź #453 dnia: 23.11.2014 08:22 »
Cóż. Pozostaje mi tylko powiedzieć za Dramatalem: urzeka mnie wasza historia.
Co prawda fajnie jest czytać posty pisane przez tą samą osobę która pod jednym nickiem zadaje pytanie, pod innym na nie odpowiada, a pod jeszcze innym włącza się do dyskusji jak to będzie wspaniale za nowych rządów. Naprawdę tak słabo szanujecie inteligencję swoich wyborców ? Wystarczy przecież zerknąć na datę rejestracji na forum i wszystko jasne. Są oczywiście jednostkowe przypadki jak np. Skywalker, Danny które wydają się być mieszkańcami, ale większość została stworzona dla potrzeb kampanii wyborczej.

Powiem tylko tyle, że obiecywać możecie naprawdę dużo, bo takie wasze prawo. Czy uda się wam to wykonać, czy w ogóle macie taki zamiar to co innego. Ja po przeczytaniu ulotki Pana Kowolika powiedziałam:" Pięknie będziemy mieli ! "
Szkoda tylko, że na papierze. Za długo żyłam pod rządami Pana Kowolika, by mu uwierzyć. Ale papier cierpliwy jest wszystko przyjmie, ludzie zapomną, inni wreszcie  dotrwają do emerytury, a jeszcze inni dostaną władzę której chcieli.
Szkoda tylko, że jeszcze nie tak dawno temu moralizowali na temat tego jak krystaliczny powinien być kandydat, jakim zasadami się kierować, dekalogiem. A tu klops. Brata się z ludźmi którzy wg tego co wcześniej pisano do pięt  mu nie dorastają. Jak widać polityka i władza to straszny zwierz. Pożreć potrafi każdego. A szkoda, bo nadzieja była. Zresztą ponoć nadzieja umiera ostatnia.

Oczywiście zaraz zaczniecie mi wypisywać straszne historie o Panu Olszewskim, co zrobił czego nie, jaki jest w życiu prywatnym. Mało istotne czy będzie to zgodne z prawdą czy nie - liczy się kampania i wynik wyborów, a tu sięgniecie po każdy środek jaki tylko się da by osiągnąć swój cel.
Nigdy też nie powiedziałam, czy napisałam, że jest on kryształowy, idealny. Wręcz przeciwnie. Widzę jego wady. Popełnił swoje błędy, z których wyciągnął naukę. Ale czy ktoś z nas jest idealny ? "Kto z was jest bez winy, niech..."

To najzwyczajniej w świecie jest mój typ na Wójta,z którego programem w większej części się zgadzam i którego, postanowiłam promować na tym forum. Nie pracuje w UG, ba, nie jestem w kontakcie z nikim z komitetu Panu Olszewskiego jak to niektórzy z Państwa próbowali mi udowodnić. Nie jestem też specjalistką PR która pobiera wynagrodzenia za to co tu pisze w przeciwieństwie do innych.
Zdaję sobie również sprawę, że mój post zaraz "zniknie" na któreś z podstron. Taką tu metodę mamy, że jak napisze się coś mniej wygodnego to od razu pojawia się kilkanaście postów by ten wcześniejszy ukryć. No ale cóż - polityka.

Wszystkim bardzo dziękuję za dyskusję, szczególnie Dramatalowi. Niezależnie od wyników wyborów czekam na Twojego kandydata za cztery lata  :)
Pozostałym użytkownikom jak również kandydatom życzę wszystkiego dobrego i POWODZENIA :)

P.S.
Do Pana Szaszkowskiego mam prośbę. Jeśli uda się Panu objąć władzę, czego szczerze życzę, jeśli taka jest wola wyborców, proszę choć w części kierować się tymi zacnymi zasadami które Pan wyznaje. Może uda się Panu resztę sprowadzić na właściwe tory
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 23.11.2014 09:09 wysłana przez Olivia »

Offline Patryk

• Forumowicz Wieszowa NET
« Odpowiedź #454 dnia: 23.11.2014 09:39 »
"I śmiech niekiedy może być nauką, kiedy się z przywar, nie z osób natrząsa". Zaczynam od znamiennego cytatu, gdyż odnosząc się do wypowiedzi nie mam zamiaru nikogo tu obrazić. Na szczęście każdy ma swój nick, więc nie wiem i nie chcę wiedzieć o czyje wypowiedzi chodzi. Co niektórzy chcieliby, żeby po ich kolejnym wpisie na forum zaległa cisza tak, aby ważkie słowa rozważyć w spokoju, nie przesłaniać swoimi uwagami i... nazywa to polityką. Ha, ha, ha! Co to jest, jakiś nowoczesny knebel? Nic z tego:)
Gdzieś tu czytałem, że należy głosować na pana Olszewskiego, bo ma większość w radzie? To bezsensowny argument. Proponuję ponowne zastanowienie się. Jest jeszcze czas na przemyślenie sprawy. Co zrobią radni DDP, gdy zabraknie wodza? Będą czekać cztery lata na wodza, który już nie wróci, bo ułoży sobie sprawy u znajomego prezydenta lub przedsiębiorcy albo jeszcze gdzieś indziej??

Obydwaj obecni kandydaci nie byli i nie są faworytami. Obaj szli ręka w rękę dopóki o coś się nie pokłócili pod koniec drugiej kadencji. Ta sama szkoła, starszy wyhodował sobie młodszego, który go wykopał ze stołka. Skutki ich działań odczuwamy do dzisiaj i długo jeszcze będziemy odczuwać. Gmina zaniedbana, zadłużona. Wielu wydaje się, że nic już nie można zrobić. Niezdecydowanym co do tego jak głosować mogę zaproponować następujący tok rozumowania: jeżeli żaden z kandydatów nie ma wystarczającej ilości pozytywów, to należy popatrzeć na rzecz z drugiej strony i odpowiedzieć sobie, który może okazać się szkodliwszym. W takiej sytuacji należy wszelkimi sposobami minimalizować straty. Jest jedyna możliwość - wziąć udział w głosowaniu i wybrać mniej szkodliwego kandydata. To potrzebny jest pragmatyzm nie emocje. Bojkot drugiej tury to postawa krypto-zwolennika obecnego stanu rzeczy. Bo komu to się przysłuży? Nie biorąc udziału w głosowaniu też decydujemy o wyniku.

Sprawa, która przesądza o tym jak będę głosował. Wiadomo jest, że pieniądze i władza mają się ku sobie i zawsze tak jest, że majętni ludzie mają wpływ na rządzących. Nie mówię tu o takich rażących przypadkach, jak wydawanie poleceń, czy też sterowanie z drugiego rzędu. Po prostu bogatych traktuje się inaczej, ich sprawom poświęca się inną uwagę, ich słowa i sugestie są traktowane inaczej. Tacy ludzie mają wpływ na władzę i nie jest to coś niezwykłego. Źle jednakże, gdy takim ludziom zarzuca się nieuczciwość, nieczyste metody, konflikty z prawem itp. Pan Olszewski w tej chwili robi to na własny rachunek ale w przyszłości my, społeczność gminy, możemy dostać się wraz z władzą pod wpływ takich ludzi. Nie będzie wówczas liczyło się nic oprócz interesów na górze. Korzyści dla gminy mogą być iluzoryczne. Kto na przykład zaręczy, że taki przedsiębiorca będzie rozliczał się w Urzędzie Skarbowym w Tarnowskich Górach i jego podatki zasilą budżet gminy? A co będzie, gdy taki biznesmen zażąda ulg podatkowych w gminie? Czy chcemy uzależnić gminę od takich ludzi?
To są ryzyka na dzisiaj i należy je oddalić. Ryzyka na jutro to sprawa nieco późniejsza. Jest możliwe, że nauczka udzielona dzisiaj zaprocentuje jutro. Pozdrawiam.

« Ostatnia zmiana: 23.11.2014 09:42 wysłana przez Patryk »

Offline dramatal

• Rozpisany Forumowicz
« Odpowiedź #455 dnia: 23.11.2014 10:19 »
Pani Olivio, również Panią pozdrawiam.
Mam nadzieję że niezależnie od wyniku Wyborów, jako bardzo ciekawa osoba zechce Pani włączyć się w budowę nowej siły w naszej Gminie i razem z innymi ludźmi (których od wczoraj jest ku mojemu zdumieniu coraz więcej) zbudujemy coś konstruktywnego i pożytecznego.
Ale to zostawmy sobie na mniej gorący okres - po 30.11.2014.
Wszystko się zmieni gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wku..ieni

Offline napływowy

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #456 dnia: 23.11.2014 11:45 »
@Olivio, jeśli uważasz, że pod kilkoma nickami kryje się jedna osoba to napisz wprost, które to według Ciebie nicki.  Chętnie przeczytam. Ja widzę, że charakter każdej z piszących osób jest inny. Ja staram się posty pisać stonowane, ale celne.

Wybory to czas do rozliczania władzy z ich dokonań – takie nasze fajne prawo. W innym terminie jest to trudne, lub niemożliwe. Czy ciężko zrozumieć to, że ludzie inaczej oceniają „osiągnięcia” Olszewskiego niż mu się samemu wydaje? Dlatego im więcej będziemy pisać o naszym spojrzeniu na rzeczywistość tym lepiej. Po drugie zobacz ile osób na tym forum jest przeciwko Olszewskiemu a ile za nim (Ty i Optymista)? Czy jeśli zostanie ponownie wójtem to nagle ludzie go polubią i gromadą rzucą się do pomagania mu? Nie. Czy jeśli faktycznie będzie koalicja Kowolik-Szaszkowski to czy będzie miał poparcie społeczne? Tak. Już samo to, że tak będzie utrudniło by Olszewskiemu kadencję.

Olszewski popełnił sporo błędów. Jakby je popełnił Szaszkowski na pierwszej swojej kadencji to chyba większość wyborców by była wyrozumiała i nie krytykowała go aż tak bardzo. Ale jeśli to popełnia Olszewski, który w zarządzie gminy jest od kilkunastu lat, to jasnym jest, że coś tu nie gra. Olszewski powinien sobie odpocząć przynajmniej 4 lata.

Ja przyłączyłem się do forum po I turze. Nie chciałem wpływać na opinie wyborców przed I turą, bo sam byłem ciekaw jak się to potoczy. Ale mając wybór: Olszewski  vs Kowolik (a może i w tym Szaszkowski i Grabowy) to wolę Kowolika.

Offline Max14

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #457 dnia: 23.11.2014 17:40 »
Co do wójta Olszewskiego to widzę jak działa jego administracja. Co roku sołectwa otrzymują pewno kwoty na różne potrzeby. Sołectwo Czekanów miało dostać 20000 zł między innymi na rozbudowę placu zabaw dla dzieci. I co i nie dostało bo sołtys spóźnił się 2 dni z wnioskiem. Zawalił. To fakt ale dlaczego każe się całe Sołectwo ? Gdzie byli urzędnicy wójta że nie przypomnieli sołtysowi iż mija termin ? Oczywiście wójt olał to - może na tym polegają jego oszczędności ? Sprawa była omawiana na ostatnim zebraniu wiejskim.   

Offline Leoni

• Znajomy z Forum
« Odpowiedź #458 dnia: 23.11.2014 18:55 »
Jestem w radzie sołeckiej (ciało doradcze sołtysa) i od lat nie ma zmiłuj - termin jest po coś wymyślony. Sołtysi chyba wiedzą za co miesięcznie biorą z gminy ponad 300 zł ? Coś w ramach tego ryczałtu powinni robić ? Tak myślę. A skoro nie wywiązuje się ze swoich obowiązków to go więcej nie wybierać na sołtysa.

Offline OPTYMISTA

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #459 dnia: 23.11.2014 20:48 »
Witam serdecznie :) :
Zainteresował mnie Pan Szaszkowski, dlaczego tak bardzo zależy mu na posadzie w Gminie, że nawet pasuje mu układ z Panem Kowolikiem?
Przeczytałem cały program wyborczy tego Pana i co?
Aktywacja -integracja mieszkańców - gdyby ten Pan choć troszkę się zainteresował co się w Gminie dzieje to wiedziałby, że to wszystko w naszej gminie już jest wdrażane. ( do przeczytanie na stronie CUP).
Pod słowem ekologia - też nie pisze o niczym czego by nie było.
Rekreacja - zapraszamy Pana do udziału w Turnieju między sołeckim, na mecze do Kamieńcu zarówno piłki siatkowej jak i nożnej.
Do Zbrosławic na zawody konne.
Ścieszki rowerowe - już konne były w Gminie robione ;)
Najbardziej jednak podoba mi się punkt:
Spółdzielczość - tworzenie miejsc pracy w gminie (promowanie rozwoju)- no tak asekuracja musi być lepiej promować niż tworzyć , no bo  potem można  powiedzieć, że chcieliśmy promować tylko że nie był co! ???

Offline OPTYMISTA

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #460 dnia: 23.11.2014 21:09 »
Rozwój infrastruktury - ciekawe czy Pan Szaszkowski sam będzie te projekty pisał, no bo Ci pracownicy którzy pracują w Gminie już to robią ( chyba, że na ich miejsce będą inni?)
Przyciąganie do Gminy Inwestorów , którzy w swojej postawie stosują postawę prospołeczną.
Z tego co wiem to już był Pan, który chciał wiatraki stawiać i z każdego wiatraka na cele sołectwa miało iść 5000 zł i co?.....
Ciekawe co by Pan im zaoferował, nie sądzę ażeby znalazł się inwestor który daje ludziom, nic w zamian nie biorąc ;)
Stworzenie Gminnego inkubatora przedsiębiorczości - najpierw musiałby Pan sprawdzić ile byłoby osób chętnych w Gminie? Z tego co wiem inkubatory, które już istnieją już troszkę podupadły i proszą się, ażeby ktokolwiek się do nich zgłosił.
Także cały ten program to dla mnie puste słowa, nie wnoszące nic nowego, czego by nie było już w tej kadencji za Pana Olszewskiego.
Bardziej interesuje mnie dlaczego Panu Sza.... tak bardzo zależy na posadzie w Gminie , że nawet ułożył się już z Panem Kowolikiem.( pewien wyraz mi się ciśnie na usta .......)
Na myśl przychodzi mi jedno- ciepła posadka stała wysoka pensja przez 4 lata.
Znalazłem niejasność  w  programie wyborczym tego Pana pisze , że pracuje jako specjalista w firmie WASKO S.A, natomiast  jak wszedłem na profil tego Pana na facebooku okazuje się że pracuje w firmie ENTE sp. zoo , a może ten Pan nie jest pewny posady którą posiada - może nie zarabia zbyt wiele,  a ma zobowiązania kredytowe? Uważam, że kandydaci na Wójta już przed kampanią wyborcza powinni składać Oświadczenia majątkowe - to by dużo dało wyborcom. ;)

Offline OPTYMISTA

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #461 dnia: 23.11.2014 21:15 »
Max14 - te same zasady dotyczące funduszu sołeckiego są od lat - do 30 września wnioski muszą być złożone ,więc najwyższy czas zmienić nieudolnego Sołtysa.
Inni Sołtysi potrafią.
Trzy nowe urządzenia siłowni ,,pod chmurka" stanęły wczoraj w Zbrosławicach na terenie rekreacyjnym przy ul. Wolności (naprzeciwko Straży Pożrnej). Środki na urządzenie placu, na którym powstało już wcześniej pole do gry w bule pochodzą z funduszu sołeckiego miejscowości Zbrosławice.
 W imieniu pani sołtys Agnieszki Meki i Rady Sołeckej

Offline Artur J.

« Odpowiedź #462 dnia: 23.11.2014 21:17 »
Kowolik właśnie założył społdzielnię z kilkoma kolesiami. Produkują tereny pod zabudowę, a my im budujemy wodociągi i drogi.

Offline OPTYMISTA

• Rozgadany Forumowicz
« Odpowiedź #463 dnia: 23.11.2014 21:26 »
No tak Artur jak dostanie się do władzy, to będzie robił to, co robił wcześniej jest dużo niezakończonych interesów w Gminie ,których Kowolik nie zdążył skończyć w swojej kadencji więc jest o co walczyć. Olszewski jest bardzo niewygodny w tych interesach, nagle z 4 kandydatów na Wójta zrobiło się 3 królów namawiających, ażeby nie głosować na Olszewskiego. Jak on im zagraża ??? Mam tylko nadzieję , że ludzi w naszej Gminie nie są głupi i nie dadzą się im omamić i nie będą głosować na Kowolika. :-\

Offline Artur J.

« Odpowiedź #464 dnia: 23.11.2014 21:44 »
zgadza się
« Ostatnia zmiana: 23.11.2014 21:56 wysłana przez Artur J. »